Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 5:31 pm

Arkadaslar benim su yukardaki soruya da bir cevaz yazsaniz cok sevinecegim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Mar 14, 2013 5:48 pm

yabancilar polisini veya konsoloslugu aradin mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 5:57 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

22 martta dil kursu sinavimin oldugunu ve ona girmek zorunda oldugumu belirten bir mail attim.Cevap sanki tokat gibi geldi :D:D:D

Dear Mr. Gueltekin,

to send the documents to us is just an intern process. Your Visa application was in form of a "Verschweigefristverfahren" this means you have to wait 3weeks+2 days from apllication on. It does not matter where your documents are.

regards

Merten

Ordnungsamt - Burgerdienste International
Burgerdienste International
Olpe 1
44122 Dortmund

facebook adresini bile buldum dovesim geldi(neyse kaldirdim ozel hayata saygisizlik olur simdi) :D[/quote]

Bu 3 hafta 2 gun olayini ben de duymustum daha once.simdi yabancilar subesinin bana attigi maile gore benim evraklarimi ellerine alali bugun tam 3 hafta 2 gun oldu.bu asamadan sonra konsolosluk mu devreye gircek tamamen?onlardan isteyebilir miyim vizeyi?[/quote]

senin durumunda bu sure soz konusu olabilir de olmayabilir de. yabancilar subesi konsoloslukla bilgi ya da evrak alisverisinde. bu iletisim icin belirli bir sure olabilir, bunun disinda yabancilar subesi surenin uzatilmasini da istemis olabilir. belli degil yani.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Prş Mar 14, 2013 6:11 pm

Arkadaslar eksik evrak bildirimi aldim. Eksik evraklari kargo ile mi yollayim yoksa fax ceksemi cabuk ellerine ulassin diye

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 6:16 pm

Welly275 bu durum ne zamana kadar sonuclanir sence?yani asagi yukari ne zaman alirim vizeyi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Mar 14, 2013 6:35 pm

yabancilar polisini veya konsoloslugu aradin mi?[/quote]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 14, 2013 6:35 pm

[quote]serkanss tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar eksik evrak bildirimi aldim. Eksik evraklari kargo ile mi yollayim yoksa fax ceksemi cabuk ellerine ulassin diye[/quote]

Sana ne soylediler bilmiyorum ama bana direk gel demislerdi ayni ilk gorusme gibi gidip orda sira almistim giseden. Ama sana gelmene gerek yok dedilerse fax cek adini soyleyip dosyasina ilistirilmek uzere yaz.Kargoyuda yolla yine de ne olur ne olmaz.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 6:35 pm

serkanss fax daha hizli olur. konsoloslugu telefonla arayip sor derim. fax derlerse hem onlardan alirsin fax numarasini

wwhite belli olmaz. 1 ay derim yarin haber gelir, yarin derim 1 ay sonra gelir. tahmin etmek de zor bu durumda

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 6:47 pm

yabancilar polisini veya konsoloslugu aradin mi?[/quote][/quote]

Konsoloslugu arayinca ilgileniyoruz diyorlar.Yabancilari da aramadim ama dedigim gibi mail aldim durumla ilgili.2-3 sayfa once koymustum zaten foruma.ne yapabilirim baska?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Mar 14, 2013 7:01 pm

Sigortani yapip yolladiysan baska yapacak birseyin yok niye bu kadar stress yaptin anlamadim.8 gun sonra dil kursu sinavim var ben bu kadar sorun etmedim :D

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Prş Mar 14, 2013 7:03 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar eksik evrak bildirimi aldim. Eksik evraklari kargo ile mi yollayim yoksa fax ceksemi cabuk ellerine ulassin diye[/quote]

Sana ne soylediler bilmiyorum ama bana direk gel demislerdi ayni ilk gorusme gibi gidip orda sira almistim giseden. Ama sana gelmene gerek yok dedilerse fax cek adini soyleyip dosyasina ilistirilmek uzere yaz.Kargoyuda yolla yine de ne olur ne olmaz.[/quote]

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim bu arada vizen hayirli olsun eren bana gelen postada 2 tane daha evrak istemisler mektubun altinada aynen su ifadeyi yazmislar

Fur Ihre schriftliche Ruckmeldung habe ich mir den 10.04.2013 notiert

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 14, 2013 7:03 pm

Sigortani yapip yolladiysan baska yapacak birseyin yok niye bu kadar stress yaptin anlamadim.8 gun sonra dil kursu sinavim var ben bu kadar sorun etmedim :D[/quote]

gonderilen mail ya da cevap sigorta istendigini soylemiyo. daha once de yazdim. wwhite in kafasi karismasin :)

