Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turk universitesine kayit olmazsak ne olur

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
asakura

Mesaj gönderen asakura » Pzr Tem 17, 2016 10:53 pm

burada ozel bir universite kazanip egitim ucretini yatirmamak icin kayit yaptirmasak ne olur arkadaslar? alman universiteleri burada universite kazandi belgesini mi gormek istiyor yoksa burada bir universiteye kayit yaptirdi bilgisini mi?tip kazanamadigim icin boyle bir durum dusunuyorum.Cok tesekkurler

Stuttgarter

Mesaj gönderen Stuttgarter » Pzr Tem 17, 2016 11:15 pm

Kayit yaptirmana gerek yok, hangi fakulteyi kazandigin ve kac puanla kazandigin onemli. Sadece kazandi belgesini istiyorlar zaten.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 18, 2016 3:39 am

17-07-2016 10:47 tarihinde daha anasayfa\'da ayni soru ve ayni cevap var.

Kullanıcı avatarı
dgumus

Mesaj gönderen dgumus » Pzt Tem 18, 2016 6:42 pm

kazandi belgemiz ne kadar sure gecerli? eger 1 yil gibi bir seyse kayit yaptirmamaktansa kayit yaptirip dondurmak daha mantikli olmaz mi? bir de kazandi belgesi icin tercih yapip kabul edilmemiz lazim degil mi?

ilk soruma cevap: http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Stuttgarter

Mesaj gönderen Stuttgarter » Pzt Tem 18, 2016 8:47 pm

[quote]dgumus tarafindan yazilan metin:

kazandi belgemiz ne kadar sure gecerli? eger 1 yil gibi bir seyse kayit yaptirmamaktansa kayit yaptirip dondurmak daha mantikli olmaz mi? bir de kazandi belgesi icin tercih yapip kabul edilmemiz lazim degil mi?

ilk soruma cevap: http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83[/quote]

Ben sahsen kaydimi yaptirip dondurdum, olurda alisamazsam ulkeye, cevreye, insalara vs. diyerekten. Tercih yapip kazanman lazim.

Kullanıcı avatarı
dgumus

Mesaj gönderen dgumus » Cmt Tem 23, 2016 9:33 am

[quote]Stuttgarter tarafindan yazilan metin:

[quote]dgumus tarafindan yazilan metin:

ilk soruma cevap: http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83[/quote]

Ben sahsen kaydimi yaptirip dondurdum, olurda alisamazsam ulkeye, cevreye, insalara vs. diyerekten. Tercih yapip kazanman lazim.[/quote]

ben de boyle yapmayi dusunuyordum, ta ki lys matematikte kaydirana kadar... yine muhendislik geliyor ama istedigim/mutlu olacagim yerde olmadigi icin zaten orda yapamasam bile gelip burda o programi okumam yani. o yuzden sehir disi bi yer yazip, kayit yaptirmamayi dusunuyordum. tercih yapip kabul edilip kayit yaptirmamamizin almanya\'daki uniye kayitlar sirasinda olusturacagi bi sikinti yoktur umarim. buna net bir cevap alabilsem cok iyi olurdu :D