Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
LoKaLiZe

Mesaj gönderen LoKaLiZe » Prş May 12, 2011 7:37 pm

eyvallah sagolasin.dedigin gibi insallah vizeyi alirizda kurtuluruz su stresten...

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt May 14, 2011 6:07 pm

Arkadaslar, 19 Nisan\'da basvurusunu yaptigim ogrenci vizemi bugun almis bulunuyorum. Garantor ve Bloke hesap olmadan basvurumu yaptim, yani sadece aileden destek alacagima dair taahhutname ile. Ayin 18\'inde hayirlisiyla Almanya\'ya gidiyorum=). Cok mutluyum, paylasmak istedim sizlerle.

fatos86

Mesaj gönderen fatos86 » Cmt May 14, 2011 7:11 pm

Hayirli olsun,senin adina cok sevindim... :)

LoKaLiZe

Mesaj gönderen LoKaLiZe » Cmt May 14, 2011 7:53 pm

hayirli olsun ins bizde aliriz:)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt May 14, 2011 11:44 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar, 19 Nisan\'da basvurusunu yaptigim ogrenci vizemi bugun almis bulunuyorum. Garantor ve Bloke hesap olmadan basvurumu yaptim, yani sadece aileden destek alacagima dair taahhutname ile. Ayin 18\'inde hayirlisiyla Almanya\'ya gidiyorum=). Cok mutluyum, paylasmak istedim sizlerle.[/quote]

Hayirli olsun vizeniz, Almanya\'da basarilar.. Acaba lisans icin mi gidiyorsunuz?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt May 14, 2011 11:47 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar, 19 Nisan\'da basvurusunu yaptigim ogrenci vizemi bugun almis bulunuyorum. Garantor ve Bloke hesap olmadan basvurumu yaptim, yani sadece aileden destek alacagima dair taahhutname ile. Ayin 18\'inde hayirlisiyla Almanya\'ya gidiyorum=). Cok mutluyum, paylasmak istedim sizlerle.[/quote]

Hayirli olsun vizeniz, Almanya\'da basarilar.. Acaba lisans icin mi gidiyorsunuz?[/quote]

Tesekkurler(Lokalizte ve fatos, sizlere de tesekkurler, umarim sizler de cabucak alirsiniz vizelerinizi=)). Lisans egitimi denebilir mi bilemiyorum, Studienkolleg ve ardindan tip fakultesine gidecegim.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr May 15, 2011 12:08 am

Tebrikler helennpeanuts zoru basarmissiniz hayirli olsun:)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr May 15, 2011 3:23 am

Tebrikler....:)

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Pzt May 16, 2011 10:37 am

hayirli olsun B)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt May 16, 2011 11:00 am

Tebrikler helennpeanuts acaba hangi konsolosluktan basvurmustunuzhmmm

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzt May 16, 2011 11:46 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:
Tebrikler helennpeanuts acaba hangi konsolosluktan basvurmustunuzhmmm[/quote]

Istanbul\'dan basvurdum, konsolosluklar arasinda uygulama farkliliklari oluyor mu?

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Pzt May 16, 2011 12:11 pm

bende 17 nisanda basvurmustum istanbuldan, dilkursu+ogrenci vizesi icin, halen gelmedi, hangi eyalet icindi sizin acaba ?

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzt May 16, 2011 10:00 pm

[quote]cryonix tarafindan yazilan metin:
bende 17 nisanda basvurmustum istanbuldan, dilkursu+ogrenci vizesi icin, halen gelmedi, hangi eyalet icindi sizin acaba ?[/quote]

Hessen eyaleti, Frankfurt am Main icin basvurdum. Yalniz benim okulumun zaten Subat\'ta baslamis olmasi vizeyi hizli vermelerinde bir etken olmus olabilir.

