Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Eki 30, 2009 6:51 pm

tebrikler ali,vallahi bekleye bekleye orumcek baglamistin.birinci asamayi gectin ve almanci oldun,ikinci asamyida burda gecersin,yani burda yabanci olursun :D

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Eki 30, 2009 7:22 pm

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
tebrikler ali,vallahi bekleye bekleye orumcek baglamistin.birinci asamayi gectin ve almanci oldun,ikinci asamyida burda gecersin,yani burda yabanci olursun :D[/quote]

tesekkur ederim sagolasin, hic sorma ya orumcekler bile benden daha memnundu hayatindan :)) dedigin gibi sira geldi 2. asamaya bakalim bizi neler bekliyor orada....

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Cmt Eki 31, 2009 8:18 pm

Vize bekleyen arkadaslar ne alemdesiniz:(
Gelismeleri paylasirsaniz sewiniriz...

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Pzr Kas 01, 2009 6:47 pm

Vize bekleyen hic yok,bi tek ben bekliyorum heralde:)

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzr Kas 01, 2009 7:52 pm

ben bekliyorum. bekliyoruz yapcak bisey yokki... 54. gun bugun

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Kas 01, 2009 7:55 pm

bu kadar cok uzun sure bekleyenlerinki muhakak cikiyordur siz en iyisi valizlerinizi hazirlayin:D

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Pzt Kas 02, 2009 12:19 am

Merhaba arkadaslar kolay gelsin,

Sikilmadan okuyupta Cevaplayabikecek olanlardan yardim isticem, cok onemli bir kac sorum var o kadar cok dogru-yanlis bilgi dolaniyorki forumlarda aklim cok karisik.

Niyetim almanyada master yapmak. Almancam yok ancak zaten tum arastirmalarimi ingilizce programlarda yapiyorum, cogu ingilizce program da winter semesterde basladigi icin bir an once almanyaya gidip okul baslayana kadar dil okuluna gitmek istiyorum (8-9 ay). Frankfurtta kalicak yerim var, bu kisiyi garantorum de yapmak istiyorum ayrica. Frankfurtta dil okuluyla da yazistim sadece odeme yapmami bekliyorlar. hicbir universiteyle yazismadim henuz, cunku cogunun online kaydi bile acilmadi, malum daha seneye ekimde baslicak bu master programlari. iyi bi universteden mezunum odtuden muhendisim, ama ortalamam berbat. bloke hesap actirmam mumkun gozukmuyor ama dedigim gibi garantor yurtdisinda ve turkiyede ayarlamam kolay. Daha once turistik 1 defa schengen almisligim var.

1) sadece dil okulu kaydiyla ve master yapicam niyetiyle ogrenci aday vizesi alinabiliyor mu? (artik universiteden kabul belgesi olmayana sadece dil kursu vizesi veriyorlar diye duydum)

2)Bloke hesap olmadan vize almak dusuk bir ihtimal mi?

3)Yaninda kalacagim ve ayni zamanda garantorum olcak kisinin orada bir is yeri var, dil kursu vizesiyle calisma izni alamiyoruz fakat ogrenci aday vizesiyle gittikten 1 ay sora fln calisma izni ayarlayabilir miyiz? Dil okuluna giderken part-time calismak istiyorum da?

4) 1 yildan fazla bi amerikan sirketinde yonetici pozisyonunda calistim, colgate\'de. Is deneyimim olumlu mu olur olumsuz mu vize icin?

5)askerden yeni geldim, vize icin olumsuz olabilir mi bu?

6)vizeye kasimda basvurcam ama gitmek istedigim master programi taa 2010 ekimde baslicak. Bu yuzden ogrenci adayi vizesi yerine bana dil kursu vizesi vermek isteyebilirler mi? Oyle olucaksa bu onumuzdeki summer semesterde bi programa basvurcam mi desem acaba?

