Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 15, 2013 12:41 pm

Bir arkadas onaylatmisti orda.Bence sorun olmaz fahri onaylariz diyorsa.

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Cum Mar 15, 2013 1:08 pm

hesabi acip para yatiracak olan biziz adamlar sirf imzayi gozlerinin onunde atirmak icin adiyamandan ankaraya cagiriyo ne sacmalik

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Cum Mar 15, 2013 1:25 pm

Oyle bi durum yok bende antalyadan onaylatmistim fahri konsolos oluyor ;)

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Cum Mar 15, 2013 1:35 pm

Artik deniyecez bakalim kac gunde acildi. Vizeyi aldiniz mi siz

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 15, 2013 1:45 pm

1 hafta 10 gunde hesabin acilir.2 3 gun dede paran yatmis olur. Aldim ama benim ki biraz sikintiliydi;)

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Cum Mar 15, 2013 2:59 pm

Bugun izmir konsoloslugundaydim. Biri ile tanistim. hesap acilmasi icin gitmis. 30 euro istediler ne icin anlamadim. soramadim tam detayli. Giderken yaninizda bir miktar euro olmasi sizin icin iyi olurr...

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cum Mar 15, 2013 3:04 pm

20 euro istiyolar. bloke hesap apostil icin. baska talep ettikleri bir ucret yok.pasaport fotokopisi+pasaportun+doldurulmus bloke hesap formu+20 euro ile gidilirse sorun cikmaz (:
ee:lan

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Cum Mar 15, 2013 3:12 pm

Biraz once bir bankaya gittim konustum acariz dediler konsolosla mail attim bakalim ne diyecekler olursa burdan direk actiracam yoksa fahri konsoloslukta onaylatacam herseyim hazir bekliyorum zamanda kalmadi 5. 13 kursum basliyo bakalim artik hayirlisi. Bilgi icib tsk herkese

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 15, 2013 3:31 pm

Bunu almanya dakiler hic tavsiye etmiyor.Bankanin subelerinin her yerde olmamasi vs. olumsuzluklari cokmus ama vaktin yoksa tabi yapcak bisey yok.

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Cum Mar 15, 2013 3:33 pm

Benim gidecem yerde var oturdum yere 1 -2 km uzaklikta almanyada butun bankalar var sadecw ziraat bankasi uzak hepsi yakin yoksa

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 15, 2013 3:57 pm

[quote]ezsrdr tarafindan yazilan metin:

20 euro istiyolar. bloke hesap apostil icin. baska talep ettikleri bir ucret yok.pasaport fotokopisi+pasaportun+doldurulmus bloke hesap formu+20 euro ile gidilirse sorun cikmaz (:[/quote]

O artik 30 euro oldu.Gecen ay onaylattim ve 2 tane bloke hesap formu olacak

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Mar 18, 2013 11:58 am

Is bankasiyla gorusup soylediklerini konsolosla gonderdim bu cevabi verdi. Almanya\'daki Is bankasi subesinde bloke hesabiniz ve yatirdiginiz para ile ilgili Is Bankasi tarafindan yazi varsa, kabul edilecektir.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 1:06 pm

arkadaslar bu isbankasindan deutschebanka para gonderirken iban kodunu nereye yaziyoruz? isbankasi para aktarmaya giriyoruz.yurtdisi para transferine tikliyoruz.daha sonra taahhutameyi okudum diyoruz.ardindan miktari gonderilecek ulkeyi seciyoruz.devamini getiremedim.yardimci olacak birileri vardir umarim.bi bankanin id kodu var bide iban.hangisini yazcaz?

