Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mzeynep

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Mzeynep » Pzr Eki 28, 2018 9:51 pm

Arkadaşlar aranızda Bielefeld yabancılar dairesine ulaşıp işlemi hakkında bilgi alabilen varmı?

Ali Ramazan

Mesaj gönderen Ali Ramazan » Sal Eki 30, 2018 9:41 am

Kartanesi yazdı: Cmt Eki 27, 2018 5:18 pm Siz bence konsolosu bi arayın çünkü ben Pazartesi günü aradım 60 günün geçmiş eksik belge var görünüyor dedi Salı günü aradığımda ise belgeleriniz tam Almanya’dan haber bekliyoruz dediler siz bi konsolosu arayın Pazartesi günü
Şimdi konsolosluğu aradım. İşleminiz sonuçlanmış ve kargoya verilmiş dedi. Çok heyecanlıyım. Ama içimde kötü bir his var bilmiyorum belki aşırı heyecan yüzünden oluyor belki de çok beklediğim için umarım hayırlı olan olur

Ali Ramazan

Mesaj gönderen Ali Ramazan » Sal Eki 30, 2018 9:52 am

Kartanesi yazdı: Cmt Eki 27, 2018 5:18 pm Siz bence konsolosu bi arayın çünkü ben Pazartesi günü aradım 60 günün geçmiş eksik belge var görünüyor dedi Salı günü aradığımda ise belgeleriniz tam Almanya’dan haber bekliyoruz dediler siz bi konsolosu arayın Pazartesi günü
Evet bende de aynı durum oldu. Durumu öğrenmek için mail atmıştım. Eksik belgeniz var dediler ama eksik değildi. Neden almanca öğrenmek istediğimi ve a2 veya B1 sertifika istemişlerdi. Neden almanca öğrenmek istediğimi motivasyon mektubumda belirttimiştim zaten ve B1 sınavına katıldığıma dair katılım belgemi gönderdim. Sonra beklemeye geçtim. Bakalım nasibimizde ne var

Kartanesi

Mesaj gönderen Kartanesi » Sal Eki 30, 2018 10:11 am

Ali Ramazan yazdı: Sal Eki 30, 2018 9:41 am Şimdi konsolosluğu aradım. İşleminiz sonuçlanmış ve kargoya verilmiş dedi. Çok heyecanlıyım. Ama içimde kötü bir his var bilmiyorum belki aşırı heyecan yüzünden oluyor belki de çok beklediğim için umarım hayırlı olan olur
İnşallah vizeniz gelir ya yarın belli olur o zaman

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Sal Eki 30, 2018 11:01 am

Merhaba herkese,
Uni DuE den kabulum var ve okula kayitta oldum o sirada Almanya‘da oldugum icin. Sonra 4 Ekim‘de vizeye basvurdum 19 Ekimde daha önce Essen da yasadigim icin ve Abmeldung yapmadigim icin Abmeldung istediler direk diger gün hallettim verdim. Bugün 27. gün tüm belgelerim tamdi, okulum basladi derslere giremiyorum. Konsolosluga da ulasamiyorum ne zaman gelir ya

hızlıgonzalez

Mesaj gönderen hızlıgonzalez » Sal Eki 30, 2018 11:21 am

Mzeynep yazdı: Pzr Eki 28, 2018 9:51 pm Arkadaşlar aranızda Bielefeld yabancılar dairesine ulaşıp işlemi hakkında bilgi alabilen varmı?
Merhaba;

Benim vizem 25.10.2018'de geldi. (Bielefeld). 24.09.2018 tarihinde başvurmuştum. Dolayısıyla Bielefeld yabancılar şubesini aramadım.

sonjakoben

Mesaj gönderen sonjakoben » Sal Eki 30, 2018 12:18 pm

Zehel yazdı: Cum Eki 26, 2018 3:32 pm Hocam siz erasmus öğrencisi misiniz yoksa yüksek lisans mı yoksa dil kursu mu ? Aklıma gelen iki ihtimal var:
1-) Öğrenim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge.
2-) Gidilecek öğrenim kurumundan kabul belgesi

Bence vize verilip verilmeyeceği bu 2 koşula bağlı. (Yani sizin durumunuza göre) Bana da Alman polisi kendi konsolosluğunuzla iletişime geçin dediklerinde iletişime geçtim ve gerçekten de kendi konsolosluğumda müdürün masasında olduğunu öğrendim. Siz yukarıda yazdığım soruları cevaplarsanız daha kapsamlı düşünebilirim.
Hocam Merhaba
Ben Boğaziçinde okuyorum ancak bırakıp Almanyada tekrar lisans okumak için kabul aldım. Şartlı kabul belgem var. Amcam ve kuzenim olmak üzere iki ayrı garantör belgesi aldım ve onlarla başvurdum.

