Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VIZE HALEN GELMEDI.....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
izzy

VIZE HALEN GELMEDI.....

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eki 07, 2012 12:10 pm

[quote]eses26 tarafindan yazilan metin:

benim 8 ekimde 25 doluyor.. dolayisiyla aile uzerinden bakilamayacagim.. sanirim ordaki turk konsoloslugu bir belge istiyormus.. bunu saglamam lazim..[/quote]

Sanirim sen zorunlu saglik sigortasindan bahsediyorsun, ordaki Turkiye konsolosluguna git ikametinin Almanya\' da oldugunu bildir sorun kalmaz. Ama Almanya\' ya gitme tarihin 8 ekimden cok sonra ise burdaki sosyal yardimlasma kurumu gibi biseydi ismi tam hatirlamiyorum oraya gidip islemleri baslat yoksa yuksek prim odersin.

izzy

VIZE HALEN GELMEDI.....

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eki 07, 2012 12:16 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]DoganGulden tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ne kadar beklemek gerekiyor bu vize icin?.Benim kursum 1 Ekim de basladi.Ben halen burdayim.Bu isi hizlandirmiyorlar mi?.Ayin 24 unde gittim vizeye.Yani 2 hafta ya yakin bir sure oldu.Ne yapmaliyim?.Konsolosluk maillerimi cevaplandirmiyor.[/quote]

Hizlandirmak icin kagitlarin gitigi yabancilar polisine armani tavsyie ederim[/quote]

Arayip ne diyecegiz yabancilar polisini cok merak ediyorum. Biraz bunuda aciklarsan cok iyi olur.

Kullanıcı avatarı
welly275

VIZE HALEN GELMEDI.....

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eki 07, 2012 12:36 pm

[quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]DoganGulden tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ne kadar beklemek gerekiyor bu vize icin?.Benim kursum 1 Ekim de basladi.Ben halen burdayim.Bu isi hizlandirmiyorlar mi?.Ayin 24 unde gittim vizeye.Yani 2 hafta ya yakin bir sure oldu.Ne yapmaliyim?.Konsolosluk maillerimi cevaplandirmiyor.[/quote]

Hizlandirmak icin kagitlarin gitigi yabancilar polisine armani tavsyie ederim[/quote]

Arayip ne diyecegiz yabancilar polisini cok merak ediyorum. Biraz bunuda aciklarsan cok iyi olur.[/quote]

adim su su tarihte su vizeye basvurdum. konsolosluk soyle diyor ya da soylemiyor. sizde islem durumu nedir. buna gore bi cevap verirler, onayi gonderdik ya da islem devam ediyo gibi. gonderdilerse ne zaman gonderdiniz diyebilirsin. gondermedilerse de soyle bi durumum var dersin ve ona gore uygun bi dille ricada bulunursun. sonra tekrar 1-2 gun sonra ararsin. hala konsolosluktan cevap yok durum nedir diye sorarsin.

yani sana bagli

izzy

VIZE HALEN GELMEDI.....

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eki 07, 2012 12:52 pm

Eyvallah