Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hypsia

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Mar 04, 2019 8:50 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:25 pm Yok onu biliyorum benim öğrenmek istediğim transferwiseda işlem nasıl oluyor kısmı. Çok acele yollamam lazım çünkü 3 gün falan garantiyi bekleyemem 😂
Transferwiseda parayi girince ne kadar kesecegini yaziyor zaten. Oradan bakabilirsiniz. Ama eger euro hesabi ve kartiniz yoksa gonderemezsiniz.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Mar 04, 2019 8:51 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:19 pm bende bu bankaların seçenekleri çıkmadı ing basic sparkasse comdirekt ve Commerzbank basic seçenekleri çıktı “order now” seçeneklerine baktım da nasıl başvurabileceğimi anlamadım dilekçe doldurup bankaya mı götürücem
Evet ama N26 sitesine girin direkt acin oradan pasaportunuzu gostereceksiniz videocall ile. O yonlendiriyor zaten. Bana fintiba orayi atti, kart ucretsiz. Hicbir belgeye gerek yok.

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 8:54 pm

Hypsia yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:51 pm Evet ama N26 sitesine girin direkt acin oradan pasaportunuzu gostereceksiniz videocall ile. O yonlendiriyor zaten. Bana fintiba orayi atti, kart ucretsiz. Hicbir belgeye gerek yok.
bu linki bulmuştum Alman adres istiyor sadece, siz de buradan mı yapmıştınız başta https://app.n26.com/register?utm_source ... %20germany

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 8:55 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:42 pm yani yollamanız gereken hesap bilgilerini fintibadan alıp oraya alıcı kısmına yazıyorsunuz, gönderen kısmına da kendi garanti hesabınızı yazın, sonra zaten internet bankacılığıyla yollama seçeneği çıkmalı
Henüz fintibayla görüntülü konuşma yapmadım ama daha önce kalacağım yurdun ilk kirası ve depositosu için transferwise kullanmayı denedim olmadı

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 8:57 pm

Hypsia yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:50 pm Transferwiseda parayi girince ne kadar kesecegini yaziyor zaten. Oradan bakabilirsiniz. Ama eger euro hesabi ve kartiniz yoksa gonderemezsiniz.
Euro hesabı falan var en sonda banka hesabı seçiyorsun en pahalı olan o zaten onu kullanmayı denedim bir kod verdiler yazmam gereken acaba swift mi oluyor garantiden para direkt aktarılmıyor mu diye endişe ettim.

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 8:58 pm

Hypsia yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:51 pm Evet ama N26 sitesine girin direkt acin oradan pasaportunuzu gostereceksiniz videocall ile. O yonlendiriyor zaten. Bana fintiba orayi atti, kart ucretsiz. Hicbir belgeye gerek yok.
bir de bu kart 2 haftaya gelecek demiştiniz ya, ups kargo parası ödersem 2 güne gelir sanırım, o kargo parası için de banka kartına ihtiyacım yok mu

kddk

Mesaj gönderen kddk » Pzt Mar 04, 2019 8:59 pm

Hypsia yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:48 pm Sadece pasaport isteniliyor
Almanyaya vardınızmı?

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:00 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:57 pm Euro hesabı falan var en sonda banka hesabı seçiyorsun en pahalı olan o zaten onu kullanmayı denedim bir kod verdiler yazmam gereken acaba swift mi oluyor garantiden para direkt aktarılmıyor mu diye endişe ettim.
garanti hesabınız euro hesabı ise aslında olması lazım aktarımın, ben yurt depositimi transferwisedan türk parası kullandığım kartla attım onlar euroya çevirip karşıya attı, bu sefer euro hesabımdan atmayı deneyeceğim direkt euro gitmesi için ama önce pasaport taraması yollamam lazımmış

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:01 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 8:55 pm Henüz fintibayla görüntülü konuşma yapmadım ama daha önce kalacağım yurdun ilk kirası ve depositosu için transferwise kullanmayı denedim olmadı
o zaman size henüz parayı atmanız gereken hesap bilgilerini vermediler değil mi?

