Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AILE BIRLESIMI

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dokuzonbes

AILE BIRLESIMI

Mesaj gönderen dokuzonbes » Sal Ağu 03, 2010 8:24 am

tamam konsolosluk cevap veriyor boyle bir hakkimiz oldugunu biliyoruz ama isin farkli boyutu var. turkiyeden normal yollarla evlenipte sirf Almanyadaki es is bulamadi diye yada calisiyorsa maddi durumu yetersiz diye almanyaya gidemeyen insanlar taniyorum. Kanunda yazmasi bisey degistirmez.

Ogrenci calisma izni ile (yilda 180 gun) hangi sarti yerine getireceksiniz merak ediyorum acikcasi.

allahini seven defansa gelsin

cano_118

AILE BIRLESIMI

Mesaj gönderen cano_118 » Sal May 17, 2011 4:56 pm

Merhaba arkadaslar ben master icin almanyaya gidicem(sartli kabul ile)Esiminde benimle gelebilecegini duydum.Bilefeld e gidecegim icin oranin yabancilar ofisine sordurdugumda esi de gelirse burda calisabilir demisler.Sonucta calisma iznini onlar verdikleri icin bu sozlerine guvenmem de gerekir oyle degil mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AILE BIRLESIMI

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 18, 2011 4:35 pm

Yabancilar dairesi onay verdikten sonra baska birine danismana gerek kalmaz.
Vizeni uzatacagin yerde,calisma iznini alacagin yerde yabancilar dairesidir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ebge

AILE BIRLESIMI

Mesaj gönderen ebge » Çrş May 18, 2011 7:31 pm

[quote]deryaa tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar konsoloslukla yazismalarimin tam metnini gonderiyorum. Kafayi yicem artik herkes bisi soyluyor kime inanacagimi sasirdim.

1. SORU: Sayin Yetkili,

Aile birlesimi ile Almanya\'ya gidecek olan esin vize tipi ne olacaktir? Almanya\'da ikametgah eden esi ile ayni haklara mi sahip olcaktir?

Ilginize tesekkurler.

CEVAP: Gonderiniz icin tesekkur ederiz. Basvuru sahibine vize onaylanirsa 90 gun suresi olan ulusal Almanya vizesi verilmektdir. Almanya giris yapildiktan sonra ilgili yabancilar dairesinden oturum izni icin basvuruda bulunulmalidir.

2.SORU: Sayin Yetkili,

Ogrenci vizesi ile Almanya\'da egitimine baslayan biri icinde ayni uygulama ( aile birlesimi) gecerli midir? Bu durumda gelen esin vizesi ne olur? Ogrenci vizesi olan es ile ayni sartlara mi sahip olur? Ilginize simdiden cok tesekkur ederim.

CEVAP: Ayni uygulama ogrenci vizesi icinde gecerlidir. Basvuru sahibine vize onaylanirsa 90 gun suresi olan ulusal Almanya vizesi verilmektdir. Almanya giris yapildiktan sonra ilgili yabancilar dairesinden oturum izni icin basvuruda bulunulmalidir. Ancak bu izin maximum ogrenim bitene kadar onaylanmaktadir.[/quote]

Bunu Konsolosluk aile birlesimi yapip ayni zamanda ogrenci olacak olarakta algilamis olabilir. Soru cok net degil. En azindan ben oyle anladim.