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 7:04 pm

Sigortani yapip yolladiysan baska yapacak birseyin yok niye bu kadar stress yaptin anlamadim.8 gun sonra dil kursu sinavim var ben bu kadar sorun etmedim :D[/quote]

50 gune yakin bekleyince stress oluyor insan baya dostum:Dbu arada o sigorta degilmis metinde bahsedilen:D

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 7:05 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

gonderilen mail ya da cevap sigorta istendigini soylemiyo. daha once de yazdim. wwhite in kafasi karismasin :)[/quote]

eyvallah kardesim:Ddedigin gibiymis o bir yere daha dogrulattim:Dsagol tum yardimlarin icin.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Prş Mar 14, 2013 7:08 pm

Bu arada ne kotuymus bu beklemek iyice paranoyak oldum birgun umutlaniyorum birgun olmayacak diyorum

suabt 15 te basvurdum mart 11 de eksik evragin var diye geri donduler ayin nisan ikide sinavim var. Once olacakmi olmayacakmi diye dusunurken simdi birde yetisecekmi yetismeyecekmi diye dusunmeye basladim.

Bir yandan eksik evrak istemisler ret etseler bunu bahane edip ret ederlerdi diyorum bir yandanda acaba sonu eren gibi 30. gunde eksik evrak 65. gunde ret cevabi olurmu diye dusunuyorum . Gerci eren de uzun sure sonra aldi vizesini ama

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Mar 14, 2013 7:12 pm

Bu arada ne kotuymus bu beklemek iyice paranoyak oldum birgun umutlaniyorum birgun olmayacak diyorum

suabt 15 te basvurdum mart 11 de eksik evragin var diye geri donduler ayin nisan ikide sinavim var. Once olacakmi olmayacakmi diye dusunurken simdi birde yetisecekmi yetismeyecekmi diye dusunmeye basladim.

Bir yandan eksik evrak istemisler ret etseler bunu bahane edip ret ederlerdi diyorum bir yandanda acaba sonu eren gibi 30. gunde eksik evrak 65. gunde ret cevabi olurmu diye dusunuyorum . Gerci eren de uzun sure sonra aldi vizesini ama[/quote]
Eksik evrak neydi?

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Mar 14, 2013 7:13 pm

Bir yandan eksik evrak istemisler ret etseler bunu bahane edip ret ederlerdi diyorum bir yandanda acaba sonu eren gibi 30. gunde eksik evrak 65. gunde ret cevabi olurmu diye dusunuyorum . Gerci eren de uzun sure sonra aldi vizesini ama[/quote]

harbiden de oyle bu beklemek,cok kotu bisey.ama icini ferhat tut kardesim.Insallah hepimiz en kisa surede olumlu cevabi aliriz.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Prş Mar 14, 2013 7:24 pm

Eksik evrak neydi?[/quote]

Esimn Ingilizce Ogretmeni onun nerde calistigina dair yazi istemisler birde master okumak istedigin bolum ile kabul aldigin bolum farkli neden boyle oldugunu bize anlatirmisin demisler bende onlara kabul aldigim bolum sadece 1donem hazirlik amacli okulun kurallari geregi okumak zorunda oldugum bolum diye acikladim ayrica okuldan aldigim konsolosluga hitaben yazili ve bu durumun okul kurali geregi oldugunu anlatan bir mektubu gonderdim

Ne dersin sence ise yararmi ret etseler bu durumu bahane edip ret ederlerdi diye dusunuyorum

Bu arada sana kolay gelsin insallah yetisir vizen

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Prş Mar 14, 2013 7:25 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Bir yandan eksik evrak istemisler ret etseler bunu bahane edip ret ederlerdi diyorum bir yandanda acaba sonu eren gibi 30. gunde eksik evrak 65. gunde ret cevabi olurmu diye
dusunuyorum . Gerci eren de uzun sure sonra aldi vizesini ama[/quote]

harbiden de oyle bu beklemek,cok kotu bisey.ama icini ferhat tut kardesim.Insallah hepimiz en kisa surede olumlu cevabi aliriz.[/quote]

Cok tesekkur ederim insallah hepimiz aliriz seninde sonucunu merakla bekliyorum

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Mar 14, 2013 7:34 pm

Cok karisikmis senin durum umarim olumlu yanit alirsin ve senden evrak istemeleri bence olumlu bir sey en azindan kafalarindaki soru isaretlerinden kurtaracaksin

Kilitli