Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
marinavaleng

Mesaj gönderen marinavaleng » Pzt Ağu 09, 2010 5:39 pm

mrblar bir bloke hesap icin konsolosluk tarafindan bana verilen mail adreslerinde hata yasiyorum attigim mailler yerine ulasmiyor... bnmle ayni sorunu yasamis olan ve cozen varsa lutfen yardim alabilirmiym... ?

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Pzt Ağu 09, 2010 9:17 pm

[quote]marinavaleng tarafindan yazilan metin:
mrblar bir bloke hesap icin konsolosluk tarafindan bana verilen mail adreslerinde hata yasiyorum attigim mailler yerine ulasmiyor... bnmle ayni sorunu yasamis olan ve cozen varsa lutfen yardim alabilirmiym... ?[/quote]

Bloke hesapla ilgili email adresi:

db.student@db.com

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Sal Ağu 10, 2010 1:44 am

peki deutschbank paramiiz geri odemeye ne zaman basliyo?

almanyaya giris yaptigimiz andan ,yani vize baslangicindan itibaren otomatik olarak her ay belirtilen miktar serbest mi birakiliyo?

uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 11, 2010 2:56 pm

Hayir,Almanya\'ya geldigin zaman herhangi bir DeutscheBank subesine gidip " - Merhaba,ben geldim " demen lazim..
Daha sonra islemlerini baslatip verecegin ev adresine banka kartini ve sifreni gonderiyorlar.
Bu islem 1-2 hafta surebilir..Daha sonra parani cekebilirsin.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Ağu 11, 2010 6:04 pm

cok tesekkurler, benim garantor isi olmadi maalesef, berlin eyaletinde garantorluk icin aylik 3000euro net gelir istiyolar :( garantoru berlinden olmak istiyen adaylara duyurulur.

bu arada konsolosluk diger bankalardan da bloke hesap actirabilirsiniz diyo ama biz deutschbanki tercih etmenizi oneririz diyo , su vizeyi bi aliiym biliyorum ben napicagimi onlara :)
uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 11, 2010 6:26 pm

Deutsche Bank iyidir,diger bir ihtimale gelince Sparkasse dedikleri Almanya\'nin suan ki en populer bankasi..Ama ben tavsiye etmem sebebi ise Deutschebank hesabin olunca bir cok bankadan ucretsiz para cekebiliyorsun ;

Dresdner,
Commerzbank,
Hypo Vereinsbank ve
Postbank gibi 4 ayri bankadan para cekebilirsin ayrica Avrupa\'da da bir cok ulkenin en turistik yerlerinde subesi var. Italya,Fransa,Ingiltere vs..

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cum Ağu 13, 2010 12:49 pm

arkadaslar kontoyu db banka pasaportun fotokopisiyle yolladim ama bana su mail geldi..
Sehr geehrte Damen und Herren,

vielen Dank fuer das Uebersenden Ihrer Kontoeroeffnungsunterlagen.

Zur Zeit koennen wir Ihr Konto nicht eroeffnen, weil:
die Passkopie fehlt.

Bitte lassen Sie uns die vollstaendige, gueltige Passkopie auf einem der folgenden Wege zukommen:
per e-mail an db.student@db.com
per Fax an 0049 40 3701 3242
per Post an unsere Adresse
yardim ederseniz sevinirm..niye bole bisi oldu anlamdm

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Cum Ağu 13, 2010 6:46 pm

bloke hesap acma islemini yapamamislar cunku pasaportunda sorun varmis.

die Passkopie fehlt= "fehlen" eksiklik, noksanlik demek.

pasaportunu bi kontrol edebilir misin zamani falan gecmis olabilir mi acaba? ilk aklima bu geldi

cunku ben de bugun bloke hesap onayi icin gittim konsolosluga pasaportunuzun tarihi gecmis, bu seklide olmaz, tarihini uzatip o seklide gelin dedi gorevli.

uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 13, 2010 10:54 pm

mehmetsah,pasaportunda bir sorun sadece pass fotokopisi ellerine ulasmamis.
Tekrar verdiklere adrese pasaport fotokopisini yollamani istiyorlar.

