Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rengim

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen rengim » Çrş Ağu 22, 2018 12:10 am

demlac yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:01 am Dostum süreç oldukça basit ve hızlı, zaten bu yüzden tercih ettim. Burdaki "enpara" bankacılığına benziyor biraz. Yani Sutor Bank'ın aslında internet bankacılığı gibi bir sistemi. Tamamen uluslararası öğrenciler için dizayn edilmiş. Öncelikle tek lazım olan pasaportun. Sisteme kayıt oluyorsun bilgilerini girip. Email'le onayladıktan sonra üyeliğin açılıyor.Ordan "Blocked Account" başvurusuna tıklayıp belgeleri yüklemeye başlıyorsun. Zaten sistem uyarılarla seni yönlendiriyor. Gerekli olanlar: Pasaportun taranmış ya da anlaşılır bir fotoğraf hali, pasaportu elinde tutarken çektiğin bir "selfie" (şaka değil doğrulama amaçlı) ve pasaport bilgilerin. Ayrıca vergi no ve Amerikan vergi sistemiyle ilgili bir bilgi daha sormuştu yanlış hatırlamıyorsam. Özet olarak 5 dk süren bir işlem. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra sistem belgeleri inceliyor ve sorun yoksa Sutor Bank'a iletiyor. Daha sonra maille sana hesap bilgileri iletiliyor ve parayı transfer ediyorsun hesaba. (8829 euro sanırım ek masraflarla) Para transfer olduğu anda da onay maili geliyor. Bu maili de vize başvurusuna götürüyormuşsun. Bu kısmı ben de daha yapmadım ama konsolosluk mailinde bu maili istediklerini yazmışlar. Sonuç olarak Pazartesi başvurup belgeleri yükledim, Çarşamba hesabımın bilgileri geldi ve transferi yaptım, Perşembe de onay maili ulaştı bana. 4 günde kısaca hallettim.
Parayı çekme işlemi ile ilgili uzun bir süreç var. Hesap açıldıktan sonra adım adım anlatmışlar. Vizenin aynı pasaport gibi fotoğrafını yüklüyorsun vs. öyle başlıyor. Parayı çekmek için kart falan verilmiyor. Almanya'da hesabı aktive etme işlemleri için de gereken bir banka hesabı açtırıyorsun. Her ay bu hesaba bloke hesaptaki parayı aktarıp çekiyorsun.
Biraz detaylı anlattım başka merak edenler de yararlanabilsin diye. Yeni bir sistem sanırım internette pek bilgi bulamadım. Umarım yardımcı olmuştur.

demlaç bey sorum olacak size mesaj neden atamıyorum

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Çrş Ağu 22, 2018 2:00 am

tgex yazdı: Sal Ağu 21, 2018 9:59 pm
Ben yolda giderken el yazısıyla yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. Sizden bloke hesap talep edildiğini, ve bu talebi fintiba üzerinden yapmaya çalıştığınızı ancak bankanın sizden pasaportunuzla birlikte videolu görüşme talep ettiğini bu sebeple pasaportunuzu geçici süreliğine almak istediğinizi yazın. Zaten hemen gişe1 den veriyorlar.
Videolu görüşmede yanınızda biri olabilir her ihtimale karşı. Ama şöyle söyliyim benim de mükemmel bi ingilizcem yok gayet anlaştık. En başta çok akıcı olmadığını söyledim ingilizcemin onlar da tane tane anlattılar gayet. Çok kısa sürüyor zaten.

tgex

Mesaj gönderen tgex » Çrş Ağu 22, 2018 2:33 am

Anladım tamamdır çok teşekkür ederim yardımınız için bu bilgiler baya işime yaradı :)

AndromedaXE

Mesaj gönderen AndromedaXE » Cum Ağu 24, 2018 7:18 pm

Vize alan Arkadaşlar, konsolosluğa (bloke hesaba ilişkin) hangi belgeleri gönderdiniz? Ve belgeleri gönderdikten kaç gün sonra pasaport elinize ulaştı?

