Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 4:12 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]pelinde tarafindan yazilan metin:

Bloke hesabini aktif etmeden parayi cekmezsin.Aktif etmen icin belediyede Anmeldung yaptirman gerekiyor.Anmeldungu turistik vizeyle veya yesil pasaportla yapamazsin.Hadi bi ali cengizle alsan Anmeldungu vizeni oturuma cevirirken guncel hesap bilgilerini isterler.6 aylik dil kursu icin bunca masrafa girmeye gerek yoktu bence.Yesil pasaportla kolayca hallederdin.[/quote]

turist olarak yapilabiliyor Karthus yanlis bilgilendirmeyelim lutfen ve gayet yasal bir sey. Sadece kaldigin yerin adresini veriyorsun. Oteli bile kabul ediyorlar (yaptim)[/quote]
ok
edit:muhatap olmayayim diyorum ama ben anmeldunga gittigimde pasaportumda cok fazla vize oldugundan bir turlu bulamayip bana vizen nerede diye sordu.Yaptiysan haklisindir.Yasina veriyorum artik hede hodolugunu[/quote]

Benden de pasaportumu istediler(hic vize yok icinde) yesil oldugu icinde tesekkur edip geri verdi. Almanyaya yasal girip girmedigine bakiyor olmasinlar sence???

Ben sadece dogru bilgi vermeye calisiyorum yapilabilecegini anlatiyorum
Sen benden buyuksundur ama hala karsindakiyle nasil saygi icinde konusulacagini ogrenememissin.Bence once bunu bi hallet

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 4:19 pm

Bloke hesabini aktif etmeden parayi cekmezsin.Aktif etmen icin belediyede Anmeldung yaptirman gerekiyor.Anmeldungu turistik vizeyle veya yesil pasaportla yapamazsin.Hadi bi ali cengizle alsan Anmeldungu vizeni oturuma cevirirken guncel hesap bilgilerini isterler.6 aylik dil kursu icin bunca masrafa girmeye gerek yoktu bence.Yesil pasaportla kolayca hallederdin.[/quote]

turist olarak yapilabiliyor Karthus yanlis bilgilendirmeyelim lutfen ve gayet yasal bir sey. Sadece kaldigin yerin adresini veriyorsun. Oteli bile kabul ediyorlar (yaptim)[/quote]
ok
edit:muhatap olmayayim diyorum ama ben anmeldunga gittigimde pasaportumda cok fazla vize oldugundan bir turlu bulamayip bana vizen nerede diye sordu.Yaptiysan haklisindir.Yasina veriyorum artik hede hodolugunu[/quote]

Benden de pasaportumu istediler(hic vize yok icinde) yesil oldugu icinde tesekkur edip geri verdi. Almanyaya yasal girip girmedigine bakiyor olmasinlar sence???

Ben sadece dogru bilgi vermeye calisiyorum yapilabilecegini anlatiyorum
Sen benden buyuksundur ama hala karsindakiyle nasil saygi icinde konusulacagini ogrenememissin.Bence once bunu bi hallet[/quote]

Yaptiysan haklisindir lafindan ne cikarabiliyosun anlamiyorum. Adamina gore muamele yaptigimdan oturu sana ters davraniyor olabilirim.Sana olan tutumumu herkese genelleyip saygisizlik yapan sensin.Bence muhalefetligi birakip vizeni beklemeye devam et.Saygidan bahsederken saygisizlik yapmak nasil bir kafadir anlamiyorum.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 4:26 pm

(alintilayamayacagim cok uzun) @Karthus

Saygisizlik mi yaptim? :D
Arkadasim son cumleni okur musun? onu kastettim. Vize bekleyen benim bu konuda da vize bekleyenler olarak konusuyorduk ta ki sen gelip bilmedigin bi konu hakkinda atip tutana kadar. Ben de kibarca yanlis yonlendirmeyelim lutfen dedim neyse hadi herkes isine baksin

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 4:34 pm

Sen nasil ne yasadigini anlatip yardimci olmaya calisiyorsan ben de olmaya calisiyorum.Ben bunu yasadim benim de yesil pasaportum var.Ne yani derdin? Her ozelimi paylasmam mi lazim?Sana nasil saygi gostermemi bekleyebiliyosun onu cozemedim. Evet zamaninda yaptin yapacagini ve halen devam ediyosun.Umrumda mi? Degil.Tribunlere oynayip halk kahramanciligi oynamaya calisip bos muhabbet ceviriyosun.Ikimizde biliyoruzki 1 hafta once giristigin laf sokma isinin elinde patlama sancisi.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 4:36 pm

