Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
os74

Mesaj gönderen os74 » Pzt Oca 04, 2010 8:47 pm

yani ilk sene icin yatirsak istenilen parayi yeterli diger seneler toptan para yatirmamiza gerek yok yani

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Oca 09, 2010 5:45 pm

[quote]nagihan tarafindan yazilan metin:
ewet eramus ogrencisiyim. bi arkadasim gecen sene almanyaya Cottbus\'a gitti o artik bloke hesap uygulamasi oldugunu we bole bisi istedklerini soledi. bloke hesap actirmama gerek yoksa super olur cunku okudugum kadariyla baya ugrastiriciii! [/quote]
nagihan burdaki erasmuslulara tekrar sordum,dedigim gibi bloke hesap fln actirmana gerek yok.benim zamanimda da oleydi bi degisiklik yok bu konuda.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Çrş Oca 27, 2010 10:51 am

merhabalar ben de dun bloke hesap kagitlarimi burda anlatilan sekilde yapip dun alman konsoloslugunda onaylattim ve postaneye gittim. postayi acil gondermek istiyordum ama 45 lira ve 4-5 gunde gidiyordu. normal gondersem de uzun surecekti islemlerim bi gazla aps gondermek istiyorum dedim besiktas postanesindeki gorevliye tamam dedi. ne zamana gider diye sordugumda 1 gunde gider dedi ve gercekten bir gunde gitmis posta. su siralar bankada olmali postam. diyecegim hizli ve uygun fiyata gondermek isteyenler ozellikle besiktas postanesine gitsin. cunku diger postanelerde burdaki anlasmali sirkey yok sanirim. digerleri hem 45 lira aliyo 1 kgnin altindaki paketlere hem de 4-5 gune gidiyo postaniz.

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cum Şub 05, 2010 4:57 pm

arkadaslar bloke hesap actirmak icin bankaya ilahiki 7.716 avro yatirmamiz mi gerekiyor bir arkadasim gecenlerde avusturyaya gitti 6500 avroya hesap actirdi ayretten bu paradan haric 1500 avro dil kursu parasida verdi 6500-7000 avroya almanyada da bloke actirabilmek mumkun mu? almanya ile avusturya egitim,dil ve vize konusunda hemen hemen ayni oldugu icin bu soru kafama takildi siz degerli arkadaslara danismak istedim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 06, 2010 6:22 pm

[quote]serseri jojuk tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bloke hesap actirmak icin bankaya ilahiki 7.716 avro yatirmamiz mi gerekiyor bir arkadasim gecenlerde avusturyaya gitti 6500 avroya hesap actirdi ayretten bu paradan haric 1500 avro dil kursu parasida verdi 6500-7000 avroya almanyada da bloke actirabilmek mumkun mu? almanya ile avusturya egitim,dil ve vize konusunda hemen hemen ayni oldugu icin bu soru kafama takildi siz degerli arkadaslara danismak istedim...[/quote]

Malesef mumkun degil,sistemler ayni ama kurallar farkli olabilir.Alman Konsoloslugu\'nun sitesine bakarsan orada guncel rakami gorebilirsin.

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzr Şub 07, 2010 11:34 am

simdi bloke hesap actigin zaman ev kirasi falan herseyi ile ogrencinin aylik masrafi 600-650 avro gidiyor konsolosluga giderken 6000 avroluk bir bloke hesap acarsam mesela benim kira derdim yok desem amcamin evi 3 katli bir katini bana tahsil edecek dersem sorun olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 07, 2010 3:56 pm

Bilemiyorum gorevliyle konusman lazim..Ancak soyle birsey olabilir madem boyle bir durum var kira sozlesmesi imzalarsin iste en azindan 1 yillik ve 12 aylik kirasi pesin odendigine dair not dusulurse olur gibime geliyor.
Ancak dedigim gibi herseyden once konusman lazim.