Gorundugu gibi kafam oldukca karisik :S Keske hersey master arastirmak kadar kolay olsa. Sorunlarim karsisinda bilgisi olan varsa acaip tesekkur edice ardindan. Vize alma da herkese kolayliklar :)

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Pzt Kas 02, 2009 1:09 am

[quote]didim15 tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar kolay gelsin,

Sikilmadan okuyupta Cevaplayabikecek olanlardan yardim isticem, cok onemli bir kac sorum var o kadar cok dogru-yanlis bilgi dolaniyorki forumlarda aklim cok karisik.

Niyetim almanyada master yapmak. Almancam yok ancak zaten tum arastirmalarimi ingilizce programlarda yapiyorum, cogu ingilizce program da winter semesterde basladigi icin bir an once almanyaya gidip okul baslayana kadar dil okuluna gitmek istiyorum (8-9 ay). Frankfurtta kalicak yerim var, bu kisiyi garantorum de yapmak istiyorum ayrica. Frankfurtta dil okuluyla da yazistim sadece odeme yapmami bekliyorlar. hicbir universiteyle yazismadim henuz, cunku cogunun online kaydi bile acilmadi, malum daha seneye ekimde baslicak bu master programlari. iyi bi universteden mezunum odtuden muhendisim, ama ortalamam berbat. bloke hesap actirmam mumkun gozukmuyor ama dedigim gibi garantor yurtdisinda ve turkiyede ayarlamam kolay. Daha once turistik 1 defa schengen almisligim var.

1) sadece dil okulu kaydiyla ve master yapicam niyetiyle ogrenci aday vizesi alinabiliyor mu? (artik universiteden kabul belgesi olmayana sadece dil kursu vizesi veriyorlar diye duydum)

3)Yaninda kalacagim ve ayni zamanda garantorum olcak kisinin orada bir is yeri var, dil kursu vizesiyle calisma izni alamiyoruz fakat ogrenci aday vizesiyle gittikten 1 ay sora fln calisma izni ayarlayabilir miyiz? Dil okuluna giderken part-time calismak istiyorum da?

4) 1 yildan fazla bi amerikan sirketinde yonetici pozisyonunda calistim, colgate\'de. Is deneyimim olumlu mu olur olumsuz mu vize icin?

6)vizeye kasimda basvurcam ama gitmek istedigim master programi taa 2010 ekimde baslicak. Bu yuzden ogrenci adayi vizesi yerine bana dil kursu vizesi vermek isteyebilirler mi? Oyle olucaksa bu onumuzdeki summer semesterde bi programa basvurcam mi desem acaba?

Gorundugu gibi kafam oldukca karisik :S Keske hersey master arastirmak kadar kolay olsa. Sorunlarim karsisinda bilgisi olan varsa acaip tesekkur edice ardindan. Vize alma da herkese kolayliklar :)[/quote]

Hem ingilizce masterprogrami na baswuracam,hemde almanca dilkursu yapacam diyosun;),Bence sen once universitenin ing. master programindan kabul al,ogrenci vizesiyle almanyaya gel,zaten ing.master programlarinda almanca sarti yok.sonra yine yaparsan kendi universitende weya bi dil okulunda almanca ogrenirsin..Kolay gelsin!

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Pzt Kas 02, 2009 1:26 am

[quote]gunay91 tarafindan yazilan metin:
ben bekliyorum. bekliyoruz yapcak bisey yokki... 54. gun bugun[/quote]

Gunay bence yabancilar polisiyle bir irtibata gec.Birini gonder sorsun.Cunku bnm bi arkadasta bu kadar bekledi sonra bi arkadasini gonderdi,oda sormus,unutmusuz felan hemen gonderiyoruz demisler,konsolosluga bir email yazmislar,ertesi gune konsolosluk wizeyi basip adrese gondermislerdi;)

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Pzt Kas 02, 2009 1:51 am

ama ne kadar almanca bilir isem kabul almama o kdr katkisi olur diyorum, ya da not ortalamam vs. kotu oldugu icin ing. master olmasa bile almanca master alabiliyim istiyorum. amac o yani nightmare. saolasin..

