Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 26, 2012 9:30 pm

Dil kursu vizesini almak her zaman zordur.Artik bekleme zamani umarim olumlu olur.;)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 2:21 am

[quote]esinties tarafindan yazilan metin:

ya simdi ben sadece dil kursuna gidicem.rheinland privat a kayit olmustum kayit belgesinde ogrenim amacli yaziomus kadin beni o konuda sikistirdi dedi burda ogrenim icin yazio dedi sesini yukseltti.bende bilmiyodum oyle yazdigini dedim oyle bisey yok ben dil kursuna gidicem sadece dedim.ama burda oyle yaziyo dedi tekrar dedim bi bilgim yok kesinlikle oyle degil dondugumde calisicam satis pazarlamada dedim(firmadan belgemde vardi zaten) bisey demedi sonra.firmanin verdigi kagitta satista caliscagim yazmiodu buraya yazsaydiniz onuda dedi.dedim gerek duymadik ama niyet mektubumda belirttim onu dedim.bisey demedi.sonra baska sey sordu neden goethede gitmedin dedi.dedim tomerde gittim.dedi o alman kulturlu degil dedi goetheye niye gitmedin dedi.dedim 4 yil boyunca lisede gordum tomerdede gordum ve kendimde calistim ama konusma yetenegimi gelistiremedim.bu kursun sonunda konusabilcegime inaniyorum b1 biticek sonucta dedim.o b1in biticegini gormemis kurs kagidinda b1 biticekmi ki diye sordu evet dedim a2 den baslicam orda hii dogru filan dedi.genel olarak onemli sordugu sorular bunlar.akraban varmi dedi orda yok dedim.sonra ivir zivir bi kac soru. genel olarak nasil sizce :help[/quote]

dil kursu icin vizelerde belli olmaz hic cok iyi gecse de ret olabiliyo. ama saglam belgelerle girmissin. ogrenim yazmasi kotu olmus ama diger belgelerin ve gorusme sirasinda sorulara cevabin onu kapatiyo. hadi bakalim sonucunu beraber gorucez :)

marijek

Mesaj gönderen marijek » Prş Eyl 27, 2012 8:47 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

[quote]marijek tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba,
31 agustosta vize randevum vardi,bana soyle denmisti:
25 eylule kadar barkod numarasini internette gormezsen gel vizeni al demisti.
bugun aradim bana vizemi gelip alabilecegimi soylediler.
kafama takilan ise ben Vanda oldugum icin izmire gittigimde son dakka golu yeme ihtimalim olup olmadigidir.var mi sizce oyle bir ihtimal?
tesekkurler[/quote]

vize bolumu soylediyse onu ki zaten ordan baska yer soyleyemez, son dakka golu olmaz.

ben de mail ile ogrendim vizemin onaylandigini. internette gormeden maile guvenerek gittim pasaport teslimine, sorun cikmadan aldim bir gun sonra pasaportu ve vizeyi[/quote]
yani ben simdi hafta ici herhangi bir gun sabah pasaportumu gotursem vizemi alir cikarim deil mi?bi bekleme mekleme olmaz deil mi?bileti ona gore ayarlicam cunku.

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Prş Eyl 27, 2012 11:44 am

ankara alman konsoloslugu vize bolumu tel numarasina ulasmak cok zor. vize durumunu sormak icin baska secenek yok mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 12:17 pm

arkadaslar merhaba,
31 agustosta vize randevum vardi,bana soyle denmisti:
25 eylule kadar barkod numarasini internette gormezsen gel vizeni al demisti.
bugun aradim bana vizemi gelip alabilecegimi soylediler.
kafama takilan ise ben Vanda oldugum icin izmire gittigimde son dakka golu yeme ihtimalim olup olmadigidir.var mi sizce oyle bir ihtimal?
tesekkurler[/quote]

vize bolumu soylediyse onu ki zaten ordan baska yer soyleyemez, son dakka golu olmaz.

