Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lessien

Mesaj gönderen lessien » Prş Eki 21, 2010 6:31 pm

tesekkurler tanzim ve gurhan;)
bu arada pasaportla birlikte garantor belgesini de geri gondermisler sagolsunlar:D orijinalini aldilar diye baya takilmisti kafama.
biletimi de aldim bgn 23 kasimda ucuyrm ins:lol

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Eki 22, 2010 4:33 pm

merhaba, gecenlerde buraya 8 eyluldeki vize randevumdan bahsetmistim, bundan sonraki benim icin enteresan olan gelismeleri de paylasmak istiyorum.
daha once de anlattigim gibi izmir konsoloslugundaki gorustugum gorevli bi aksilik olmazsa 1 ekimde vizemin cikacagini ve 4 ekimde gidip alabilecegimi soyleyip, pasaportuma Visumantrag diye damga basip geri vermisti. ben de eksik evragim yok, zulassungsbescheid var, teroriste benzmiyorum nasilsa, kesin gelir o tarihte diye icim rahat bekliyorum. buarada 17 eyluldeki DSH sinavina giremedim haliyle. yesil pasaportum var, okulun dil kursunun 27 eylulde olan Aufnahmetest`ine girip gelsem mi acaba diye dusunuyordum. benim gibi ayni okul ve fakulteye kabul almis ve benden 2 gun once ankaradan vizeye basvurmus bir arkadasim var, istanbula onun yanina tatile gittim. 24 eylul cmrtsi sabah arkadasima telefon geldi kargo sirketinden, vizen geldi gel al diye. arkadasim apar topar ilk ucakla ankaraya gitti, vizesini aldi, ertesi sabah istanbula geri dondu. Bilet bulduk apartopar dortmunda gittik 27 eyluldeki aufnahmeteste girmek icin. Sinava girdik, kursa kaydimizi yaptirdik, bikac gun icinde geri donduk turkiyeye. 4 ekimde de dersler baslayacakti. 1 ekim oldu benim vizeden ses yok. 5 ekim oldu hala ses yok. Dedimki madem vizem yok ama yesil pasaportum var, dersleri daha fazla kacirmayim, 6 ekimde atladim gittim dortmunda. Ozel bi yurda yerlestim, gorevli adam vizemi sordu, antrag yaptigimi ama hala bekledigimi soyledim. Sorun etmedi, geldiginde gosterirsin dedi. Deutsche bankta sperrkontom var, rahatca parami da cekebildim. Vize falan sormadi onlar da. bitek vizem olmadan krankenversicherung yaptirailir miyim onu bilemiyorum daha. kursa gidip geliyorum, arkadasimla geziyorum bi taraftan. Ve bikac gun once ogrendim ki, izmir konsoloslugu benim mastera kayit oldugumla ilgili yabancilar polisinden belge bekliyormus. O yuzden vizemi cikartmiyormus. Benim bildigim once vize verir, sonra gelirsin almanyaya, sonra krankenversicherung yaptirirsin sonra da DSH`yi gectiysen okula gidip kayit yaptirirsin degil mi yani merak ediyorum, bu konsolosluk islerin nasil yurudugunu bilmiyor mu? Simdi yabancilar polisine gidip durumumu izah etmem gerekiyor. Bakalim ne diyecekler.
3 haftada basimdan bunlar gecti iste. Bayagi git gel ve stres oldu bende ama en azindan dortmunddayim ve kursa gidip geliyorum. Bin sukurki yesil pasaportum var yoksa hala konsoloslugu beklicektim ve muhtemelen turkiyeden mastera kayit yaptiramiicagim icin red yiicektim. Hala vizeye basvurmamis arkadaslar okuyorsa bunu, mumkunse izmirden basvurmayin. Ankaradan basvuran 2 arkadasim da 3 hafta icinde aldi ve hic problem yasamadilar. Bir de bunu bu baslik altina yazayim dedim hala vizemi alamamis biri olarak. Yanlissa kusuruma bakmayin. gorusmek uzre, yeni maceralarla tekrar karsinizda olacagim

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Pzt Eki 25, 2010 12:11 pm

merhabalar vize randevum bugundu 10:00 da iceri girdim evrak siralamasi falan neyse siram geldi ve iceri girdim bazi sorular sordu icerideki bayan nicin gidiyorsun falan akrabalarin varmi isimleri falan sordu iste red edilirsem ne yaparsin falan,kim seni tesvik etti bu sorulardan sonra disarda bekleyin ben sizi cagiracam dedi sonra tekrar cagirdi ve sefim ozgecmisinizi istiyor dedi halbuki ben motivationbrief vermistim dedim niye isteniyor anlamadim dedim bayan gulumseyerek ne yapayim dedi siz verdim diyorsunuz sefim istiyor ben arada kaldim dedi neyse dedim yollarim tabiki dedim iyi gunler dedim ve ciktim sizce neden istemislerdir sizce olumsuz bir durum varmi daha once boyle bir durumla karsilasan oldunu cevap verirseniz sevinirim biraz panikledim acikcasi hmmm

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 25, 2010 2:11 pm

Bence olumsuz bir sey degil bu.Bu istenilen belge islemleri piyango gibi,kime cikacagi belli olmuyor.Daha once de bir iki kisiden istediklerini duymustum.Ben de ikisini birlikte yazmistim.Tekrar istemedeiler banden; ama bazilarindan istemisler.Mesela normalde kalacak yer ile ilgili bir belge istediklerini hic duymamistim;ama o da bana cikti ve bende istediler:@Canini sikma yani.

tolga3452

Mesaj gönderen tolga3452 » Pzt Eki 25, 2010 3:14 pm

merhaba arkadaslar bisey sormak istiyorum kargo ile passaportun geldigi zaman hemen almanyaya gidebiliyormusunuz yoksa tekrar konsoloslukda baska bi islemden geciliyor mu ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 25, 2010 5:33 pm

[quote]mesutkucuk tarafindan yazilan metin:
merhabalar vize randevum bugundu 10:00 da iceri girdim evrak siralamasi falan neyse siram geldi ve iceri girdim bazi sorular sordu icerideki bayan nicin gidiyorsun falan akrabalarin varmi isimleri falan sordu iste red edilirsem ne yaparsin falan,kim seni tesvik etti bu sorulardan sonra disarda bekleyin ben sizi cagiracam dedi sonra tekrar cagirdi ve sefim ozgecmisinizi istiyor dedi halbuki ben motivationbrief vermistim dedim niye isteniyor anlamadim dedim bayan gulumseyerek ne yapayim dedi siz verdim diyorsunuz sefim istiyor ben arada kaldim dedi neyse dedim yollarim tabiki dedim iyi gunler dedim ve ciktim sizce neden istemislerdir sizce olumsuz bir durum varmi daha once boyle bir durumla karsilasan oldunu cevap verirseniz sevinirim biraz panikledim acikcasi hmmm[/quote]

bence niye isteniyor anlamadim demen yanlis istenilen evraklarda gormedim onun icin getirmedim ama isterseniz su gune kadar gonderebilirim deseydin daha iyi olurdu bence

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 25, 2010 5:34 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:
[quote]mesutkucuk tarafindan yazilan metin:
merhabalar vize randevum bugundu 10:00 da iceri girdim evrak siralamasi falan neyse siram geldi ve iceri girdim bazi sorular sordu icerideki bayan nicin gidiyorsun falan akrabalarin varmi isimleri falan sordu iste red edilirsem ne yaparsin falan,kim seni tesvik etti bu sorulardan sonra disarda bekleyin ben sizi cagiracam dedi sonra tekrar cagirdi ve sefim ozgecmisinizi istiyor dedi halbuki ben motivationbrief vermistim dedim niye isteniyor anlamadim dedim bayan gulumseyerek ne yapayim dedi siz verdim diyorsunuz sefim istiyor ben arada kaldim dedi neyse dedim yollarim tabiki dedim iyi gunler dedim ve ciktim sizce neden istemislerdir sizce olumsuz bir durum varmi daha once boyle bir durumla karsilasan oldunu cevap verirseniz sevinirim biraz panikledim acikcasi hmmm[/quote]

bence niye isteniyor anlamadim demen yanlis istenilen evraklarda gormedim onun icin getirmedim ama isterseniz su gune kadar gonderebilirim deseydin daha iyi olurdu bence[/quote]

[quote]tolga3452 tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar bisey sormak istiyorum kargo ile passaportun geldigi zaman hemen almanyaya gidebiliyormusunuz yoksa tekrar konsoloslukda baska bi islemden geciliyor mu ?[/quote]

hayir ondan sonra hicbirsey yapmana gerek yok vizenin uzerinde hangi tarihten itibaren gidecegin yazar o tarihten sonra istedigin gibi gidersin

tolga3452

Mesaj gönderen tolga3452 » Pzt Eki 25, 2010 8:27 pm

peki bu tarih uzunmudur yoksa 2 3 gun sonra gidebilrimisin?

Frid

Mesaj gönderen Frid » Sal Eki 26, 2010 7:13 pm

Vizem cikti,arkadaslar!46 gunluk stresle olan mucadeleme bugun yenik dusuyordum ki ups yetisti.
Sitede bilgisini paylasan,sorulara cevap veren herkese cok tesekkur ederim!

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eki 27, 2010 11:13 am

benmde 48 gun bekleme sonuda vizem gelmistii..6 kasimda alamnyadayim..yalniz ucak biletleri cok pahali:((( BURDAN HERKESE TEKRARDAN TESEKKURLER..

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 27, 2010 2:46 pm

benim de bugun 21. gunum.. beklemeye devam..
bu arada hayirli olsun mehmetsah, iyi yolculuklarr :)

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Çrş Eki 27, 2010 3:09 pm

Benimde 3.gunum beklemeye devam :) en kotusude bu olsa gerek herhalde vizeyi beklemek ve cikip cikmama olasiligini dusunmek ::help

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eki 27, 2010 3:10 pm

saol tanzim..bekleme suresi cok kotu yaw allah yardimcin olsunnn. umarim en yakin zamnda vizeni alirsin..buarada sende mi master icn gidiosun

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 27, 2010 3:44 pm

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:
saol tanzim..bekleme suresi cok kotu yaw allah yardimcin olsunnn. umarim en yakin zamnda vizeni alirsin..buarada sende mi master icn gidiosun[/quote]

tesekkurler iyi dileklerin icin. benimki lisans icin olacak nasipse. burda myo\'dan mezun oldum. zor olacak ama elimden geleni/fazlasini yapmaya calisicam artik.

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Eki 27, 2010 4:53 pm

ozamnlar bol sanslar..

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Prş Eki 28, 2010 10:12 am

koln universtesine gelecek arkadaslara simdiden basarilar dilerim okul hakkinda bir sounuz olursa elimden geldigince yanitlamaya calisirim.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Eki 28, 2010 1:57 pm

dikkatimi ceken bisey oldu son zamanaar da basvurular genel de olumlu sonuclaniyor. yoksa bana mi oyle geldi !

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Prş Eki 28, 2010 2:52 pm

Arkadaslar hepinize mrb, ben dun itibariyle vize gorusmesini gerceklestirdim. Iceriye giriste ortada yer alan gisedeki gozluklu kisiye denk geldim. Belgelerimi alir almaz -danisman bir sirketle gidiyorsun sanirim dedi, evet dedim.. -biraz gec kalmadinmi diye sordu bende yuksekokul egitmimin yeni bittigini ve kabul belgemin anca geldigini soledm. Niyet mektubu vermistim uc baslik halinde -neden almanya.? -neden almanca.? Neden Leibniz universitesi.? baslikli bir mektup verdim okuduktaan sonra bana bu kelimlerin hepsi sana ait oyle degilmi dedi.? tereddut ederek sordu bende kendimden emin bir tavirla her cumlesinin kendime ait oldugunu soyledm, ardindan ileriye yonelk hedefrlerin neler orada calismakmi istiorsun, buradami ne dusuncelern var dedi.? ben de tusas havacilik ve uzay sanayiinde calismayi dusundugumu soledm, -iyi para veriyorlardir degilmi dedi.? bende evet gayet iyi dedim.. ardindan neden orasi dedi bir tanidigin falanmi var dedi bende evet bir tanidigm var orada proje muhendisiydi ve simdide tubitakta calisiyor dedm bende orada calismayi hedefliorm dedm. Ardindan kac kez oss ye girdgimi sordu bende 2 dedm, 2006 (liseden mezun olurken) birde 2008 de girdm kazandm dedm. Peki neden 2007 de girmedn dedi bende saglik problemlerm oldugunu burnumdan ameliyat gecirdigimi isterlerse bunu raporla belgeleyebilecegimi soledm. Ama burun ameliyati agir bir ameliyat degil gireblrdn istesen dedi bende bnm gecirdigim ameliyat travmatikti ve uzun surecli bir tedavisi vardi ve kendimide hazir hissetmiyordum zaten dersaneye gidip hazirlandim dedm. Kac puan aldin dedi 187 dedm puanini gostermiyor bu yerlesme belgesnde dedi bende istersenz getireblrm dedm normalde 185 4 yillik barajidir ben onuda gectim ama yuksekokulu kazandim iki senedede basariyla bitirdim dedm, belgelerimi alip iceri gitti ve sonrasinda bana orjinalleri geri verdi, gelir gosteren belgelerin tumunu iade etti kontratlar ve babamin emeklilik belgesi ama bnm zaten bloke hesabim vardi sebebni sordum onlara gerek yok dedi gorusme nasil sizce.?????

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 28, 2010 3:24 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
dikkatimi ceken bisey oldu son zamanaar da basvurular genel de olumlu sonuclaniyor. yoksa bana mi oyle geldi ![/quote]

dedim ya kalifiye eleman diye:D:D

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Eki 28, 2010 4:10 pm

Sancar olumsuz gorunen birsey yok bende pazartesi ankaradan girmistim belgelerin asillarini sormadi etmedi bende hayret ettim nedendir diye cantamdan cikarmadan geri geldim sadece ek olarak cv istemislerdi ertesi gun hazirlayip almancaya cevirttim yolladim faxla baskada birsey olmadi enteresan seyler yapiyorlar gercekten bazen hmmm

Kilitli