Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul olmadan dil kursu vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Tem 12, 2016 2:21 pm

Aranizda sartli kabul olmadan sadece dil kursu kaydi ile 9 aylik vize alan var mi? Sartli kabul olmadan dil kursu vizesi almak zor mu?

Bir de, rwth a2 belgesiyle sartli kabul veriyor mu? Sartli kabul icin bir deadline var mi?

Simdiden tesekkur ederim. :)

retro

Mesaj gönderen retro » Sal Tem 12, 2016 2:41 pm

rwth a2 ile veriyor. ama bunun icin acele etmen gerekiyor. ekim ayinda a2sertifikasi olanlarin aachenda kursa baslamasi gerekiyor.yok yetismez dersen ocak ayinda b1 serifikasi ile bir kurs daha aciliyor. ikiside sene sonunda dsh sinavina giriyor. bu dediklerim sprachzentrum aachen\'da kursa gidersen gecerli oluyor.

mukuki

Mesaj gönderen mukuki » Sal Tem 12, 2016 5:39 pm

Ben basvurmustum b1 seviyesini turkiyede al oyle gel dediler ama motivasyon mektubuna da bagli

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Sal Tem 12, 2016 5:56 pm

Anladigim kadariyla universite adayi vizesine basvuracaksin. Vizede sunman gereken onemli evraklardan birkaci dil kursuna kayit olduguna dair belge, herhangi sartli kabulun ya da kabulun yoksa en azindan birkac universiteyle yazismani gotur ancak o sekilde basvurabiliyorsun. Obur turlu sadece dil kursu kaydini goturursen sana dil okulu vizesi veriyor ve herhangi bir universiteden kabul aldiginda tekrar turkiyeye donup vizeye basvuru yapman gerekiyor. Ikinci olarak ilk olarak sana 3 aylik vize verilecek, buraya geldiginde yabancilar polisinden vizeni uzattiracaksin. Ben bu sekilde yaptim ve 32 gunde vizem cikti.