Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Galadriel

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Galadriel » Sal Ağu 31, 2021 2:45 am

gutesgewissen yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 1:53 pm Ben AOK'ya 3 gün önce şu maili attım :

Sehr geehrte Damen und Herren,

zuerst wünsche ich Ihnen einen schönen Tag. Ich hoffe alles gut bei Ihnen. Ich schreibe Ihnen, um eine Bestätigung und Krankenversicherungsnummer für den Versicherungsnachweis zu erhalten, den XXX Universität von mir verlangt. Ich habe gehört, dass Ihr Unternehmen bei diesem Dokument sehr schnell und akribisch ist.

Wenn ich dieses Dokument und die Versicherungsnummer nicht innerhalb von 3 Tagen erreiche, kann ich mich nicht an der Universität einschreiben. Ich würde mich sehr freuen, wenn Sie mir helfen könntet.

Vielen Dank im Voraus !

Mit den besten Grüßen

Xxxx

A/T11 belgemi ve master kabul mektubumu da ekledim. Bugün websiteleri üzerinden imzalı dosyayı yolladılar bana. Bazı arkadaşların aylarca beklediği olmuş. Kimine posta ile göndermişler vs. Gideceğiniz şehrin AOK'sına mail atın kesinlikle. Umarım hızlıca hallolur işiniz
Cevabınız için çok teşekkür ederim, gerçekten çok faydalı oldu. Benzer şekilde maille en kısa sürede halledebilirim umarım

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Çrş Eyl 29, 2021 1:40 pm

Arkadaşlar merhaba,
AT11 belgemi onaylatmak için TK ya mail atmıştım ancak bir süre cevap alamayınca DAK ile iletişime geçtim ve belgemi posta ile yollayacaklarını belirttiler. Bugün TK dan onaylanmış sigorta belgemi mail ile aldım. AT11 belgemi 2 yerden onaylatmış oldum. Daha önc böyle bir durum yaşayan var mı, TK ya da DAK ile ieltişime geçip iptal ettirme şansım var mı bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

minikmouse

Mesaj gönderen minikmouse » Prş Eyl 30, 2021 6:03 pm

Arkadaşlar merhaba,

Benim erasmus kapsamında 1 sene boyunca almanyada bulunmam gerektiğinden ötürü sgk bana AT-6 belgesi verdi. SGK’ya neden AT-11 değil de AT-6 olduğunu sorduğumda, belgenin niteliğinin aynı olduğu altı aydan uzun süreli gidişlerde At-6 verildiği söylendi. Ancak konsolosluktan bir mail geldi, AT-11 belgeniz eksik tamamlayın şeklinde. Daha önce AT-6 alan ve böyle bir sorun yaşayan var mı?