Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mezun olduktan sonra

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
duffie

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen duffie » Pzt Eki 18, 2010 11:16 am

matematik master i Almanya da yapinca ogretmen olmak icin neler yapmaliyims??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 18, 2010 1:43 pm

Sanirim Turkiye\'de ki gibi bir sinava giriyorlar ogretmen olabilmek icin, bizde ki KPSS gibi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

luckpery

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen luckpery » Pzt Eki 18, 2010 11:23 pm

@physiker: ben senin su doner fabrikasina takildim :) benim doner fabrikam var (fabrika: uretim asamasinda yani) ve diyorumki kardesim ben urunlerimi gelistirme asamasinda strateji belirliyecek, kimyasal testini yapacak ve bunu musterilere presentasyonla sunumu yapacak...hatta benim gelecekteki is stratejilerimde proje yoneticisi olarak calisacak kimya bolumunu bitirmis eleman istiyorum dese ve ucretide uygun bi hale getirse...is izni almasi neden imkansiz olsun?..

yani soru su...herhangi bi bransta ona uygun hale getirilerek (bi sekilde uydurularak) is izni almak ne kadar imkanli

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 19, 2010 1:05 am

[quote]luckpery tarafindan yazilan metin:
@physiker: ben senin su doner fabrikasina takildim :) benim doner fabrikam var (fabrika: uretim asamasinda yani) ve diyorumki kardesim ben urunlerimi gelistirme asamasinda strateji belirliyecek, kimyasal testini yapacak ve bunu musterilere presentasyonla sunumu yapacak...hatta benim gelecekteki is stratejilerimde proje yoneticisi olarak calisacak kimya bolumunu bitirmis eleman istiyorum dese ve ucretide uygun bi hale getirse...is izni almasi neden imkansiz olsun?..

yani soru su...herhangi bi bransta ona uygun hale getirilerek (bi sekilde uydurularak) is izni almak ne kadar imkanli[/quote]

donerci fantazisini ben cikarmadim o birincisi :) senin dedigin sartlarda her turlu isci vizeni alirsin fakat ben de bu almanlari bildigim icin huylarini orda da bi bit yenigi ararlar, formalite bir is vs diye turk donerci de ne isi var gibi sorunlari cikarirlar o acidan bakiyorum.

luckpery

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen luckpery » Sal Eki 19, 2010 1:30 am

hih bu sekilde sana katiliyorum...ki saglam bi iste olsa yine bisey bulabilir bu adamlar...yok parasi az...alman vatandasi olcak vs...ama avukatlarin dedigi su biri arastirirsa yardimci olur : "taetigkeitsbeschreibung olarak yazdiginiz sey inandirici olmali, bolumunuzle alakali olmali" ...burada tek soru isereti nekadar maas almali bunu bilen var mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eki 19, 2010 2:59 am

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Yani is icin kimse bir sey diyemez sanirim...Ancak okudugun sure icerisinde mezun olduktan sonra ne yapacagina nerelere basvuracagina dair planlarini onceden yaparsan sanirim acikta kalmazsin.[/quote]

Tesekkurler. bide gecen gun radyoda duydum 300.000 lik kalifiyeli eleman acigi varmis almanya nin ne kadar dogrudur bu?[/quote]

Dogru ,eleman ihtiyaclari var ve hep olacak..Sanayisi gelismis her ulkenin kalifiyeli ,iyi yetismis eleman acigi her zaman vardir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ORHAN27

Mezun olduktan sonra

Mesaj gönderen ORHAN27 » Pzt Kas 01, 2010 2:58 pm

almanyada yuksek lisans icin sartlar nedir acaba