LoKaLiZe

Mesaj gönderen LoKaLiZe » Sal May 17, 2011 12:27 am

anaaamm benimde mainz di:)hemen hemen ayni tarihlerde basvurmustuk.bugun yarin benimkide sonuclanabilir.cookk tirsiyorumm:))

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal May 17, 2011 10:51 am

Istanbul\'dan basvurdum, konsolosluklar arasinda uygulama farkliliklari oluyor mu?[/quote]
son zamanlarda bakmadim ama konsoloslugun sayfasinda gerekli belgeler listesinde ya garantor ya da bloke hesap diye geciyor.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Sal May 17, 2011 5:34 pm

Istanbul\'dan basvurdum, konsolosluklar arasinda uygulama farkliliklari oluyor mu?[/quote]
son zamanlarda bakmadim ama konsoloslugun sayfasinda gerekli belgeler listesinde ya garantor ya da bloke hesap diye geciyor.[/quote]

Evet sitede oyle yaziyor, ancak basvurdugum gun bana gonderilen E-mail\'de soyle yaziyor;

Anne - Babadan, Tercumeli Noter tasdikli Taahutname asli ve iki fotokopisi
Sadece anne - babanin ayda en az, 659 Euro(Telefonda 700 kusur bir rakam soylemislerdi diye hatirliyorum, yanlis olabilir.) odeyeceklerini garanti eden Noter tasdikli taahhutname asli ve ikiser fotokopisi. Taahhut eden kisinin imzasi noter tasdikli olmalidir.
Taahhudun yerine getirilebilecegini kanitlayan belgelerin asillar ve ikiser adet fotokopileri sunulmali.Bunlar maas bordrosu, banka cuzdani, vergi levhasi ve SSK kaniti.

Bloke hesabi ya da garantoru tercih ettiklerini biliyorum, ancak her ay ailenin sana bu miktar parayi gonderebilecegini kanitlarsan sorun cikacagini sanmam.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 18, 2011 4:57 pm

Eger boyle bir e-posta aldiysan tabi ki olur.Benim anlamadigim ise bu uygulama gecen senelerde kaldirilmisti ama sanirim finansal belgeler icinde keyfi bir uygulamaya gecmisler.Istediklerinden bloke hesap istemediklerinden Almanya\'dan garantor oda olmadi TR\'den garantor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Prş May 19, 2011 11:59 am

bende 17 nisanda basvurmustum istanbuldan, dilkursu+ogrenci vizesi icin, halen gelmedi, hangi eyalet icindi sizin acaba ?[/quote]

Hessen eyaleti, Frankfurt am Main icin basvurdum. Yalniz benim okulumun zaten Subat\'ta baslamis olmasi vizeyi hizli vermelerinde bir etken olmus olabilir.[/quote]

Bende yaklasik 1 aydir frankfurttayim , Kurs baslangic tarihi onlari acikcasi pekte ilgilendirmiyor buranin yabancilar polisinin onayi geldikten sonra veriyorlar vizeni.Burada kayit oldugun kursun adi ne?

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş May 19, 2011 2:52 pm

[quote]CheLoves tarafindan yazilan metin:

Hessen eyaleti, Frankfurt am Main icin basvurdum. Yalniz benim okulumun zaten Subat\'ta baslamis olmasi vizeyi hizli vermelerinde bir etken olmus olabilir.[/quote]

Bende yaklasik 1 aydir frankfurttayim , Kurs baslangic tarihi onlari acikcasi pekte ilgilendirmiyor buranin yabancilar polisinin onayi geldikten sonra veriyorlar vizeni.Burada kayit oldugun kursun adi ne?[/quote]

Almanca kursuna gitmiyorum, Studienkolleg\'deyim ben=).

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Çrş Haz 01, 2011 11:03 pm

selam arkadaslar, 17.03.2011 de dil kursu + ogrenci aday vizesi icn basvurdugum vizem bugun geldi, uzun bi bekleyis oldu, kursu ertelemek zorunda flan kaldim, zorlu bi surec oldu, Aachen icn aldim, vizemde "studiumvorbereitender sprachkurs in" yaziyo ? bu aldigm vize sadece dil kursu vizesi degil dimi ? bi 2 sene once kadar pass.lara sprachkurs / masterstudium yaziyodu, uygulama mi degisti yoxa ben mi istedigmi alamadim :help bekleyen tum arkadaslara sabir dilerim, :)

Kilitli