Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Kas 15, 2011 10:56 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

sormak istedigim arkadaslar ;
ssk hizmet dokumu ve kayit belgesi 2.basvuruda istenmisti son dakikiada ek belge olarak, elebtte turkce idi, bu sefer almanca ve turkce olarak mi sunmaliyim.ayrica iyi niyet mektubu sadece turkce idi sanirim hem turkce hem almanca olmali ek olarak cv hem turkce hem almanca olarak sunmaliyim diye dusunuyorum.cunku hayatiniz boyunca su zamana kadar egitimle ilgili yada neler yaptinigiz tarzi sorular yoneltiliyor mutlaka belkide cv olmus olsaydi bu kadar detyali sorular gelmeyecekti.

2 gorusmemde cv yoktu.sizce 3.mulakatta cv ve iyi niyet mektubu almanca ve turkce olarak sunarsam etkili olurmu vize acisindan.

bir de cv is gorusmesi icin hazirlanan formattan ziyade kronolojik tarihsel sirlama gibi tarih tarih hangi yilda okul kurs sertifika basari universite v.s. yazilsa karsiliklarina detayli bir cv olur diye dusunuyorum.sizce vize acisindan arti puan olurmu?

simdiden tesekkurler, herkese iyi sanslar.[/quote]

Bana kalirsa senden istenilen butun belgelerin hepsini cevirt.Sahsen ben oyle yapacam.Istemezlerse bile sadece fazla evrakla eve doneceksin.Okudugum kadariyla cv ve iyi niyet mektubunu almancaya cevirtirsen bir faydasini goreceksin %100.120 euro bosa gittigine gore birazcik daha paraya kiyip cevirt hepsini ve su zamana kadar vermemelerinin nedenini ortadan kaldirmak istiyorsan birer ayliktan olusan 2 ay boyunca hizlandirilmis almanca kursuna gir a2 belgeni al.Ayni statude tekrar basvurursanda buyuk ihtimal yine vermeyeceklerdir.Hatta sana sorabilirler onceki gorusmelerden farkli ne yaptin gibisinden.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Kas 16, 2011 4:32 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

sormak istedigim arkadaslar ;
ssk hizmet dokumu ve kayit belgesi 2.basvuruda istenmisti son dakikiada ek belge olarak, elebtte turkce idi, bu sefer almanca ve turkce olarak mi sunmaliyim.ayrica iyi niyet mektubu sadece turkce idi sanirim hem turkce hem almanca olmali ek olarak cv hem turkce hem almanca olarak sunmaliyim diye dusunuyorum.cunku hayatiniz boyunca su zamana kadar egitimle ilgili yada neler yaptinigiz tarzi sorular yoneltiliyor mutlaka belkide cv olmus olsaydi bu kadar detyali sorular gelmeyecekti.

2 gorusmemde cv yoktu.sizce 3.mulakatta cv ve iyi niyet mektubu almanca ve turkce olarak sunarsam etkili olurmu vize acisindan.

bir de cv is gorusmesi icin hazirlanan formattan ziyade kronolojik tarihsel sirlama gibi tarih tarih hangi yilda okul kurs sertifika basari universite v.s. yazilsa karsiliklarina detayli bir cv olur diye dusunuyorum.sizce vize acisindan arti puan olurmu?

simdiden tesekkurler, herkese iyi sanslar.[/quote]

