Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Canerakbas1905

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Cmt Kas 26, 2016 1:47 am

ferze yazdı:Caner bence senin durum çok büyük olasılıkla olur. Hem almanca hem ingilizce belgenin olması çok iyi. Benim durumu okumuşsundur vahim haldeyim.. bu arada senin Bachelor sanırım değil mi ?
Hocam hiç belli olmuyo bu işler ya. Aynen bachelordu benimki

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cmt Kas 26, 2016 1:53 am

Orada haklısın çünkü B1 ile red alan 0 almancayla kabul alanlarda var. Bence red vermek isterlerse her türlü bahane bulabilirler. Umarım hepimiz hakkında hayırlısı olur. Hızır yardımcımız olsun.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cmt Kas 26, 2016 11:20 am

Bu arada size verdiğiniz cevapları imzalattilar mı arkadaşlar ?

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Cmt Kas 26, 2016 11:53 am

ferze yazdı:Bu arada size verdiğiniz cevapları imzalattilar mı arkadaşlar ?
aynen imzalattılar

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Kas 26, 2016 1:39 pm

Canerakbas1905 yazdı:Arkadaşlar bugün ankara konsolosluğunda vize görüşmesine girdim. 9.30da olan randevuma yaklasık 10.30-11.00 gibi girdim tam hatırlamıyorum sistemde bi arıza oldu diye bekledik baya bi hepimiz. 4 numaralı odaya girdim esmer bi bayan vardı , gayet güleryüzlü ve nazikti almancadan A1 sertifikam vardı ingilizceden B1 sertifikam vardı lisans için clausthaldan sartlı kabul almıstım. Hiçbir almanca veya ingilizce soru sormadı. Neden endüstri mühendisligi neden clausthal gibi soruları sordu. İlk başta garantör belgemde glaubhaft gemacht işaretli diye sıkıntı olabilir dedi sonra içeri gitti geldi, bende dedimki belgeyi kuzenime söylerim değiştirip nachgewiesen işaretleyebilir bir sıkıntı varsa dedim oda yok hayır amirim bir şey söylemedi dedi. Motivasyon yazımıda aldı içeri gitti büyük ihtimal amiri okudu cünkü yanımda okumadı motivasyon mektubumu. Almanyada geçimini nasıl saglayacaksın dedi. Bende garantörüm ve ailem saglayacak dedim. Üniversite sınavında kaç binincisin puanın kac dedi 360 dedim 70 bininciyim dedim. Akrabaların varmı felan dedi evet dedim teyzem ve dayım orda dedim . En sonda parmak izini alırken , orda bi peçete vardı makinenin üzerini temizleyebilirmisiniz okumuyor dedi. Bende üstün körü temizledim , oda dediki bak evde anneye yardım edilmedigi nasıl belli iyice temizle bakayım diplerini bucaklarını iyice temizle felan dedi güldü. Yeşil pasaportum vardı 2 kere daha önceden almanyaya giriş cıkısım vardı birisi 1 aylık birisi 3 aylık.Pasaportunuz lazım mı size gidene kadar dedi, bende hayır dedim 30 ocakta başlıyor kursum ozamana kadar vizem yetişirse vizemle giderim dedim. Oda daha çok var rahat yetişir felan dedi teşekkür ettim çıktım geldim. Görüşleriniz neler sizce olumlu mu olur olumsuz mu ?
Caner senin görüşmen benimkiyle neredeyse aynı geçmiş.Tek farkı benimki master içindi ve neredeyse birebir aynı soruları sordu ama görevli farklıydı. Bana kabul geldi. Muhtemelen sana da kabul verirler.Vizen ocağın ortası gibi gelir kanımca. Başarılar. :)
Be different,make a difference...

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Cmt Kas 26, 2016 1:55 pm

burak0992 yazdı: Caner senin görüşmen benimkiyle neredeyse aynı geçmiş.Tek farkı benimki master içindi ve neredeyse birebir aynı soruları sordu ama görevli farklıydı. Bana kabul geldi. Muhtemelen sana da kabul verirler.Vizen ocağın ortası gibi gelir kanımca. Başarılar. :)
Umarım dediginiz gibi olur teşekkürler yorumlarınız için. Sizede başarılar :))

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cmt Kas 26, 2016 5:38 pm

Arkadaşlar benim bir sorum daha olacak :) bu özel dil kurslarından sertifika alınabiliyor mu? Yoksa sadece goethe ve meb mı veriyor ? Kurslardan alınan belgeler katılım belgesi mı oluyor ?

