Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Formlari - Resimli Anlatim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Ağu 19, 2010 4:10 pm

arkadaslar internet bankaciligiyla 32 tl ya 8000 euroyu yatrdim.bugun simdi bekliyorum bakalim..insallah bi sikinti cikmaz..

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Ağu 20, 2010 3:56 pm

izmir konsoloslugu da bloke hesap icin randevu istiyor mu, bilgisi olan var mi acaba?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 20, 2010 7:07 pm

bloke hesap onayi icin izmir konsoloslugu randevu istemiyo.

onay icin saat 9 ile 12 arasinda gitmen gerek ama, bu saatler disinda bloke hesap islemleri yapilmiyo, ayrica onay icin 20euronun disinda bi ucret yok.

gorutmen gereken belgeler sunlar:
bloke hesap basvuru formu (doldurulmus sekilde goturmen gerek,orda doldurunca sorun yapiyolar),

pasaport fotokopisi,

20 euro.

bu arada pasaportunun tarihi gectiyse islem yapmiyolar,ben pasaportumuhn suresini uzattirip gidicem carsamba gunu.
uk

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Ağu 20, 2010 8:04 pm

tesekkur ederim. peki bu formun en son sayfasinda angaben zur vertrauensperson kismini pek anlamadim,biz almanyadayken turkiyede anne baba gibi vekalet eden kisinin bilgilerini mi istiyorlar?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 20, 2010 11:22 pm

hayir oyle degil o.

sen eger bi 3. sahisa hesap islemlerini yapmasi icin yetki vericeksen o kisinin bilgilerini yaziyosun.

yetki vermiceksen bos birakiyosun.

peki sen ilk kisimdaki

sprachschule/Universitaet
+
studienort in deutschland

kismina ne yazdin?
uk

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Ağu 20, 2010 11:31 pm

TU Dortmund\'dan kabul geldi o yuzden TU Dortmund yazdim sadece:)kalcagim yer de simdilik belli degil zaten

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Ağu 20, 2010 11:36 pm

ben de pztsi gunu imzalamaya gidicem izmir konsolosluguna. gerci son gittigimde kapidakiler olsun gisedeki gorevliler olsun baya azar yemistim. gerci ilk kez gidiyodum bi konsolosluga, bihaberdim olaylardan. neyse hayirlisi artik:)

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 20, 2010 11:37 pm

ok, bana da jenadan geldi ama dilkursuna berlinde gitmek istiyorum.

kafam karsit ne yazsam bilemedim.

simdi bize onu sormalarinin sebebi yazdigimiz sehirde hesabi acmak ise, once berlinde dil kursuna gidecegim icin studienort in deutschland kismina berlin yazmaliyim sanirim.

neyse bu kismi konsoloslukta onay verdirince sorarim gorevliye.
uk

sersah07

Mesaj gönderen sersah07 » Pzt Ağu 23, 2010 7:38 pm

arkadaslar ben 3 ay dil egitimine gidicem bloke hesap dediler bendemi yapicam bole deutcshe bankdan? ve bide bi arkadas banka formu koymus orda 7068 euro yaziodu ama ben 3 aylik gidicem 635 euro nun 3 kati yani yatiricam. bana bi yardimci olun lutfennn....

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Sal Ağu 31, 2010 1:08 am

bugun deutschbanktan bloke hesabimin acildigina dair mail geldi, yarin parayi yatirmayi dusunuyorum ama bi sorun var gibi.

vizeyi alirsam eger almanyada once dil kursuna gidecegim ardindan master yapacagim, dil kursuna gidecegim yer berlin master yapmak istedigim yer ise jena.

deutschbanktan gelen mail\'de banka ID CODE\'u internetten aradim ve hesabimin deutschbank erfurt subesinden acilacagini ogrendim.ben bloke hesap formuna erfurt\'la ilgili herhangi bir sey yazmamistim, acaba master kabulum jena\'dan oldugu icin mi hesabim erfurt\'tan aciliyo.

sizce bu vize basvurusunda sorun olur mu?

FuNdeRSchatteN daha once buna benzer bi konuda sunu demisti ama:

Almanya\'ya geldigin zaman herhangi bir DeutscheBank subesine gidip " - Merhaba,ben geldim " demen lazim..
Daha sonra islemlerini baslatip verecegin ev adresine banka kartini ve sifreni gonderiyorlar.
Bu islem 1-2 hafta surebilir..Daha sonra parani cekebilirsin.

uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 31, 2010 3:42 am

hasanakkus sorun olmaz.Normalde Hamburg\'da aciliyor ama seninkini Erfurt\'dan acacaklarmis.Bir sorun yok ortada.