Bana kalirsa senden istenilen butun belgelerin hepsini cevirt.Sahsen ben oyle yapacam.Istemezlerse bile sadece fazla evrakla eve doneceksin.Okudugum kadariyla cv ve iyi niyet mektubunu almancaya cevirtirsen bir faydasini goreceksin %100.120 euro bosa gittigine gore birazcik daha paraya kiyip cevirt hepsini ve su zamana kadar vermemelerinin nedenini ortadan kaldirmak istiyorsan birer ayliktan olusan 2 ay boyunca hizlandirilmis almanca kursuna gir a2 belgeni al.Ayni statude tekrar basvurursanda buyuk ihtimal yine vermeyeceklerdir.Hatta sana sorabilirler onceki gorusmelerden farkli ne yaptin gibisinden.[/quote]

haklisiniz tesekkurler yanitlariniz icin.yanliz a1 ve a2 belgeleirm mevcut 2.mulakattan sonra almistim halen de dil calisiyorum..3.vize gorusmesi icin 14 aralikta terminm var.mulakatta almanca soru soruyorlarmi ne gibi sorular gelebilir gerci ben yinede hazirlikli olarak gidecegim.dil kursu+universite ayni sehirde.bloke hesap tamam.dil belgeleri de mevcut.artik ne derler bilemiyorum.ama mutlaka gorusmeden sonra formda paylasirim.

herkese iyi sanslar.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Kas 16, 2011 5:57 pm

1 degil 2 degil tam 3. vize gorusmesi :o Insallah bu sefer kotu birseyle karsilasmazsinda alirsin vizeni. Alirsinda bence bu sefer belgelerin eksiksiz gibi duruyor PPPP

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Kas 16, 2011 9:03 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

1 degil 2 degil tam 3. vize gorusmesi :o Insallah bu sefer kotu birseyle karsilasmazsinda alirsin vizeni. Alirsinda bence bu sefer belgelerin eksiksiz gibi duruyor PPPP[/quote]

evet malesef oyle oldu. tesekkurler ins. bu sefer umudum var.

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 11:48 am

Arkadaslar Okursaniz Sevinirim;

Dun vize gorusmesine izmire gittim.Tam eksiksiz butun evraklarin (almancaya cevrilmisleri-almanca cv-niyet mektubu) vardi sadece universite kayit belgem yok oda formu yannis doldurdugum icim arkadasim almanyada o ilgileniyo o isler univerite sey demis hatta sikinti olucaksa oraya Fax cekeriz.

Sira bana geldi gectim yerime evraklarimi uzattim aldi bakti.Bana sole dedi hangi okulda okudun iste akdeniz universitesi endustriyel otomasyon dedim eee ne yapcan dedi bende almanyada lisans okumak istiyorum dedim.Bu kadar bana baska hic soru sormadi bile.

Bana aynen solediklerini soyluyorum sen hangi okulu bitirdin de almanyada linsans okumaya gitcen senin okudugun okul universite bile degil almanyada senin okulun 3 sene.yok boyle bir hakkinda okuyamazsin.Evraklarimin hepsine bakmadi bile boyle sinir sinirli goz gezdiriyo cama dogru firlatiyo.Birkac evrak aldi bu arkaya gitti 2 dk sonra geldi yine ayni seyleri tekrar etti.zaten universite kayit belgeniz yok dedi o sira bende isterseniz universite fax cekebilecegini soledi dedim bu yok ole bisey olamaz dedi.

Sefime de sordum 2 yillik okumus gelmisin bu sekilde sana vize veremeyiz.Istersen evraklarini almiyim uni kaydin yok % 100 red alicaksin para bosa gitmesin dedi.Ama sen uni kaydini cikararirda gelirsende %90 red alicaksin dedi.Bende bu soledikleriniz yazilanlarla ortusmuyo kendi resmi sitenizde yaziyo 2 yillik uni mezunu kayit yaptirabilir diye hatta kendi universiteleriniz kayit belgesi yolluyo dedim.boyle diyince yok ole bisey ben sana vizeni verirsem oyle gider okursun dedi.

Bende aldim evraklarimi ciktim uni ile gorustum bu hafta ici yollucak evraklari haftaya persembeye randevu aldim yine gidicem.

Olan biten bu simdi sormak istedim bu adam beni tanimaz ben bunu tanimam neden boyle davranmis olabilir.Adam sinirli konusmuyo adam sen kimsinde almanyada lisans okucaksin der gibi konusuyo tabi yine sesi yuksek.