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Cmt Kas 26, 2016 5:56 pm

Merhaba Arkadaşlar. Şimdi sizlere Ankara Almanya Konsolosluğunda yaptığım yüksek lisans vize görüşmesi hakkında bilgiler vereceğim.Sabah 9:00 da olan randevum için 8:45 te oradaydım. Saat 9:30 da içeri aldılar.İçeri girdikten sonra hemen sağ taraftaki Ups kargodan dosya aldım.(Pasaportumu bana tekrar göndermeleri için).Daha sonra belge düzenlemeleri kısmına geldim. Orada ki bayan belgelerimin birer fotokopisini daha çekti orjinalleri bana verdi.(yani her belgenin 2 şer fotokopisini istiyorlar.) Belgelerimi düzenledikten sonra sıra numarasını aldım. Sıram geldi içeri girdim. Hemen 1 numaralı kapıdaki bayanla görüştüm. Görüşme detaylarına girmeden önce kendimden bahsedeyim . 3 Ay Almanya'da kaldım. Frankfurt'ta dil kursundan aldığım A2.1 belgemi de konsolosluğa sundum. Clausthal TU'nden şartlı kabul belgem var ve Yüksek lisans yapmak istiyorum. Deutsche Bankta da Bloke hesabım var. Bayan ilk başta rutin şeyleri sordu.liseye ve üniversiteye ne zaman başladığımı sordu. Daha sonra neden Makine Mühendisliği, neden Clausthal TU istediğimi ve ileride ki hedeflerimi sordu. Ben de gayet açık ,rahat ve net bir şekilde sorulara cevap verdim. Almanya da master yaptıktan sonra Türkiye'ye dönmeyi düşünüyor musun dedi ? Ben de tabi ki de Almanya'da donanımlı olduktan sonra kesinlikle döneceğim dedim.Gerçekten dönmek istediğinizi rahat ve güzel bir dille söyleyince mimiklerinden bana katıldığını gördüm . Bence görüşme esnasında önemli bir husus bu. Daha sonra bir akraban var mı dedi ? Bende amcamın orada yaşadığını söyledim . Daha sonra Fraknkurt'ta A2.1 e kadar mı geldiniz dedi ? Ben de evet dedim . Sanırım buradan da devam etmek istiyorsunuz dedi. Ben de kesinlikle öyle dedim . Konuşma genel olarak soru cevap şeklinde geçti. Sonra dili ne kadar öğrenmek istediğimi hissettirmek için Almanca mülakat falan yapacak mısınız , konuşacak mıyız dedim ? Bakalım konuşabilecek misin dedi(gülerek). Almanca diliyle bana almanca konuşabiliyor musun dedi. Ben de evet Almanyada iken orada dil kursu yaptığım zamanlarda öğrendim diye bir cevap verdim.(Almancayla).Sonra tekrar gülerek Almanca zor bir deldi bende ona katıldığımı söyledim . Ama akılları karıştırmak istemiyorum kesinlikle ben istedim diye Almanca konuştuk. Yani genel olarak sorular Türkçeydi .Daha sonra bayan içeri gitti. Bir 10 dakika kadar bekledim . Sorularım bu kadar belgelerini Yabancılar Polisin'e göndereceğim sonuçlanması 5-6 haftayı bulur dedi ve görüşme sonra erdi. Açıkçası içeri girene kadar heyecanlıydım . Ama içeriye girdiğim an rahat ve sorulara net bir şekilde cevap vererek güzel bir görüşme geçirdim diye düşünüyorum. Bu konuda benden daha tecrübeli arkadaşlardan vize alıp alamama konusunda yorumlarını bekliyorum . Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Cmt Kas 26, 2016 8:16 pm

