Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 02, 2012 9:23 am

Minibusun nerde oldugunu bile gorebilirsin artik;)

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Sal Eki 02, 2012 4:44 pm

:) sevgili arkadaslar, 31 agustos ankara alman elciliginde basvurmus oldugum ogrenci vizesine(d tipi multi) bugun kavustum. 6 ekimde Ulm sehrine yolculuk var :))forumdaki igililere, bana cevaplarini esirgemeyen arkadaslarima tesekkuru borc bilirim. umarim bekleyen diger arkadaslarimizda vizesini alir.tanri yardimciniz olsun

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Eki 02, 2012 6:31 pm

[quote][quote]mu5afactor tarafindan yazilan metin:

:) sevgili arkadaslar, 31 agustos ankara alman elciliginde basvurmus oldugum ogrenci vizesine(d tipi multi) bugun kavustum. 6 ekimde Ulm sehrine yolculuk var :))forumdaki igililere, bana cevaplarini esirgemeyen arkadaslarima tesekkuru borc bilirim. umarim bekleyen diger arkadaslarimizda vizesini alir.tanri yardimciniz olsun[/quote][/quote]

Vizen hayirli olsun,egitim hayatinda basarilar.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 02, 2012 8:50 pm

Tebrikler , artik ben de istiyorum vizemiii:o:)

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Çrş Eki 03, 2012 5:46 pm

Herkese selam,
Ankaradan basvurdugumda 28 Eylule dek Almanyadan herhangi bir cevap gelmezse 1 Ekimde gel vizeni al demislerdi.2 Ekimde gittim,tabi Yabancilar dairesindeki memur faks yollamis efendim verilen sure 3 hafta ve cok kisa biraz daha zamana ihtiyacimiz var dedigi icin Konsolosluk ordan gelecek onayi beklemek zorundaymis..Ben de sevinmistim sansim yaver gitti deyi.5Ekim son kayit gunu deyince de bunu onlar da biliyor dedi..Ben de Rathausda(Yabancilar Dairesinin bulundugu beledye) Yabancilarin Adaptasyon ...Dairesinin mudurunu aradim,hikayemi de biliyor..Ne yapmaliyim deyince sen bisey yapma ben Persembe gider sorarim dedi..Sizce bundan olumlu bir sonuc cikar mi?Beni de taniyor zaten Yabancilar Dairesindeki kadin ne diye zaman diye tutturdu ki sanki???

Herkese kolay gele...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 03, 2012 6:40 pm

[quote]natur06 tarafindan yazilan metin:

Herkese selam,
Ankaradan basvurdugumda 28 Eylule dek Almanyadan herhangi bir cevap gelmezse 1 Ekimde gel vizeni al demislerdi.2 Ekimde gittim,tabi Yabancilar dairesindeki memur faks yollamis efendim verilen sure 3 hafta ve cok kisa biraz daha zamana ihtiyacimiz var dedigi icin Konsolosluk ordan gelecek onayi beklemek zorundaymis..Ben de sevinmistim sansim yaver gitti deyi.5Ekim son kayit gunu deyince de bunu onlar da biliyor dedi..Ben de Rathausda(Yabancilar Dairesinin bulundugu beledye) Yabancilarin Adaptasyon ...Dairesinin mudurunu aradim,hikayemi de biliyor..Ne yapmaliyim deyince sen bisey yapma ben Persembe gider sorarim dedi..Sizce bundan olumlu bir sonuc cikar mi?Beni de taniyor zaten Yabancilar Dairesindeki kadin ne diye zaman diye tutturdu ki sanki???

Herkese kolay gele...[/quote]

sen de baya bi sanssizmissin. evet dedigin gibi 3hafta az derse yabancilar subesi bu sure uzayabiliyo. uzadigi zaman da yabancilar subesinden gelecek yanita gore hareket eder konsolosluk. o tarihe kadar cevap gondermezse yine konsoloslugun dedigi gibi verir konsolosluk vizeyi.

bazen yabancilar subesindeki memur da sebep olabiliyo buna. tek yolun yabancilar subesinden islemleri hizlandirmaya calismak.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Çrş Eki 03, 2012 8:04 pm

arkadaslar merhaba.
benim vizem cikti sonunda:) hatta almanyaya geleli 5 gun oldu:) hepinize tesekkur. paderborndan selamlar. artik almanyadan devam edecegiz :)

udemir

Mesaj gönderen udemir » Çrş Eki 03, 2012 9:21 pm

izmir konsoloslugu vizeyi pasaportu verdikten bir gun sonra veriyormus ayni gun alabilen varmi ? cuma gunu ucagim var istanbuldan yetisemiyecegim galiba :S

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Prş Eki 04, 2012 2:02 am

[quote]udemir tarafından yazılan metin:

izmir konsolosluğu vizeyi pasaportu verdikten bir gün sonra veriyormuş aynı gün alabilen varmı ? cuma günü uçağım var istanbuldan yetişemiyeceğim galiba :S[/quote]
ben aldim.8:30 10:00 arasi gel dediler. 11:00 gibi görüsmeye girdim.1:00 de vizeyi verdiler .4.40 da almanyaya uctum :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eki 04, 2012 2:39 am

nadir bi olay :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 04, 2012 12:33 pm

