Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nhlhzl

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen nhlhzl » Sal Oca 10, 2023 11:52 am

Gamzee yazdı: Sal Oca 10, 2023 11:50 am Şimdi ben de okulun ücretini ödemeye çalışıyorum en azından büyük bir kısmını diyelim 😊 çok teşekkür ederim dönüşünüz için. İçim rahatladı. Eşimi kendi sigortama dahil ettim de Walter’a mail atarak bloke hesabımdan ödemesi alınacak şekilde bir referans numarası verdiler onunla. Sadece 6 aylık bana yapılan sigorta olması aklımı karıştırmıştı en azından 1 yıl bloke hesap süresinde yapılmasını bekledim sanırım. Tekrardan teşekkür ederim. Umarım dil sertifikası konusunda da benim gibi tecrübe eden birisini bulabilirim 🙏
Dil sertifika konusunu yazmayı unutmuşum. Okulunuz neyi kabul ettiyse onu işleme koyuyorlar merak etmeyin sizden başka bir dil sertifikası istemeyecekler görüşmede

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 12:12 pm

Arkadaşlar 11 Aralık'ta idataya 40f için başvurdum halen atamam olmadı. Benim sorum şu olacaktı, atama gerçekleştiği zaman saat kaç gibi mail geliyor veya kaç gibi atama oluyor? Sabah saatlerinde mi oluyor? Bilgisi olan var mı acaba?

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Sal Oca 10, 2023 12:48 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 12:12 pm Arkadaşlar 11 Aralık'ta idataya 40f için başvurdum halen atamam olmadı. Benim sorum şu olacaktı, atama gerçekleştiği zaman saat kaç gibi mail geliyor veya kaç gibi atama oluyor? Sabah saatlerinde mi oluyor? Bilgisi olan var mı acaba?
Sizin TU Dortmund ve İstanbul'dan başvurmuştunuz değil mi? Ben de 16 Aralık İstanbul'dan başvurdum TU Dortmund için henüz atama yapılmadı.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Oca 10, 2023 1:05 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 12:12 pm Arkadaşlar 11 Aralık'ta idataya 40f için başvurdum halen atamam olmadı. Benim sorum şu olacaktı, atama gerçekleştiği zaman saat kaç gibi mail geliyor veya kaç gibi atama oluyor? Sabah saatlerinde mi oluyor? Bilgisi olan var mı acaba?
Bana atama maili gelmedi. İdatada gördüm atama olduğunu hatta önümüzdeki pazartesi görüşmem o mail dahi gelmedi. Günde bir kez idata randevu sisteminden kontrol etmenizi tavsiye ederim. İdata bana telefonda bu aralar sorun olduğunu randevuya ekran görüntüsü alarak gelmemi söyledi, bazı kişilere sistemsel olarak randevu maili gitmemiş bu aralar.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Oca 10, 2023 1:06 pm

nhlhzl yazdı: Sal Oca 10, 2023 11:52 am Dil sertifika konusunu yazmayı unutmuşum. Okulunuz neyi kabul ettiyse onu işleme koyuyorlar merak etmeyin sizden başka bir dil sertifikası istemeyecekler görüşmede
Çok teşekkür ederim, içim rahatladı sayenizde 😊🙏 umarım sizin de hemen vizeniz sonuçlanır.

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 1:11 pm

snnszgn yazdı: Sal Oca 10, 2023 12:48 pm Sizin TU Dortmund ve İstanbul'dan başvurmuştunuz değil mi? Ben de 16 Aralık İstanbul'dan başvurdum TU Dortmund için henüz atama yapılmadı.
Evet aynen dediğiniz gibi yaptım ve TU Dortmund için başvurdum

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Oca 10, 2023 1:23 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:11 pm Evet aynen dediğiniz gibi yaptım ve TU Dortmund için başvurdum
Merhaba, sanıyorum ki TU Dortmund’a uni assist üzerinden başvuru yaptınız. Bununla ilgili bir sorum olacaktı. Ben de master başvurusu yaptım ancak uni assist başvuru için NC’nin 2.5 olması gerektiğini benim NC puanımın ise 2.6 olduğunu belirterek belgelerimi üniversiteye göndermedi. Ancak bölümün sayfasında TU Dortmund’tan başvuranlar için 2.5 nc istenirken diğer üniversitelerden başvuranların ayrı değerlendirileceğine ilişkin bir açıklama var. Acaba uni assist yanlış değerlendirme yapmış olabilir mi? Böyle bir durum başına gelen var mı? Uni assiste bu açıklamayı yaptım ancak henüz bir yanıt alamadım ve biraz endişeliyim.
Böyle bir durum daha önce yaşayan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Sal Oca 10, 2023 1:30 pm

