Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ups

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ups

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 17, 2016 5:53 pm

Arkadaslar abartmayin bence, sadece bir espri yapilmis. Ama arkadasin tespitlerinin sonuna kadar arkasinda duruyorum. Turk ogrencisi kadar sabirsiz, tutarsiz, tembel bir ogrenci hic bir yerden gelmiyor. O konuda en yakin rakibimiz araplara da her sene arayi aciyoruz cok sukur. Herkes basarisiz demiyoruz ama Turkiye den gelen ogrencilerin geneli basarisiz. Bu yoruma katilmayan arkadaslar daha Almanya ya gelmeyenler. Gelirken herkes muthis bir motive sekilde gelir, hatta ilk 2-3 ay inanilmaz iyilerdir ama sonra dokulmeye baslarlar ve burda kalabilmek icin cesit cesit oyunlar oynarlar. Bakin burda yillardir kalip da bu elestiriye katilmayan biri oldumu? Gelince buraya, cevrenizden gelen bir kac turk ogrenciyle tanisinca ne demek istedigimi cok iyi anlarsiniz. Ben bu tiplerle ugrastigim icin telefon numarami gizliyorum, kendimi bile gizledigim donemler oluyor artik. Birgun yuzyuze konusursak size sadece 3-4 hikaye anlatayim akliniz durur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Nur19

Ups

Mesaj gönderen Nur19 » Pzt Eki 17, 2016 5:55 pm

Bu dediklerinize katilmadigimizi soylemedik. Bir insanin sahsini hedef alarak yapilan saldiri farklidir, turk ogrencileri basarisiz diyerek yapilan genelleme farklidir. Ben de neden ne demek istedigimizi anladiginiz halde konuyu hala farkli bir boyuta cektiginizi anlamiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Ups

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 17, 2016 5:57 pm

O kisma ben de katilmiyorum. Direk olarak sahisa yonelik bir elestiri dogru degil ama tespitlerinin altina imzami basarim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

duisburger

Ups

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Eki 17, 2016 11:45 pm

Sanirim yanlis anlasildim, espri biraz farkli yerlere kaymis. Yanlis anlasilma icin ozur dilerim. Tek temennim herkesin basarili olmasi tabiki. Gelip basarisiz olup geri donenlerden magduruz. Bir de son donem sitede farkettigim sey, yeni nesil grup cok sabirsiz. Bir an once kendimi Almanya ya atayim derdinde. Umarim hepiniz basarili olursunuz dedigim gibi ama simdi ekim ayindayiz. Gelecek seneye kadar icinizden biri dsh yi gecip universiteye baslarsa sevinirim ama belki icinizden 1 i anca basarir. Bu basligi kaydedin ve bir sene sonra yine goruselim. Cunku ben simdiye kadar panik halinde nefes almadan vize bekleyen birinin burda basarili oldugunu gormedim. Almanya da egitim isi sabir isi. Sabirsiz insan cabuk soner. Nefes alarak vize bekleyin ki, geldiginizde buraya kosabilecek nefesiniz olsun. Kalin saglicakla... Tam 1 sene sonra bu zaman gorusuruz. Gurkan abiniz de size biraz gaz vermeye calismis, onun da metodu boyle:) Onun da derdi sizin basarili olmaniz.