Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 13, 2011 11:45 am

mohsen sizi 100 gun sonra aradilar peki ne tur evrak istediler? mulakatta neden eksik evrak var dememisler? paylasirmisiniz bilgileriniz formda.Acikcasi cok ters bir durum olmus.Sonraki surecde neler oldu ?sonuc itibariyle merak ettim acikcasi keske oyle durumlar yasanmasa ins. kimseye oyle cok sonradan eksik evrak var diye aramazlar umuduyla kolay gelsin sizlere...

muhammetakp

Mesaj gönderen muhammetakp » Prş Eki 13, 2011 3:53 pm

arkadaslar iki gun once (11.10.2011) konsolosluktan aradilar ve deutsche banktaki paramin tamaminin blocke hesapta oldugunu gosterir bir belge istediler 12.10.2011 tarihinde bu belgeyiibraz ettim ve bu gun itibariyla 13.10.2011 ups den gonderinizi aldik yarin elinizde olur diye mesaj attilar 23.09.2011 yani tam 20 gun once istanbul konsoloslugunda dil kursu+master icin vize basvurusu yapmistim (ruhr bochumuniversitesi) acaba vizemimi aldim yoksa genemi husran lutfen dusuncelerinizi paylasin arkadaslar..

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 13, 2011 4:12 pm

muhammetakp siz 23.09.2011 tarihinde vize gorusmesi icin basvuru yapmissiniz sanirim basvuru yaptiginizda bloke hesapta para olduguna dair gosterir dekontunuz yoktu ki eksik evrak olarak konsolsoluk istemis. vize gorusmesinde eksik evrak var olarak size soylememislermiydi? Dogrusu bloke hesap isleminizi tamamlandiktan sonra vizeye keske basvursaydiniz ins. yinede vizenizi alirsiniz.Malesef ben ilk vize gorusmemde bloke hesap dekont yoktu Konslosluk eksik evrak olarak ne vize gorusmesinde nede sonra arayipda eskik ervagin var diye aramadilar.Sizi yinede eksik evraginiz var diye konsolosluk aramis sansilisiniz.
Ins. vizeniz olumlu gelir.iyi sanslar.

minarus

Mesaj gönderen minarus » Prş Eki 13, 2011 5:19 pm

arkadaslar merhaba. dun konsolosluga mail atmistim. cok bekledigimi olumlu ya da olumsuz bir cevap almak istedigimi belirtmistim. sabah cevap atmislar. mesajiniz ilgili bolume iletildi diye. ayrica sabah aramistim da konsoloslugu hala islemde almanyadan haber bekliyoruz demislerdi. az once de ups den mesaj geldi gonderiniz konsolosluktan alinmistir diye. teslimati yarin yapicaklar. sonuc ne acaba?? asiri merakliyimm. bana sans dileyin

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Eki 13, 2011 5:41 pm

Hadi gozun aydin, umarim vize basilmis bir pasaport gelir (:
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 13, 2011 6:43 pm

kahverengi volkswageni beklersin kapida:)umarim sonuc olumludur;)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 13, 2011 6:48 pm

minarus hayirlis olsun ins. vize basilmis pasaportunuz yarin gelir.

Size sormak istedigim hangi konsolsoluktan basvurmustunuz? konsoloslugun hangi bolumune email attiniz ?nasil bir mesaj yazmistiniz? ayrica hangi tel nolardan aradiniz da ulasabildiniz.

Bilgilerinizi biraz detayli olarak acikca paylasirsaniz vize hazirliginda olan, vize mulakat sonucu bekleyenler icin faydali olacagini dusunuyorum.Simdiden tesekkurler.

