Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Islemleri - Guncel 2016

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 19, 2016 2:46 pm

Bundan yaklasik 6-7 ay once duyurdugumuz uzere bu donemden itibaren artik bloke hesaba yatirilan yillik 8040 Euro olan miktar artirildi.

Belirlenen yeni yillik miktar ise 8640 Euro. Aylik 720 Euro cekebileceksiniz. Bunun disinda ayni gun icinde bloke hesabinizdan en fazla 300 euro ve bir hafta icinde maximum 600 Euro cekebilme imkaniniz olacak.

Fakat yeni gelen iki kural daha var:

1- Daha onceden formlari ve pasaport fotokopisini gonderirken universite kabul belgesine gerek yoktu. Yeniden duzenlenen kurallara gore artik bloke hesap acabilmek icin bir alman universitesinden kabul belgesine ihtiyaciniz var. Kabul belgesi olmadan bloke hesap acilmiyor.

2- Yeni gelen bir uygulama ile de bir defaligina islem parasi olarak +150 Euro ekstradan aliyorlar. Yani vize basvurusu yaparken toplamda 8640 + 150 = 8790 Euro yatiracaksiniz.

Bloke hesap formlarini ingilizce olarak asagidaki linkte bulabilirsiniz. Ayrica ilk sayfalarinda yine ingilizce olarak formun nasil doldurulacagina dair bilgiler de mevcut:

https://www.deutsche-bank.de/pfb/data/d ... udents.pdf

Formu doldurduktan sonra yine eskiden yaptiginiz yaptiginiz gibi alman konsoloslugunda veya fahri alman konsolosluklarinda formlari ve pasaport fotokopinizi onaylattiriyorsunuz. Universite kabul belgesini onaylatmaniza gerek yok, sadece fotokopisini yollayabilirsiniz.

Formu doldururkan dikkat etmeniz gereken en onemli seylerden bir tanesi, en ufak bir hatada bile Deutsche Bank formlari kabul etmiyor ve yeniden doldurup gondermenizi istiyorlar. Boyle bir durum basiniza gelirse tekrardan konsolosluga onaylatmadan formlari dogru bir sekilde doldurup Deutsche Bank a yollayabilirsiniz. Ayrica formdaki imzalari konsoloslukta onay sirasinda atarsaniz daha iyi olur.

Onayli bloke hesap formlari ve pasaport fotokopisiyle beraber universite kabulunun fotokopisini yine ayni adrese gonderiyorsunuz:

Deutsche Bank
Privat- und Geschaeftskunden AG
Alter Wall 53
20457 Hamburg
Germany

Hesap acildigina dair maille teyit aliyorsunuz. Genelde Deutsche Bank evraklari aldiktan 1 hafta 10 gun icerisinde hesap acildigina dair teyit yolluyor. Fakat bu sure ozellikle universite basvurularinin cok yogun oldugu donemlerde(Temmuz - Ekim arasi) 3 haftaya kadar cikabilir.

Teyit geldikten sonra acilan hesabiniza toplam 8790 Euro yatiriyorsunuz. Havale gectikten yine yaklasik 1-2 hafta icerisinde yeniden paranin hesaba gectigine dair bir teyit maili aliyorsunuz ve konsolosluga vize basvurusuna giderken mail ekiyle gelen teyidi goturuyorsunuz.

11 temmuz 2016 itibaren Deutsche Bank a ulasan formlarda bu yeni kurallara gore islem yapilacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

beyfendi

Mesaj gönderen beyfendi » Sal Tem 19, 2016 4:29 pm

Gonderilmesi gereken belgelere ek olarak soyle bir madde eklenmis:
-Evidence of the source of your funds (e. g. bank statements)
Bir de konsolosluga giderken gerekli belgelerde
-A prepaid envelope (from a private service provider such as FedEx, DHL or UPS)
diye belirtilmis.Bu tam olarak ne anlama geliyor?

cetay42

Mesaj gönderen cetay42 » Sal Tem 19, 2016 5:23 pm

Daha bugun gonderdim bloke hesap acmak icin belgelerimi ama bende 2 hafta once deutsche-bank\'in kendi sitesinden indirdigim eski form vardi onu yolladim. Bugun bi baktim form degismis. 8040 degil 8640 Euro yatirilir o problem degil ama konsoloslukta da uyarmadilar, umarim eski formu isleme alirlar. Problem olur mu sizce?