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Cum Ağu 24, 2018 10:02 pm

AndromedaXE yazdı: Cum Ağu 24, 2018 7:18 pm Vize alan Arkadaşlar, konsolosluğa (bloke hesaba ilişkin) hangi belgeleri gönderdiniz? Ve belgeleri gönderdikten kaç gün sonra pasaport elinize ulaştı?
Blocking confirmation adlı pdf’i indirdim.(banka tarafından imzalı bir belge. Hem ingilizcesi hem almancası peşpeşe mevcut ikisini de indirdim)
Account statement pdf’ini ekledim.
Bir de blocking confirmation belgesinin içinde customer id ve şifre verdikleri bi bölüm var. Orada verdikleri linke tıklayıp o bilgilerle giris yapınca böyle size özel bi sayfa açılıyor. Banka müşteri bilgileri yazıyor. Bi de garantiye almak icin bunu da indirdim. Nolur nolmaz diye.
Yani totalde 3 çeşit belge götürmüş oldum.
Ben şu an sonuç bekliyorum, kaç günde dönüş gelir bi bilgim yok. Bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur :)

arc.Ozlem

Mesaj gönderen arc.Ozlem » Cum Ağu 24, 2018 10:31 pm

Vizeden ret alma durumun da fintiba dan para iadesi nasil yapiliyor?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzr Ağu 26, 2018 4:47 pm

2 hafta önce Fintiba'da hesap açtım ve görüntülü görüşmeyle verify ettirdim Sonra bana IBAN gönderdiler ama para transferini salı günü yapacağım (yani hesabı açtırdıktan 2 hafta sonra) bu 2 haftalık süreçte hesabımı kapatmış olma ihtimalleri var mı para yüklemedim diye? Çünkü geçen gün hatırlatma maili aldım hala para yüklememişsiniz diye. Belirli bir süre sonra hesabı kapatıyorlar mı?

Tamer35

Mesaj gönderen Tamer35 » Pzt Ağu 27, 2018 10:06 am

Arkadaşlar 4 eylülde vize görüşmem vae.Bu süreçte hiçbir şey yolunda gitmediği gibi bu bloke hesap işide sarpa sardı.Hesap kaydını açmaya çalılıyorum.Ancak temel bilgiler dışında evrak yükleme kısmıyla ilgili herhabgi bir evral yükleyemiyorun.Herhangi bir yönlendirme alamıyorum.Aktifleştirme adına gelen mailfe ki linke tıklıyorum.Ancak geri dönüş alamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Pzt Ağu 27, 2018 10:31 am

Tamer35 yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 10:06 am Arkadaşlar 4 eylülde vize görüşmem vae.Bu süreçte hiçbir şey yolunda gitmediği gibi bu bloke hesap işide sarpa sardı.Hesap kaydını açmaya çalılıyorum.Ancak temel bilgiler dışında evrak yükleme kısmıyla ilgili herhabgi bir evral yükleyemiyorun.Herhangi bir yönlendirme alamıyorum.Aktifleştirme adına gelen mailfe ki linke tıklıyorum.Ancak geri dönüş alamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Bütün bilgilerinizi girin ve fintiba dan onay bekleyin
Evrak vs yüklemiyorsunuz, onaydan sonra video görüşmesi oluyor
Nerede tam olarak ne sorun yaşadığınızı bilmiyorum ama yardımcı olmaya calısırım daha açık yazarsanız

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Pzt Ağu 27, 2018 11:30 am

Arkadaşlar benim ön kameram bozuk ve video call için açtığım linkte "your browser does not video calls (webrtc or flash). please start the process with another browser or use another device." diyor. 3Eylül'de konsolosluk görüşmem var videocall hemen mi oluyor uygun cihaz bulursam?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Pzt Ağu 27, 2018 11:32 am

dilaratp yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:30 am Arkadaşlar benim ön kameram bozuk ve video call için açtığım linkte "your browser does not video calls (webrtc or flash). please start the process with another browser or use another device." diyor. 3Eylül'de konsolosluk görüşmem var videocall hemen mi oluyor uygun cihaz bulursam?
Telefondan da yapabilirsin

Ama zaten sana mail geliyor video call için ve istediğin zaman yapabiliyorsun, çok geciktirme derim

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Pzt Ağu 27, 2018 11:45 am

konstanzlake yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:32 am Telefondan da yapabilirsin

Ama zaten sana mail geliyor video call için ve istediğin zaman yapabiliyorsun, çok geciktirme derim

Safariden olmadı diye Opera indirdim, Chrome indirdim ama hiçbirinden olmadı aynı yazıyı verdi. Tarayıcınız videocall desteklemiyor diyor. Telefon için bir uygulama var mı indirmem gereken?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Pzt Ağu 27, 2018 11:48 am

dilaratp yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:45 am Safariden olmadı diye Opera indirdim, Chrome indirdim ama hiçbirinden olmadı aynı yazıyı verdi. Tarayıcınız videocall desteklemiyor diyor. Telefon için bir uygulama var mı indirmem gereken?
Tarayıcı mı desteklemiyor hmm. Ben bozuk sandım.