Ne yapmaliyim?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Kas 17, 2011 12:14 pm

.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 12:18 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Allah o adaminda ! onun basindakiiiii sefininde belasini verir insallah !!! Ayni seyleriiiii bana yaptilarrrr 17.gun sonra red i yedimmm..
Bu boyleeeee olmazzz !!! yeterrr be yeterrrrrr...[/quote]

eee ne yapmayi dusunuyosun peki ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Kas 17, 2011 12:22 pm

[quote]capari07 tarafindan yazilan metin:

Allah o adaminda ! onun basindakiiiii sefininde belasini verir insallah !!! Ayni seyleriiiii bana yaptilarrrr 17.gun sonra red i yedimmm..

eee ne yapmayi dusunuyosun peki ?[/quote]

ayni seyler bnm basimaa geldiii ! ben ole yikilmistim kiiii bana denilen sozler karsisinda vize ani defterinde 10.cu sayfalarda var okursun soyledigi seylerrr ayni...Allah bilirrr ayni herife denk geldik ismi bulent olmasi gerek 40 yaslarinda koyu sacli biri..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Kas 17, 2011 12:32 pm

30 eylulde vizeye basvurdum.17 ekimde red verildi ben istanbuldan girmek istersem 6 ay beklemem gerekiyor.fakat hangi tarihden itibaren 6 ayi sayiyoz..vize basvurumu yoksa red yeme tarihimi?

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 1:04 pm

eee ne yapmayi dusunuyosun peki ?[/quote]

ayni seyler bnm basimaa geldiii ! ben ole yikilmistim kiiii bana denilen sozler karsisinda vize ani defterinde 10.cu sayfalarda var okursun soyledigi seylerrr ayni...Allah bilirrr ayni herife denk geldik ismi bulent olmasi gerek 40 yaslarinda koyu sacli biri..[/quote]

yazdiklarini okudumda bana soru filan hic bisey sormadi dedigim gibi adamin ismini bilmiyorum sen ret mektubunu yolladin mi cevabi ne geldi

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 1:25 pm

30 eylulde vizeye basvurdum.17 ekimde red verildi ben istanbuldan girmek istersem 6 ay beklemem gerekiyor.fakat hangi tarihden itibaren 6 ayi sayiyoz..vize basvurumu yoksa red yeme tarihimi?[/quote]

neden 6 beklyiyorsun ben onu anlamadim.Bende istanbuldan girmeye karar verdim mantiklimidir.Ben red yemedim eksik evrak vardiye aldim evraklarimi ciktim.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Kas 17, 2011 1:40 pm

30 eylulde vizeye basvurdum.17 ekimde red verildi ben istanbuldan girmek istersem 6 ay beklemem gerekiyor.fakat hangi tarihden itibaren 6 ayi sayiyoz..vize basvurumu yoksa red yeme tarihimi?[/quote]

neden 6 beklyiyorsun ben onu anlamadim.Bende istanbuldan girmeye karar verdim mantiklimidir.Ben red yemedim eksik evrak vardiye aldim evraklarimi ciktim.[/quote]
red verecektir merak etme

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Kas 17, 2011 2:04 pm

capari zaten adamda sana demis yuzde 90 red yersin diye,izmir boyle,maalesef bu tip durumda mehmete red verdi muhtemelen bu davranistan sonra sanada red vericektir,tavsiyem istanbuldan girebilirsen ordan gir,6 ay ikametgah suresi degil mi mehmet yoksa basvurudan sonra 6 ay mi gecmesi gerekiyor.Capari illa izmirden giricem dersen olaya biraz hakim olmaya calis kendine guvenini goster yani hukuki olarak red icin 2 yillik onlisans mezuniyetin bahane gosterilemicegini soyle ama muhtemelen red verirler sende dava acmak zorunda kalirsin,izmirden yana bu sikinti buyuk.

