Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Görüşmesinde Goethe Belgesi Olmaması Sorunsalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Re: Vize Görüşmesinde Goethe Belgesi Olmaması Sorunsalı

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 19, 2017 7:50 pm

eulemi yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 7:01 pm Üniversitemin ismini gördüm, aslında nicknamein de tanıdık bir kaç başlıkta konuşmuştuk ama aynı üniversitede olduğumuzu şuan keşfettim :D Bölümün ne, ne zaman başlıyorsun?
mekatronik, Allah kısmet ederse ekimde orda olmayı planlıyorum henüz vize görüşmesini yapmadım, sende durumlar nasıl ?

eulemi

Mesaj gönderen eulemi » Cmt Ağu 19, 2017 8:16 pm

cssy yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 7:50 pm mekatronik, Allah kısmet ederse ekimde orda olmayı planlıyorum henüz vize görüşmesini yapmadım, sende durumlar nasıl ?
Benim işletme mühendisliği :) eylülün 2.haftası gidiyorum, vizem bir kaç gün önce geldi. Yurtlara başvurmuştum ama çıkmadı henüz, WG bakıyorum bu aralar deli gibi

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 19, 2017 8:31 pm

eulemi yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 8:16 pm Benim işletme mühendisliği :) eylülün 2.haftası gidiyorum, vizem bir kaç gün önce geldi. Yurtlara başvurmuştum ama çıkmadı henüz, WG bakıyorum bu aralar deli gibi
hayırlı olsun, business and engineeringmi oluyor işletme mühendisliği, şundan soruyorum senin bölümdemi ingilizce, nası karşıladılar vize görüşmesinde bu üniversiteyi ve eğitim dilini falan senden bir kaç tüyo almak isterim :D

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Ağu 21, 2017 12:54 am

eulemi yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 8:16 pm Benim işletme mühendisliği :) eylülün 2.haftası gidiyorum, vizem bir kaç gün önce geldi. Yurtlara başvurmuştum ama çıkmadı henüz, WG bakıyorum bu aralar deli gibi
Ben de 1 soru sormak istedim vizen kaç günde evine ulaştı ve hangi şehirden başvuruyu yapmıştın?

eulemi

Mesaj gönderen eulemi » Çrş Ağu 23, 2017 2:22 am

cssy yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 8:31 pm hayırlı olsun, business and engineeringmi oluyor işletme mühendisliği, şundan soruyorum senin bölümdemi ingilizce, nası karşıladılar vize görüşmesinde bu üniversiteyi ve eğitim dilini falan senden bir kaç tüyo almak isterim :D
Olur seve seve veririm tüyoları :D Evet business and engineering oluyor, ben Almanca okuyacağım... Üniversiteyi güzel karşıladılar zaten Goethe'den C1 sertifikam olduğu için eğitim dili hakkında bişey demediler, daha çok iltifat duydum fakat daha ayrıntılı Vize Defterinde yazmıştım :D viewtopic.php?f=7&t=9690&p=119233#p119233

eulemi

Mesaj gönderen eulemi » Çrş Ağu 23, 2017 2:24 am

Bilu1 yazdı: Pzt Ağu 21, 2017 12:54 am Ben de 1 soru sormak istedim vizen kaç günde evine ulaştı ve hangi şehirden başvuruyu yapmıştın?
Ben İzmirden başvuru yaptım, Vizem tam olarak 1 ayda geldi. :)

cssy

Mesaj gönderen cssy » Çrş Ağu 23, 2017 4:50 pm

Okudum baya güzel geçmiş, almanyayla zaten ilişkilerinde varmış ve sonunda vizen gelmiş, tekrar tebrik ediyorum, schweinfurttamı kampüsün ve kalıcak yerini ayarladınmı

cssy

Mesaj gönderen cssy » Çrş Ağu 23, 2017 10:22 pm

birşey daha ekleyerek sormak istiyorum, arkadaşlar cv yazarken hangi dilleri yada ne bilim hangi programlama dillerini bildiğimden bahsedeyimmi, işe girecek olsam cv'de bunlardan bahsederim ama burda bilemedim sadece bitirdiğim okulları yazıp bırakayımmı