ben de mail ile ogrendim vizemin onaylandigini. internette gormeden maile guvenerek gittim pasaport teslimine, sorun cikmadan aldim bir gun sonra pasaportu ve vizeyi[/quote]
yani ben simdi hafta ici herhangi bir gun sabah pasaportumu gotursem vizemi alir cikarim deil mi?bi bekleme mekleme olmaz deil mi?bileti ona gore ayarlicam cunku.[/quote]

saat 8:00-10:30 arasi pasaport teslim saatleridir izmirde. kapida pasaportunu alirlar sana saat 11:00 gibi gel derler. kapidan biri cikar ve beyanat verir. uzerinde adres beyanidir, yanlis bilgi vermedim tarzinda bikac bilgi var ve bilgilendirildim diye imzaliyosun. arkasina da giris yapmak istedigin tarihi yani vizenin baslamasini istedigin tarihi yaziyosun. zaten sirayi onlar belirlemis oluyo beyanatlarin uzerinde. o sekilde siraya girip iceri giriyosunuz. bi gise ayri olarak size calisiyo olcak. guzel bi konusma geciyo ve bu tarihte yazmissin baslama tarihini dogrumudur ya da ne zaman baslasin diye soruyo. bilgisayara giriyo bilgileri ve tamamdir. bir gun sonra saat 13:00-13:30 arasi pasaport dagitim saatleridir. gidip alirsin vizeni.

ayni gun de alabilirsin ama kanit gostermen lazim. ben girdigimde birinin bileti varmis istanbula gitmesi gerekiyomus aksam. bileti goster dedi yanimda degil deyince baya bi haslamisti gisedeki memur :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 27, 2012 12:18 pm

Mail atabilirsin ama o yolla cevap alman cok cok daha zor. Telefonla ulasabilirsin ama cabuk pes etmemen lazim.

osman

Mesaj gönderen osman » Prş Eyl 27, 2012 12:32 pm

arkadaslar ogrenci vize gorusmesinde ankara konsoloslikdaki gorevli \'\'sana sor vize cikar\'\' demesi kesinlik cikmaz anlamina gelir mi? bir red gelirse kac gunun icinde gelir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 12:34 pm

[quote]mu5afactor tarafindan yazilan metin:

ankara alman konsoloslugu vize bolumu tel numarasina ulasmak cok zor. vize durumunu sormak icin baska secenek yok mu ?[/quote]

ben telefonda otomatik arama yani mesgule dustukten sonra saniye gecmeden hemen otomatik ariyo olmasina ragmen 20 dakika falan ugrastigim zamanlar da oldu. baya bi ugrasman gerek

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 12:36 pm

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ogrenci vize gorusmesinde ankara konsoloslikdaki gorevli \'\'sana sor vize cikar\'\' demesi kesinlik cikmaz anlamina gelir mi? bir red gelirse kac gunun icinde gelir?[/quote]

oyle demesi garip oyle diyosa niye basvurunu kabul ediyo belli degil.

ret 2 gun sonra da gelebilir 3 hafta sonra da.. belli olmaz yani

osman

Mesaj gönderen osman » Prş Eyl 27, 2012 1:17 pm

arkadaslar ogrenci vize gorusmesinde ankara konsoloslikdaki gorevli \'\'sana sor vize cikar\'\' demesi kesinlik cikmaz anlamina gelir mi? bir red gelirse kac gunun icinde gelir?[/quote]

ret 2 gun sonra da gelebilir 3 hafta sonra da.. belli olmaz yani[/quote]

ankaradaki konsolosluk evraklari almanyaya gondermeden red verebilir mi? red verirse kac gunde verebilir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 3:13 pm

ret 2 gun sonra da gelebilir 3 hafta sonra da.. belli olmaz yani[/quote]

ankaradaki konsolosluk evraklari almanyaya gondermeden red verebilir mi? red verirse kac gunde verebilir?[/quote]

izmirde benim belgeleri tam 1 hafta sonra almanyaya gondermisler.. yani kesin bisey soylemek zor. almanyaya gondermeden ret verirlerse cabuk gelir. almanyadan olumsuz cevap gelirse daha uzun surer tabi.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Prş Eyl 27, 2012 3:26 pm

kabul belgem de anmeldevoraussetzungen fur grundstufe bolumunde su yaziyor:

