Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
optima999

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen optima999 » Çrş May 22, 2024 2:21 am

:D değil. kurtardık neyse ki
edmrshn yazdı: Sal May 21, 2024 11:47 pm bizimki de dortmund baktım şimdi, avukatınız kadın mı? Güldürürken düşündürdü :D
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Çrş May 22, 2024 2:22 am

Teşekkür ederiz. 1 yıllık verilmişti bana. Randevu verildiği zamanı kastediyorsanız 4 ay dolmuştu.
nonickname yazdı: Çrş May 22, 2024 12:18 am Vizeniz hayırlı olsun, gözünüz aydın. Bir şey sormak istiyorum. Size verilen vize kaç aylıktı ve sizden oturum istediklerinde vizenizin kaç aylık geçerlilik süresi kalmıştı?
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

darigan

Mesaj gönderen darigan » Pzt May 27, 2024 4:12 pm

Herkese merhaba, forumda 41F eşli vize başvurusu ile Münih'e giden kimseyi görmedim. Eğer bu durumda olan biri varsa, eşlerinizin vizesi geldi mi? Bilgilendirecek birileri olursa çok sevinirim. Teşekkürler
TU Munich - Civil Engineering Master
Ankara 41F Eşli
Başvuru Tarihi: 13.02.2024
Görüşme Tarihi: 06.03.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 28.04.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: -

OgzK

Mesaj gönderen OgzK » Sal May 28, 2024 2:13 pm

Merhaba,

41f esli gidis icin vize basvurusunda esim A1 belgesinin orijinalini ve 2 kopyasini mi yaninda goturmeli?
Orijinaline bakip kontrol edip geri mi veriyorlar? Yoksa belgeyi cogaltip noterden asli gibidir yapip o sekilde mi veriyoruz?
Bilgi verebilirseniz cok memnun olurum 🙏🏽

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Sal May 28, 2024 5:47 pm

OgzK yazdı: Sal May 28, 2024 2:13 pm Merhaba,

41f esli gidis icin vize basvurusunda esim A1 belgesinin orijinalini ve 2 kopyasini mi yaninda goturmeli?
Orijinaline bakip kontrol edip geri mi veriyorlar? Yoksa belgeyi cogaltip noterden asli gibidir yapip o sekilde mi veriyoruz?

Tesekkurler
Arkali onlu fotokopi yeterli. Orijinalini de aliyorlar, pasaportla geri geliyor.

41F oldugunuz icin hic almayabilirler bile.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

OgzK

Mesaj gönderen OgzK » Sal May 28, 2024 9:14 pm

Tesekkur ederim 🙏🏽

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Prş May 30, 2024 11:12 am

Herkese merhaba.

BVA'ya 22 Mayısda durum bilgisi öğrenmek amacıyla BVA'ya mail göndermiştim ve Dün eksik evrağımızı teslim etmeden hemen önce saat: 12:55'te aşağıda ki şekilde dönüş oldu;

Guten Tag,

bei der Ausländerbehörde ist die Bearbeitung des Antrags beendet.

Die Botschaft muss den Antrag noch abschließend bearbeiten.

Für weitere Fragen wenden Sie sich bitte an die Botschaft.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Mail geldikten sonrasında Bloke hesap arttırımı yaptığımız 05 Belgesini ilettik. Bu maili alanlar genelde 1-5 iş gününde vizelerini teslim aldığını düşünüyorum. Uzun bir süreç oldu bizim için yorumlarınızı düiüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Dortmund
iData başvuru: 03.10.2023
Atama: 13.12.2023
Randevu tarihi: 25.01.2024
Dijital İletim: 07.03.2024
Eksik evrak (kira söz.): 30.04.2024
Eksik evrak teslimi:21.05.2024
Bloke talep ve teslim:22.05/29.05.2024
Kargo Sms:

MemetGorkemCınar

Mesaj gönderen MemetGorkemCınar » Prş May 30, 2024 12:01 pm

Akradaşlar Merhaba Ankara 36F Şubat ayında en son 07.02.2024 de İDATA dan talep oluşturan bir arkadaş atandı. Şubat ayında bekleyen başka kimler var lütfen bana ulaşır mısınız? Telegram grubunda en son 18.02.2024 tarihli bir arkadaşımız var ona halen atama yapılmadı. 07-18.02.2024 tarihleri arasında olan arkadaşlardan atanan var mı? Lütfen geri dönüş bekliyorum...
Ankara 36F-Duisburg Essen Uni. Şartlı Kabul
Dil okulu: Köln
Eşli İDATA Randevu Talep: 11.03.2024

Esrasah

Mesaj gönderen Esrasah » Prş May 30, 2024 10:39 pm

OgzK yazdı: Sal May 28, 2024 2:13 pm Merhaba,

Tesekkurler
Merhaba diğer mesajınızda gördüm Würzburg - Julius Maximiliansdan kabul aldığınızı. Ben de aynı şekilde kabul aldım ve 41F eşli olarak başvuru yaptım, şuan randevu ataması bekliyoruz.
Bloke hesap için 934+400 şeklinde göstermeniz kabul edildi mi?
Kira sözleşmesi mi yoksa otel/airbnb rezervasyonu mu gösterdiniz?