Iyi aksamlar.

minarus

Mesaj gönderen minarus » Prş Eki 13, 2011 7:04 pm

tesekkur ederim arkadaslar. umarim dediginiz gibi olur =)
ctuezuen vizeye istanbuldan basvurdum. uni den sonra dil kursu dusunuyordum. lisans egitimimi tamamladim yani. kultur bolumunden 6 ay dil kursu icin basvurdum. berlin goethe ye kayit yaptirdim, bloke hesap da actim. ilk gorusmem 15 agustostaydi. 14 eylulde mulakata cagirdilar neden almanca ogrenmek istedigimi sordular. acikcasi mulakat pek de iyi gecmemisti. mulakattan sonra konsoloslugu her hafta aradim, yabancilar polisini aramami soylediler ancak bi turlu irtibata gecememistim. dedigim gibi dun aksam konsoloslugun iletisim bolumunden mesaj gonderdim. 2 aydir bekledigimi, planlarimin olumsuz etkilendigini, olumlu ve ya olumsuz bir cevap talep ettigimi belirttim. bu sabah aradagimda hala cevap beklediklerini soylemislerdi aslinda ama ogleden sonra dedigim gibi ups den mesaj aldim. umarim olumludur =) yarin sonucu paylasirim. bu arada aradigim tel numarasi 0212 334 61 67. konsoloslugun vize bolum numarasi. haftaici 09:00-11:00 saatleri arasinda aramak gerekiyor. ancak surekli mesgul caliyor, siz yinede aramaya devam edin bi bosluk yakalayabilirsiniz. telefona cikan kadin da anlayisli konusuyor.
bu arada bana bugun bi numara daha verdi aramam icin. 11\'den sonra da cevap veriyolar burdan aradiginizda dedi. o numara da : 0212 334 61 81.
umarim yardimci olabilmisimdir. bekleyen herkese sabir dilerim

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Eki 13, 2011 7:24 pm

cok tesekkur ederim minarus verdiginiz yararli bilgiler icin elbette yardimic olabildiniz.Mutlaka Istanbuldan\'da bircok basvuran kisiler vardir.Kimisi vize hazilriginda kimis vize mulakat sonucu bekliyordur.

Yanliz ben Ankara\'dan basvurdum.Demekki Istanbul konsoloslukla bir nebze daha cabuk irtibata gecilebiliyor.Ama malesef Ankara konsolsoluk oyle degil.
Mulakatta pasaportum bana geri verildi.Nedeni de ben kendim alamk istiyorum vize sonrasi dedigim icin ups ve vize gorevlisi islem yapmadilar sadece iceri evraklarim alindi.Olumlu gorusme oldu.Vize gorusmesinde 2.kez ayni gun gorusmede ek ervak istendi ek evrakda sunmustum.

Bugunlerde genellikle hep olumlu vize haberleri geliyor acikcasi umudum gunden gune artiyor ins.Allah\'in yardimcimiz olsun hayrilisi ile en kisa zamanda herkesin vizesi gelir.Bol bol sabirlar ve bol sanslar diliyorum herkese.

Hayirli aksamlar.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Eki 13, 2011 10:53 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

mohsen sizi 100 gun sonra aradilar peki ne tur evrak istediler? mulakatta neden eksik evrak var dememisler? paylasirmisiniz bilgileriniz formda.Acikcasi cok ters bir durum olmus.Sonraki surecde neler oldu ?sonuc itibariyle merak ettim acikcasi keske oyle durumlar yasanmasa ins. kimseye oyle cok sonradan eksik evrak var diye aramazlar umuduyla kolay gelsin sizlere...[/quote]

yanlis anladin 100 gun sonra vizemi gonderdiler. ama sunu soliyebilirim vizeye basvurduktan bir kac gun sonra aradilar calistigim yerden bir kac ek evrak istediler maas bordrsou ssk hizmet belgesi bloke hesabim eksikti tamamlamami istediler ben de aynen yerine getirirp teslim ettim ve yanlis hatirlamiyorsam bu islemlerden sonra 2 ay boyunca onlari aramadim yani konsoloslugu hic aramadim zaten basvurdugumda da demistim aramiycam diye :) sadece bir defa yabancilar subesini aradim 1 hafta sonrada vizem elime gecti.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Eki 14, 2011 8:03 am

evet simdi anladim 2 ay uzun bir sure fakat vizeniz sonucta olumlu olmus onemli olan da o zaten.Sizin dil kursu+universitemi yoksa sadece dil kursumu ici basvurmustunuz sure olarak kac ay yada kac yildi? Egerki sure uzun ,ise belkide o yuzden 2 ay sonra vize vermis olabilirler.Cunku kisa sureli olarak gidecek ogrencilerin vizeleri kisa zamanda geliyormus.Hayirli olsun vizeniz egitim hayatinizda basarilar.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Eki 14, 2011 1:44 pm

eksik belgeleri dun teslim ettm,son gorusmemi de aktarayim tam 5 dakika surdu.gelecegin politikacisi diye karsiladi beni,evraklarimi aldi,basvurunu yolladim dedi,belgelerde 10 gun icersinde frankhentalde olur dedi.olucagini umuyorum,inaniyorum,umarim basarili olursun dedi ugurladi,bnm ilk vize gorusme maceram bu sekilde son buldu arkadaslar.