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 9:04 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:01 pm o zaman size henüz parayı atmanız gereken hesap bilgilerini vermediler değil mi?
Evet bana bugün videcall linkini attılar maille. Konsolosluktan dilekçeyle pasaportu alıp döndüm ben de. Videolu arama hakkında detay verirseniz güzel olur aslında

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:06 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:04 pm Evet bana bugün videcall linkini attılar maille. Konsolosluktan dilekçeyle pasaportu alıp döndüm ben de. Videolu arama hakkında detay verirseniz güzel olur aslında
işte verify-u uygulamasını indirip videocall için verdikleri idtoken gibi bir şey var onu giriyorsunuz ve aramaya tıklıyorsunuz, bağlandığınızda kimliğinizi doğruluyor pasaportunuz gösteriyorsunuz kamera ile

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 9:07 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:00 pm garanti hesabınız euro hesabı ise aslında olması lazım aktarımın, ben yurt depositimi transferwisedan türk parası kullandığım kartla attım onlar euroya çevirip karşıya attı, bu sefer euro hesabımdan atmayı deneyeceğim direkt euro gitmesi için ama önce pasaport taraması yollamam lazımmış
Tebden euro hesabı açtım Almanyada para kesintisi olmasın diye okul halkbanka yatırıyor oradan da euro var ama her türlü kesinti olacak herhalde aileme vekalet versem bile euroyu elden izmirden almaları gerekecekmiş

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:09 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:07 pm Tebden euro hesabı açtım Almanyada para kesintisi olmasın diye okul halkbanka yatırıyor oradan da euro var ama her türlü kesinti olacak herhalde aileme vekalet versem bile euroyu elden izmirden almaları gerekecekmiş
vekalet verince para kesintisi olmuyor demişti arkadaşım hesabın yetkileri iki kişide oluyor, ben de izmirdeyim ve halkbanka yatacak param, hangi üni sizin?

kddk

Mesaj gönderen kddk » Pzt Mar 04, 2019 9:12 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:04 pm Evet bana bugün videcall linkini attılar maille. Konsolosluktan dilekçeyle pasaportu alıp döndüm ben de. Videolu arama hakkında detay verirseniz güzel olur aslında
Bnde hic boyle olmadi
Kac ay kalcami ve aylik ne kdr tutar gondercemi yazdim bana mail ile hangi ibana ne kdr para yatircami direk gonderdiler bilgileri

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:13 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:07 pm Tebden euro hesabı açtım Almanyada para kesintisi olmasın diye okul halkbanka yatırıyor oradan da euro var ama her türlü kesinti olacak herhalde aileme vekalet versem bile euroyu elden izmirden almaları gerekecekmiş
ben de teb euro hesabı ile transferwisedan transfer etmek istiyorum, bilgiler var elimde ama transferwise yollayacağınız hesap da size ait olduğu için pasaport taramasını istedi bu sefer, onu yapıp yükledikten sonra bakacağım

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:14 pm

kddk yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:12 pm Bnde hic boyle olmadi
Kac ay kalcami ve aylik ne kdr tutar gondercemi yazdim bana mail ile hangi ibana ne kdr para yatircami direk gonderdiler bilgileri
bir şekilde pasaport onaylama yapıyorsunuz ama, siz pasaportunuzu taratıp falan mı yolladınız onlara

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 9:15 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:09 pm vekalet verince para kesintisi olmuyor demişti arkadaşım hesabın yetkileri iki kişide oluyor, ben de izmirdeyim ve halkbanka yatacak param, hangi üni sizin?
Ege. Vekalet verince bursadan çekerlerse kesinti olacakmış kesinti olmaması için izmirdeki şubeye gitmek gerektiğini söyledi şubedeki kişi. Ben ortak hesap açmak istedim ablamla ama izin yokmuş o ortak hesap işini de anlamadım

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Pzt Mar 04, 2019 9:16 pm

excelancy yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:15 pm Ege. Vekalet verince bursadan çekerlerse kesinti olacakmış kesinti olmaması için izmirdeki şubeye gitmek gerektiğini söyledi şubedeki kişi. Ben ortak hesap açmak istedim ablamla ama izin yokmuş o ortak hesap işini de anlamadım
ben abime vekalet vermek istiyorum, tüm ailem izmirde oturuyor ama abim banka işlerinden anlar, ona verebiliyor muyum vekalet yoksa sadece anne babaya mı veriliyor?

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 9:23 pm

kddk yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:12 pm Bnde hic boyle olmadi
Ya uygulama üzerinden ya facetime üzerinden ya da browser üzerinden videocall için link yollamış olmaları gerekiyor. Bende öyle oldu.

excelancy

Mesaj gönderen excelancy » Pzt Mar 04, 2019 9:25 pm

dedalus yazdı: Pzt Mar 04, 2019 9:16 pm ben abime vekalet vermek istiyorum, tüm ailem izmirde oturuyor ama abim banka işlerinden anlar, ona verebiliyor muyum vekalet yoksa sadece anne babaya mı veriliyor?
Ben de ablama veriyorum vekaleti sıkıntı olmuyormuş. Ama vize başvurumda sıkıntı oldu ablamı garantör gösterdim internetten en detaylı nüfus kayıt örneğini de alsan sadece anne baba gözüküyor onu sorun yaptı ama zaten artık gerek yok bloke hesaba döndüm