Baska pc vs bulmayı dene istersen

Ya da telefondan gir fintibaya yap aramayı belki olur

roza

Mesaj gönderen roza » Pzt Ağu 27, 2018 11:54 am

Merhaba, bende şimdi fintibada hesap oluşturmak için uğraşıyorum "additioanal product information" sekmesinde ki bütün bilgileri eksiksiz doldurdum ve save ettim. Şimdi ne yapmalıyım? Herhangi bir bilgilendirme maili gelmedi henüz. Yapmam gereken ek bir şeyler var mı? Bu arada benimde pasaportum konsoloslukta ve belirttim başvuru yaparken pasaportumun bende olmadığını ama yine de videolu görüşmede istiyorlar mı ne yapmalıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Pzt Ağu 27, 2018 1:49 pm

Merhaba Arkadaşlar, Bloke hesap için Pasaportlu Selfimi ve Pasaportumu yükledim. Ardından bir mail aldım bir kaç gün içinde hesabın açılacağına dair.
Neden benden Video mülakatı istenmedi. Arkadaşlar herkese kolaylıklar diliyorum.

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Pzt Ağu 27, 2018 2:40 pm

dilaratp yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:45 am Safariden olmadı diye Opera indirdim, Chrome indirdim ama hiçbirinden olmadı aynı yazıyı verdi. Tarayıcınız videocall desteklemiyor diyor. Telefon için bir uygulama var mı indirmem gereken?
Muhtemelen ek eklentiler yoktur. Mesela flash player vs. Orda hepsi var mı yok mu diye tek tek kontrol ediyor çünkü. Farklı bi cihazdan dene istersen. Ve o kontrolü yaparken hangi eklentilerin varlığını kontrol ediyor bi bak. Ben bu sorunu yasamamıstım fazla bir sey diyemiyorum o yüzden

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Pzt Ağu 27, 2018 2:43 pm

roza yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:54 am Merhaba, bende şimdi fintibada hesap oluşturmak için uğraşıyorum "additioanal product information" sekmesinde ki bütün bilgileri eksiksiz doldurdum ve save ettim. Şimdi ne yapmalıyım? Herhangi bir bilgilendirme maili gelmedi henüz. Yapmam gereken ek bir şeyler var mı? Bu arada benimde pasaportum konsoloslukta ve belirttim başvuru yaparken pasaportumun bende olmadığını ama yine de videolu görüşmede istiyorlar mı ne yapmalıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Merhaba, bi kere sıradaki isleminizi bilmiyorsanız fintibaya girince sol tarafta action required kısmına bakın. Eger orada bir sey yoksa zaten yapacak bi isleminiz yok demektir. Bekleyin size zatem adım adım mail atıyorlar. Maalesef pasaportunuz olmadıgını belirtseniz dahi pasaportsuz o hesabın acılması mümkün degil. Bence bi an önce pasaportunuzu geçici süreliğine teslim alın. Zaten bilgileri güncelleyip ‘pasaportum yanımda’ seçeneğini işaretlediğinizin en geç ertesi gün video call maili geliyor. Ona tıklayıp görüşme yapabiliyorsunuz hemen

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Ağu 27, 2018 2:44 pm

dilaratp yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 11:30 am Arkadaşlar benim ön kameram bozuk ve video call için açtığım linkte "your browser does not video calls (webrtc or flash). please start the process with another browser or use another device." diyor. 3Eylül'de konsolosluk görüşmem var videocall hemen mi oluyor uygun cihaz bulursam?
Ön kamerası olan bir pc bulun. eğer pc görüşme sırasında çalışmazsa, bende çalışmamıştı, size özel bir uygulama linki yolluyorlar. onu telefondan açabilirsiniz, ben tabletimden açmıştım o linki.

böyle denenebilir sanırsam?

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Pzt Ağu 27, 2018 2:45 pm

MelikeK. yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 1:49 pm Merhaba Arkadaşlar, Bloke hesap için Pasaportlu Selfimi ve Pasaportumu yükledim. Ardından bir mail aldım bir kaç gün içinde hesabın açılacağına dair.
Neden benden Video mülakatı istenmedi. Arkadaşlar herkese kolaylıklar diliyorum.
Bazı kişilerden istenmiyor forumda okudugum kadarıyla. Neye göre istiyorlar/istemiyorlar cidden ben de bilmiyorum, garip

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Sal Ağu 28, 2018 2:37 pm

dctrez yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 2:45 pm Bazı kişilerden istenmiyor forumda okudugum kadarıyla. Neye göre istiyorlar/istemiyorlar cidden ben de bilmiyorum, garip
Merhaba, sizin vizeniz onaylandı mı? Onaylandıysa bbelgelerinizi teslim ettik ettikten kaç gün sonra onaylandı? Teşekkürler.