Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 02, 2013 9:49 am

[quote]altan tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar ben 22 ocakta ankarada vize basvurusuna girdim ve dun ups den msj geldi tesliminiz konsolosluktan alinmistir p.tsi elime ulasacak ama simdiden merak ediyorum bu kadar kisa surede sonuclanmasi normalmi...ret yada kabul gelme orani nedir sizce[/quote]

Hangi belgelerle basvurdun bilmiyorum ama bu kadar kisa surede geliyorsa bence reddir. Ama bazen cok iyi belgelerle gorusmeye giden arkadaslara daha kisa surede de kabul gelmisligi var.Umarim senin de oyledir.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 02, 2013 6:10 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

bir sorum olucak universiteye basvurmak icin assist\'e evraklar gondermistim yeminli tercuman ve noter onayli acaba vizeye onlarin fotokopisiyle basvurursam sorun cikarmi ?[/quote]

Konsolos fotokpilerini istiyor zaten orginalerine bakip geri veriyor
Uni-assite orginalerini mi yolladin sen
So geht nicht !

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 02, 2013 6:19 pm

merhaba arkadaslar nasip olursa 04.02.2013 pazartesi gunu randevum var asagidaki evraklari hazirladim ve tercumelrini hazirlattim cok guzel bir sunum dosyasi hazirladim sizce sansim nedir? degerli yorumlariniz bekliyorum

saygilarimla;

-IYI NIYET MEKTUBU
-PASAPORT
-BIOMETRIK FOTOGRAF
-SELCUK UNIVERSITESI TRANSKRIPT
-ANADOLU UNIVERSITESI TRANSKRIPT
-SELCUK UNIVERSITESI DIPLOMA
-ANADOLU UNIVERSITESI DIPLOMA
-LISE DOPLAMASI
-SIRKET YAZISI ANTETLI KAÐIDA
-IKAMETGAH ILMUHABIRI
-KURS BITIRME BELGESI A1 SEVIYESI
-ASKERLIK DURUM BELGESI
-DUISBURG KABUL BELGESI
-HAMBURG KURS KAYIT BELGESI
-HAMBURG KURS ODEME DEKONTU
-GARANTOR BELGESI
-TESMER-STAJ YAPIYOR BELGESI
-TESMER SINAV KAZANDI BELGESI
-1 YILLIK SEYEHAT SIGORTASI
-ADLI SABIKA KAYDI BELGESI
-OSYM YERLESTIRME BELGESI
-NUFUS KAYIT ORNEÐI
-SSK ISE GIRIS BILDIRGESI
-SSK HIZMET GUN SAYISI DOKUMU 2000 GUN
-ARAC RUHSAT FOTOKOPISI
-VIZE BASVURU FORMU

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 02, 2013 6:35 pm

ARAC RUHSAT FOTOKOPISI :D ne kadar ekmek o kadar kofte
Vize icin ne belgelern tam olmasi yeterli ...digerlerine bakmiyorlar zaten,
Basarillar umarim gorusmen olumlu gecer
So geht nicht !

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Şub 02, 2013 6:43 pm

saol kardesim umarim iyi gecer...

altan

Mesaj gönderen altan » Cmt Şub 02, 2013 8:12 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar ben 22 ocakta ankarada vize basvurusuna girdim ve dun ups den msj geldi tesliminiz konsolosluktan alinmistir p.tsi elime ulasacak ama simdiden merak ediyorum bu kadar kisa surede sonuclanmasi normalmi...ret yada kabul gelme orani nedir sizce[/quote]

Hangi belgelerle basvurdun bilmiyorum ama bu kadar kisa surede geliyorsa bence reddir. Ama bazen cok iyi belgelerle gorusmeye giden arkadaslara daha kisa surede de kabul gelmisligi var.Umarim senin de oyledir.[/quote][quote][/quote]
eren bey balesef ret im geldi bu gun bundan sonra ne yapmaliyim ..ha retin yaninada almanca yazili bir belgede gondermisler

altan

Mesaj gönderen altan » Cmt Şub 02, 2013 8:17 pm

mrhaba arkadaslar ben ocak 22 de ankarada vize basvurusuna girdim gorusme gayet guzeldi ama ne yazikki bugun retim geldi... retin yaninda almanca yazili bir belgede var bundan sonra izlemem gereken yol nedir acaba yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.. ha bide benim vizeye gitmek icin yiniden randevumu almak gerek ...

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 02, 2013 8:31 pm

Itiraz dilekcesi yaz neden red verdiklerini ogrenmek icin daha sonra gelen cevaba gore eksik evragin varsa tamamla...
Forumda gidilmesi yol ile cokca makale yazildi forumu iyice okumani tavsiye eder yollunda da bol sans gelmesini dillerim
So geht nicht !

altan

Mesaj gönderen altan » Cmt Şub 02, 2013 8:38 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Itiraz dilekcesi yaz neden red verdiklerini ogrenmek icin daha sonra gelen cevaba gore eksik evragin varsa tamamla...
Forumda gidilmesi yol ile cokca makale yazildi forumu iyice okumani tavsiye eder yollunda da bol sans gelmesini dillerim[/quote]
tesekkur ederim murat bey itiraz dilekcesini postaylami gonderim bide almancami yazim yoksa turkcemi

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 02, 2013 10:57 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

bir sorum olucak universiteye basvurmak icin assist\'e evraklar gondermistim yeminli tercuman ve noter onayli acaba vizeye onlarin fotokopisiyle basvurursam sorun cikarmi ?[/quote]

Konsolos fotokpilerini istiyor zaten orginalerine bakip geri veriyor
Uni-assite orginalerini mi yolladin sen[/quote]

yok asillari bende onlari yollamadim.Evraklarimi assiste gonderdiigimde fotokopi cekmistim onayli tercumelilerin ve noter onayli olanlari ,acaba ise yararmi fotokopi yoksa bastan mi yaptirsam

