Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Idata 39f krizi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yıldızlar Geçidi

Re: Idata 39f krizi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Prş Eyl 30, 2021 10:13 pm

Açıklamalar için çok teşekkür ederim hepinize.Bana kağıt imzalama seçeneği sunulmadı.Acıklama bile yapılmadı.Anlasılan fırsatı kaçırdım.36F den denemem gerekiyor bu durumda herhalde.

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Prş Eki 07, 2021 12:58 pm

karbonaterol yazdı: Prş Eyl 30, 2021 7:57 pm Merhaba aynı durumu yaşayan biri olarak aydınlatayım dedim, aynı durumu birebir istanbul idatada yaşadım ve belgeleri vermeyip hemen ertesi gün 36f randevusu aldım. Forumdan daha sonra öğrendiğime göre aslında 39f başvurusunu yapıp bana verdikleri kağıtları imzalamam gerekiyormuş ama oradaki memurun yalnış bilgi notu red yiyeceksiniz diyip stres içerisine girmemden dolayi hiç düşünmeden kağıtları alıp çıktım. 15 eylüle baskonsoloslukta 36f randevusu verdiler. Oradaki memur hanımla kayıt belgesi konusunda biraz cebellestik ancak sonunda idatadaki durumu biraz da demagojik anlatmam sonucunda belgeleri alacağını ama muhtemelen eksik belge olarak kayıt isteneceğini söyledi, öyle de oldu. Bugün ise yaptığım swiftten sonra Wuppertal ile iletişime geçip oradan da bugün itibariyle swift dekontunu gönderir göndermez verdikleri kayıt belgesini yollayacağım. Benim gözüme çok basit geldi umarım sıkıntı çıkmaz. Iş işten geçmiş ancak o belgeleri vermeliydin. Verdiysen zaten sıkıntı yok
Merhaba.36F için istedikleri dil kurs kayıt belgesi orjinal mi olmak zorunda.Yoksa mail yoluyla atsalar Almanya dan ben çıkartsam olur mu.Cevaplarsan çok memnun olurum

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Eki 08, 2021 7:07 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Prş Eki 07, 2021 12:58 pm Merhaba.36F için istedikleri dil kurs kayıt belgesi orjinal mi olmak zorunda.Yoksa mail yoluyla atsalar Almanya dan ben çıkartsam olur mu.Cevaplarsan çok memnun olurum
Mail ile yolladıkları pdf'i mail yoluyla ilettim bir de konsolosluğa elden verdim geçen gün eksik evrakların tamamlandığı ve başka birşey yollarsam sıkıntı çıkabileceğine dair bir mail aldım. Yani direkt çıktısını alıp verebilirsin sıkıntı olmaz.

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Cmt Eki 09, 2021 6:37 pm

karbonaterol yazdı: Cum Eki 08, 2021 7:07 pm Mail ile yolladıkları pdf'i mail yoluyla ilettim bir de konsolosluğa elden verdim geçen gün eksik evrakların tamamlandığı ve başka birşey yollarsam sıkıntı çıkabileceğine dair bir mail aldım. Yani direkt çıktısını alıp verebilirsin sıkıntı olmaz.
Tamamdır.Çok teşekkür ederim.Vizen geldiğinde haber edersen sevinirim

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eki 09, 2021 7:58 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Cmt Eki 09, 2021 6:37 pm Tamamdır.Çok teşekkür ederim.Vizen geldiğinde haber edersen sevinirim
Tabii ki hatta bir gelişme oldu onu da aktarayım: Eksik belgeleri hem konsolosluğa elden hem de mail yoluyla ilettim dün ise şu şekil bir mail aldım: Sayin Melen,

Basvurunuzun islemleri aktif olarak devam etmekte. Sizden an itibariyle herhangi bir evrak beklenmiyor.

Sizden herhangi bir ek evrak veya bilgiye ihtiyac duyulmasi durumunda sizlerle iletisime gecilecektir.

Vize islemleriniz sonuclandıktan sonra pasaportunuz UPS kargo yoluyla belirtmiş oldugunuz adrese gönderilecektir.

Lütfen sizden evrak veya bilgi istenilmedigi sürece bize mail yoluyla ulasmaktan kacinin. Her gelen e-mailin doysaya eklenmesi gerektiginden, zaman tüketen bir islem anlamina geliyor ve is gücümüzü kisitlamaktadir.