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Mar 18, 2013 1:42 pm

Iban numarasini banka adi bankanin nerde oldunu biliyosan banka sube kodunu giriyon

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt Mar 18, 2013 1:43 pm

Birde hesap numarasi

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 1:52 pm

bana deutschebanktan mail geldi isbankasina swift yapmak icin girdigimde ekranda banka kodunu girin yaziyor. DEUTXXXX ile baslayanin banka swift kodu olmasi lazim.ama bir sonraki adimda mi iban kodunu girecegiz bunu anlamadim.hesap numarasi var banka kodu var sube numarasi var.bunlari nerelerde kullanacagiz.yada kullanacakmiyiz? bunu ogrenmek istiyorum.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 18, 2013 3:46 pm

Islemler sirasiyla guncel olarak soyledir;

-Internetten bloke hesap basvuru formlari bulunur
-Sitede de belirtilen gibi o yerleri sadece bilgisayar ortaminda doldurunuz.Artik DB el yazisiyla doldurulan formlari geri yolluyomus paraniza yazik olmasin.2 tane isteniyor.
-Bu belgeleri konsoloslukta onaylatmaniz gerekiyor.
-Istanbulda randevu alinmiyor hergun saat 11.45\'e kadar gidip onaylatabilirsiniz belgenizi.Pasaportunuzla gidin kendi fotokopi cekip oyle onayladi benim fotokopimi almadi ama siz yinede cektirin.ONAY UCRETI 30€ OLMUSTUR
-En ucuz ve en hizli PTS expressle yollayin 35tl.Istanbuldan onaylatacak arkadaslar konsoloslugun bulundugu gumussuyu caddesinden 150metre asagi yuruyun,itu universitesinin yaninda hemen ptt vardir.Ogleden once verirseniz ertesi gun sabahi bankaya ulasir.Benim oyle oldu.

-Bloke hesap acildigina dair mail aldiginizda swifti isbankasi swift islemiyle yollayacaksaniz onemli olan bilgiler bloke hesabin hangi bankada acildigidir.Sayet sartli kabul veya kabul belgesi gondermediyseniz gelen mail sag ust kosede sehir yazar.Sartli kabul yolladiysaniz universitenizin oldugu sehirde acilir misal benimki dortmundda acildi.
-Swift icin gerek bilgiler sehir,iban numarasi,bankleitzahl(bank code),isim soyisim ve sube adi.Tabi ben sordum 2 parca halinde atabiliyosunuz paranizi.Illaki tek parca olmasi gerekmiyor.
-Paranizin yatirilacagi gunden sonra(swift suresi 2 is gunudur) 3 is gunu bekleyeceksiniz.Yogunluktan dolayi 1 hafta sonrasina geldigide oluyor ama benim param 26sinda yatti 27 oglen saatlerinde geldi.

Internet bankaciligindan nasil yollanir onuda anlatayim(isbank)
bilgileri yazmaya geldikten sonra sirasiyla
-ulke DE olacak
-sehir(anlattim)
-Alici bankanin kodu(mailda Bankleitzahl yazar onu yazin)
-sonra gondere basin ve o zaman anlayacaksiniz gerisini doldurmak basit.Karsi tarafin adresini doldurmaya gerek yok.Telefonuda bi yakininiz varsa onun telefonunu yazin aksi bir durumda iletisim kurabilirler onunla

Edit:Arkadaslar hesap acma isleminde yogunluk tespitini yapamadigimizdan siz kendinizi 10 gune gore ayarlayin.Yogunluktan hesap acma suresi 10 gune kadar uzayabiliyor

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 3:54 pm

bankaya gonderdigimiz o evraklar 2 ser nushami olucakti yani ? 2 form vardi gerekli yerlere imza attim konsoloslukta sonrada bankaya gonderdim hala ses seda yok

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 18, 2013 4:29 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

bankaya gonderdigimiz o evraklar 2 ser nushami olucakti yani ? 2 form vardi gerekli yerlere imza attim konsoloslukta sonrada bankaya gonderdim hala ses seda yok[/quote]
kargon hangi gun ulasti?

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 4:34 pm

gecen hafta pazartesi sabah 7-8 gibi

Kilitli