Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yuksek okul mezunlarina almanya...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 11:31 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Selam Mehmet.Ben de Ruhrda masterimi yapiyorum. Dil sinavina girmeden once sansimi denemistim sartli kabul icin: ama sartli kabul vermediler.sadece okul bunyesinde dil kursuna kayit formu gonderdiler.Dil sinavini gectikten sonra kaydimi yaptirabildim.[/quote]
tesekkurler diger bi sayfada genis bir acikalma yaptim okudunz mu bilmyorm fakat hadi mekatronik egitimi veren baska okullara bakarim sartli kabul icin denerim diyecegm fakat bu sefer transktip de gerekiyo oda sanirsam eylulde veriliyor.peki hic olmadi dil icin rhein privat schula gitmek icin vize basvurusu yapsam izmirden..bunun kabul olma ihtimali nedir yada seneye bidaha okul icin basvurdgumda diyelm Ruhr-Universitaet Bochum\' a kabul gormesi icin olumlu bir sonucmudur benim Ruhr-Universitaet Bochum istedgi dili basariyla verip kursumu orada tamamlamam ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Nis 30, 2011 11:38 pm

ben istedigim zaman transcript alabiliyorum sizin okulda neden eylul de veriliyor anlamadim :S

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 11:42 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
ben istedigim zaman transcript alabiliyorum sizin okulda neden eylul de veriliyor anlamadim :S [/quote]
temmuzun 15 ine kdr stajim var ama abi..yani staj da bir not degilmidir transkrip icin ???

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Nis 30, 2011 11:49 pm

he onu bilmiyorum okulundaki ogrenci islerine sor bilgilendirirler..vermezlerse eger bekle sende stajin bitimini zaman kaybi olarak gorme derim hatta kursa bile gidebilirsin o sure icinde.. dil kursu vizesi alacagina ogrenci adayi vizesi alirsin bida ugrasmazsin..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Nis 30, 2011 11:53 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:
he onu bilmiyorum okulundaki ogrenci islerine sor bilgilendirirler..vermezlerse eger bekle sende stajin bitimini zaman kaybi olarak gorme derim hatta kursa bile gidebilirsin o sure icinde.. dil kursu vizesi alacagina ogrenci adayi vizesi alirsin bida ugrasmazsin..[/quote]
pekii ilk sene bahsettgim gbi rheinprivat a katilip vize alma ihtimalm daha mi dusuk bir diger soru gelecek seneye icin vize cikmasi icin daha mi avantaj orada almanca kursu almam islerimi kolaylastiracakmidir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 01, 2011 12:36 am

mehmetcobanlar hic kasmadan butun islemlerini yurutebilecegin bir yontem soyleyim sana: Universiten bitmedigi icin daha anladigim kadariyla, normal lisans bolume basvur. Universiten bitmeden vize basvurunu yap. Vize basvurusudna benim universitem henuz bitmedi ama 1 yil asagi yukari almanca sinavi (Dsh ya) hazirlanacagim icin acele ediyorum ki 2012 Kis semesterine yetisiyim. O yuzden simdilik lisans kabulu aldim fakat oraya gidip dsh sinavini gectikten sonra bir cok universiteye master basvurusu yapacagim. Master olmazsa da lisansda derslerimi tanitip bir ust semesterlardan baslayacagim dersin ve bu sekilde vizeni alirsin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr May 01, 2011 12:40 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
mehmetcobanlar hic kasmadan butun islemlerini yurutebilecegin bir yontem soyleyim sana: Universiten bitmedigi icin daha anladigim kadariyla, normal lisans bolume basvur. Universiten bitmeden vize basvurunu yap. Vize basvurusudna benim universitem henuz bitmedi ama 1 yil asagi yukari almanca sinavi (Dsh ya) hazirlanacagim icin acele ediyorum ki 2012 Kis semesterine yetisiyim. O yuzden simdilik lisans kabulu aldim fakat oraya gidip dsh sinavini gectikten sonra bir cok universiteye master basvurusu yapacagim. Master olmazsa da lisansda derslerimi tanitip bir ust semesterlardan baslayacagim dersin ve bu sekilde vizeni alirsin.[/quote]
ama kardes uni tam olarak yani ( diploma ve transktp ) cikmadan nasil bir vize talep edecgm ki gitmek istedgm uni. bochum ve sartli kabul almiyor
yada ben anlamadim cook ozur dilerim daha acik bir sekilde yazilabilir mi..yeniyim :(

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr May 01, 2011 12:42 am

[quote][quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
mehmetcobanlar hic kasmadan butun islemlerini yurutebilecegin bir yontem soyleyim sana: Universiten bitmedigi icin daha anladigim kadariyla, normal lisans bolume basvur. Universiten bitmeden vize basvurunu yap. Vize basvurusudna benim universitem henuz bitmedi ama 1 yil asagi yukari almanca sinavi (Dsh ya) hazirlanacagim icin acele ediyorum ki 2012 Kis semesterine yetisiyim. O yuzden simdilik lisans kabulu aldim fakat oraya gidip dsh sinavini gectikten sonra bir cok universiteye master basvurusu yapacagim. Master olmazsa da lisansda derslerimi tanitip bir ust semesterlardan baslayacagim dersin ve bu sekilde vizeni alirsin.[/quote][/quote]

ama bu arkadas myo okuyormus lisans degil ki master nasil yapacak?Boyle bisey mumkun mu hocam oyleyse bende uygularim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 01, 2011 12:45 am

