Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

okul dondurmak icin alinan fakirlik kagidi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
retro

Mesaj gönderen retro » Pzr Tem 10, 2016 11:17 pm

iyi gunler arkadaslar. simdi ben kyk\'dan burs aliyorum(yurtici) bu sene okula gitmeyip dil kursuna gidip ondan sonra almanyaya gittigimde universitenin hazirligindan kaliyorum. yani devamsizliktan kaliyorum ve not olarak 0 isleniyor. basarisizliktan dolayi da bursum kesiliyor. ve tekrar basvuramiyorum. bunun yerine bu sene okulumu dondurmayi dusunuyorum. almanyadan kesin kayit yaptirdigimda nakil islemler yaparak yurtdisi bursuna cevirmek istiyorum(bakanliga sordum boyle birsey olabilirmi diye cevap bekliyorum).
simdi size sorum su:
okulu dondurmak icin yurtdisinda dil kursu mazereti var ama ben once b2 sertifikasi alip oyle basvuracagim. yani okulu daha onceden dondurmam gerek. ve bunun icin geriye sadece fakirlik belegesi alip onu okula sunmam gerek. ama eger boyle birsey yaparsam vize alirken bana sorun cikartirlar mi? sen fakirlik belgesi almissin orada nasil yasayacan derler mi?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 11, 2016 12:54 am

Bunu cevaplamak icin sorgulama sistemini bilen birisi olmasi lazim.Yani bence o belgeyi haber verebilecek bir iletisim sistemi yoktur vize bolumunde diyesim de var ama cok basit bir sekilde direk sistemde cikabilir diyesim de var.Yani bu cevabi burada tam verebilecek birisi oldugunu dusunmuyorum.Garantiye almani tavsiye ederim.

retro

Mesaj gönderen retro » Pzt Tem 11, 2016 12:36 pm

yani almanyaya garantor ile degilde bloke hesap ile gitmeyi dusunuyorum zaten. maddi olarak cok incelemezler diyerek icimi rahatlatiyorum.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 11, 2016 1:48 pm

Denemekde fayda var.Bende sikinti cikacagini dusunmuyorum.En kotu senaryo bunun bursu dondurmak icin bir prosedur oldugundan falan bahsedilebilir.

Heroturk1991

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Pzt Tem 11, 2016 2:53 pm

Ingilizce benimde sifirdi benim bursum devam etmisti ancak. 2 yil sonra kesilmisti :) kesilme nedeni olarak babamin maddi durumu ... Aylik 100₺ gelir yazarsak bilgilere keserler tabii neyse bari 2 yil aldik. Geri iade filanda istemediler . Herhalde onu da 2-3 yil sonra isterler :)

retro

Mesaj gönderen retro » Pzt Tem 11, 2016 4:15 pm

okuldan kaydimi sildirdigimde bursum kesilir. ama gelecek sene almanyada basvurunca verilirmi onu bilmiyorum. bende sartlardan hicbiri degismedi yani babamin maasi mal varligi ayni ama bloke hesabimda 25.000tl parayi gorunce vermezler diyorum ben. hayir azda degil 400euro para.