Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Pascal

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Pascal » Pzt Tem 24, 2023 7:03 pm

Arkadaşlar yüksek lisans için şartlı kabul aldığımızda (36f) vize için gerekli olan evrak listesinde ilk üniversite öğreniminde lise diploması ve ÖSYM sonuç belgesi demiş sonra da alternatif olarak lisans diploması demiş. Yani bu lisans diplomamızı verirsek lise diploması ve ÖSYM sonuç belgesine gerek kalmıyor anlamına mı geliyor? Görüşmeye giden arkaşdaşlar her iki belgeyide verdiniz mi yoksa lisans diploması yeterli oldu mu ?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Tem 24, 2023 10:24 pm

Pascal yazdı: Pzt Tem 24, 2023 7:03 pm Arkadaşlar yüksek lisans için şartlı kabul aldığımızda (36f) vize için gerekli olan evrak listesinde ilk üniversite öğreniminde lise diploması ve ÖSYM sonuç belgesi demiş sonra da alternatif olarak lisans diploması demiş. Yani bu lisans diplomamızı verirsek lise diploması ve ÖSYM sonuç belgesine gerek kalmıyor anlamına mı geliyor? Görüşmeye giden arkaşdaşlar her iki belgeyide verdiniz mi yoksa lisans diploması yeterli oldu mu ?
Ben ikinci lisans için vize başvurusunda bulundum (36f), aynı zamanda Türkiye'de de yükseklisans yapıyorum. Hem üniversite hem de vize görüşmemde lise-üniversite-yüksek lisans diplomalarım ve transkriptlerimle gittim. Üniversiteler ne kadar dikkate aldı bilemiyorum ama vize görüşmesinde tüm eğitim belgelerimi aldılar. Ne olur ne olmaz ikisini de götürmekte fayda var diye düşünüyorum.

uykulusincap

Mesaj gönderen uykulusincap » Pzt Tem 24, 2023 10:38 pm

44f istanbul
25 Şubat başvuru
24 Nisan tarih atanması
22 Mayıs görüşme
24 Temmuz vizenin elime geçmesi

İstediğim tarihlerde vermişler. Herkese sabır diliyorum

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Pzt Tem 24, 2023 11:14 pm

eozd yazdı: Pzt Tem 24, 2023 5:32 pm arkadaşlar eğer vize görevlisi form verirse bize Almanca mi ingilizce mi yanıt vermek istersiniz diye sorar mi yoksa biz mi söylüyoruz. Ya da örneğin Almanca cevap vermek istediğimizi söylersek sorun olur mu
Merhaba, sorular Almanca/İngilizce şeklinde yazılmış oluyor, siz de tercih ettiğiniz dilde (Almanca ya da İngilizce) cevaplıyorsunuz. Bu konuda size ek bir soru sormuyorlar ya da yönlendirmiyorlar. Hangi dilde kendinizi daha rahat hissediyorsanız o dilde doldurun, sorun olmaz.

Kullanıcı avatarı
herrülker
İletişim:

Mesaj gönderen herrülker » Sal Tem 25, 2023 5:41 am

Dün sabah böyle bir mail gönderdim,

Sayın hanımefendi & beyefendi ,

27.02.2023 tarihinde dil okulu vizesi için i-data’dan randevu talebinde bulundum. 23.05.2023 tarihinde de sizlerle görüşme sağladık. Bugün itibari ile aradan geçen 147 güne rağmen olumlu veya olumsuz hiçbir geri dönüş alamadım. Vize görüşmemde ki hanımefendinin yönlendirmesine istinaden 2 ay içinde sonuçlanmazsa bir mail göndermemi belirtmişlerdi.

Kira sözleşmem,kurs sözleşmem ve sigorta sözleşmemde sürekli olarak erteleme yapmam gerektiğinden süreç ile ilgili bana net bir bilgi verebilirseniz sizlere karşı müteşekkir olacağımı bilmenizi isterim.