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Ağu 23, 2017 11:35 pm

cssy yazdı: Çrş Ağu 23, 2017 10:22 pm birşey daha ekleyerek sormak istiyorum, arkadaşlar cv yazarken hangi dilleri yada ne bilim hangi programlama dillerini bildiğimden bahsedeyimmi, işe girecek olsam cv'de bunlardan bahsederim ama burda bilemedim sadece bitirdiğim okulları yazıp bırakayımmı
Ben CV'imde bunları yazmıştım. Hatta hobilerimi de yazmıştım. Ve daha önce yaptığım gönüllü çalışmalardan ve aldığım ödüllerden de bahsetmiştim. Aslında üniversiteye gönderdiğim CV'nin aynısını yolladım. Bide bildiğim dilleri yazarken hangi seviyede olduğumu da ayrıntılı bir biçimde tablo şeklinde yazmıştım. (Ve ne yazık ki bildiğim diller kısmına bildiğim dillerden birini eklemeyi unuttum :( :( aslında unuttum dilin dil olduğuna tam emin değilim aksan ya da şive olarak da kabul ediliyor olabilir ama bence o ayrı bir dildi ve yazmam gerekiyordu ama birden aklımdan çıkmış) Ve programlama dillerine gelince ona da Java ile deneyimim olduğunu ve bu deneyim sırasında arayüz olarak Netbeans ve Eclipse kullandığımı yazmıştım. Java da ne yaptığımı çok fazla detaylandırmadım zaten çok basit 1-2 oyun yazmıştım o kadar. Hatta Java'yı iyi derecede biliyorum bile denemez. Ama tavsiyem eğer programlama dillerinden birinde gerçekten iyisen ve projeler yaptıysan CV'ne bunları ekle. Yaptığın projelerden de ayrıntılı olarak bahset. Çok iyi olmadığını düşündüğün ancak deneyim sahibi olduğun programlama dillerinden de deneyimim var diye bahsedebilirsin.
https://europass.cedefop.europa.eu/de/d ... e/examples
Bu linkini verdiğim yerde örnek CV'ler var. Aslında bunlar iş başvurularında kullanılan CV'ler ama ben yabancı dil kursu aldığım yerdeki hocalarıma danıştığımda bana bu sitedeki CV'leri incelememi ve ordakilere benzer bir şekide hazırlamamı önermişlerdi. Avrupadaki CV formatının böyle olduğunu söylemişlerdi.

Ahmed abuassba

Mesaj gönderen Ahmed abuassba » Cmt Şub 23, 2019 2:45 pm

Arkadaşlar ben telc b2 sertifikasi kazandım vize başvurusu yapacağım alman konsolosluğu bu serifikayı kabul ediyor mu yoksa tek gouetheden mi olması lazım ??!

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Cmt Şub 23, 2019 3:21 pm

Goethe, Telc ve ÖSD belgelerini kabul ediyorlar
Ahmed abuassba yazdı: Cmt Şub 23, 2019 2:45 pm Arkadaşlar ben telc b2 sertifikasi kazandım vize başvurusu yapacağım alman konsolosluğu bu serifikayı kabul ediyor mu yoksa tek gouetheden mi olması lazım ??!

Ahmed abuassba

Mesaj gönderen Ahmed abuassba » Cmt Şub 23, 2019 8:58 pm

Teşekkürler

Ahmed abuassba

Mesaj gönderen Ahmed abuassba » Cmt Şub 23, 2019 9:00 pm

okaraca yazdı: Cmt Şub 23, 2019 3:21 pm Goethe, Telc ve ÖSD belgelerini kabul ediyorlar
Teşekkürler