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 2:26 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

capari zaten adamda sana demis yuzde 90 red yersin diye,izmir boyle,maalesef bu tip durumda mehmete red verdi muhtemelen bu davranistan sonra sanada red vericektir,tavsiyem istanbuldan girebilirsen ordan gir,6 ay ikametgah suresi degil mi mehmet yoksa basvurudan sonra 6 ay mi gecmesi gerekiyor.Capari illa izmirden giricem dersen olaya biraz hakim olmaya calis kendine guvenini goster yani hukuki olarak red icin 2 yillik onlisans mezuniyetin bahane gosterilemicegini soyle ama muhtemelen red verirler sende dava acmak zorunda kalirsin,izmirden yana bu sikinti buyuk.[/quote]

Benim de dusuncelerim Istanbul uzerine.Anlamadim 6 ay bekleme suresi nedir.Red yedikten sonra gecmesi gereken suremidir.Ben red yemedim evrak eksikliginden geri aldim belgelerimi.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Kas 17, 2011 4:44 pm

Dun vize gorusmesine izmire gittim.Tam eksiksiz butun evraklarin (almancaya cevrilmisleri-almanca cv-niyet mektubu) vardi sadece universite kayit belgem yok oda formu yannis doldurdugum icim arkadasim almanyada o ilgileniyo o isler univerite sey demis hatta sikinti olucaksa oraya Fax cekeriz.

Sira bana geldi gectim yerime evraklarimi uzattim aldi bakti.Bana sole dedi hangi okulda okudun iste akdeniz universitesi endustriyel otomasyon dedim eee ne yapcan dedi bende almanyada lisans okumak istiyorum dedim.Bu kadar bana baska hic soru sormadi bile.

Bana aynen solediklerini soyluyorum sen hangi okulu bitirdin de almanyada linsans okumaya gitcen senin okudugun okul universite bile degil almanyada senin okulun 3 sene.yok boyle bir hakkinda okuyamazsin.Evraklarimin hepsine bakmadi bile boyle sinir sinirli goz gezdiriyo cama dogru firlatiyo.Birkac evrak aldi bu arkaya gitti 2 dk sonra geldi yine ayni seyleri tekrar etti.zaten universite kayit belgeniz yok dedi o sira bende isterseniz universite fax cekebilecegini soledi dedim bu yok ole bisey olamaz dedi.

Sefime de sordum 2 yillik okumus gelmisin bu sekilde sana vize veremeyiz.Istersen evraklarini almiyim uni kaydin yok % 100 red alicaksin para bosa gitmesin dedi.Ama sen uni kaydini cikararirda gelirsende %90 red alicaksin dedi.Bende bu soledikleriniz yazilanlarla ortusmuyo kendi resmi sitenizde yaziyo 2 yillik uni mezunu kayit yaptirabilir diye hatta kendi universiteleriniz kayit belgesi yolluyo dedim.boyle diyince yok ole bisey ben sana vizeni verirsem oyle gider okursun dedi.

Bende aldim evraklarimi ciktim uni ile gorustum bu hafta ici yollucak evraklari haftaya persembeye randevu aldim yine gidicem.

Olan biten bu simdi sormak istedim bu adam beni tanimaz ben bunu tanimam neden boyle davranmis olabilir.Adam sinirli konusmuyo adam sen kimsinde almanyada lisans okucaksin der gibi konusuyo tabi yine sesi yuksek.