Karthus senin kafan iyi galiba ben takmadigimdan cevap vermedim :D hahahaha hala unutmamissin kimin sancisi oldugu belli oldu :D

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 4:40 pm

Karthus senin kafan iyi galiba ben takmadigimdan cevap vermedim :D hahahaha hala unutmamissin kimin sancisi oldugu belli oldu :D[/quote]
Neyine cevap verecektin acaba verde gorelim.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 4:51 pm

@sltn Acikcasi pelinpelin\'e ben dahil cogu kisi senin dedigini tavsiye etti ama gordugun gibi 1.5 hafta sonra mail atmis.Tezcanli olmasindan kaynakli olsa gerek . Soest yabancilar polisi gibi birileri denk gelecek alacak basina belayi.Bu kisi neden bu kadar israrci diye merak ederler ve isi daha da uzatma ihtimali dogar.Yine tekrarliyorum 3 haftayi gecmeden bosa ulasmaya calismayin atesle oynarsiniz.Akisina birakin sureci ve oradaki insanlari cidden sizin kursunuzun baslangic tarihi alakadar etmiyor.Haklilar cunku,randevu tarihine gore kurs aramak yerine kurs baslangic tarihine gore onceden randevu almak daha mantikli.Ne zamanki olur 4 hafta o zaman ararsiniz veya mail atarsiniz benim basvurum ne alemde diye.[/quote]

Karthus sen de ayni yollardan gecmissin yalniz haha
vize ani defterini okudum da 10 gun sonra her tarafa sormaya mail atmaya baslamissin su tarihte dil kursum basliyor hizlanin diye :D
Yani boyle atarli ben her seyi bilirim tarzi yorumlara gerek yok heleki elestirdigin durumun aynisini hatta daha vahimini kendin yapmis oldugun icin komik de ayni zamanda.[/quote]

Dear Mr. Gueltekin,

to send the documents to us is just an intern process. Your Visa application was in form of a "Verschweigefristverfahren" this means you have to wait 3weeks+2 days from apllication on. It does not matter where your documents are.

regards

Merten

Ordnungsamt - Burgerdienste International
Burgerdienste International
Olpe 1
44122 Dortmund

Stadt Dortmund
32
Melanie Schmickler/STA32/Stadt Dortmund/DE
18.03.2013 08:18
Umarim aciklayici olmustur.Mail attigim gunun bir sonraki gunun sabahinda gelmistir.Madem cok iyi okumussun buraya universite okumaya gelecen hadi basit bir islem yapalim.Vize randevu tarihi-mail tarihi=? Benim evrak sorunum oldugundan yani gec teslim etmemden kaynakli ve de forumdaki bazi arkadaslara ait basvurularin sirf gec evrak verdiklerinden dolayi 1-2hafta daha gec yabancilar polisine iletilmisti.Benim kaygilandigim konu oydu.Ustte de yazdigi gibi evraklarimin nerede oldugunu ve isleme alinip alinmadigi uzerine sorulmus birsey.Arkadaslar evraklarimi verdim sizce vize ne zaman verirler diye sacma bir soru degil yani.

Kiyaslamaya gelince kimse kendi malini kotulemez.Sana gore sen kralsin tabi.Ben de bilirim senin gibi baslik acip tu dortmund sartli kabul veriyor mu(sordugun sorularin siradanligina vurgu yapmak icin orneklendirildi) diye sormasini.Suan 500 kusur mesajim varsa 400u sorulara cevap amacli yazilmis mesajlardir.Bi dusun 2011de kayit olan biri neden 2013te randevu almis olabilir.Kisacasi laf soktum zaaa xd ayaklarina yatmaya gerek yok.Hele ki forumda baslik acip forumda cevaplari olan sorular sorup ustelik bunu bildigi halde o kisi ugrasmasin diye yardim etmis tavsiyeler vermis birine laf sokmaya calismaya tesebbus etmek cokta gerekli bir sey .degil.Komik.Tavsan daga kusmus dagin haberi yok.[/quote]

Mesaj Tarihi 12-03-2013 11:19

Tesekkurler.Konsoloslugu arayip 22sinde Almanya\'da olmam gerektigini hatirlatmam lazim mi? Evraklarim yabancilar polisine halen ulasmamis