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cmt Ağu 14, 2010 1:15 pm

abi anlamadigim nokta su..pasaportun fotokopisiyle beraber yolladmm.ama gene bi fotokopi istiyolar..nese maille attim dun sonra bi mail geldi en kisa zamnda acilack diye..pasaportta yeni cikardim bi sikinti yok yanii

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Ağu 23, 2010 2:46 pm

soylendi bilmiyorum ama belgeleri fahri konsoloslukta onayliyor ve almanayada gecerli bankaya gonderdim kabul ettiler, mail geldi bugun.. Gaziantepteki konsolos 20 euro islem ucretide almadi.
allahini seven defansa gelsin

sersah07

Mesaj gönderen sersah07 » Pzt Ağu 23, 2010 7:20 pm

arkadaslar ben 3 ay dil egitimine gidicem bloke hesap dediler bendemi yapicam bole deutcshe bankdan? ve bide bi arkadas banka formu koymus orda 7068 euro yaziodu ama ben 3 aylik gidicem 635 euro nun 3 kati yani yatiricam. bana bi yardimci olun lutfennn....

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Sal Ağu 24, 2010 12:27 am

bu konuda en dogru bilgiyi ilgili konsolosluktan alabilirsin.

ama sana soyle bi tavsiyede bulunabilirm ben de 3ay schengen vizesiyle dilkursuna gitmistim ama benden bloke hesap falan istenmemisti sadece hesap cuzdanimi gostermistim.

dilkursuna sadece 3ay gideceksen ve sonra turkiyeye doneceksen schengen vizesine basvurmani tavsiye ederim, bana da bu tavsiyeyi veren konsolosluktaki bi gorevliydi. ben de schengen vizesiyle dilkursuna gidilebilecegini bilmiyodum gorevli kadin bana 3ayi gecmemek sartiyla istedigin tum kurslara katilabilirsin hatta yemek kursuna bile demisti :)

yani boyle bi ihtimal de var,aklinda bulunsun,hem schengen vizelerinin islem suresi bi kac gun falan.
uk

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Ağu 25, 2010 4:18 pm

bugun deutschebank bloke hesap formlarimi deutschebank hamburg subesine ups kargo ile gonderdim.

fiyat ise 64tl, bakalim hesap kac gunde acilacak.

bu arada hesabima parami yatirinca, aldigim dekontla vize basvurusu yapabilir miyim? yoksa illa ki vize basvurusuna gittigimde hesabimin acilmasi mi gerekiyo?
hani paranin hesaba gecmesi 2-3 gunu buluyo,zaman kaybetmek istemiyorum onun icin soruyorum.
uk

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Çrş Ağu 25, 2010 4:22 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
bugun deutschebank bloke hesap formlarimi deutschebank hamburg subesine ups kargo ile gonderdim.

fiyat ise 64tl, bakalim hesap kac gunde acilacak.

bu arada hesabima parami yatirinca, aldigim dekontla vize basvurusu yapabilir miyim? yoksa illa ki vize basvurusuna gittigimde hesabimin acilmasi mi gerekiyo?
hani paranin hesaba gecmesi 2-3 gunu buluyo,zaman kaybetmek istemiyorum onun icin soruyorum.[/quote]

Yatirdigin dekont degilde Swift mesajini iste parayi gonderdigin bankadan onla basvurursun. yurt disi transferleri islemi 5 ten once yaparsan 2 gun valorlu gidiyor.
allahini seven defansa gelsin

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Ağu 25, 2010 4:58 pm

tamam cok tesekkurler,
uk

Mr-Huso

Mesaj gönderen Mr-Huso » Cum Ağu 27, 2010 12:05 pm

Meraba Arkadaslar,
ben Huseyin,almanyada egitim icin vize muracatinda bulundum,bana bloke hesap actirmam konusunda bi yazi geldi.
Bloke hesabi actiramayacagim,bunun baska alternatifi varmi,dil kursu yetkilileri garantorluk belgemi degistirirsem bu sikintinin ortadan kalkacagini soyluyorlar.boyle bi ihtimali konsolosluk nasil degerlendirir.bu konuda yardimci olursaniz sevinirim
Huseyin Yildiz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 27, 2010 3:10 pm

Merhaba..
Bloke Hesap veya diger finansal yollar icin ; Genel Hatlariyla Almanya Vizesi " basligina bakabilirsin.

Mr-Huso

Mesaj gönderen Mr-Huso » Cum Ağu 27, 2010 3:19 pm

Tesekkur Ederim.Dostum.iyi calismalar
Huseyin Yildiz

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Eyl 02, 2010 4:19 am

ankara konsoloslugu biloke hesap icin hangi saatler de islem yapiyor. bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Kilitli