Wir wunschen keine vorauszahlung der kursusgebuhren. Sollte die Botschaft dies dennoch zur Erteilung des Visums benotigen (nach unseren informationen verlangt die Deutsche Botshaft in China eine Bezahlung von mindestens 3 Deutschkursen), konen Sie die Vorauszahlung unter folgender Bankverbindung uberweisen....

yani kur ucretini 3 aylik istiyorlar sanirim degil mi?

bir de konsoloslugun sitesinde yok ama bu kurs ucretini yatirdigima dair belge basvuruda vermem gerekli mi?

sitesinde konsoloslugun yazmiyor.. bachelor kabulu aldim Clausthal\'de..

bir de baslik acarak sormustum ama bu kurs ucretini ben A1 seviyesinden odeyecegim.. kurs da 21 ocak da basliyor.. ben bu ucret yatirmam gerekiyorsa, vize icin de gerekliyse kasimin son haftasi basvursam sanirim benim icin daha iyi olur degil mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 27, 2012 3:37 pm

[quote]eses26 tarafindan yazilan metin:

kabul belgem de anmeldevoraussetzungen fur grundstufe bolumunde su yaziyor:

Wir wunschen keine vorauszahlung der kursusgebuhren. Sollte die Botschaft dies dennoch zur Erteilung des Visums benotigen (nach unseren informationen verlangt die Deutsche Botshaft in China eine Bezahlung von mindestens 3 Deutschkursen), konen Sie die Vorauszahlung unter folgender Bankverbindung uberweisen....

yani kur ucretini 3 aylik istiyorlar sanirim degil mi?

bir de konsoloslugun sitesinde yok ama bu kurs ucretini yatirdigima dair belge basvuruda vermem gerekli mi?

sitesinde konsoloslugun yazmiyor.. bachelor kabulu aldim Clausthal\'de..

bir de baslik acarak sormustum ama bu kurs ucretini ben A1 seviyesinden odeyecegim.. kurs da 21 ocak da basliyor.. ben bu ucret yatirmam gerekiyorsa, vize icin de gerekliyse kasimin son haftasi basvursam sanirim benim icin daha iyi olur degil mi?[/quote]

"Temel seviye icin kayit sartlari:

kurs ucretinin on odemesini talep etmiyoruz. eger buyukelcilik/konsolosluk vize duzenlemesi icin buna gerek duyuyorsa(bilgilerimize gore cindeki alman buyukelciligi en az 3 aylik almanca kursunun odenmesini talep etmektedir.), odemeyi asagidaki banka bilgilerine havale edebilirsiniz."

bildigim kadariyla bizden de kayit olacagimiz almanca kursunun ucretinin odenmesini istiyo konsolosluk. bunun icin de kurs bize Anmeldebestaetigung veriyo. ama en az su kadar aylik yatirmak zorundasiniz diye bi bilgi hatirlamiyorum konsolosluktan.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Prş Eyl 27, 2012 4:31 pm

tamamini isterse cok kotu olur benim icin..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eyl 27, 2012 6:28 pm

Tamamini istemiyorlar merak etme ,2 kur falandi yanlis hatirlamiyorsam.

alevv

Mesaj gönderen alevv » Prş Eyl 27, 2012 6:59 pm

merhaba arkadaslar, bende bugun ankara elcilikte gorusmeye girdim. Burda muamele daha farkli oluyormus istanbuldaki arkadaslara gore gormus oldum. Oncelikle birsru soru soruyorlar. Almanyadaki akrabalarin isimlerinden kalcagim evin kapi nosuna ne bilim oss ye kac kere girdigime ve klasik niye almanya,doktora yapcakmisin, mezun olunca nerde caliscaksin gibi...

Ama asil deginmek istedigim konu faxla islem hizlandirma. Bana gorevli kadin oyle birsey olamaz burasi resmi kurum diye baya parladi. Kibar kibar acikladim boyle bir uygulama oldugunu duydugum icin mumkun mu diye sormak istedim dedim ama ne yapmami istiyosun yani simdi olmaz oyle sey anca biri olurse vs dedi azari basdi.. hatta kadini benim egitimin ingilizce olduguna bile ikna edemedim biyerde gordugu seyden dolayi ama halbuki flyer vardi orda yaziyordu.