İş yoğunluğunuzun olabildiğince farkındayım ancak benimde plan yapabilmem adına kıymetli cevabınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Doğukan ÜLKER

Birkaç saat sonra bu mail geldi,

Sehr geehrter Herr Ülker,

vielen Dank für Ihre E-Mail.

Bitte übersenden Sie noch Beispiele von Bewerbungen (mit Bewerbungstext) und die entsprechenden Antworten der Praktikumsgeber.

ÖN YAZIMDA STAJ BAŞVURULARIM DİL BİLGİSİ YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE KABUL GÖRMEDİĞİNİ YAZDIĞIM İÇİN ÇOK PİŞMANIM.

Bu 2 oldu, kısa bir zaman önce yaptığm staj başvuruları ile ilgili benden delil istemişlerdi fakat yeterli olmamış gönderdiklerim anladığım kadarıyla.

eozd

Mesaj gönderen eozd » Sal Tem 25, 2023 1:47 pm

Serhat A. yazdı: Pzt Tem 24, 2023 11:14 pm Merhaba, sorular Almanca/İngilizce şeklinde yazılmış oluyor, siz de tercih ettiğiniz dilde (Almanca ya da İngilizce) cevaplıyorsunuz. Bu konuda size ek bir soru sormuyorlar ya da yönlendirmiyorlar. Hangi dilde kendinizi daha rahat hissediyorsanız o dilde doldurun, sorun olmaz.

çok teşekkür ederim 🙏

chacustom

Mesaj gönderen chacustom » Sal Tem 25, 2023 2:35 pm

Arkadaşlar dün vize görüşmem vardı idata gayrettepe ofisinde 39f. Vizeden çıktıktan bi kaç saat sonra Özgeçmişimin eksik olduğunu söylediler bi mail adresi verip yollamam gerektiğini söylediler bende 17.45te yolladım bu sabah tekrar ulaştığımda belgelerimin konsoloslukta olduğu söylendi. Özgeçmişim belgelerime eklenmiş midir eklenmemişse de sorun yaratır mı?

eozd

Mesaj gönderen eozd » Sal Tem 25, 2023 3:19 pm

arkadaşlar ben ne kadar soru varsa bulup hepsini almancaya çevirip cevaplarını da almancaya çevirip ezberlemeye çalışıyorum vize gorusmesinde sorarlar diye. Ya da verdikleri form da çıkarsa cevap vermek için... Ama çok yorucu. Cidden bu kadarına gerek var mı 😬 zaten A2 almancam var ve aştı şuan kendini ezberlemeye çalıştığım cumleler😅 iyice karıştı aklım bir de

namıkkemal

Mesaj gönderen namıkkemal » Sal Tem 25, 2023 5:30 pm

eozd yazdı: Sal Tem 25, 2023 3:19 pm arkadaşlar ben ne kadar soru varsa bulup hepsini almancaya çevirip cevaplarını da almancaya çevirip ezberlemeye çalışıyorum vize gorusmesinde sorarlar diye. Ya da verdikleri form da çıkarsa cevap vermek için... Ama çok yorucu. Cidden bu kadarına gerek var mı 😬 zaten A2 almancam var ve aştı şuan kendini ezberlemeye çalıştığım cumleler😅 iyice karıştı aklım bir de
Çalıştığın soruları yazabilir misin ?

rfgrcy

Mesaj gönderen rfgrcy » Sal Tem 25, 2023 5:35 pm

Aynen almanca ezberle sonra sana Almanca soru sorsun sende cevap vereme sonra demezler mi adama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye

eozd

Mesaj gönderen eozd » Sal Tem 25, 2023 6:16 pm

rfgrcy yazdı: Sal Tem 25, 2023 5:35 pm Aynen almanca ezberle sonra sana Almanca soru sorsun sende cevap vereme sonra demezler mi adama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye
tabi ki Türkçelerine de çalışıyorum 🤦🏻‍♀️ almancayi anlıyorum zaten sorun cevap vermekte karıştırmadan. Bir çok soru var.
namıkkemal yazdı: Sal Tem 25, 2023 5:30 pm Çalıştığın soruları yazabilir misin ?
Forum da bol bol var ve benim buraya hepsini yazmam mümkün değil ve o kadar zamanım yok. Ben bu 117 sayfanın hepsine tek tek bakıp çıkarmıştım. 😅 Siz de bir göz gezdirirseniz zaten çoğu benzer sorular.
Almanca bilgin, neden sectigin bu bölüm, neden Almanya da okumak istedigin, liseden ne zaman mezun oldun, dil kursun ve kalacagin yer nerde, orda nasıl geçimini saglayacaksin vsvsvsvs

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Sal Tem 25, 2023 9:17 pm

uykulusincap yazdı: Pzt Tem 24, 2023 10:38 pm 44f istanbul
25 Şubat başvuru
24 Nisan tarih atanması
22 Mayıs görüşme

Merhabalar.İdata sitesinde ki 44F için isteneebelgelerden başka bir belge talebinde bulunuldu mu?Kalacak yer bilgisi istendi mi sizden?Bloke hesap için aylık ne kadar istediler?Yolunuz açık olsun
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

uykulusincap

Mesaj gönderen uykulusincap » Sal Tem 25, 2023 10:15 pm

Selman45 yazdı: Sal Tem 25, 2023 9:17 pm Merhabalar.İdata sitesinde ki 44F için isteneebelgelerden başka bir belge talebinde bulunuldu mu?Kalacak yer bilgisi istendi mi sizden?Bloke hesap için aylık ne kadar istediler?Yolunuz açık olsun
dil belgem vardı onu verdim. kalacak yer için eksik belge istenebilir sizden demişlerdi görüşme esnasında ama istemediler. aylık 1027 euro bloke hesap oluşturdum. teşekkür ederim :)

O_Dem

Mesaj gönderen O_Dem » Sal Tem 25, 2023 10:44 pm

herrülker yazdı: Sal Tem 25, 2023 5:41 am Dün sabah böyle bir mail gönderdim,

27.02.2023 tarihinde dil okulu vizesi için i-data’dan randevu talebinde bulundum. 23.05.2023 tarihinde de sizlerle görüşme sağladık. Bugün itibari ile aradan geçen 147 güne rağmen olumlu veya olumsuz hiçbir geri dönüş alamadım. Vize görüşmemde ki hanımefendinin yönlendirmesine istinaden 2 ay içinde sonuçlanmazsa bir mail göndermemi belirtmişlerdi.

Kira sözleşmem,kurs sözleşmem ve sigorta sözleşmemde sürekli olarak erteleme yapmam gerektiğinden süreç ile ilgili bana net bir bilgi verebilirseniz sizlere karşı müteşekkir olacağımı bilmenizi isterim.

İş yoğunluğunuzun olabildiğince farkındayım ancak benimde plan yapabilmem adına kıymetli cevabınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Doğukan ÜLKER

Bitte übersenden Sie noch Beispiele von Bewerbungen (mit Bewerbungstext) und die entsprechenden Antworten der Praktikumsgeber.

ÖN YAZIMDA STAJ BAŞVURULARIM DİL BİLGİSİ YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE KABUL GÖRMEDİĞİNİ YAZDIĞIM İÇİN ÇOK PİŞMANIM.

Bu 2 oldu, kısa bir zaman önce yaptığm staj başvuruları ile ilgili benden delil istemişlerdi fakat yeterli olmamış gönderdiklerim anladığım kadarıyla.

Sizinle aynı tarihlerde randevu alıp aynı tarihte mülakata girdik. Ve sizden hala ek belge talebindeler. Dilerseniz konuya ilişkin elinizde ne varsa ya da takviye belge oluşturabileceğiniz başvurduğunuz kurum neresi ise, tekrardan detaylı bir dosya oluşturup gönderin. Ama bence olumsuzluğa kapılmayın. Sadece detaylı bilgiye sahip olmak istiyorlar. Size olumsuz cvp vermek isteselerdi tekrar belge talebinde bulunmazlardı.
Dilerim en kısa sürede sabrınızın karşılığını alırsınız.