Ne yapmaliyim?[/quote]

acikcasi bir an 1. vize gorusmemi hatirlatti benzer di.konsolsoluklari anlamak mumkun deil ben de de 1. mulakatta universite kabul belgesi yoktu red verdiler.2. mulakatta universite kabul belgem vardi hersey tamdi yine red veridler ama halen mektup elime ulasmadi o da ayri bir konu. konsolosluga elden dilekce verdim itiraz diye algilamislar . telden aylarca ulasamdigim konsl. hemen aradi red cevabini telden soyledi sanirim 1.mulakatta red veren ayni gorevli bayanin sesi idi halen kulaklaimda.konsolsoluk eksik bulamayinca klasik kendi ulkenizde dil ogrenin v.s gibisinden sacma nedenler sunabiliyorlar.dil bilsek ulkelerinde ne isimiz var o kadar sikinti stres yasayalim.yine de son kez 3.termin 14 aralikta bakalim hayirlisi ama mutlaka formda paylasirim.sanirim en iyi konsolosluk Istanbul olsa gerek diye dusunoyorum.

yine de umudunuzu kaybetmeyin evraklarinizi tamamlayin ek evrak bile bulundurun dil bilginizde yinede az da olsa olsun bu sefer de ordan eksi alirsiniz. belki de sans isi.Allah hepimizin yardimcisi olsun.herkese bol bol sabirlar ve iyi sanslar.artik hayirli haberler gelmesi dilegiyle.

iyi aksamlar...

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Prş Kas 17, 2011 4:56 pm

Ne yapmaliyim?[/quote]

acikcasi bir an 1. vize gorusmemi hatirlatti benzer di.konsolsoluklari anlamak mumkun deil ben de de 1. mulakatta universite kabul belgesi yoktu red verdiler.2. mulakatta universite kabul belgem vardi hersey tamdi yine red veridler ama halen mektup elime ulasmadi o da ayri bir konu. konsolosluga elden dilekce verdim itiraz diye algilamislar . telden aylarca ulasamdigim konsl. hemen aradi red cevabini telden soyledi sanirim 1.mulakatta red veren ayni gorevli bayanin sesi idi halen kulaklaimda.konsolsoluk eksik bulamayinca klasik kendi ulkenizde dil ogrenin v.s gibisinden sacma nedenler sunabiliyorlar.dil bilsek ulkelerinde ne isimiz var o kadar sikinti stres yasayalim.yine de son kez 3.termin 14 aralikta bakalim hayirlisi ama mutlaka formda paylasirim.sanirim en iyi konsolosluk Istanbul olsa gerek diye dusunoyorum.

yine de umudunuzu kaybetmeyin evraklarinizi tamamlayin ek evrak bile bulundurun dil bilginizde yinede az da olsa olsun bu sefer de ordan eksi alirsiniz. belki de sans isi.Allah hepimizin yardimcisi olsun.herkese bol bol sabirlar ve iyi sanslar.artik hayirli haberler gelmesi dilegiyle.

iyi aksamlar...[/quote]

Insallah arkadasim allah herkezin gonlune gore versin

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Kas 17, 2011 8:09 pm

Ne yapmaliyim?[/quote]

iyi aksamlar...[/quote]

Insallah arkadasim allah herkezin gonlune gore versin[/quote]

amin ins.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Kas 17, 2011 8:38 pm

Zaten zor olan vize surecini daha da zor hale sokuyorlar umarim herkez alabilir vizesini..

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Kas 18, 2011 8:23 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Zaten zor olan vize surecini daha da zor hale sokuyorlar umarim herkez alabilir vizesini..[/quote]

ins. yinede umutluyuz.saolun.herkese iyi sanslar.Allah herkesin yardimcisi olsun.ins. artik hayirli vize haberleri gelmesi dilegiyle.

iyi gunler...

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Cum Kas 18, 2011 8:47 am

Arkadaslar;

Bu gun istanbul konsoloslugunu aradim sordum ikamet ettiginiz yerde en az 6 ay ikamet etmeniz gerekiyormus bu herkes icin gecerli red almis almamis onemi yok.

Soyle bisey daha soledi yetkili ikamet edicegin yere giderde sigortali bir ise girersen orda gorunme sansin tam olmasada var.Neden oyle dediniz dedim oda evraklarinizi alirlar ama cok sikinti cikartirlar dedi.

Kilitli