cemec

Mesaj gönderen cemec » Sal Tem 19, 2016 5:49 pm

[quote]cetay42 tarafindan yazilan metin:

Daha bugun gonderdim bloke hesap acmak icin belgelerimi ama bende 2 hafta once deutsche-bank\'in kendi sitesinden indirdigim eski form vardi onu yolladim. Bugun bi baktim form degismis. 8040 degil 8640 Euro yatirilir o problem degil ama konsoloslukta da uyarmadilar, umarim eski formu isleme alirlar. Problem olur mu sizce?[/quote]

Ben konsoloslugun belirledigi miktar onemli olan diye biliyorum mesela Hindistanda bazi konsolosluklar 8640 istiyo ama Turkiye\'de hala 8040 yanilmiyosam. Sen yinede konsolosluga bi mail at, sorun olur derlerse bloke hesap miktarini degistirmek icin supplementary form var, onu gondermen gerekecek. Bide bankanin eski formu kabul etmeme ihtimalide var bu durumda mail atarlar zaten ama cok vakit aliyor geri donmeleri haberin olsun

emreyurt

Mesaj gönderen emreyurt » Sal Tem 19, 2016 7:03 pm

Konsolosluk onayindan sonra ben gondermedim bankaya. konsolosluk gondermiyormu acaba. gondermemiz gerekmi?
Simdi Sen Yolcusun Baska Kollara, Simdi Ben Yolcuyum Mechul Yollara

cemec

Mesaj gönderen cemec » Sal Tem 19, 2016 7:30 pm

[quote]emreyurt tarafindan yazilan metin:

Konsolosluk onayindan sonra ben gondermedim bankaya. konsolosluk gondermiyormu acaba. gondermemiz gerekmi?[/quote]
Hayir konsolosluk gondermiyor. Onaylattiktan sonra postayla senin gondermen lazim

emreyurt

Mesaj gönderen emreyurt » Sal Tem 19, 2016 7:55 pm

[quote]cemec tarafindan yazilan metin:

[quote]emreyurt tarafindan yazilan metin:

Konsolosluk onayindan sonra ben gondermedim bankaya. konsolosluk gondermiyormu acaba. gondermemiz gerekmi?[/quote]
Hayir konsolosluk gondermiyor. Onaylattiktan sonra postayla senin gondermen lazim[/quote] 2 haftadir bosa bekliyorum demekki. bizim bi akrabada yapmisti yollamadim demisti. yarin hizli posta ile gondereyim. saol
Simdi Sen Yolcusun Baska Kollara, Simdi Ben Yolcuyum Mechul Yollara

cetay42

Mesaj gönderen cetay42 » Sal Tem 19, 2016 8:07 pm

[quote]cemec tarafindan yazilan metin:

[quote]cetay42 tarafindan yazilan metin:

Daha bugun gonderdim bloke hesap acmak icin belgelerimi ama bende 2 hafta once deutsche-bank\'in kendi sitesinden indirdigim eski form vardi onu yolladim. Bugun bi baktim form degismis. 8040 degil 8640 Euro yatirilir o problem degil ama konsoloslukta da uyarmadilar, umarim eski formu isleme alirlar. Problem olur mu sizce?[/quote]

Ben konsoloslugun belirledigi miktar onemli olan diye biliyorum mesela Hindistanda bazi konsolosluklar 8640 istiyo ama Turkiye\'de hala 8040 yanilmiyosam. Sen yinede konsolosluga bi mail at, sorun olur derlerse bloke hesap miktarini degistirmek icin supplementary form var, onu gondermen gerekecek. Bide bankanin eski formu kabul etmeme ihtimalide var bu durumda mail atarlar zaten ama cok vakit aliyor geri donmeleri haberin olsun[/quote]

Tesekkur ederim. Bankaya mail attim umarim isleme alirlar eski form dedigim de sadece bloke edilecek miktar farkli diger tum bilgiler ayni. Yeterki hesabi acin parayi fazlasiyla gonderecegim dedim :D. Tekrar ugrasmak istemiyorum gercekten.

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 19, 2016 9:27 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

1- Daha onceden formlari ve pasaport fotokopisini gonderirken universite kabul belgesine gerek yoktu. Yeniden duzenlenen kurallara gore artik bloke hesap acabilmek icin bir alman universitesinden kabul belgesine ihtiyaciniz var. Kabul belgesi olmadan bloke hesap acilmiyor.