O_Dem

Mesaj gönderen O_Dem » Sal Tem 25, 2023 10:44 pm

uykulusincap yazdı: Pzt Tem 24, 2023 10:38 pm 44f istanbul
25 Şubat başvuru
24 Nisan tarih atanması
22 Mayıs görüşme

Tebrik ederim hayırlı olsun 😊

Fatihucrr

Mesaj gönderen Fatihucrr » Sal Tem 25, 2023 11:38 pm

Merhaba arkadaşlar
Bugün İstanbul'da 36f vize görüşmesine girdim vize görevlisi kapalı Türk bir ablaydı gerçekten mükemmel biriydi. Sohbet muhabbet ettik ve sadece Türkçe konuştuk sorduğu 2 soru vardı garantöründe mi kalacaksın dedi ben de evet ilk zamanlar garantorümde kalacağım dedim görevli de ooh kira derdinden de yırtıyorsun çok iyi yapmışsın falan dedi
2. Soru ise daha önce almanyaya geldin miydi ben de evet bremene geldim dedim çok güzel şehir çok sevdin sanirim dedi .
Yani bu şekilde bana denk gelen görevli çok iyi çok güler yüzlüydü ama benimle aynı saatte giren başka bir oğrenci adayına almanca sorular yöneltmişler umarım herkese bana bakan görevli denk gelir şimdiden herkese başarılar diliyorum.

uykulusincap

Mesaj gönderen uykulusincap » Sal Tem 25, 2023 11:58 pm

O_Dem yazdı: Sal Tem 25, 2023 10:44 pm Tebrik ederim hayırlı olsun 😊
çok teşekkür ederim :)

Agah

Mesaj gönderen Agah » Çrş Tem 26, 2023 3:50 am

herrülker yazdı: Sal Tem 25, 2023 5:41 am Dün sabah böyle bir mail gönderdim,

Saygılarımla

Doğukan ÜLKER

Altta sabirli olmanizi telkin eden arkadas ile ayni fikirdeyim. Bence ek belge istenmesi daima iyi bir durumdur tabiki istenilen belgeleri saglayabiliyorsaniz cunku bu suraya cikiyor biz diger turlu okeyiz burda bir eksiklik var bu da tamamlanirsa vizeyi veririze cikiyor. Uzun bir bekleyis olmus sabirlar diliyorum.

İbrahimkilic3543

Mesaj gönderen İbrahimkilic3543 » Çrş Tem 26, 2023 6:43 am

Serhat A. yazdı: Pzt Tem 24, 2023 6:06 pm Merhaba, teşekkürler. Çocuğumuz olmadığı için biz ek para yatırmadık ancak konsolosluk sitesinde sorunuzun cevabı var, paylaşıyorum:

Birlikte seyahat edecek aile üyelerinin geçimlerinin sağlanması için gerekli aşağıdaki aylık asgari tutarların mevcut olduğu belgelenmelidir: Eşler için 400 Euro, buna ek olarak her bir çocuk için 300 Euro. Bazı münferit durumlarda Vize Bölümü ek belgeler isteme hakkını saklı tutar.
çok teşekkür ederim

rfgrcy

Mesaj gönderen rfgrcy » Çrş Tem 26, 2023 8:56 am

36F Ankara
24/07/2023 günü randevuya girdim.
Çok fazla tarih konuştuğumuz için memurda ben de tarihleri çok karıştırdık çünkü o bir taraftan yazıyordu bende söylüyordum tarihleri o karıştırdı ben karıştırdım sonra düzelttim falan derken mezuniyet tarihimi bile unuttum diplomama bakmak zorunda kaldım kadın çok iyiydi güler yüzlüydü

Kilitli