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Sal Eki 30, 2018 12:47 pm

hızlıgonzalez yazdı: Sal Eki 30, 2018 11:21 am Merhaba;

Benim vizem 25.10.2018'de geldi. (Bielefeld). 24.09.2018 tarihinde başvurmuştum. Dolayısıyla Bielefeld yabancılar şubesini aramadım.
Hmm anlıyorum bende 14.09 da itirazda bulundum 17.10 da bir mail attılar itiraz dilekçenizin incelenmesi çercevesinde ösym belgenizi en kısa zamanda bize ulaştırın yazıyodu. Aynı gün fax ve mail olarak gönderdim hala en ufak bir ses dahi yok

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eki 31, 2018 1:02 am

Pasaportumu teslim etmeye gittiğimde 28 ekim son tarih olarak belirlenmişti sonucun açıklanması için yani dosyamın üstünde bizzat öyle yazıyordu. Bugün kendim aradım konsolosluğu anlattım yine en baştan her şeyi ve telefondaki görevli hala işlemde olduğunu söyledi. Ben de itiraz ettim buna. Dosyamın üstünde yazan tarihle uyuşmuyorsunuz ve bana hala işlemde olduğunu söylüyorsunuz. 2 kasım bana verilen son kayıt tarihi. Lütfen yardımcı olun vakit çok yakın dedim. Görevli de bugün yarın ups i arayın takibinizi ordan yapın o halde dedi. Teşekkür edip konuşmayı bitirdik. Aradan 15 dk geçti geçmedi bu sefer konsolosluk aradı beni. Beni kayıt tarihine yetiştirmek istediklerini ve kargo işiyle hiç uğraşmadan bizzat kendim pasaportumu gelip almamı önerdiler. İtirazımın olumlu bir şekilde sonuçlandığını da yeniden belirttiler. Ama ben yine de geçen bu inişli çıkışlı 2 aylık süreçte pasaportta vizeyi görmeden emin olamıyorum maalesef.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Eki 31, 2018 10:44 am

Süppp yazdı: Çrş Eki 31, 2018 1:02 am Pasaportumu teslim etmeye gittiğimde 28 ekim son tarih olarak belirlenmişti sonucun açıklanması için yani dosyamın üstünde bizzat öyle yazıyordu. Bugün kendim aradım konsolosluğu anlattım yine en baştan her şeyi ve telefondaki görevli hala işlemde olduğunu söyledi. Ben de itiraz ettim buna. Dosyamın üstünde yazan tarihle uyuşmuyorsunuz ve bana hala işlemde olduğunu söylüyorsunuz. 2 kasım bana verilen son kayıt tarihi. Lütfen yardımcı olun vakit çok yakın dedim. Görevli de bugün yarın ups i arayın takibinizi ordan yapın o halde dedi. Teşekkür edip konuşmayı bitirdik. Aradan 15 dk geçti geçmedi bu sefer konsolosluk aradı beni. Beni kayıt tarihine yetiştirmek istediklerini ve kargo işiyle hiç uğraşmadan bizzat kendim pasaportumu gelip almamı önerdiler. İtirazımın olumlu bir şekilde sonuçlandığını da yeniden belirttiler. Ama ben yine de geçen bu inişli çıkışlı 2 aylık süreçte pasaportta vizeyi görmeden emin olamıyorum maalesef.
Gittiniz mi konsolosluga?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eki 31, 2018 11:44 am

filmlovepenguin yazdı: Çrş Eki 31, 2018 10:44 am Gittiniz mi konsolosluga?
Hocam 2-3 gibi gelmemi istediler

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Çrş Eki 31, 2018 12:21 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 31, 2018 1:02 am Pasaportumu teslim etmeye gittiğimde 28 ekim son tarih olarak belirlenmişti sonucun açıklanması için yani dosyamın üstünde bizzat öyle yazıyordu. Bugün kendim aradım konsolosluğu anlattım yine en baştan her şeyi ve telefondaki görevli hala işlemde olduğunu söyledi. Ben de itiraz ettim buna. Dosyamın üstünde yazan tarihle uyuşmuyorsunuz ve bana hala işlemde olduğunu söylüyorsunuz. 2 kasım bana verilen son kayıt tarihi. Lütfen yardımcı olun vakit çok yakın dedim. Görevli de bugün yarın ups i arayın takibinizi ordan yapın o halde dedi. Teşekkür edip konuşmayı bitirdik. Aradan 15 dk geçti geçmedi bu sefer konsolosluk aradı beni. Beni kayıt tarihine yetiştirmek istediklerini ve kargo işiyle hiç uğraşmadan bizzat kendim pasaportumu gelip almamı önerdiler. İtirazımın olumlu bir şekilde sonuçlandığını da yeniden belirttiler. Ama ben yine de geçen bu inişli çıkışlı 2 aylık süreçte pasaportta vizeyi görmeden emin olamıyorum maalesef.
Gözünüz aydın çok sevindim vizeniz verilmiş artık rahat olun bence