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Cmt Şub 02, 2013 11:44 pm

mrb arkadaslar 01.02.2013 tarihinde almanyaya giris yaptim dil kursu vizesiyle simdi benim ne yapmam gerekiyor bildigim kadariyla belediyeye gidip kalacagimiz yeri bildirmek gerekiyor ve ogrenci karti almak icin ne yapiyoruz..
bilgileriniz icin tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 4:43 am

[quote]mehmetensari07 tarafindan yazilan metin:

mrb arkadaslar 01.02.2013 tarihinde almanyaya giris yaptim dil kursu vizesiyle simdi benim ne yapmam gerekiyor bildigim kadariyla belediyeye gidip kalacagimiz yeri bildirmek gerekiyor ve ogrenci karti almak icin ne yapiyoruz..
bilgileriniz icin tesekkurler...[/quote]

aynen adres beyani yapman lazim. anmeldung olarak gecer. bolge ya da sehir yonetim dairesinde yapilir.

ogrenci kartini bilmiyorum.

bloke hesapla geldiysen sanirim onunla ilgili bi islem var. blokeyi kaldirma islemi ama tam bilmiyorum. ondan sonra da 3 ay dolmadan(yani giris vizesinin suresi olmadan) istedigin bi zamanda gidip oturuma basvurman lazim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Şub 03, 2013 8:18 am

Hangi belgelerle basvurdun bilmiyorum ama bu kadar kisa surede geliyorsa bence reddir. Ama bazen cok iyi belgelerle gorusmeye giden arkadaslara daha kisa surede de kabul gelmisligi var.Umarim senin de oyledir.[/quote][quote][/quote]

eren bey balesef ret im geldi bu gun bundan sonra ne yapmaliyim ..ha retin yaninada almanca yazili bir belgede gondermisler[/quote]

O Belgede klasik red gerekcesi yaziyor.30 gunluk suren var galiba itiraz etmen icin.Almanca olmasi lazim.Ben Hem posta ile hem fax ile gondermistim.

altan

Mesaj gönderen altan » Pzr Şub 03, 2013 8:49 pm

eren bey balesef ret im geldi bu gun bundan sonra ne yapmaliyim ..ha retin yaninada almanca yazili bir belgede gondermisler[/quote]

O Belgede klasik red gerekcesi yaziyor.30 gunluk suren var galiba itiraz etmen icin.Almanca olmasi lazim.Ben Hem posta ile hem fax ile gondermistim.[/quote]
tsk eren bey... peki intirazi yaptiktan sonra onlarmi bize donuyor yoksa biz tekrardan randevu alip kosoloslugami gidiyoruz biraz anlatirmisiniz ...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 9:32 pm

tekrar randevu almiyosun. onlar gerekli gorurse sana soru sormak icin cagirabilirler. cagirmayip da gerekceli kararlarini anlatan bi belgeyi postayla eve gonderebilirler.

altan

Mesaj gönderen altan » Pzr Şub 03, 2013 10:48 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

tekrar randevu almiyosun. onlar gerekli gorurse sana soru sormak icin cagirabilirler. cagirmayip da gerekceli kararlarini anlatan bi belgeyi postayla eve gonderebilirler.[/quote]
cok tesekkurler welly PPPP peki intirazi almanca olarakmi yapiyoruz bide konsoloslugun hangi bolumune yapiyoruz intiraz ornekleri formda varmi arkadaslar yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 03, 2013 11:22 pm

evet kesinlikle almanca. forumda itiraz dilekcesi ornekleri var.

altan

Mesaj gönderen altan » Pzt Şub 04, 2013 12:11 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

evet kesinlikle almanca. forumda itiraz dilekcesi ornekleri var.[/quote]
cok tesekkurler welly

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Şub 04, 2013 7:12 pm

merhaba arkdaslar yakin zamanda vizeden randevu alicam evraklarim:
1. Gecerli Pasaport+ 2 adet fotokopisi
2. 3 adet biyometrik fotograf
3. Vukuatli nufus kaydi+ fotokopileri+tercume
4. Ikametgah ilmuhaberleri+ fotokopileri+tercume
5. Lise Diploma+ Tercume ve fotokopisi
6. On Lisans Diploma +Tercume ve fotokopi
7. Lisans Diploma+Tercume ve fotokopi
8. Sartli kabul+ fotokopi
9. Dil kursu kayit+ fotokopi
10.Osym sonuc belgesi+fotkp.+tercume
11.Saglik sigortasi+fotkp
12.Sabika kaydi
13.Askerlik tecili
14.2 Adet vize formu
15.Transkript+tercume+fotkp
16.Garantor
17.Niyet mektubu
18.CV
topladigim evraklar bunlar baska bir evrak gereklimidir sizce ?

kiko

Mesaj gönderen kiko » Pzt Şub 04, 2013 7:16 pm

Merhaba Arkadaslar,

6 Subat\'da Istanbul konsoloslugunda dil kursu vizesi icin randevum var. PTT\'deki karisikliklar yuzunden bekledigim garantor ve kurs kayit belgelerim elime henuz ulasmadi. Ve yarin 05.02\'de de ulasacagini dusunmuyorum
Bu sekilde gorusmeye gitmeli miyim? Yada gidebiliyor muyum? Sonradan eksik evrak olarak digerlerini iletmek gibi bir hakkim var mi? Randevumu mu ileri bir tarihe almaliyim?
Bu konuda bilgisi yada fikri olan arkadaslarin cevaplarini bekliyorum.
Tesekkurler,
Kiko

Kilitli