Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize durumu hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt May 11, 2013 3:39 am

vize gorusmen ne zaman ?

caramel

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen caramel » Pzr May 12, 2013 4:19 pm

Eren sana bir sorum olacak redden sonra gelen uzun yaziyi sagolsun Gurkan abi cevirdi hemen hemen hersey var yasim, egitim gecmisim, sartli kabulun kesin kabul olmadigi, goethede gittigim kursun katilim belgesni sunmus olmam (sertifika olunca kabul ediliyor sanirim) kisacasi red icin onlari hakli cikaracak tum sebepleri yazmislar cunku amacimin egitim olmadigini dusunuyorlar.Sence 2. gorusmede nasil davranmaliyim uzun uzun bu sebeplerle ilgili savunma yapmama izin verirler mi? gecen mulakatta gorevli kisa cevaplarimi bile sadede gel gibisinden dinliyordu.
Daha once red almis ve sonunda kabul alan biri olarak bana tavsiyen nelerdir? Diger tecrubeli arkadaslarin fikirleri de cok onemli benim icin yardimlarinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 12, 2013 4:30 pm

memuruna bagli genelde ama uzun uzun bu sebeplere karsilik savunma yapmana izin verceklerini sanmiyorum. bunun yerine sebeplerine cevaplarini da iceren iyi niyet yazisi yazabilirsin. gorusmede de elinden geldigince anlatmaya calisirsin.

caramel

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen caramel » Pzr May 12, 2013 10:01 pm

Cok tesekkur ederim welly cevabin icin 3 saattir iyi niyet mektubu yaziyorum nihayet bitti karakter sayimina baktim 7900 karakter cikti ceviriye verince 8 sayfa sayilacak ama word te 2 sayfa cok mu uzun olmus acaba?

Kullanıcı avatarı
welly275

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 12, 2013 10:35 pm

kisaltabiliyosan kisalt kisaltabildigin kadar derim :) ama olmuyosa da yapcak bisey yok.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt May 13, 2013 8:13 am

Zaten bahane olarak ne bulabiliyorlarsa soyluyorlar orada.Ben ikinci gorusmeye gitmedim ama bence cok uzun olmasada vize reddinin sacma oldugunu anlatabilecegin zaman eline gecer.Goetheye ne kadar gitmistin ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 13, 2013 12:00 pm

Maalesef ilk basvuru cok yanlis yapilmis o yuzden tekrar basvuru yaptiginizda pek bir sey degisecegini sanmiyorum. Yeni bir lisans bolumu yerine kendi bolumumu okumak istiyorum diyip bir de master kabulu sunsaydiniz simdi almanya da olurdunuz. Kendi bolumumun bir yanlis secim oldugunu ve bambaska bir bolum okumak istediginizi soylerseniz maalesef egitim amaciyla gitme konusunda supheler dogurur. Ayrica A1 kursuna gidip sertifika almamaniz da cok kotu olmus. Bunun disinda ozel bir durum daha vardi ve vize basvurusundan 2 ay once yapilmasi da kotu olmus maalesef. Keske vize basvurusundan sonra yapilsaydi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

caramel

vize durumu hakkinda

Mesaj gönderen caramel » Pzt May 13, 2013 12:26 pm

Lisede Almanca gormustum 1 sene Goethede seviye tespit sinavinda A.1.1 atlayarak A.1.2 den basladim 1 ay surdu kurs ama katilim belgesi sundum A1 sinavina giremedim ozel sebeplerle. Uzun bir iyi niyet mektubu yazdim ictenlikle egitim gecmisimle ilgili neden Almanyada egitim gormek istedigimi umarim bu sefer biseyler degisir ama bu seferde olmazsa Avusturya icin sartli kabul almayi dusunuyorum. Almanya icin aldigim red Avusturya vizesini etkiler mi acaba?