Bence ara, durumunu tatli bir dille soyle. Sanirim du donemlerde bir yogunluk var.
Konsoloslugu aradim evraklarimin basvurudan 1 gun sonrasinda(28 subat) almanyaya yolladigini soyledi ve sandigim olmus yasadigim bolge dortmunda bagli degil ama ben dortmund yazmistim ve dortmund yabancilar polisine yollamislar
Mesaj Tarihi 14-03-2013 13:53

22 martta dil kursu sinavimin oldugunu ve ona girmek zorunda oldugumu belirten bir mail attim.Cevap sanki tokat gibi geldi

Dear Mr. Gueltekin,

to send the documents to us is just an intern process. Your Visa application was in form of a "Verschweigefristverfahren" this means you have to wait 3weeks+2 days from apllication on. It does not matter where your documents are.

regards

Merten

Ordnungsamt - Burgerdienste International
Burgerdienste International
Olpe 1
44122 Dortmund

facebook adresini bile buldum dovesim geldi(neyse kaldirdim ozel hayata saygisizlik olur simdi)
Mesaj Tarihi 25-03-2013 18:11

UPS mesaj atti yarin kargo ulasacakmis.Ilk defa bu kadar gerildim Gorusmede bile heyecan yapmamistim ama bu farkliymis. gorusme uzerinden 27 gun gecmisti

@sltn Acikcasi pelinpelin\'e ben dahil cogu kisi senin dedigini tavsiye etti ama gordugun gibi 1.5 hafta sonra mail atmis.Tezcanli olmasindan kaynakli olsa gerek . Soest yabancilar polisi gibi birileri denk gelecek alacak basina belayi.Bu kisi neden bu kadar israrci diye merak ederler ve isi daha da uzatma ihtimali dogar.Yine tekrarliyorum 3 haftayi gecmeden bosa ulasmaya calismayin atesle oynarsiniz.Akisina birakin sureci ve oradaki insanlari cidden sizin kursunuzun baslangic tarihi alakadar etmiyor.Haklilar cunku,randevu tarihine gore kurs aramak yerine kurs baslangic tarihine gore onceden randevu almak daha mantikli.Ne zamanki olur 4 hafta o zaman ararsiniz veya mail atarsiniz benim basvurum ne alemde diye.[/quote]

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Pzt Oca 26, 2015 4:59 pm

Arkadaslar ben bankami arayip sordum hesabim aktifmis , parayi cekebiliyormusum , su an sadece merak ettigim iste oturum izni Icin guncel banka hesap bilgisi isterlerse sikinti cikarmamalari, dil kursu olmuycak sadece orada ielts sinavina girip mastera devam edecegim , suan hem arastirip hem de dil kursunu aradan cikartmak Istedim.

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 5:12 pm

Haklisin kabaet oldum Simcik.Iki kisi birden mail attik. Oradaki abimin yolladigi benimki sadece evrakimin orada olup olmadigiyla alakali bir maildi.O kisinin ayni cevabi yollamasi benim sorunum degil.Bak yine ozel hayat.Neyse her iki durumda da 1 hafta sonra attigim iddiasini yalanliyor.Ayrica 1 gun sonra atmis olsam ne olacak.Terslendigim,bunu tecrube ettigim ve sen de ayni durumda ne yapayim diye sorup sana bunu yapmamani tavsiye ettigim gercegini degistirmez. Dinledin-Dinlemedin bu senin sorunun.Lakin bana gore biri bana mavimi kirmizimi deyip gorus almami istediginde tavsiyeme uymayip digerini secmisse ozaman sozunu de ederim.Tez canlisin olabilir.
RASTAFARI

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 5:15 pm

[quote]sltn tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben bankami arayip sordum hesabim aktifmis , parayi cekebiliyormusum , su an sadece merak ettigim iste oturum izni Icin guncel banka hesap bilgisi isterlerse sikinti cikarmamalari, dil kursu olmuycak sadece orada ielts sinavina girip mastera devam edecegim , suan hem arastirip hem de dil kursunu aradan cikartmak Istedim.[/quote]

Bloke hesabin isbankasindaysa otomatik olarak verdigin tarihten itibaren baslatiyor.Ama banka karti alim islemi nasil oluyor bilmiyorum yine de ikametini belirtmen gerekebilir.DB ikametgah belgene gore adrese postaliyor.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 5:20 pm