welldone

Mesaj gönderen welldone » Cum May 31, 2024 8:17 am

Herkese merhaba,

Dün Gayrettepe İdata'da eşim ve çocuğum ile beraber 41f başvurumuzu gerçekleştirdik. Hazırlık sürecinde burada yazılanlardan çok faydalandığım için ben de süreçle ilgili bilgi vermek istedim.
17 Nisan'da randevu için başvurdum 3 kişi olacak şekilde, 2 Mayıs'ta atamamız yapıldı ve 30 Mayıs olarak belirlendi randevu tarihimiz.
Okul 1 Ekim'de başlayacak, gidiş tarihimizi 1 Eylül olarak belirledik.
Dün randevuda önce benim belgelerimi aldılar, hepsi 2'şer kopya olacak şekilde. Orjinallere sadece baktılar, teslim almadılar. Bu arada barkodlu e-devlet çıktıları da kabul ediliyor, herhangi bir noter onayı apostil gerekmiyor. Tabi ki belge Türkçe ise Almanca yeminli tercümesi gerekli. Bana ayrıca soruların olduğu bir kağıt vererek Almanca veya İngilizce olarak doldurmamı istediler. Sorular hatırladığım kadarıyla şu şekildeydi:
-Hangi okulda ve hangi bölümde eğitim alacaksınız?
-Neden bu bölümde okumak istiyorsunuz?
-Bir kaç tane ders sayabilir misiniz?
Eşim ve çocuğumuzun da belgelerini 2'şer kopya aldılar. Onların dosyasına benimle ilgili hiç bir belge eklenmedi. Dosyaların beraber işleme alınacağını ve cevabın da beraber geleceğini söylediler, benim belgelerime gerek olmadığını söylediler. Ben her ihtimale karşı fazla almıştım kendi belgelerimin kopyalarını yanıma.
Bu arada geçerli Schengen vizemiz ve tatil planımız olduğu için pasaportlarımızı geri almak istediğimizi belirttik. Aldığımıza dair bir belge imzalattılar ve biyometri işlemi sonrasında pasaportlarımız bize verildi. İşlemler sonuçlandığında Konsolosluk bize mail atarak vize basımı için pasaportlarımızı teslim etmemizi isteyecekmiş.

Belgelerle ilgili olarak;
-Bloke hesap; 936+400+300 olarak açtım. Muhtemelen arttırım talebi gelecektir.
-Sağlık sigortası; 30 yaş üstü olduğum için Dr Walter'dan yaptırdım, expatrio@dr-walter.com şu adrese mail atarak eşim ve çocuğumu da sigortaya ekledim. Şuan onlar için bir ödeme yapmadım ama gittikten sonra sigortamı başlattığımda onlar için de ayrıca aylık ödeme yapacağız. Ek olarak eşim ve çocuğum için 6 aylık seyahat sağlık sigortası yaptırdım.
-Motivasyon mektubumda kabul aldığım okuldan bahsettim, neden o bölümde okumak istediğimi, kariyerimle hangi noktada uyuştuğunu ve hangi açıdan beni güçlendireceğini açıkladım. Ayrıca Almanca öğrenerek eğitimim süresince oradaki şirketlerde staj yapmak istediğimden vs bahsettim. Eşim ve çocuğumuz ile ilgili durumları da yine kendi motivasyon mektubumda belirttim; küçük çocuğumuz olduğunu aile birliğinin bizim için bu nedenle çok önemli olduğunu, eşimin çocuğumuzla ilgili bana destek olacağını vs anlattım.
-Eşim için de motivasyon mektubu hazırladık. İdata görevlisi gereksiz olduğunu söyledi ama ben yine de teslim ettim. O da kendini tanıtıp profesyonel hayatından bahsettikten sonra gidiş amacının beni desteklemek ve çocuğumuzla ilgilenmek olduğunu ve kalan zamanlarında hızlıca Almanca öğrenerek sosyal hayata ve iş hayatına entegre olmak istediğini anlattı.
-Eşimin Almancası yok, sınav kaydı yaptırmıştık fakat Haziran sonunda sınav. O nedenle özgeçmiş, diploma ve transkript teslim ettik. Aslında hizmet dökümü ve işe giriş/çıkış bildirgeleri de hazırlamıştık fakat almadılar. Eksik evrak olarak dil belgesi isterler mi bilmiyorum, yaşayarak göreceğiz artık :roll:

Benim aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Bundan sonrası zaten beklemek, bakalım bizim sürecimiz ne kadar sürecek :)
Eşli+Çocuklu 41F Heidelberg
iData başvuru: 17.04.24
Atama: 02.05.24
Randevu tarihi: 30.05.24