Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TR Lisans Mezunlari Alman unv.lere direk basvuru ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zeynopya

Mesaj gönderen zeynopya » Pzr Nis 27, 2014 3:04 am

Bu baslikla ne kadar ilgili pek bilmiyorum ama cevap verebileceginizi dusunerek sormak istiyorum. Ben onlisans isletme mezunuyum. Almanya da universite okumak istiyorum burada orustugum bir danismanlik firmasi Almanya\'da bir universiteye basvuru yapamayacagimi soyledi. Iyice kafam karisti. 1-Onlisans mezunlari Almanya\'da sartli kabul alan herhangi bir universiteye basvurabiliyor mu?
2- Eger basvuru yapabiliyorsa mezun oldugu alan ile ayni olmak zorunda m? (Ben isletme mezunuyum illa isletme mi tercih edebiliyorum ornegin medya,reklamcilik vs okuyabilirmiyim?)
3- Eger basvuru yapamiyorsam dikey gecis sinavina girip Turkiye\'de bir universiteye yerlestikten sonra (3.siniftan baslamis oluyorum) Almanya\'da bir universiteye basvurum kalanina orada devam edebilir miyim?
Bu konularda bana yardimci olabilrseniz cok cok mutlu olurum simdiden tesekkur ederim.

leman

Mesaj gönderen leman » Pzr Nis 27, 2014 12:08 pm

merhaba arkadaslar.

yeni uye oldum. henuz cozemedim burayi. benim sorum

sartli kabul eden universiteler var mi? yani almancam b2 seviyesinde sanirim. ama test daf icin kursa gidemedim. Almanyada yasiyorum. evlenerek geldim. turkiyede lisans egitimimi tamamladim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 27, 2014 7:21 pm

almanca b2 sertifikan varsa, hemen hemen butun universitelerden sartli kabul alirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Prş Kas 20, 2014 2:54 am

yeni konu acmadan bu konu uzerinden sormak istiyorum
bende Turkiye\'den lisans mezunuyum. Once 2 yillik sonra dgs ile 4 yillik universite bitirdim. Uni-assist uzerinden basvuru yapacagim. Lakin \'Hochschulaufnahmeprufung\' diye bi soru var.
Buraya sadece oss giris tarihimi yoksa dgs giris tarihini mi belirtmem dogru olur?

qarim

Mesaj gönderen qarim » Sal Kas 25, 2014 11:23 pm

Merhaba, Ben salzgitterde oturuyorum.
Turkiyede Samsun Ondokuz Mayis unide istatistik bolumunu bitirdim diploma notum 2.36
Suan braunschweig universitesinin dil kursunda b2 kursuna baslayacagim
Endustri muhendisligi masteri yapmak istiyorum.
Kabul alma ihtimalim varmi.diploma notunun onemi varmi bana yardim ederseniz sevinirim.