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzr Şub 07, 2010 4:10 pm

simdi ben boyle yapmayi dusunuyorum 6000 avroyu yatiracagim bloke hesaba sonrasinda amcamdan 1 yillik kiraci olduguma dair belge isteyecem sonucta konsolosluk her ayki harcamayi 634 avro uzerinden hesapliyor ev kirasi ortadan kalkinca 6000 avroluk bloke hesap yeterli oluyor ama sunu sormam gerekiyor evin buyuklugu falan yabanci polisleri ilgilendiriyormu yani gelip eve bakarlar mi bu konuda acilen yardim istiyorum arkadaslar...

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Prş Şub 11, 2010 1:45 pm

[quote]serseri jojuk tarafindan yazilan metin:
simdi ben boyle yapmayi dusunuyorum 6000 avroyu yatiracagim bloke hesaba sonrasinda amcamdan 1 yillik kiraci olduguma dair belge isteyecem sonucta konsolosluk her ayki harcamayi 634 avro uzerinden hesapliyor ev kirasi ortadan kalkinca 6000 avroluk bloke hesap yeterli oluyor ama sunu sormam gerekiyor evin buyuklugu falan yabanci polisleri ilgilendiriyormu yani gelip eve bakarlar mi bu konuda acilen yardim istiyorum arkadaslar...[/quote] bu konuda hala kimsenin bilgisi yok mu arkadaslarrrrr

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Şub 11, 2010 4:35 pm

eger garantor konaklama isinide ustleniyorsa evin buyuklugune bakarlar en azindan evin kac metrekare falan oldugunu gosteren bir cizelgesini isterler,yani kac oda falan kirasi nedir diye.ama ogrenci garantorunde simdiye kadar boyle birsey duymadim,diger ailebirlesimi vizesinden mesela benim basima gelmisti,babamdan istemislerdi yani.

ayrica neden 6bin euro ile riske ediyorsunki bloke hesabi tamam dediginin mantikli bir tarafi varda,yani uygun prosedur neyse onu yap kafan rahat olsun,obur turlu sIKINTI cikabilir.

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Cum Şub 12, 2010 10:53 am

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
eger garantor konaklama isinide ustleniyorsa evin buyuklugune bakarlar en azindan evin kac metrekare falan oldugunu gosteren bir cizelgesini isterler,yani kac oda falan kirasi nedir diye.ama ogrenci garantorunde simdiye kadar boyle birsey duymadim,diger ailebirlesimi vizesinden mesela benim basima gelmisti,babamdan istemislerdi yani.

ayrica neden 6bin euro ile riske ediyorsunki bloke hesabi tamam dediginin mantikli bir tarafi varda,yani uygun prosedur neyse onu yap kafan rahat olsun,obur turlu sIKINTI cikabilir.[/quote]

aynen bende ayni fikirdeyim cunku adamlar konsoloslugun sitesine koymuslar rakami ya garantor bulcaksin yada 7716 euro yatiracaksin diye 6000 yatirabiliosun zaten bilmiyorum ama 7716 euroyu yatirirsin icin rahat olur ;)

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cmt Şub 13, 2010 5:26 pm

bu konuda haklisiniz ama iste para olmayinca 3un 5in hesabini yapmak zorunda kaliyor insan kira sozlesmesini alip konsolosluga sorarsam belki olur diye dusunuyorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 13, 2010 8:06 pm

Yapman gereken tek sey dedigin gibi kira sozlesmesiyle beraber konsolosluga gitmen ancak vize gorusmesinden once gitmen lazim yada telefonla bilgi alabiliyorsan bu sekilde dene..Sakin unutma vize gorusmesinden once gidip durumu acikliga kavusturman lazim..

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Pzt Şub 15, 2010 7:45 pm

arkadaslar bugun bloke hesap icin ankara konsolosluguna gittim.hapisahane gibi bir yer cok urperdim:) bloke hesap icin ankara konsolosluguna gidecekler randevu almak zorundalar .randevu alincak numarayi ekliycem asagiya.yarin tekrar gidecegim. bakalim artik ne olcak randevu no:03124555275
03124555297

exxo

Mesaj gönderen exxo » Sal Şub 16, 2010 4:46 pm

arkadaslar bloke hesaba para vize gorusmesinden oncemi yatiriliyor..Yani red alma durumunda nasil alinacak o para geri ve birde en az bir yil olmasi gerekmiyor sanirim degil mi? 6 ay kalacak olan 6 aylik bloke hesap actiriyor?