Sibelikole yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:23 pm Merhaba, sanıyorum ki TU Dortmund’a uni assist üzerinden başvuru yaptınız. Bununla ilgili bir sorum olacaktı. Ben de master başvurusu yaptım ancak uni assist başvuru için NC’nin 2.5 olması gerektiğini benim NC puanımın ise 2.6 olduğunu belirterek belgelerimi üniversiteye göndermedi. Ancak bölümün sayfasında TU Dortmund’tan başvuranlar için 2.5 nc istenirken diğer üniversitelerden başvuranların ayrı değerlendirileceğine ilişkin bir açıklama var. Acaba uni assist yanlış değerlendirme yapmış olabilir mi? Böyle bir durum başına gelen var mı? Uni assiste bu açıklamayı yaptım ancak henüz bir yanıt alamadım ve biraz endişeliyim.
Yanlış hatırlamıyorsam, TU Dortmund başka kriterleri sunarak (İş tecrübesi ya da eğitim vs.) NC yi 2.8 e kadar çekebileceğini yazıyordu sitesinde. Belki başka üniversite ile karıştırıyor olabilirim.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Sal Oca 10, 2023 1:32 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:11 pm Evet aynen dediğiniz gibi yaptım ve TU Dortmund için başvurdum
Atama aldığınızda paylaşırsanız çok sevinirim çünkü aramızda pek zaman farkı yok.

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 1:36 pm

snnszgn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:32 pm Atama aldığınızda paylaşırsanız çok sevinirim çünkü aramızda pek zaman farkı yok.
Tabiki paylaşacağım ancak geçenlerde bir arkadaş yazmıştı 6 Aralık'ta başvurup geçen salı ataması olmuştu. Benim atamam neden halen olmadı onu anlamadım .

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 1:39 pm

Sibelikole yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:23 pm Merhaba, sanıyorum ki TU Dortmund’a uni assist üzerinden başvuru yaptınız. Bununla ilgili bir sorum olacaktı. Ben de master başvurusu yaptım ancak uni assist başvuru için NC’nin 2.5 olması gerektiğini benim NC puanımın ise 2.6 olduğunu belirterek belgelerimi üniversiteye göndermedi. Ancak bölümün sayfasında TU Dortmund’tan başvuranlar için 2.5 nc istenirken diğer üniversitelerden başvuranların ayrı değerlendirileceğine ilişkin bir açıklama var. Acaba uni assist yanlış değerlendirme yapmış olabilir mi? Böyle bir durum başına gelen var mı? Uni assiste bu açıklamayı yaptım ancak henüz bir yanıt alamadım ve biraz endişeliyim.
Gerçekten bu konu hakkında bilgim yok. Benim NC puanım 2.1 di. Ancak kabul mektubumu beklerken ömrümden ömür gitmiştir. Mezun olur olmaz işe girmedim ve tamamen kariyer planımı Almanya'da yüksek lisans olarak planladım. Kabul mektubum ha geldi ha gelecek derken tamı tamına 4 ay bekledim. Temmuzun başında başvurdum. Kasım ayında kabul mektubum geldi.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Oca 10, 2023 1:40 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:36 pm Tabiki paylaşacağım ancak geçenlerde bir arkadaş yazmıştı 6 Aralık'ta başvurup geçen salı ataması olmuştu. Benim atamam neden halen olmadı onu anlamadım .
Merhaba, bana idatadan mail gelmedi atama olduğunda, hatta görüşme için dahi mail gelmedi ama atamam oldu. İdata randevu sistemini kontrol etmenizi tavsiye ederim günde bir kez falan. İdata ile görüştüğümde bana böyle bir problem olduğunu bazı kişilere mail gitmediğini söylediler

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 1:41 pm

Gamzee yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:40 pm Merhaba, bana idatadan mail gelmedi atama olduğunda, hatta görüşme için dahi mail gelmedi ama atamam oldu. İdata randevu sistemini kontrol etmenizi tavsiye ederim günde bir kez falan. İdata ile görüştüğümde bana böyle bir problem olduğunu bazı kişilere mail gitmediğini söylediler
Tabiki her gün ilk işim ona bakmak oluyor zaten :D . Cevabınız için teşekkür ederim.

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Oca 10, 2023 1:44 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:39 pm Gerçekten bu konu hakkında bilgim yok. Benim NC puanım 2.1 di. Ancak kabul mektubumu beklerken ömrümden ömür gitmiştir. Mezun olur olmaz işe girmedim ve tamamen kariyer planımı Almanya'da yüksek lisans olarak planladım. Kabul mektubum ha geldi ha gelecek derken tamı tamına 4 ay bekledim. Temmuzun başında başvurdum. Kasım ayında kabul mektubum geldi.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Aynı duygular içerisindeyim. Uzun süredir bekliyorum ve ne yazık ki başvurduğum tek üniversiteydi ondan dolayı da epey üzdü bu durum beni. Size hayırlı olsun. En kısa zamanda vizenizi de alırsınız umarım.

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Oca 10, 2023 1:49 pm

snnszgn yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:30 pm Yanlış hatırlamıyorsam, TU Dortmund başka kriterleri sunarak (İş tecrübesi ya da eğitim vs.) NC yi 2.8 e kadar çekebileceğini yazıyordu sitesinde. Belki başka üniversite ile karıştırıyor olabilirim.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bu konu hakkında bir bilgim yok ancak belgelerim uni assist tarafından üniversiteye iletilmedi bile. Başvuru yaptığım bölümün sayfasında tam olarak şu ifade yer alıyor:
“The following apply:

Applicants holding a B.A. in Educational Research from TU Dortmund University need only to submit an application for a change of study program (this is conditional on a Bachelor’s degree with a final cumulative grade of at least “Good” (2.5)).
Applicants from other universities apply for enrollment. The Department then checks their documents and they are notified by the Student Registration Office whether their application has been approved (subject to certain conditions if necessary) or rejected. ”
Yani buradan anladığım TU Dortmund’tan başvuranlar için 2.5 NC isteniyor ama diğer üniversitelerden başvuranların belgelerini fakülte değerlendirecek. Ya da ben mi yanlış anlıyorum emin değilim. Diğer üniversiteler için bir NC belirtilmemiş. Üniversiteye de mail attım ancak bir dönüt alamadım henüz.

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Oca 10, 2023 1:53 pm

Sibelikole yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:44 pm Yanıtınız için teşekkür ederim. Aynı duygular içerisindeyim. Uzun süredir bekliyorum ve ne yazık ki başvurduğum tek üniversiteydi ondan dolayı da epey üzdü bu durum beni. Size hayırlı olsun. En kısa zamanda vizenizi de alırsınız umarım.
Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için, umarım sizin de kabulünüz bir an önce gelir ve siz de rahatlarsınız ve vize alma sürecine hızlıca yönelirsiniz.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Sal Oca 10, 2023 2:10 pm

Sibelikole yazdı: Sal Oca 10, 2023 1:49 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bu konu hakkında bir bilgim yok ancak belgelerim uni assist tarafından üniversiteye iletilmedi bile. Başvuru yaptığım bölümün sayfasında tam olarak şu ifade yer alıyor:
“The following apply:

Applicants holding a B.A. in Educational Research from TU Dortmund University need only to submit an application for a change of study program (this is conditional on a Bachelor’s degree with a final cumulative grade of at least “Good” (2.5)).
Applicants from other universities apply for enrollment. The Department then checks their documents and they are notified by the Student Registration Office whether their application has been approved (subject to certain conditions if necessary) or rejected. ”
Yani buradan anladığım TU Dortmund’tan başvuranlar için 2.5 NC isteniyor ama diğer üniversitelerden başvuranların belgelerini fakülte değerlendirecek. Ya da ben mi yanlış anlıyorum emin değilim. Diğer üniversiteler için bir NC belirtilmemiş. Üniversiteye de mail attım ancak bir dönüt alamadım henüz.
Burda TU Dortmund dan mezun olanlara 2.5 NC , diğerlerine öyle bir şart yok demiyor. Diyor ki ; Dortmund dan mezunlar için sadece 2.5 NC var ama diğer üniversite mezunları bu 2.5 NC ile beraber başka bir incelemeye de tabi olacaklar.

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Oca 10, 2023 2:19 pm

snnszgn yazdı: Sal Oca 10, 2023 2:10 pm Burda TU Dortmund dan mezun olanlara 2.5 NC , diğerlerine öyle bir şart yok demiyor. Diyor ki ; Dortmund dan mezunlar için sadece 2.5 NC var ama diğer üniversite mezunları bu 2.5 NC ile beraber başka bir incelemeye de tabi olacaklar.
Anladım. Sanırım ben anlamak istediğim gibi algılamışım açıklamayı. O halde uni assist’in doğru değerlendirdiğini ve itirazımın da bir anlamının olmayacağını düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim yanıtınız için.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Sal Oca 10, 2023 2:24 pm

Sibelikole yazdı: Sal Oca 10, 2023 2:19 pm Anladım. Sanırım ben anlamak istediğim gibi algılamışım açıklamayı. O halde uni assist’in doğru değerlendirdiğini ve itirazımın da bir anlamının olmayacağını düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim yanıtınız için.
Hayırlısı olsun, ama eğer okumak istediğiniz bölüm Clausthal da varsa yılın bütün zamanı başvurabilirsiniz herhangi bir tarih ya da dil şartı yok. Keşke tek üni ile yetinmeseydiniz. Ben 6 üni ve 7 bölüme başvurdum. Üni-assist üzerinden sadece TU Dortmund ve Wuppertal a , diğer 5 ini kendi başvuru portalından gerçekleştirdim.

Sibelikole

Mesaj gönderen Sibelikole » Sal Oca 10, 2023 2:31 pm

snnszgn yazdı: Sal Oca 10, 2023 2:24 pm Hayırlısı olsun, ama eğer okumak istediğiniz bölüm Clausthal da varsa yılın bütün zamanı başvurabilirsiniz herhangi bir tarih ya da dil şartı yok. Keşke tek üni ile yetinmeseydiniz. Ben 6 üni ve 7 bölüme başvurdum. Üni-assist üzerinden sadece TU Dortmund ve Wuppertal a , diğer 5 ini kendi başvuru portalından gerçekleştirdim.
Clausthal’da eğitim bilimleri programı yok diye biliyorum. A1 ile şartlı kabul veren ve yaz dönemi başvurusu açan çok üniversite olmadığı için Dortmund ile yetinmek durumunda kalmıştım. Hayırlısı olsun artık, size de başarılar dilerim.

Kilitli