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

izmir konsoloslugu vizeyi pasaportu verdikten bir gun sonra veriyormus ayni gun alabilen varmi ? cuma gunu ucagim var istanbuldan yetisemiyecegim galiba :S[/quote]

veriyolar ama ucak biletini yaninda gotur. bi kanit gormek istiyo acil isin olduguna dair. yoksa tepki alirsin memurdan biraz :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 04, 2012 12:34 pm

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba.
benim vizem cikti sonunda:) hatta almanyaya geleli 5 gun oldu:) hepinize tesekkur. paderborndan selamlar. artik almanyadan devam edecegiz :)[/quote]

hayirli olsun :)

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Prş Eki 04, 2012 12:45 pm

Merhaba arkadaslar;
Ben Istanbul dan 28 Eylul de vize basvurusunu yaptim.Vize takibini nasil yapiyorsunuz. UPS kargonun sitesinden giris yapiyorum ama bu pasaport numarasina ait bir kayit bulunamadi diyor.Kafam karisti acikcasi :S

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eki 04, 2012 7:07 pm

[quote]volkan662 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar;
Ben Istanbul dan 28 Eylul de vize basvurusunu yaptim.Vize takibini nasil yapiyorsunuz. UPS kargonun sitesinden giris yapiyorum ama bu pasaport numarasina ait bir kayit bulunamadi diyor.Kafam karisti acikcasi :S[/quote]

Istanbuldan ole bir sistem yok sadece izmirden var...Her gun yayinlada pdf dosyasi ile takip numaralri veriliyor sen ise kargodan gelicek msj..bekle
So geht nicht !

buseb

Mesaj gönderen buseb » Prş Eki 04, 2012 7:28 pm

Merhaba arkadaslar,bu sabah itibariyle Braunschweig Universitesi\'nden kabul almis bulunmaktayim. -sonunda:)- Konsolosluk vizenin cikmasinin 1-2 ay sureceginden dolayi dun Goethe Institut\'e kayit yaptirdim en azindan A1\'i bitiriyim diye.Daha once de yazmistim 2 kez giris cikisim da var.Merak ettigim sizce sorun cikar mi vizede?Artik cok yoruldum da.:)
the brain is wider than the sky.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Eki 04, 2012 7:33 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,bu sabah itibariyle Braunschweig Universitesi\'nden kabul almis bulunmaktayim. -sonunda:)- Konsolosluk vizenin cikmasinin 1-2 ay sureceginden dolayi dun Goethe Institut\'e kayit yaptirdim en azindan A1\'i bitiriyim diye.Daha once de yazmistim 2 kez giris cikisim da var.Merak ettigim sizce sorun cikar mi vizede?Artik cok yoruldum da.:)[/quote]

Giris cikis almanya mi ? Ve gotheden alacagin belge cok isine yarar
So geht nicht !

buseb

Mesaj gönderen buseb » Prş Eki 04, 2012 9:20 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,bu sabah itibariyle Braunschweig Universitesi\'nden kabul almis bulunmaktayim. -sonunda:)- Konsolosluk vizenin cikmasinin 1-2 ay sureceginden dolayi dun Goethe Institut\'e kayit yaptirdim en azindan A1\'i bitiriyim diye.Daha once de yazmistim 2 kez giris cikisim da var.Merak ettigim sizce sorun cikar mi vizede?Artik cok yoruldum da.:)[/quote]

Giris cikis almanya mi ? Ve gotheden alacagin belge cok isine yarar[/quote]

Evet,ikisinde de ayni tarihte gidip ayni tarihte gelmisim hatta.:D
the brain is wider than the sky.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Prş Eki 04, 2012 10:50 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

izmir konsoloslugu vizeyi pasaportu verdikten bir gun sonra veriyormus ayni gun alabilen varmi ? cuma gunu ucagim var istanbuldan yetisemiyecegim galiba :S[/quote]

veriyolar ama ucak biletini yaninda gotur. bi kanit gormek istiyo acil isin olduguna dair. yoksa tepki alirsin memurdan biraz :)[/quote]

ayni gun aldim vizeyi ikna ettim kadini halletti :)

Brusk

Mesaj gönderen Brusk » Cum Eki 05, 2012 4:31 pm

arkadaslar merhaba,

bende 03/09/2012 de vizeye basvurdum..halen bir ses yok:))basvuruya hazirlanmak bir dertti ama beklemek ayri bir dertmis:))hepinize basarilar dilerim umarim herkess vizesine kavusur..
Basarinin dort sarti;bilmek,istemek,cesaret etmek ve susmak...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 05, 2012 6:04 pm

[quote]Brusk tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,

bende 03/09/2012 de vizeye basvurdum..halen bir ses yok:))basvuruya hazirlanmak bir dertti ama beklemek ayri bir dertmis:))hepinize basarilar dilerim umarim herkess vizesine kavusur..[/quote]

konsoloslugun vize bolumunu ara once. nedir durum hangi asamada almanyadan cevap mi bekleniyor diye bilgi al. almanyadan cevap bekleniyo derlerse, almanyada tanidigin varsa(almanca icin soyluyorum) ya da kendin(ingilizcen varsa) kalacak yer adresin olarak hangi sehri belirttiysen ordaki yabancilar subeni(auslaenderbehorde) ara. cevabin gonderilip gonderilmedigini sor. gondermemislerse hizlandirmaya calis

Kilitli