Haklisin kabaet oldum Simcik.Iki kisi birden mail attik. Oradaki abimin yolladigi benimki sadece evrakimin orada olup olmadigiyla alakali bir maildi.O kisinin ayni cevabi yollamasi benim sorunum degil.Bak yine ozel hayat.Neyse her iki durumda da 1 hafta sonra attigim iddiasini yalanliyor.Ayrica 1 gun sonra atmis olsam ne olacak.Terslendigim,bunu tecrube ettigim ve sen de ayni durumda ne yapayim diye sorup sana bunu yapmamani tavsiye ettigim gercegini degistirmez. Dinledin-Dinlemedin bu senin sorunun.Lakin bana gore biri bana mavimi kirmizimi deyip gorus almami istediginde tavsiyeme uymayip digerini secmisse ozaman sozunu de ederim.Tez canlisin olabilir.[/quote]

sakin ol sampiyon sen haklisin abin atmis 1 hafta sonra gelmis falandi filandi anliyorum

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 5:48 pm

Evet simdi kaybolman dilegiyle.
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 5:53 pm

Burasi vize bekleyenlerin topigi yalniz :D

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 6:00 pm

Adi o yuzden vize ani defteri degil mi?
RASTAFARI

pelinde

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pelinde » Pzt Oca 26, 2015 6:16 pm

Adi o yuzden vize ani defteri degil mi?[/quote]

evet tam da o yuzden adi vize ani defteri :D

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Pzt Oca 26, 2015 6:18 pm

Arkadaslar ben bankami arayip sordum hesabim aktifmis , parayi cekebiliyormusum , su an sadece merak ettigim iste oturum izni Icin guncel banka hesap bilgisi isterlerse sikinti cikarmamalari, dil kursu olmuycak sadece orada ielts sinavina girip mastera devam edecegim , suan hem arastirip hem de dil kursunu aradan cikartmak Istedim.[/quote]

Bloke hesabin isbankasindaysa otomatik olarak verdigin tarihten itibaren baslatiyor.Ama banka karti alim islemi nasil oluyor bilmiyorum yine de ikametini belirtmen gerekebilir.DB ikametgah belgene gore adrese postaliyor.[/quote]

Karthus ben ilk hesap actirirken atm karti verilmiycegi yaziyodu , bilgilendirme kagidinda . Ama benim merak ettigim o degil , simdi gittim ve bloke hesabimdaki paradan harcadim , oturum izni alirken falan yada vize onaylandiginda guncel hesap bilgisi isterler mi ? , paranin tam olmadigini gorduklerinde sorun cikarirlar mi ,vize reddi, vize iptali vs. Bu durumu yasayan var mi ? Daha sonradan guncel bilgi isteniyor mu ?

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 6:22 pm

Adi o yuzden vize ani defteri degil mi?[/quote]

evet tam da o yuzden adi vize ani defteri :D[/quote]

O mantikla takilirsak senin ne vize anin varda burdasin ozaman.Herkes deneyimlerini maceralarini yaziyor.Olmayanlar okuyarak bilgi ediniyor.Off bildigin liseli inci sozluk yazari gibisin.
RASTAFARI

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 6:25 pm

Bloke hesabin isbankasindaysa otomatik olarak verdigin tarihten itibaren baslatiyor.Ama banka karti alim islemi nasil oluyor bilmiyorum yine de ikametini belirtmen gerekebilir.DB ikametgah belgene gore adrese postaliyor.[/quote]

Karthus ben ilk hesap actirirken atm karti verilmiycegi yaziyodu , bilgilendirme kagidinda . Ama benim merak ettigim o degil , simdi gittim ve bloke hesabimdaki paradan harcadim , oturum izni alirken falan yada vize onaylandiginda guncel hesap bilgisi isterler mi ? , paranin tam olmadigini gorduklerinde sorun cikarirlar mi ,vize reddi, vize iptali vs. Bu durumu yasayan var mi ? Daha sonradan guncel bilgi isteniyor mu ?[/quote]
Arkadasimda Deutsche Bank\'ta 8040euronun blokelendigini teyit eden evrak vardi. Tipki senin benim gibi randevu oncesinde yapilmisti.Oturum almaya beraber gittik vay efendim bu 2 ay onceki evrak bunun yenisini getir dedi.

Edit: Vizeye basvurali tam olarak ne kadar sure gecti? ve hangi sehire evraklarin gonderilecek?
RASTAFARI

sltn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sltn » Pzt Oca 26, 2015 6:32 pm

10 Aralikta basvurmustum , hesapta 8-9 gibi acilmisti.

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Oca 26, 2015 6:38 pm

Bu zamana kadar bisey cikmadigina gore buyuk bir sehir
RASTAFARI

Kilitli