fuatbaslik yazdı:Merhaba Arkadaşlar. Şimdi sizlere Ankara Almanya Konsolosluğunda yaptığım yüksek lisans vize görüşmesi hakkında bilgiler vereceğim.Sabah 9:00 da olan randevum için 8:45 te oradaydım. Saat 9:30 da içeri aldılar.İçeri girdikten sonra hemen sağ taraftaki Ups kargodan dosya aldım.(Pasaportumu bana tekrar göndermeleri için).Daha sonra belge düzenlemeleri kısmına geldim. Orada ki bayan belgelerimin birer fotokopisini daha çekti orjinalleri bana verdi.(yani her belgenin 2 şer fotokopisini istiyorlar.) Belgelerimi düzenledikten sonra sıra numarasını aldım. Sıram geldi içeri girdim. Hemen 1 numaralı kapıdaki bayanla görüştüm. Görüşme detaylarına girmeden önce kendimden bahsedeyim . 3 Ay Almanya'da kaldım. Frankfurt'ta dil kursundan aldığım A2.1 belgemi de konsolosluğa sundum. Clausthal TU'nden şartlı kabul belgem var ve Yüksek lisans yapmak istiyorum. Deutsche Bankta da Bloke hesabım var. Bayan ilk başta rutin şeyleri sordu.liseye ve üniversiteye ne zaman başladığımı sordu. Daha sonra neden Makine Mühendisliği, neden Clausthal TU istediğimi ve ileride ki hedeflerimi sordu. Ben de gayet açık ,rahat ve net bir şekilde sorulara cevap verdim. Almanya da master yaptıktan sonra Türkiye'ye dönmeyi düşünüyor musun dedi ? Ben de tabi ki de Almanya'da donanımlı olduktan sonra kesinlikle döneceğim dedim.Gerçekten dönmek istediğinizi rahat ve güzel bir dille söyleyince mimiklerinden bana katıldığını gördüm . Bence görüşme esnasında önemli bir husus bu. Daha sonra bir akraban var mı dedi ? Bende amcamın orada yaşadığını söyledim . Daha sonra Fraknkurt'ta A2.1 e kadar mı geldiniz dedi ? Ben de evet dedim . Sanırım buradan da devam etmek istiyorsunuz dedi. Ben de kesinlikle öyle dedim . Konuşma genel olarak soru cevap şeklinde geçti. Sonra dili ne kadar öğrenmek istediğimi hissettirmek için Almanca mülakat falan yapacak mısınız , konuşacak mıyız dedim ? Bakalım konuşabilecek misin dedi(gülerek). Almanca diliyle bana almanca konuşabiliyor musun dedi. Ben de evet Almanyada iken orada dil kursu yaptığım zamanlarda öğrendim diye bir cevap verdim.(Almancayla).Sonra tekrar gülerek Almanca zor bir deldi bende ona katıldığımı söyledim . Ama akılları karıştırmak istemiyorum kesinlikle ben istedim diye Almanca konuştuk. Yani genel olarak sorular Türkçeydi .Daha sonra bayan içeri gitti. Bir 10 dakika kadar bekledim . Sorularım bu kadar belgelerini Yabancılar Polisin'e göndereceğim sonuçlanması 5-6 haftayı bulur dedi ve görüşme sonra erdi. Açıkçası içeri girene kadar heyecanlıydım . Ama içeriye girdiğim an rahat ve sorulara net bir şekilde cevap vererek güzel bir görüşme geçirdim diye düşünüyorum. Bu konuda benden daha tecrübeli arkadaşlardan vize alıp alamama konusunda yorumlarını bekliyorum . Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
Genel olarak olumlu geçmiş. Bir sıkıntı olmazsa alırsın vizeyi gibi. Yaşın kaç bu arada ve lisans ile yüksek lisans arasında ne kadar süre var?

Benim görüşmemde kadın neredeyse hiç soru sormadı. Yani Türkçe klasik şeyler sordu sonra Almanca "Almanya'da ne yapmak istiyorsun?" dedi ben de "Master eğitimi almak ve daha iyi bir mühendis olmak" dedim Almanca. Tek bocaladığım kısım bana master eğitimimde ilk dönem alacağım dersleri sordu. Aslında bakmıştım ama direk sorunca heyecandan ne diyeceğimi unuttum, ben de proje yönetimi üzerine olan dersleri alacağım dedim kadın illa ders adı istedi ben de başladım sallamaya primavera, ms project falan diye :d. Yani anlamadım açıkçası, kadının yüzünden bir şey anlaşılmıyordu. Sonra kağıt imzaladı ve tamam dedi. Sizce nasıl geçmiş?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Kas 26, 2016 8:44 pm