Oglenden sonra cagirdi tekrar. Bu sefer cok kibardi. Bana kizma ama fax cekemeyiz ama isleme koyduk arayacagiz seni dedi. Bende kimseye kizmadim zaten okulum basladi bile sadece cok gec kalmak istemiyorum dedim:)

Yani boyle arkadaslar bakalim neler olcak, ankarada gorusmeye girceklere simdiden sabirlar. ben kendimi multeci gibi hissettim

mu5afactor

Mesaj gönderen mu5afactor » Prş Eyl 27, 2012 8:36 pm

[quote]mu5afactor tarafindan yazilan metin:

ankara alman konsoloslugu vize bolumu tel numarasina ulasmak cok zor. vize durumunu sormak icin baska secenek yok mu ?[/quote]

ben telefonda otomatik arama yani mesgule dustukten sonra saniye gecmeden hemen otomatik ariyo olmasina ragmen 20 dakika falan ugrastigim zamanlar da oldu. baya bi ugrasman gerek[/quote]

dun ve bugun oglen saatlerinde toplam 2kez arayarak 1 saat 15 dk bekledim ama kimse cevap vermedi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 27, 2012 9:54 pm

[quote]alevv tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, bende bugun ankara elcilikte gorusmeye girdim. Burda muamele daha farkli oluyormus istanbuldaki arkadaslara gore gormus oldum. Oncelikle birsru soru soruyorlar. Almanyadaki akrabalarin isimlerinden kalcagim evin kapi nosuna ne bilim oss ye kac kere girdigime ve klasik niye almanya,doktora yapcakmisin, mezun olunca nerde caliscaksin gibi...

Ama asil deginmek istedigim konu faxla islem hizlandirma. Bana gorevli kadin oyle birsey olamaz burasi resmi kurum diye baya parladi. Kibar kibar acikladim boyle bir uygulama oldugunu duydugum icin mumkun mu diye sormak istedim dedim ama ne yapmami istiyosun yani simdi olmaz oyle sey anca biri olurse vs dedi azari basdi.. hatta kadini benim egitimin ingilizce olduguna bile ikna edemedim biyerde gordugu seyden dolayi ama halbuki flyer vardi orda yaziyordu.

Oglenden sonra cagirdi tekrar. Bu sefer cok kibardi. Bana kizma ama fax cekemeyiz ama isleme koyduk arayacagiz seni dedi. Bende kimseye kizmadim zaten okulum basladi bile sadece cok gec kalmak istemiyorum dedim:)

Yani boyle arkadaslar bakalim neler olcak, ankarada gorusmeye girceklere simdiden sabirlar. ben kendimi multeci gibi hissettim[/quote]

Gecmis olsun.Ankara boyle maalesef ozellikle son donemlerde;) 150 gune yakindir vize bekliyorum ama halen telefonda sizin ogrenci vizesi oldugu icin acele ediyoruz diyor:) Ama sen cabuk alirsin dil sorunu olmamasi onemli.

tevfik1

Mesaj gönderen tevfik1 » Prş Eyl 27, 2012 10:26 pm

Merhaba ben 15 gun once kadar Almanya Vizesi icin basvuruda bulundum fakat ret karari cikmis. Vizeyi ablamin dugunune gitmek icin istemistim fakat cikmadi. Dokuz eylul uni\'de ogrenciyim. Tekrar itiraz etmek istiyorum nasil yapabilirim ve nerden yapabilirim bana yardimci olabilir misiniz ? Ne ya da neler yapsam itirazi kabul edebilirler ve vize verirler. Dugune 1 ay kadar kisa bi zaman kaldi.. Tesekkurler simdiden

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 27, 2012 10:38 pm

Dilekce yazip konsolosluga gondereceksin.Sacma mi olur bilmiyorum ama dugun davetiyesini yollayabilirsin ve geri buraya kesin donecegine dair kanitlar olmali.

Kilitli