Anlayisiniz icin tesekkür ederiz.

Saygilarimizla,

Umarım bir an önce sonuçlanır hem sürecin uzamasına olumlu olur diye seviniyor hem de kursa geç kalacağım diye endişeleniyorum. Neyse, sende de bir gelişme olursa haberdar et :)

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Cmt Eki 09, 2021 10:03 pm

karbonaterol yazdı: Cmt Eki 09, 2021 7:58 pm Tabii ki hatta bir gelişme oldu onu da aktarayım: Eksik belgeleri hem konsolosluğa elden hem de mail yoluyla ilettim dün ise şu şekil bir mail aldım: Sayin Melen,

Basvurunuzun islemleri aktif olarak devam etmekte. Sizden an itibariyle herhangi bir evrak beklenmiyor.

Sizden herhangi bir ek evrak veya bilgiye ihtiyac duyulmasi durumunda sizlerle iletisime gecilecektir.

Vize islemleriniz sonuclandıktan sonra pasaportunuz UPS kargo yoluyla belirtmiş oldugunuz adrese gönderilecektir.

Lütfen sizden evrak veya bilgi istenilmedigi sürece bize mail yoluyla ulasmaktan kacinin. Her gelen e-mailin doysaya eklenmesi gerektiginden, zaman tüketen bir islem anlamina geliyor ve is gücümüzü kisitlamaktadir.

Anlayisiniz icin tesekkür ederiz.

Saygilarimizla,

Umarım bir an önce sonuçlanır hem sürecin uzamasına olumlu olur diye seviniyor hem de kursa geç kalacağım diye endişeleniyorum. Neyse, sende de bir gelişme olursa haberdar et :)
Umarım hepimiz için süreç hızı olur.Cok teşekkür ederim ilgin için.Sayenizde daha hızlı hareket imkanım oldu

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eki 09, 2021 11:33 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Cmt Eki 09, 2021 10:03 pm Umarım hepimiz için süreç hızı olur.Cok teşekkür ederim ilgin için.Sayenizde daha hızlı hareket imkanım oldu
Rica ederim

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Eki 20, 2021 11:40 am

Yıldızlar Geçidi yazdı: Cmt Eki 09, 2021 10:03 pm Umarım hepimiz için süreç hızı olur.Cok teşekkür ederim ilgin için.Sayenizde daha hızlı hareket imkanım oldu
Hocam ups'den "bilmem kaç no'lu" kargonuz yola çıkmıştır diye mesaj geldi, darısı sizin başınıza

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Pzt Kas 01, 2021 7:34 pm

karbonaterol yazdı: Çrş Eki 20, 2021 11:40 am Hocam ups'den "bilmem kaç no'lu" kargonuz yola çıkmıştır diye mesaj geldi, darısı sizin başınıza
Çok sevindim.Geldi mi vizen.Bana İzmir henüz randevu bile vermedi.

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzt Kas 01, 2021 11:14 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Pzt Kas 01, 2021 7:34 pm Çok sevindim.Geldi mi vizen.Bana İzmir henüz randevu bile vermedi.
Evet geldi ama kurs tarafında sıkıntılar çıktığı için kurs değiştirmem gerekti dolayısıyla yabancılar şubesi ile bazı iletisimlerim oldu. 5 kasım cuma günü gideceğim sende bir gelişme yok galiba 😕

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzt Kas 01, 2021 11:17 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Pzt Kas 01, 2021 7:34 pm Çok sevindim.Geldi mi vizen.Bana İzmir henüz randevu bile vermedi.
Pardon ya randevu bile vermedi yazmışsın, yani umarım gelir bu izmir randevular cidden çok sıkıntılı. Bu arada kurs nerede olacaktı

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Çrş Kas 10, 2021 12:21 pm

karbonaterol yazdı: Pzt Kas 01, 2021 11:14 pm Evet geldi ama kurs tarafında sıkıntılar çıktığı için kurs değiştirmem gerekti dolayısıyla yabancılar şubesi ile bazı iletisimlerim oldu. 5 kasım cuma günü gideceğim sende bir gelişme yok galiba 😕
Çok sevindim.Umarım istediğin gibi olmuştur.Yerleşmişsindir.Benim kurs üniversite bünyesinde Marburg da.İzmir malesef çok yavaş ilerliyor.Bekliyorum bakalım.