Canerakbas1905 yazdı:Arkadaşlar bugün ankara konsolosluğunda vize görüşmesine girdim. 9.30da olan randevuma yaklasık 10.30-11.00 gibi girdim tam hatırlamıyorum sistemde bi arıza oldu diye bekledik baya bi hepimiz. 4 numaralı odaya girdim esmer bi bayan vardı , gayet güleryüzlü ve nazikti almancadan A1 sertifikam vardı ingilizceden B1 sertifikam vardı lisans için clausthaldan sartlı kabul almıstım. Hiçbir almanca veya ingilizce soru sormadı. Neden endüstri mühendisligi neden clausthal gibi soruları sordu. İlk başta garantör belgemde glaubhaft gemacht işaretli diye sıkıntı olabilir dedi sonra içeri gitti geldi, bende dedimki belgeyi kuzenime söylerim değiştirip nachgewiesen işaretleyebilir bir sıkıntı varsa dedim oda yok hayır amirim bir şey söylemedi dedi. Motivasyon yazımıda aldı içeri gitti büyük ihtimal amiri okudu cünkü yanımda okumadı motivasyon mektubumu. Almanyada geçimini nasıl saglayacaksın dedi. Bende garantörüm ve ailem saglayacak dedim. Üniversite sınavında kaç binincisin puanın kac dedi 360 dedim 70 bininciyim dedim. Akrabaların varmı felan dedi evet dedim teyzem ve dayım orda dedim . En sonda parmak izini alırken , orda bi peçete vardı makinenin üzerini temizleyebilirmisiniz okumuyor dedi. Bende üstün körü temizledim , oda dediki bak evde anneye yardım edilmedigi nasıl belli iyice temizle bakayım diplerini bucaklarını iyice temizle felan dedi güldü. Yeşil pasaportum vardı 2 kere daha önceden almanyaya giriş cıkısım vardı birisi 1 aylık birisi 3 aylık.Pasaportunuz lazım mı size gidene kadar dedi, bende hayır dedim 30 ocakta başlıyor kursum ozamana kadar vizem yetişirse vizemle giderim dedim. Oda daha çok var rahat yetişir felan dedi teşekkür ettim çıktım geldim. Görüşleriniz neler sizce olumlu mu olur olumsuz mu ?
Caner selam, B1 ingilizce sertifikan tam olarak hangi sertifika. IELTS, TOEFL dan aldığın gibi bir sertifika mı yoksa herhangi bir dil kursundan sınava girip aldığın sertifika mı? Bu arada geçmiş olsun ve umarım en kısa sürede vizeni alırsın :)

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzr Kas 27, 2016 3:05 am

Deniz2051 yazdı: Genel olarak olumlu geçmiş. Bir sıkıntı olmazsa alırsın vizeyi gibi. Yaşın kaç bu arada ve lisans ile yüksek lisans arasında ne kadar süre var?

Benim görüşmemde kadın neredeyse hiç soru sormadı. Yani Türkçe klasik şeyler sordu sonra Almanca "Almanya'da ne yapmak istiyorsun?" dedi ben de "Master eğitimi almak ve daha iyi bir mühendis olmak" dedim Almanca. Tek bocaladığım kısım bana master eğitimimde ilk dönem alacağım dersleri sordu. Aslında bakmıştım ama direk sorunca heyecandan ne diyeceğimi unuttum, ben de proje yönetimi üzerine olan dersleri alacağım dedim kadın illa ders adı istedi ben de başladım sallamaya primavera, ms project falan diye :d. Yani anlamadım açıkçası, kadının yüzünden bir şey anlaşılmıyordu. Sonra kağıt imzaladı ve tamam dedi. Sizce nasıl geçmiş?
Ben 23 yaşındayım. Geçen sene mezun oldum ve hemen Almanya'ya gidip dil kursuna başladım. Buraya döndüm Tekrar başvuru yaptım işte hemen yüksek lisansa. Vize randevusu anlattığım gibiydi. Bana derslerimle ilgili bir soru gelmedi.Umarım hayırlısı olur hepimiz için. Sana dersleri sorması şansızlık olmuş bence :/ . Kağıdı ben de imzaladım. Bence senin ki de olumlu gibi duruyor.