hmm pardon o zaman ben yanlis anladim. arkadasi lisans okuyor sanmistim. myo da iste elbette bitirmesi gerekiyor. ancak duisburg essen her donem kabul veriyor dogru basvuru yaparsan dil kursu icin. 15 temmuz sadece dsh yi gecip bolume girebilmek icin o da sadece nc olan bolumlerde.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr May 01, 2011 12:48 am

hmm pardon o zaman ben yanlis anladim. arkadasi lisans okuyor sanmistim. myo da iste elbette bitirmesi gerekiyor. ancak duisburg essen her donem kabul veriyor dogru basvuru yaparsan dil kursu icin. 15 temmuz sadece dsh yi gecip bolume girebilmek icin o da sadece nc olan bolumlerde.[/quote]

Yani ne yapmami oneriyorsunz abilerm :(
sartsiz kabul goren uniye mi basvurmak eger ki mekatronik varsa bilmiyorm.. yada bu yil sadece dil kursu icin mi islem yapmak hep soz ediyorm dil kursu icin almam vizede genelde red mi goruyor yada dili aldim geldim diyelm..almanya bochum unv icin iyi bir avantaj mi bu sorularimin yaniti olussa ben napacagima karar verecek gibiyim arkadaslar saolun..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 01, 2011 12:56 am

myo dan alabiliyorsan gecici mezuniyet belgesi al o sekilde basvur. olmadi diplomani aldiginda duisburg essen de wintersemester(kis semesteri) icin dil kursu basvurusunu yapacaksin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr May 01, 2011 1:06 am

myo dan alabiliyorsan gecici mezuniyet belgesi al o sekilde basvur. olmadi diplomani aldiginda duisburg essen de wintersemester(kis semesteri) icin dil kursu basvurusunu yapacaksin. [/quote]
peki ozaman kisin basvurursam rhein privat schule a nezman baslicam ardindan ne zman uniye baslicam eger sartsiz kabul alan unv icin konusursak ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr May 01, 2011 1:21 am

izleyecegin adimlar belli bende neredeyse seninle ayni durumdayim sadece staj derdim yok.. dedigim gibi oncelikle staj yapmadan transcript ve gecici mezuniyet belgesini verip vermediklerini ogrenmelisin ogrenci islerinden sayet verirlerse okul biter bitmez sartli kabul basvurunu yaparsin sonrada vize basvurusu bu kadar basit..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt May 02, 2011 8:12 pm

hallettin bugun staj islerine gittm ve izmirde 9 mayis 21 haziran arasi stajim var..15 temmuz a transkrip ve mezuniyet belgemi almis olacagm insallah :) sonra almanyadaki Duisburg-Essen e basvuru yapacagim :) :)

sancaktr1

Mesaj gönderen sancaktr1 » Pzt May 02, 2011 9:33 pm

arkdaslar bende myo elektronik teknolojisi bolumunu bitirdm gectigimiz sene.simdi almanyada okumam icin dil kursuna gtmem gerekli bildigim kadariyla. bunun icin almanya da ne kadar ucretle dil kurslari var biliyomusunuz ? yada burda dil ogrenp gtmek dahami mantikli ne gibi yol izlemem lazm .

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt May 02, 2011 10:37 pm

[quote]sancaktr1 tarafindan yazilan metin:
arkdaslar bende myo elektronik teknolojisi bolumunu bitirdm gectigimiz sene.simdi almanyada okumam icin dil kursuna gtmem gerekli bildigim kadariyla. bunun icin almanya da ne kadar ucretle dil kurslari var biliyomusunuz ? yada burda dil ogrenp gtmek dahami mantikli ne gibi yol izlemem lazm .[/quote]

kardes bende yeni gideceklerdenim..fakat az cok forumda birseyler ogrendim yanlisim varsa duzeltsinler. bak sitemizin ust kosesinde bir kurs var Rheinland Privat. diye oraya tikla ayrintilar yaziyor incele . kur basina yani ( a1,a2... gibi ) fiyatlari yaziyor..Ayrica burada bildigim kadariyla daha yuksek fiyatlarda kurs alirsin...bana kalirsa herkes gibi Dili yasayarak ogreneceksin.baska turlu Almanyaya yada almancaya adapten dusuk olacaktir...tavsiyem forumda az gezin :) kolay gelsin

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Sal May 03, 2011 11:52 pm

ben myo dan mezun olduktan sonra basvurmayi dusunuyorum bu durumda benim not ortalamamin ve transcript belli bir ortalamanin uzerinde olmasi gerekiyormu yoksa pek bi onem arz etmiyo mu transcripteteki notlarin ne derece onemi var?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş May 04, 2011 12:03 am

valla not ortalamasi daha cok okuldan kabul alirken onemli olur olsa olsa ama dusuk notlada kabul alanlar var dogru basvuru yaparsan sikinti olmaz sanirim zira benimde notlar mukemmel degil ama sansimizi deneyecegiz..

mmuurraatt__90

Mesaj gönderen mmuurraatt__90 » Çrş May 04, 2011 6:45 pm

benim gorustugum egtim danismaligi bana not ortalamasinn pek bi oneminin olmadigini soledi not ortalamasinda belli bir kriterleri yokmus

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 04, 2011 9:25 pm

okula ve basvuranlara bagli not siniri.Vizede pek problem cikarmiyorlar