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Pzt Kas 02, 2009 2:48 am

Walla dedigim gibi iste o zaman dil kursuna geleceksin,sonra uni arastiracaksin,vize icin dersen sadece dilkursu kaydiyla vize alan arkadaslarda war,ama uni kabulu de olursa bence daha iiyi olur.karar senin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 02, 2009 3:49 am

ama ne kadar almanca bilir isem kabul almama o kdr katkisi olur diyorum, ya da not ortalamam vs. kotu oldugu icin ing. master olmasa bile almanca master alabiliyim istiyorum. amac o yani nightmare. saolasin..[/quote]

didim15 sitemize hosgeldin keyifli forumlar..
Eger not ortalaman kotuyse yani Universite\'nin istedigini karsilamiyorsan istersen Almanca\'yi anadilin gibi konus gene kabul alamazsin.Ingilizce okuyacaksan dil bilgini kanitlaman lazim TOEFL isterler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 02, 2009 4:03 am

Sadece dil kursuna kayit olarak ogrenci adayi vizesi alabilirsin..Bunun icin gorusme Konsolosluk gorusmesi icin randevu aldiginda belirtmen lazim..
Herhangi bir universiteden kabulun yoksa,vize gorusmesi sirasinda dil kursu bittikten sonra universitelere basvuracagim diyerek dil kursu degilde ogrenci adayi vizesi istedigini soyleyebilirsin..
Burada gene eger gorevli isterse ,uni kabulu yok diye dil kursu vizesi verebilir..
Veya bunu ispat etmen icin universite ile yazismalarini,ilerisi icin bir delil olarak verebilirsin.

Konsoloslugun soyledigi iki tane olasilik var.Biri Bloke Hesap digeri Garantor Belgesi ikiside vize almana yeter..Ancak bunlar kagit uzerinde olanlar Bloke Hesap\'in her zaman 1 adim artisi var..

Dil kursunda calisma izni eyaletlere gore degismekle birlikte %95 sadece somestir tatillerinde olur..Ancak kacak olarak calisabilirsin veya is veren seni somestir tatillerinde calisiyor die gosterebilir..

Olumlu olur.

Tam tersi,bu da olumlu olur..

Bu ay basvurursan Ekim 2010\'a 11 ay kalir cok fazla bir zaman degil ve eger Almanca ogrenmek zorund oldugunuda aciklarsan hic bir sorun olmaz.. [/quote]

didim15

Mesaj gönderen didim15 » Pzt Kas 02, 2009 6:19 am

funderschatten hosbulduk ve tesekkurler :)

turkschudent forumlarinda iyiki de sitenize rastlamisim, forumlara gosterdiginiz hassasiyetten oturu ayrica tesekkur ve tebrik ediorum.

okudukca hep aklima takilan birsey daha, universiteyle yazismalarimi nasil kanitlayacagim? e-mail ciktilarini mi goturcem?

bir de ogrenci adayi vizesi aldiktan sora, almanyada ikamet ettigim yerdeki ilgili kisilere gidip calisma izni almam gerekiyor sanirim. Senin aciklamandan anladigim kadariyla, ogrenci adayi vizem olsa bile ogrenci belgem olmadigi icin yetkilinin yanina gidip calisma izni alamayacagim dogru mu anlamisim? :)

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzt Kas 02, 2009 11:20 am

[quote]nightmare tarafindan yazilan metin:
[quote]gunay91 tarafindan yazilan metin:
ben bekliyorum. bekliyoruz yapcak bisey yokki... 54. gun bugun[/quote]

Gunay bence yabancilar polisiyle bir irtibata gec.Birini gonder sorsun.Cunku bnm bi arkadasta bu kadar bekledi sonra bi arkadasini gonderdi,oda sormus,unutmusuz felan hemen gonderiyoruz demisler,konsolosluga bir email yazmislar,ertesi gune konsolosluk wizeyi basip adrese gondermislerdi;)[/quote]
haklisin, ben gecen cuma gunu sordurdum dil kursunun mudurunu gitti yabancilar polisine ve evraklarin izmire gonderildigini soylediler, hayirlisi bakalim izmir ne zaman onay vericek acaba :S

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Kas 02, 2009 11:37 am

izmir hemen onay verir merak etme izmire ulastiktan 2 gun sonra mutlu haber elinde olacak :) simdiden hayirli olsun...

