Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da ingilizce lisans (BA)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
furkanakbayrak

Mesaj gönderen furkanakbayrak » Pzt Tem 18, 2016 6:03 pm

Merhaba arkadaslar,

Adim Furkan 30 yasindayim. Turkiye\'den 3 senelik Ticaret Lisesi mezunuyum. Ardindan AOF ile 2 senelik bir bolume kayit oldum ve 2. siniftayim.

Almanya\'da universite neredeyse her sitede farkli sekilde anlatiliyor, dogru ya da guncel bilgiye okullarin sitesinden beri ulasamiyorum.

Girmek istedigim ozel universite
Lise diplomasi
Pasaport fotokopisi
Ingilizce sinav belgesi istiyor. Ama ticaret lisesi sanirim denk degilmis orada. Bu yuzden 1 yillik studienkolleg yapmam gerekiyor mu?

Lise sonrasi AOF\'e girmis olmam bir fayda sagliyor mu?

Okulun sayfasinda yazmiyor ama burada Almanca sinavina girmem gereken bir cok baslik var. bu bilgi guncel mi?

Tum bu sorunlari cozup ogrenci olarak geldigimde esimin benimle ve yerlesme izni oluyor mu?
Yanitlariniz icin tesekkurler

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 18, 2016 9:40 pm

https://www.daad.de/deutschland/nach-de ... 13&ebene=2

Burada hangi diplomaya sahip oldugunu doldurursun o ne yapman gerektigini soyluyor.AOF bilmem ama normalde 2 senelik bir bolum bitirdiysin normal lisansa baslaniyor.Ingilizce okuyacaksan almancaya ihtiyacin yok.Esinin ve cocuklarinin yerlesme izni icin senin onlarin tum masraflarini karsilayabilecegini kanitlaman gerekiyor.

furkanakbayrak

Mesaj gönderen furkanakbayrak » Pzt Tem 18, 2016 10:03 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

https://www.daad.de/deutschland/nach-de ... 13&ebene=2

Burada hangi diplomaya sahip oldugunu doldurursun o ne yapman gerektigini soyluyor.AOF bilmem ama normalde 2 senelik bir bolum bitirdiysin normal lisansa baslaniyor.Ingilizce okuyacaksan almancaya ihtiyacin yok.Esinin ve cocuklarinin yerlesme izni icin senin onlarin tum masraflarini karsilayabilecegini kanitlaman gerekiyor.[/quote]

cevap icin tesekkur ederim. bu siteden ayarlamaya calistigimda Aof\'u 4 senelik gosteriyor. Ama benim Aof\'um 2 senelik. Bu durumda 2 senelik onlisans aof diplomasi aliyorum, bu yeterli oluyor mu hic bir yerde bilgi bulamadim

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 18, 2016 10:07 pm

Sadece google\'a AOF ve Almanya egitim yazdim bak ne cikti:

Almanyada Universite icin OSS Sarti: Almanyada Universite okumaya karar veren aday Turkiyede uygulanan OSS sinavini kazanip 2 veya 4 yillik bir universiteye yerlestigini belgelemek zorundadir. Almanyada Universitede okunacak bolum Turkiyede okunan bolumle ayni veya ona yakin bir bolum olmak zorundadir. Acik Ogretim fakulteleride buna dahidir. Yalniz 2 Yillik kazanan adaylar Turkiyedeki Mezuniyet sonrasi Almanyada egitime devam edebiliyorlar. Acik ogretim fakultelerinde okuyan adaylarda buradaki 4 yillik Acikogretimin 2 yilligini bitirdikten sonra Almanyada egitime gidebilirler.

Dogruluguna kefil olamam.

furkanakbayrak

Mesaj gönderen furkanakbayrak » Sal Tem 19, 2016 7:07 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Sadece google\'a AOF ve Almanya egitim yazdim bak ne cikti:

Almanyada Universite icin OSS Sarti: Almanyada Universite okumaya karar veren aday Turkiyede uygulanan OSS sinavini kazanip 2 veya 4 yillik bir universiteye yerlestigini belgelemek zorundadir. Almanyada Universitede okunacak bolum Turkiyede okunan bolumle ayni veya ona yakin bir bolum olmak zorundadir. Acik Ogretim fakulteleride buna dahidir. Yalniz 2 Yillik kazanan adaylar Turkiyedeki Mezuniyet sonrasi Almanyada egitime devam edebiliyorlar. Acik ogretim fakultelerinde okuyan adaylarda buradaki 4 yillik Acikogretimin 2 yilligini bitirdikten sonra Almanyada egitime gidebilirler.

Dogruluguna kefil olamam.[/quote]

Evet, buna benzer oldukca fazla yazi okudum bende, tesekkurler. Bu bilgiye gore suan 2. sinifinda oldugum okulu tamamladigimda gidiyorum diye anliyorum ben. Bu bilgi ile Bahcesehir Universitesinin Berlin Kampusune basvurdum, ama AOF ogrencilerinin (mezun bile olsa) hic bir sekilde Almanya\'da universiteye baslayamadigini soylediler.

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Sal Tem 19, 2016 8:36 pm

Selamlar,
AOF ogrencilerinin kayit konusunda orgun ogretimlerden farki yok diye biliyorum. Okulla yeniden gorusmekte fayda var sanirim.