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Sal Eyl 28, 2010 1:30 pm

arkadaslar ben bu bloke hesabi isbankasinin hamburg subesinde acsam olmaz mi? eger olursa super cunku bu durumda para aktariminda ekstra para odemek zorunda kalmicam.

ozbil

Mesaj gönderen ozbil » Cum Kas 26, 2010 12:56 am

bloke hesap formunu deutschbanka gonderirken yaninda baska bir evrakta gondermemiz gerekiyor mu pasaport fotokopisi gibi v.s

pookline

Mesaj gönderen pookline » Sal Şub 15, 2011 3:24 pm

Soyle bir sorum olacak 1 ve 2. sayfalardaki "Adresiniz" kismina Turkiye\'deki adresimizi yaziyoruz sanirim, dogrumu?

Birde suan istenen para bankanin formunda 7.656.00 Euro ve aylik tutar 638.00 Euro olarak belirtilmis ancak kosoloslugun sitesinde suanki miktar 7.908 Euro olarak yaziyor. Formda yazan miktarin uzerini cizip yandaki bosluga 7.908 mi yazmaliyim?

Ayrica resimli anlatim icin cok tesekkurler.

german

Mesaj gönderen german » Sal Şub 15, 2011 4:03 pm

evet yan tarafa 7,908euro ve alt kisimdada 650 euro 638 euro olmayacak sekilde doldur adres kisminada almanyada adresi olmadigi icin turkiytedeki adresini yazmalisin basarilar dilerim

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Tem 13, 2011 4:03 pm

[quote]foresttmm tarafindan yazilan metin:
[img]http://img235.imageshack.us/img235/8826/1sayfa.jpg[/img]
[img]http://img208.imageshack.us/img208/2897/2sayfa.jpg[/img]
[img]http://img185.imageshack.us/img185/2879/3sayfa.jpg[/img]
[img]http://img230.imageshack.us/img230/3959/4sayfaf.jpg[/img]
[img]http://img235.imageshack.us/img235/5969/5sayfa.jpg[/img]
[img]http://img126.imageshack.us/img126/5538/6sayfa.jpg[/img]

Umarim isinize yarar arkadaslar...
kolay gelsin[/quote]

MERHABA
SIMDI BANKADAN PDF FORMATINDA DOLDURMAM GEREKN BELGE GELDI.
ADRES BOLUMUNE TURKIYEDEKI ADRESIMI YAZICAM YOKSA ALMANYADA YASACAGIM YERIMI YAZICAM
SU BOLUME
Home address
Street, Number
Postal Code, City, Country
SANIRIM BU BOLUME TR ADRESIMI YAZMAM GEREKIYOR CUNKU POSTA KODU ULKE FLNDA SORULMUS

University/language school
+
Study place in Germany

BURANIN KARSINA NE YAZMAM GEREKIYOR IKISI ICIN ORDA BULUNACAM YAN TARFINDA KI BOSLUGA AYNISINMI YAZMAM GEREKIYOR YOKSA ISARETLEMELIMIYIM(tick)?

yani sormak istedigim tek tek tum bolumleri yazmicam adress istedikleri her bolume tr adresinimi yazicam

tesekkurler

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Pzt Ağu 15, 2011 9:53 am

ya Arkadaslar bir turlu deutsche Banktan cevap alamiyorum ne yapmam lazim bloke hesabim var ancak miktari degistirdim bu sene. Onunla ilgili olarak belgeyi bir turlu yollamiyorlar. Ne yapacagim?

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Pzt Ağu 15, 2011 3:24 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

2-3 hafta suruyor, ingilizce mail atabilirsin sormak icin.[/quote]

hocam nasil 2-3 hafta yaa gecen sene hesabi actirmam 3-4 gun surdu surmedi miktari degistirmeleri mi 2-3 hafta soruyor:S en iyisi arayip sormam galiba.

samikilic

Mesaj gönderen samikilic » Sal Ağu 16, 2011 3:24 pm

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle bu basligi olusturan ve katki yapan herkese tesekkur etmek istiyorum. Bilgiler cok yararli olmus.

Ben de Ekim\'de European Studies master programina baslayacagim ancak hesap actirmak icin attigim maile herhangi bir cevap gelmedi hala(Cuma gunu attim). Bir an once islmelerimi haletmek istiyorum.

Anladigim kadariyla bankanin herkese gondermis oldugu form ayni? Sizde size gonderilen form varsa onu paylasma imkaniniz var mi? Ben bir from buldum ama buradaki Ingilizce acaba size gelen form bu mu?

http://docs.google.com/viewer?url=http: ... glisch.pdf

Tesekkurler. samikilic@akdeniz.edu.tr

sedased

Mesaj gönderen sedased » Çrş Ağu 31, 2011 2:38 pm

arkadaslar merhaba,
bloke hesabi actirmak icin deutsche Bankta evraklarimi gonderdim ancak bana yolladiklari bilgi mailinde hesabin acilmasi 3 haftayi bulabilecegi belirtiliyor.
yakin zamanda bloke hesap actiran var mi, eger actirdiysa ne kadar zamanda acildi ve parayi gonderdikten sonra deutsche Banktan bize para hesabiniza yatti bilgisi ne kadar zamanda ulasiyor,

tesekkurler