minarus

Mesaj gönderen minarus » Cum Eki 14, 2011 2:08 pm

arkadaslar merhaba. acil yardima ihtiyacim var. dun vizemi bekliodum. bgn pasaportum geldi ve vize yok. bir de yazi cikti almanca ama hicbise anlamadim. kisa bi yazi. buraya yazicam simdi. almanca bilen arkadaslar bana yardimci olabilirdi. cok acil rica ediyorum
Die erteilung des von Ihnen beantragten Visums bedarf der Zustimmung der fur Ihren vorgesehen Aufenthaltsort zustandigen Auslanderbehorde gemass & 31 Aufenthaltsverordnung. Diese hat mitgeteilt, dass Zweifel am tatsachlichen Einreisezweck bestehen. U.A. konnten Sie nicht uberzeugend darlegen, warun Sie nicht bereits im Heimatland einfache Deutshkenntnisse erworben haben.
Dieser Text ist maschinell erstellt worden und ist auch ohne Unterschrift gem. & 37 Abs. 4 VwVfG gultig.

bu ne demek? birisi bana yardim edip cevirebilir mi?;

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Eki 14, 2011 2:13 pm

Neden kendi ulkenizde Almanca egitimi almadiniz falan yaziyor anladigim kadariyla. Yani \'okuyacaginiza inanmadik\' demisler.. :|
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

minarus

Mesaj gönderen minarus » Cum Eki 14, 2011 2:20 pm

off benimkisi sadece dil kursuydu. tekrar basvuru yapmalimiyim sizce?

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Eki 14, 2011 3:32 pm

minarus elbette basvuru yapabilrisiniz fakat ilk vize basvurusundaki deneyimleriniz ve gozlemledikelriniz goz onune alarak birde sans meselesi.hemen pes etmeyin tekrardan yine basvuru yapin fakat basvuru oncesinde ilk basvurunuzdan daha farkli evraklarla basvuru yapmani gerekiyor.Cunku gorevl idiyecek red almistiniz neden simdi tekrar basvuru yapiyorsunuz ne degisti farklilik varmi diyecektir. O yuzden herseyi dusunerek ve tamamlayark basvurunuzu yapin .Unutmadan bazi evraklarda tarihler gecmis oluyor onlari tekrarda yaptirin o da red sebebi olabiliyor.ornegin; yerlesim yeri belgesi diger adi ikametgah il muhaberesi nufus yada muhtarliktan aliniyor.Iyi sanslar koay gelsin.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Eki 14, 2011 3:44 pm

mehmetozkan89 cok iyi gecmis vize gorusmeniz hayirli olsun ins. vizeniz olumlu gelir.
Vize sureci hazirliginda olan, vize mulakat sonucu bekleyen herkese bol sanslar, bol sabirlar.Kolay gelsin arkadaslar,

muhammetakp

Mesaj gönderen muhammetakp » Cum Eki 14, 2011 4:34 pm

veeee mutlu son aldim arkadaslar vizeyi 4. basvurumdu bu tam 2 sene oldu ama sonunda aldim 20 gun icerisinde aldim allah herkese sabir versin umarim herkez bu mutlulugu yasar hepinize tesekkurler arkadaslar ..

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 14, 2011 4:38 pm

hayirli olsunPPPP

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Eki 14, 2011 4:40 pm

[quote]muhammetakp tarafindan yazilan metin:

veeee mutlu son aldim arkadaslar vizeyi 4. basvurumdu bu tam 2 sene oldu ama sonunda aldim 20 gun icerisinde aldim allah herkese sabir versin umarim herkez bu mutlulugu yasar hepinize tesekkurler arkadaslar ..[/quote]

Gozun aydin :) Darisi bizim basimiza :)

Kilitli