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzt Kas 02, 2009 11:56 am

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
izmir hemen onay verir merak etme izmire ulastiktan 2 gun sonra mutlu haber elinde olacak :) simdiden hayirli olsun...[/quote]
cuma gunu gonderildi dediyse en gec sali gunu izmirde olur evraklar, izmirde en gec cuma gunune verir vizeyi insallah :)

Heja

Mesaj gönderen Heja » Pzt Kas 02, 2009 1:51 pm

Merhaba arkadaslar..Duisburgtan vize bekleyen ya da ilerleyen donemlerde bekleyecek olan arkadaslar icin bir kac sey yazayim dedim..Cogu arkadasimiz gibi ben de uzun suredir vize bekliyordum gorusmeye ankaradan girmistim.Gecen cuma yabancilar polisini aradim ve memur bana vizemin 15 ekimde onaylandigini soyledi ve bugun de ankara konsoloslugu tarafindan 26 ekim tarihli, beni ankaraya gorusmeye davet eden bir mektup aldim..Yani almanyada vizem onaylandiktan bir bucuk hafta sonra ankaradan yanit alabildim..ankarada vize gorusmesine giren arkadaslara tavsiyem surekli posta kutunuzu da kontrol edin zira beni hic telefonla haberdar etmediler mektup yolladilar on gorusme icinve gorusme saatleri sadece carsamba ver persembe yine beklemek zorundayim anlayacaginiz:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 02, 2009 3:03 pm

bir de ogrenci adayi vizesi aldiktan sora, almanyada ikamet ettigim yerdeki ilgili kisilere gidip calisma izni almam gerekiyor sanirim. Senin aciklamandan anladigim kadariyla, ogrenci adayi vizem olsa bile ogrenci belgem olmadigi icin yetkilinin yanina gidip calisma izni alamayacagim dogru mu anlamisim? :)[/quote]

Vize alinca calisma iznin ilk 3 ay icin yok..Bu 3 aylik gecici vizeyi uzattirmaya yani oturum almaya gittiginde aciklamalar bolumune vize tipine bakilarak calisma izninin olup olmadigi yaziliyor..

Universite\'de okumadigin surece 90 tam 180 yarim gun calisma izni alman %95 imkansiz.. % 5 adamin dalginligina gelir veya cook iyi bir calisandir,o zaman verir..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Kas 02, 2009 8:01 pm

[quote]Heja tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar..Duisburgtan vize bekleyen ya da ilerleyen donemlerde bekleyecek olan arkadaslar icin bir kac sey yazayim dedim..Cogu arkadasimiz gibi ben de uzun suredir vize bekliyordum gorusmeye ankaradan girmistim.Gecen cuma yabancilar polisini aradim ve memur bana vizemin 15 ekimde onaylandigini soyledi ve bugun de ankara konsoloslugu tarafindan 26 ekim tarihli, beni ankaraya gorusmeye davet eden bir mektup aldim..Yani almanyada vizem onaylandiktan bir bucuk hafta sonra ankaradan yanit alabildim..ankarada vize gorusmesine giren arkadaslara tavsiyem surekli posta kutunuzu da kontrol edin zira beni hic telefonla haberdar etmediler mektup yolladilar on gorusme icinve gorusme saatleri sadece carsamba ver persembe yine beklemek zorundayim anlayacaginiz:)[/quote]

sonunda cikmis vizen ama ankaradan neden cagirdilar anlamadim, benimkini direk ups\'ye verip gonderdiler hic gorusmeye falan cagirmadilar

Kilitli