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Pzr Kas 27, 2016 10:11 am

Denizz yazdı: Caner selam, B1 ingilizce sertifikan tam olarak hangi sertifika. IELTS, TOEFL dan aldığın gibi bir sertifika mı yoksa herhangi bir dil kursundan sınava girip aldığın sertifika mı? Bu arada geçmiş olsun ve umarım en kısa sürede vizeni alırsın :)
Sertifikamı istemedi bile direk bana ingilizce seviyemi sordu bende b1.2 dedi isteseydide zaten özel bi kursun sertifikasıydı. Ama herkese göre degisir baska görevli sertifikanı ister hatta belki dil okulu sertifikasını kabul etmez :D Almanca sertifikamda mannheim universitesinindi

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Kas 28, 2016 12:17 pm

24 gün oldu hala bi haber yok, sizce ne zaman Auslanderbehörde ile iletişime geçmek lazım?

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzt Kas 28, 2016 3:41 pm

Deniz2051 yazdı:24 gün oldu hala bi haber yok, sizce ne zaman Auslanderbehörde ile iletişime geçmek lazım?
Forumda senden daha çok bekleyenleri gördüğüm için en azından bir ayı tamamla derim ben :)

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Kas 28, 2016 4:12 pm

fuatbaslik yazdı: Forumda senden daha çok bekleyenleri gördüğüm için en azından bir ayı tamamla derim ben :)

20 Aralık gidiş düşünüyordum, erken cevap gelseydi en azından hazırlık yapardık.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Pzt Kas 28, 2016 7:41 pm

Deniz benim biletim yandı geçen sene kurs kayıtlarım Vs. Tam 7 ay bekledim. Hergun aradım mail attim.. en son telefonda iyi birisi halime acıdı da dosyamı amirin önüne koydu. Çok arayıp sormak da ters tepebiliyor.

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Kas 28, 2016 9:48 pm

ferze yazdı:Deniz benim biletim yandı geçen sene kurs kayıtlarım Vs. Tam 7 ay bekledim. Hergun aradım mail attim.. en son telefonda iyi birisi halime acıdı da dosyamı amirin önüne koydu. Çok arayıp sormak da ters tepebiliyor.
Çok teşekkürler Ferze, ya çok stresli beklemek. Her gün "ya red gelirse" fikri adamı çökertiyor. Plan yapamıyoruz vs vs. Hayırlısı bakalım

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 2:30 am

Hiç düşünme desem de boş biliyorum bende de aynısı ama alternatiflerini de üretmeyi ihmal etme derim. Her ihtimale karşı hazır ol ki seni fazla yıpratmasın.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 8:14 pm

Arkadaşlar selamlar herkese. İki saat önce upsden msj geldi kargonuz yarın teslim edilecek diye. 24ün de başvuru yapmıştım. Geçen sene de 4 günde red geldi. Muhtemelen yine red alacam. Cevabını tahmin etmek zor değil. :) almanca sertifikam olmamasıdır ancak benim clausthalden şartlı kabulüm var ve oranın dil kursuna 0'dan baslayacam. Konsolosluğun hukuki olarak böyle bir red verme hakkı var mı ? İtiraz mektubuna insan hakları beyannamesi eğitim hakkıyla ilgili maddelerden eklemeyi düşünüyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Kas 29, 2016 8:49 pm

ferze yazdı:Arkadaşlar selamlar herkese. İki saat önce upsden msj geldi kargonuz yarın teslim edilecek diye. 24ün de başvuru yapmıştım. Geçen sene de 4 günde red geldi. Muhtemelen yine red alacam. Cevabını tahmin etmek zor değil. :) almanca sertifikam olmamasıdır ancak benim clausthalden şartlı kabulüm var ve oranın dil kursuna 0'dan baslayacam. Konsolosluğun hukuki olarak böyle bir red verme hakkı var mı ? İtiraz mektubuna insan hakları beyannamesi eğitim hakkıyla ilgili maddelerden eklemeyi düşünüyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim.
evet, forumda örnek bir kaç kişi var. B1'e kadar kendi ülkende dil öğrenebilirsin denilerek ret alanlar var. vize anı-15 te yazılanları görebilirsin. bence en azından A2 seviyesine gelip tekrar öyle başvur.

Kilitli