Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sizce Mumkun mu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
dimachairus

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen dimachairus » Sal Tem 05, 2016 12:40 am

Su anda dil kursuna gidiyorum B1 seviyesi devam ediyor. B2 yi de turkiyede alacagim. Duzenli bir sekilde calisiyorum 2 sene sonra YGS ye girecegim fakat ben erkenden testdafi turkiyede verip almanyada dil konusunda sikinti cekmek istemiyorum. Sizce C1 de almali miyim yoksa B2 yi bitirdikten sonra saglam bir testdaf calismasiyla iyi bir puan alabilir miyim. Hedefim RTWH makine muhendisligi. (Merak etmeyin almancayi unutmam cunku fethiye de yasiyorum ve pratik yapabilecegim almanlar var.) tesekkurler...

armudos

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen armudos » Sal Tem 05, 2016 1:15 am

pratik yapsan bile gramatigin buyuk bir kismi 6 ay surmeden kafandan gidebilir surekli tekrar yapip alistirma yapman gerekiyor bu sadece almanca icin gecerli degil herhangi bir ogrenirken ara verirsen aninda geri sayim baslar.Aman dikkat et emeklerin zayi olmasin

dimachairus

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen dimachairus » Sal Tem 05, 2016 1:23 am

[quote]armudos tarafindan yazilan metin:

pratik yapsan bile gramatigin buyuk bir kismi 6 ay surmeden kafandan gidebilir surekli tekrar yapip alistirma yapman gerekiyor bu sadece almanca icin gecerli degil herhangi bir ogrenirken ara verirsen aninda geri sayim baslar.Aman dikkat et emeklerin zayi olmasin[/quote]

Dogru soyluyorsun . ama bence hic konusmamaktan veya son dakka calismaktan iyidir. Bence temel olduktan sonra ve pratik yapabiliyorsam cok sorun olmaz gibi geliyor ama bilemiyorum ?

baneful

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen baneful » Sal Tem 05, 2016 10:56 am

Imkanin varsa yazlari dil kursuna Almanya\'ya gel,daha iyi gelisir yani mesela bu yaz gelseydin b1 den b2 ye yada b2.1 gecerdin seneYe de testdaf verebilirsin

pardon

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 05, 2016 11:37 am

Simdiden basla dedigin gibi calismaya. Mezun olacagin sene de Testdaf\'a girecek sekilde ayarla planini. C1 yapman senin icin daha iyi. Unutsan bile ogrendiklerini onlari tekrar hatirlamak, 0\'dan ogrenmekten cok daha kolay. Bu bakimdan unutsan bile biraz calisip, hizli bir sekilde hatirlarsin. Yazlari Almanya\'ya gelmen buyuk fayda saglar.

dimachairus

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen dimachairus » Sal Tem 05, 2016 11:43 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Simdiden basla dedigin gibi calismaya. Mezun olacagin sene de Testdaf\'a girecek sekilde ayarla planini. C1 yapman senin icin daha iyi. Unutsan bile ogrendiklerini onlari tekrar hatirlamak, 0\'dan ogrenmekten cok daha kolay. Bu bakimdan unutsan bile biraz calisip, hizli bir sekilde hatirlarsin. Yazlari Almanya\'ya gelmen buyuk fayda saglar.[/quote]
Almanyaya nasil gelebilirim ? orada aile yaninda kalmak gibi mi yoksa turistik gezi gibi mi bahsediyorsunuz?

baneful

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen baneful » Sal Tem 05, 2016 11:45 am

[quote]dimachairus tarafindan yazilan metin:

Simdiden basla dedigin gibi calismaya. Mezun olacagin sene de Testdaf\'a girecek sekilde ayarla planini. C1 yapman senin icin daha iyi. Unutsan bile ogrendiklerini onlari tekrar hatirlamak, 0\'dan ogrenmekten cok daha kolay. Bu bakimdan unutsan bile biraz calisip, hizli bir sekilde hatirlarsin. Yazlari Almanya\'ya gelmen buyuk fayda saglar.[/quote]
Almanyaya nasil gelebilirim ? orada aile yaninda kalmak gibi mi yoksa turistik gezi gibi mi bahsediyorsunuz?[/quote]

Turistik vize alirsin, en assagi 3 ay veriyorlsr sanirim.o surese yeterli yada aile yani daha mantikli

pardon

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 05, 2016 5:42 pm

Dil kursuna kayit olabilirsin 2-3 aylik. Dil kurslarinin anlasmali oldugu aileler var. Onlarin evinde belli miktar ucret odeyerek kalabiliyorsun. Hali hazirda her seyi oluyor, yani yatak vs alman da gerekmiyor. Ben ilk geldigimde 1 ay oyle bir kadinin yaninda kaldim. Oglu evden tasininca odasi bosa cikmis ve odasini dil kursu icin gelenlere kiraliyor. Karsiliginda 400-450 euro odemistim. O kadini da dil kursu bulmustu.

dimachairus

Sizce Mumkun mu

Mesaj gönderen dimachairus » Sal Tem 05, 2016 7:10 pm

Dil kursuna kayit olabilirsin 2-3 aylik. