Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 16, 2013 2:11 pm

5 aylik surec Hamburg mu yoksa :) eren senin is neden boyle uzadi benimde yabanci polis Hamburg.... sana baktikca korkar oldum :)gerci benim 13 gun oldu beklemedeyim

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 16, 2013 3:14 pm

Izmirde son zamanlarda cok gec rendavullar arti dikkat edin arkadaslar...
So geht nicht !

buseb

Mesaj gönderen buseb » Cmt Şub 16, 2013 3:22 pm

Vizeyi almis bulunmaktayim arkadaslar.Butun bu gerginlik bitti,sanki kemiklerim kirilmil gibi zonkluyor.Neymis bu Almanya ya! :D Resko daha cok erken,bana vizedeki kadin 1 ay demisti ama 2 hafta sonra 5 ay olucakti.Oluyor,gec oluyor ama en azindan oluyor.Benim isimin uzama sebebi garantorumle akrabalik olmadigi icin galiba oraya gidip yerlesicem sanilmis,sonra bir sekilde dayima ulasilmis.Bakalim,haftaici gidicem,su anda afalladim resmen.:D Umarim bekleyen arkadaslarda benim gibi olumlu sonuclanir,olumsuzlar da Turkiye\'den guzel yasanacak yer yok,gidiyorum ama aklim hep burada.:) Umarim her sey herkesin istedigi gibi olur. :)
the brain is wider than the sky.

mrcn

Mesaj gönderen mrcn » Cmt Şub 16, 2013 4:04 pm

[quote]ezsrdr tarafindan yazilan metin:

arkadasim hemen faksla konsolosluga ek belgenle birlikte (kurs baslangic belgen ,ucak biletin) ve randevunun geri cekilmesini dilekceyle talep et.ben geri cekmek istedigimde bana bunu soylediler. ayrica sanslisin diyebilirim.izmir 3 ay sonrasina veriyor..[/quote

Tesekkur ederim umarim ise yarar :( Dilekceyi almanca mi yazmaliyim peki? Sende ise yaradi mi ]

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cmt Şub 16, 2013 4:28 pm

arkadasim benim kursum hazir olmadigi icin henuz fakslayacagim bir belge yok.dilekcenin de almanca olup olmayacagini bilmiyorum acikcasi cunku boyle bir bilgi vermediler. biraz beklersen forumda bilen arkadaslar muhakkak cevap verirler.yada konsoloslugu bu konuyla ilgili arayip bilgi alabilirsin.ancak kurs kayit belgen elinde degilse bosuna dilekce yazmamani oneririm.cunku zaten ben nasil randevuyu geri cekebilecegimi sordugumda "eger kursunuz daha erken baslayacaksa... " ile baslayan bir cumle kurdular.
ee:lan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 16, 2013 4:53 pm

Buyukelcilik benden fax cekmemi istedi gecen .Sordum turkcemi almanca mi diye.Turkce olur dedi.

mrcn

Mesaj gönderen mrcn » Cmt Şub 16, 2013 6:58 pm

Tesekkurler arkadaslar, kabul mektubum geldi zaten pazartesi halledecegim

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 16, 2013 9:09 pm

gozun aydin buseb tebrik ederim evet senin uzun surdu baya, vize ani defteri 13 u bastan sona okudugum icin animsiyorum senide :) egitim hayatinda basarilar.

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Cmt Şub 16, 2013 11:38 pm

arkadaslar bu gun sabah vizem geldi 17 ocakta basvurmustum izmirde vizem daha erken cikacagi halde konsolosluk gunlerce bekletti aramayin islemleriniz uzuyor dedi bu pazartesi kursum basliyordu bende israrli davrandim ve sonunda gonderdiler vizemi bos yere beklettiler size tavsiyem konsoloslugu biraz sikistirmak vize bekleyen arkadaslarda umarim vizesini alir bol sanslar size

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzr Şub 17, 2013 12:36 am

kutlarim arkadasim.darisi basimiza diycem ama bana randevuyu bile 1 mayisa verdiler (: basarilar dilerim (:

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Pzr Şub 17, 2013 12:48 am

kutlarim arkadasim.darisi basimiza diycem ama bana randevuyu bile 1 mayisa verdiler (: basarilar dilerim (:[/quote]

tessekkur ederim ama haftalik aidatayi aramani tavsiye ederim trdeki gittigim almanca kursunda ki bi abide sorun yasadi biraz istanbul konsolosluguna gitti orasida izmire git demis tekrar randevu almisti senin gibi cok gec tarihi verdiler oda arada sirada ariyordu aidatayi bi bosuk acmislar bir haftaligina sanirim 13 subata cekmisti randevusunu sonra bosluktan faydalanip sansliysa sanada denk gelebilir :D

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzr Şub 17, 2013 12:51 am

hmmm bak bunu soyledigin iyi oldu.boyle bir sansim varsa aramam iyi olur.onerin ve verdigin bilgi icin de ben tesekkur ederim (: umarim hersey cok guzel bir baslangic olur senin icin (:

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Pzr Şub 17, 2013 11:30 am

hmmm bak bunu soyledigin iyi oldu.boyle bir sansim varsa aramam iyi olur.onerin ve verdigin bilgi icin de ben tesekkur ederim (: umarim hersey cok guzel bir baslangic olur senin icin (:[/quote]

kesin bir sey soyleyemem ama tanidik yapti denemekten birsey cikmaz rica ederim forum ztn bu yuzden var bilgilendirmek icin :) tesekkur ederim darisi basina artik :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Şub 17, 2013 2:00 pm

[quote]buseb tarafindan yazilan metin:

Vizeyi almis bulunmaktayim arkadaslar.Butun bu gerginlik bitti,sanki kemiklerim kirilmil gibi zonkluyor.Neymis bu Almanya ya! :D Resko daha cok erken,bana vizedeki kadin 1 ay demisti ama 2 hafta sonra 5 ay olucakti.Oluyor,gec oluyor ama en azindan oluyor.Benim isimin uzama sebebi garantorumle akrabalik olmadigi icin galiba oraya gidip yerlesicem sanilmis,sonra bir sekilde dayima ulasilmis.Bakalim,haftaici gidicem,su anda afalladim resmen.:D Umarim bekleyen arkadaslarda benim gibi olumlu sonuclanir,olumsuzlar da Turkiye\'den guzel yasanacak yer yok,gidiyorum ama aklim hep burada.:) Umarim her sey herkesin istedigi gibi olur. :)[/quote]

Tebrik ederim,egitim hayatinda basailar
So geht nicht !

caramel

Mesaj gönderen caramel » Pzt Şub 18, 2013 4:26 pm

22 subat cuma gunu vize mulakatim var arkadaslar aklima takilan bir iki sey var iyi niyet mektubunu ingilizce yazdim ama yinede almancaya tercume ettiricem peki vukuatli nufus kayit ornegini almancaya tercume ettirmeli miyim? Bide dil okuluna kayit yaptirdigima dair belge e-mail olarak posta yetismedi sizce bir sorun olur mu?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 18, 2013 5:07 pm

Ben niyet mektubun ingilizce olmasinin sorun yaratacagini sanmiyorum.Benim transkript ve diploma ingilizceydi.
Nufus kayit ornegini tercume ettirmene gerek yok.
Yetismediyse yapacak bisey yok.Gelince gonderirim dersin.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Şub 18, 2013 5:23 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Ben niyet mektubun ingilizce olmasinin sorun yaratacagini sanmiyorum.Benim transkript ve diploma ingilizceydi.
Yetismediyse yapacak bisey yok.Gelince gonderirim dersin.[/quote]

Kurs makbuzu taratip mail olarak attiktan sonra bu arkadas cikarsa olmuyor mu? sonucta zaten o kursu arayip sormalari lazim.Illaki islak imza olmasi gerekmiyordur herhalde.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Şub 18, 2013 11:12 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Yetismediyse yapacak bisey yok.Gelince gonderirim dersin.[/quote]

Kurs makbuzu taratip mail olarak attiktan sonra bu arkadas cikarsa olmuyor mu? sonucta zaten o kursu arayip sormalari lazim.Illaki islak imza olmasi gerekmiyordur herhalde.[/quote] kopyalarini aliyorlar zaten ben Ankara\'da girdim mulakata gorevlinin orjinal evrak alma gibi bir takintisi yoktu

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş Şub 21, 2013 5:31 pm

hangi konsolosluk ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 21, 2013 6:22 pm

Bence cok gec kalmissin randevu almada . Bir arkadas idata yi surekli arayarak one cektigini soylemisti ama yine de bence zor.

Kilitli