[/quote]

Sadece dil kursuna gitmek isteyenler kursa kayit belgesini mi gostermeli?

yacagri

Mesaj gönderen yacagri » Sal Tem 19, 2016 11:30 pm

Bloke hesabi oradaki is bankasindan acsak oluyor mu? Bu 150 euro cok fazla degil mi ya yirtma sansi nedir bundan?

cemec

Mesaj gönderen cemec » Çrş Tem 20, 2016 8:49 am

[quote]yacagri tarafindan yazilan metin:

Bloke hesabi oradaki is bankasindan acsak oluyor mu? Bu 150 euro cok fazla degil mi ya yirtma sansi nedir bundan?[/quote]

Abi valla benim actirdigim zaman 50 euro idi fakat simdi 150 olmus ben olsam is bankasindan acmaya calisirdim cunku deutsche bankta hesap acarken yada degisiklik yaparken islemler cok uzun suruyor bankaya ulasamiyorsun. Valla ben pisman oldum zamaninda keske is bankasindan actirsaydim dedirttiler yani. Is bankasinida kabul ediyor zaten konsolosluk almanyadaki is bankasina mail at ne yapmam gerekiyor diye bide burdaki is bankasini ara sor gereken bilgiyi verirler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 20, 2016 11:42 am

[quote]John tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

[/quote]

Sadece dil kursuna gitmek isteyenler kursa kayit belgesini mi gostermeli?[/quote]

Evet
www.deutschstudent.com

bwl

Mesaj gönderen bwl » Prş Tem 21, 2016 10:17 am

ben herhangi bir kabul belgesi gostermeden konsoloslukta gecen hafta belgelerimi onaylattim ve ertesi gun de kargoyla bu onayli belgeleri (bloke hesap formu - imzali ve pasaport fotokopisi) hamburg\'taki adrese postaladim. cevap bekliyorum bankadan.

basvurumun bir okul-kurs kabul belgesi olmadigi icin reddedildigine dair cevap gelir mi bana mail ile peki?

oyle bir durumda tekrar bir kurs-okul kabul belgesi ile konsolosluga belgelerimizi onaylatmamiz gerekir mi yoksa sadece kabul belgesini postalasak yeterli olur mu?

bloke hesap parasi da artmis gordugum kadariyla maalesef.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 21, 2016 12:36 pm

Su anda birsey demek mumkun degil cunku Deutsche Bank da artik ne yaptigini kendisi de bilmiyor. Artik kesin olarak Deutsche Bank yerine bloke hesabi is bankasindan actirmanizi tavsiye ederim. DB iyice isin suyunu cikardi.
www.deutschstudent.com

Jerry

Mesaj gönderen Jerry » Prş Tem 21, 2016 10:09 pm

Gecen gunlerde ankara da gorusmeye girdim ve bloke hesabin tutarinin yukari cekildigi soylendigi bana 8040 degil artik. Aylik 720euro olarak belirlenmis hesap 8640 isteniyor

Economist

Mesaj gönderen Economist » Sal Tem 26, 2016 12:44 am

Arkadaslar merhabalar, Bende hesabimi is bankasindan actirmak uzere belgelerimi doldurdum. Fakat Antalya\'da ikamet ediyorum ve yarin Fahri konsolosluga belgelerimin imzalanmasi icin gidecegim. Daha once hic Fahri konsolosluktan belge imzalatmis olan var mi? Onu merak etmistim.

cemec

Mesaj gönderen cemec » Sal Tem 26, 2016 1:10 am

[quote]Economist tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhabalar, Bende hesabimi is bankasindan actirmak uzere belgelerimi doldurdum. Fakat Antalya\'da ikamet ediyorum ve yarin Fahri konsolosluga belgelerimin imzalanmasi icin gidecegim. Daha once hic Fahri konsolosluktan belge imzalatmis olan var mi? Onu merak etmistim.[/quote]

Ben adanadaki fahri konsoloslukta imzalatmistim sorun olmadi

Economist

Mesaj gönderen Economist » Sal Tem 26, 2016 11:01 am

Tasdik isleminin herhangi bir ucreti var mi Konsolosluk tarafindan alinan?

cemec

Mesaj gönderen cemec » Sal Tem 26, 2016 11:43 am

[quote]Economist tarafindan yazilan metin:

Tasdik isleminin herhangi bir ucreti var mi Konsolosluk tarafindan alinan?[/quote]

Evet ama miktarini suan hatirlayamadim.

beyfendi

Mesaj gönderen beyfendi » Sal Tem 26, 2016 12:10 pm

Benden 20 euro istediler.