Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zulassungsbescheid ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
GK

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 10, 2013 1:31 am

dil egitimi alirken sadece tatillerde calisabilirsin master a baslayinca istedigin zaman calisabilirsin tabi bununda kurali var 120 gun tam veya 240 gun yarim seklinde.

buna guvenip geliyorsaniz hic gelmeyin BENCE oyle boyle zorlamiyor insani bu da genel bi tavsiye.

ynsylmz

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen ynsylmz » Sal Eyl 10, 2013 1:37 am

merhaba gurhan amacim o degil de ben sadece sunu merak ediyorum benim TR deki Makine Muh. diplomam hic bir ise yaramiyor mu Almanyada ? ben oraya gelip dil egitimi alip daha sonra Almanya da meslegimi yapazmiyim yani hic master a baslamadan mesela

GK

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 10, 2013 1:41 am

bu konuda net birsey soyleyemem senin gibi makina muhendisi olan bir arkadasim arastirmisti boyle birsey oluyor demisti bana ama resmi bi aciklama geldigini zannetmiyorum forumda onceki yillarda konusuluyordu surekli ha tanidilar turk diplomalarini ha tanicaklar hesabi.

ynsylmz

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen ynsylmz » Sal Eyl 10, 2013 1:43 am

hmm anladim cok tesekkur ederim ben master yapmayi istiyorum zaten de merak ettim sadece bu konuyu birde master yapsam bitirince bir sikinti olur mu acaba calismam bu konuda bi fikriniz var mi ?

GK

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 10, 2013 1:50 am

burada bitirirsen eger master veya bachelor farketmez hic sIkinti cikmaz merak etme sonucta adamlarin diplomasini aliyosun sIkinti yaratcak olsalar okul bitiminden sonra is bul diye 1,5 yil oturum vermezler

ynsylmz

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen ynsylmz » Sal Eyl 10, 2013 1:54 am

anladim cok tesekkur edrim gurhan bey. benim bi sorum daha olacak ama konuyla alakasi yok ben simdi Duisburg dan matematik bachelor sartli kabulu aldim vize gorusmesinde bi sorun cikarirlar mi ? yani sen zaten TR de makine muh okumussun neden birdaha bachelor okuyacaksin derler mi ? derlerse ne cvp vereyim acaba?

GK

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen GK » Sal Eyl 10, 2013 12:18 pm

tabiki sormalari muhtemel yani en azindan neden master yapmiyorsun falan diyeceklerdir keske kendi bolumununde master ina basvursaydin.
ya da hep hayalinin matematik oldugunu bu hayalinide almanyada gerceklestirmek istedigini soyliyedebilirsin.

ynsylmz

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen ynsylmz » Sal Eyl 10, 2013 12:43 pm

kendi bolumumde masterdan zor kabul alinir diye soylediler arkadaslar bende bu yuzden matemetik basvurdum ama son dediginiz mantikli o olabilir ins. sormazlar ama yaa :(

hayuha

Zulassungsbescheid ?

Mesaj gönderen hayuha » Sal Eyl 10, 2013 1:34 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

hayuha, bi arkadasimiz cevaplarda demis zaten. hangi semester icin verildi senin belgen? diyelim ki yaz donemi 13 icin verildi. sen yaz donemi 13 ortasinda ya da sonunda bu belgeyi verdiysen adam gecersiz diyebilir buna ve senden yeni kabul belgesi isteyebilir. once konsolosluktan nedenini ogrenmen lazim aciklama yapmadan once.[/quote]

anladim welly75 tskler.benim kagidimda SS13 yaziyor yeniden mi mi istemem gerek okuldan.birde konsolosluk telefonu haddinde fazla mesgul sanki adamlar bilerek telefonu acik birakmislar.