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Sal Şub 16, 2010 6:41 pm

bugun tekrar gittim ankara alman konsolosluguna bloke hesap miktari degismis 7656euro olmus.islem icinde istenen 20 euroyu artik vermiyorsunuz:)

meybuz

Mesaj gönderen meybuz » Prş Şub 18, 2010 11:59 pm

merabaa,
efenim simdi benim kafam allak bullak oldu.cok ugrastircam sizi birsuru sorum var cunku.oncelikle derdimi anlatayim;
erasmus ile almanya\'ya gidecegim pazartesine de vize randevum var ama ben hala su 643 euroyu halledemedim.ustelik cok az vaktim kaldi.Mart 8\'de introduction programim basliyo.bloke hesap acmayi dusunuyodum ama sanirim yanlis bilgilendirilmism.ben vize gorusmesi sirasinda o formlari imzalayacagiz saniyordum o yuzden yapmadim.
buradan okudugum kadariyla benim o bloke hesabi gorusmeden once halledip oyle gitmem gerekiyor galiba?
ama yapmadim.vaktim de az.
500 euro hibe alacagim.geriye kaldi 143. gidip noterden babama bi seyler mi imzalatsam napsam? ama bir yanlis bilgilendirme sonucunda onu da yapmadim.tekrar yollarlar bloke hesap icin dediler. ben de bloke yapayim dedim.
simdi napayim ben? pazartesi randevum var. ama cuma\'ya da var :D iki tane aldim.nolur nolmaz die:)
babam noter onayli bi masraflarimi karsilayacagina dair bir sey imzalasa yeterli midir? yoksa sonra geri gondermesinler?
bir de efenim bana okuldan gonderdikleri kagit boyle sacma sapan bir kagit sadece aylik 500 euro vercez diyo.bu kadari yeterli mi?

cok saoluun.
eger paragrafimi okuyabilecek biri olursa sevinirim :)

meybuz

Mesaj gönderen meybuz » Cum Şub 19, 2010 12:08 am

ee bir sey daha unutmusum.
diyelim ki notere gittik, imzaladik, onayladik sonra yeminli tercumeyle tercume ettirdik.
onu tekrar mi notere onaylatacagim? oyle diyorlar da ne gerek var adam yeminli.

exxo

Mesaj gönderen exxo » Cum Şub 19, 2010 1:16 am

yeminli tercuman olayi turkiyede bi sacmaliktir..dil bolumunden diplomasi olan bir kisi gider, tanidik bir noterle anlasir ve bir sozlesme imzalar.noterde onun cevirdigi evraklari muhurleyip resmi hale getirir.

ama her kurum onayli tercume istemez.Bildigim kadariyla konsolosluk istemiyor.tercume yeterli..

hesap olayina gelince sanirim seninki konsolosluk sitesinde bahsedilen istisnai durumlardan sayilabilir..babanin noter tahhutu ve bunun ispati icin banka hesap dokumleri,ev tapusu arac ruhsati vs. (ne varsa iste) yeterli olacaktir..

Max

Mesaj gönderen Max » Sal Mar 09, 2010 12:37 pm

Meraba arkadaslar. Gruba yeni dahil oldum. Acil yardima ihtiyacim var.Erasmus ogrencisiyim ve 6 ayligina almanya ya gidecegim. Vize sonucu bugun geldi ve bloke hesap acmami istiyolar.Aylik 500 euro hibe alicam ve orda 638 euro yu taahhut gostermem gerekiyo sanirim. Deutche banka mail attim bloke hesapla ilgili dokumanlarin yollanmasiyla icin.
Bana onereceginiz ve yapmam gereken seyler nelerdir acaba. Yazabilirseniz cok sevinirim..

Kilitli