Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada universite degistirmek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş May 16, 2013 10:34 pm

[quote]totalrub tarafindan yazilan metin:

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Ne farkeder 3 hakkin olsun 5 hakkin olsun konu bu degil, yeterince acik anlattim. Burda okumak Turkiyede okumaya benzemiyor. Kaldiki dil problemin var.[/quote]

Ne fark eder degil iste. Ben bizim okulda sozluye girip kotu not alan dahi duymadim. 2 kez sinava girip 60 puandan 30 puan alamayanlar sozlude biraz calisirlarsa rahatca 1\'li notlari alabiliyorlar. Belki benim denk geldiklerimin sansi ancak tutorlara sordugum kadariyla onlar da ayni fikirde. Sozlude, yazilida oldugu gibi zaman sinirlamasi olmadigi icin daha iyi notlar alindigindan bahsettiler. Ayrica bunlarin onemi olsun veya olmasin yanlis verildigini dusundugum bir bilgiyi duzelttim.[/quote]

birincisi sozluye kalmis isen durum baya kotu demektir .sozlude maksimum 4 (universiteye gore degisiyormu bilmiyorum fakat)alabilirsin. zaten iyi olan adam normal sinavda gecer.

dusun bikere sozlu bukadar kolay olsa herkes 2 hakkini yakar sozlu yaparak okulu bitir.

sozlu ogrenciye verilen son sanstir gecemezisen egitim hayatina gule gule olayi

yazili sinavi olmayip sinavi sadece sozlu olan derslerde vardir cok zor degildir.

turkiyede okuyamayan adam burda hic basaramaz kendi anadilinde yapamadigin biseyi yabanci dilde nasil basarabilecek.[/quote]

Bizim universitede maksimum 4 olmadigini yukarida yazdim zaten. Yine de dersten derse degisiyor bizim universitede. Ben 3 kisinin sozluye girip 1.3, 1.7 ve 1.7 aldigini biliyorum. Ben burda durum iyi veya kotu diye birsey soylemedim. Turkiye\'de yapamayan adam burda yapar veya yapamaz o da beni ilgilendirmiyor. Sadece benim bildigime gore verilen yanlis bir bilgiyi duzelttim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş May 16, 2013 10:39 pm

Iste bahsettigim nokta bu, eyv totalrub. Lisede vasat bir ortalama yapmissin ki bu senin belirli duzenli bir calisma aliskanligi edinemediginin gostergesiyken Almanya\'nin en iyi unilerinden birine gitmek istemek cokta gercekci bir yaklasim degil.

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Cum May 17, 2013 1:33 am

Aslinda tartismaya gerek yok dil problemi her universitede cekilen birsey iyi uni kotu uni hochschule farkettirmiyor. Lise ortalamasi falan bir basari yada caliskanlik gostergesi degil bana gore. 15 16 yasindaki bir insandan bazi seylerin bilincine varmasini beklemiyorum ki bende oyleydim . Egitim bence istenildigi yerde olursa basarili olur .Kisi buyuk denizde olmak istiyorsa buyuk denizde olsun ya buyuk balik tutar yada yem olur gider.. Bence basari insanin kendinde biter ben yaparim diyebiliyorsa kabul aldigi en iyi uniye gitsin munchen berlin darmstadt aachen hangisi kabul ediyorsa.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum May 17, 2013 3:51 am

Sana gore oyle olmayabilir fakat maalesef bu gercekleri degistirmiyor. Bunun birsuru ornegi var ve egitim sistemleri uzun yillar yapilmis bu gozlemler sayesinde bu halini almis.

sedat47

Mesaj gönderen sedat47 » Cum May 17, 2013 11:40 am

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

Aslinda tartismaya gerek yok dil problemi her universitede cekilen birsey iyi uni kotu uni hochschule farkettirmiyor. Lise ortalamasi falan bir basari yada caliskanlik gostergesi degil bana gore. 15 16 yasindaki bir insandan bazi seylerin bilincine varmasini beklemiyorum ki bende oyleydim . Egitim bence istenildigi yerde olursa basarili olur .Kisi buyuk denizde olmak istiyorsa buyuk denizde olsun ya buyuk balik tutar yada yem olur gider.. Bence basari insanin kendinde biter ben yaparim diyebiliyorsa kabul aldigi en iyi uniye gitsin munchen berlin darmstadt aachen hangisi kabul ediyorsa.[/quote]

kusura bakma ama kardes lisedeki basarida onemli yani TEMEL meselesi, turkiyede de oyle genelde lise donemi basarili olanlar ITU, ODTU tarzi univlere gidiyor. Sen hop diye kendini buyuk denize atarsin dalgalar yutar seni yok olursun.