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eki 31, 2018 12:23 pm

Mzeynep yazdı: Çrş Eki 31, 2018 12:21 pm Gözünüz aydın çok sevindim vizeniz verilmiş artık rahat olun bence
Hocam umarım sizin de en yakın zamanda olumlu sonuçlanır itirazınız

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Çrş Eki 31, 2018 12:26 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 31, 2018 12:23 pm Hocam umarım sizin de en yakın zamanda olumlu sonuçlanır itirazınız
Umarım o belgeyi istediklernde umutlanmıştım baya ama gönderdkten sonra hiçbir şekilde ses seda olmadı o yüzden tedirginim açıkçası

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Çrş Eki 31, 2018 1:22 pm

bugün konsolosluğa attığım maile cevap geldi. Sonuçlanmadığı söylendi. Evet benden daha çok bekleyenler var ama her saat mail kutusunu kontrol etmekten kontrol manyağı olucam sanırım. Sabırsız bekleyişler kısmına geçiyorum artık.

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Çrş Eki 31, 2018 1:41 pm

ugr. yazdı: Çrş Eki 31, 2018 1:22 pm bugün konsolosluğa attığım maile cevap geldi. Sonuçlanmadığı söylendi. Evet benden daha çok bekleyenler var ama her saat mail kutusunu kontrol etmekten kontrol manyağı olucam sanırım. Sabırsız bekleyişler kısmına geçiyorum artık.
Aynı durum bu sabah aradım sordum kadın hala işlemde olduğunu söyledi daha sonra 21 günlük yasal süreçten bahsettim kadın bana şey dedi duisburg auslaenderbehörde bu kuralı kaldırmış benim başvurum için random check e falan mı denk geldim ya ve min 4 hafta max 3 ay diyor 3 ay beklersem sınavlardan kalacağım yani şaka gibi

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eki 31, 2018 5:08 pm

Arkadaşlar bugün itibariyle 6 aylık multi studienvisum şeklinde vizemi almış bulunmaktayım. Şükürler olsun ki inadım ilk red yediğimde itiraz etmeme sebep oldu da aldım. Her türlü soruma cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Çok şey öğrendim burdan ve her türlü yardım etmeye de hazırım ihtiyacı olan arkadaşlara. Sık sık siteyi kontrol edeceğim.

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Çrş Eki 31, 2018 5:20 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 31, 2018 5:08 pm Arkadaşlar bugün itibariyle 6 aylık multi studienvisum şeklinde vizemi almış bulunmaktayım. Şükürler olsun ki inadım ilk red yediğimde itiraz etmeme sebep oldu da aldım. Her türlü soruma cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Çok şey öğrendim burdan ve her türlü yardım etmeye de hazırım ihtiyacı olan arkadaşlara. Sık sık siteyi kontrol edeceğim.
Hayırlı olsun. Darısı başımıza artık.

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Çrş Eki 31, 2018 5:23 pm

ktlms34 yazdı: Çrş Eki 31, 2018 1:41 pm Aynı durum bu sabah aradım sordum kadın hala işlemde olduğunu söyledi daha sonra 21 günlük yasal süreçten bahsettim kadın bana şey dedi duisburg auslaenderbehörde bu kuralı kaldırmış benim başvurum için random check e falan mı denk geldim ya ve min 4 hafta max 3 ay diyor 3 ay beklersem sınavlardan kalacağım yani şaka gibi
Ben şahsen geçen gün deli dolu aramaya çalıştım fakat hat düşüremedim bi türlü. benim 5 hafta oldu daha ama yinede merak etmeden ve endişeden zaman geçmiyor tabi. Vallahi sıkıntı ya.

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Çrş Eki 31, 2018 9:18 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 31, 2018 5:08 pm Arkadaşlar bugün itibariyle 6 aylık multi studienvisum şeklinde vizemi almış bulunmaktayım. Şükürler olsun ki inadım ilk red yediğimde itiraz etmeme sebep oldu da aldım. Her türlü soruma cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Çok şey öğrendim burdan ve her türlü yardım etmeye de hazırım ihtiyacı olan arkadaşlara. Sık sık siteyi kontrol edeceğim.
Ya gercekten çok sevindim darısı biz itiraz edenlerin başına

Kilitli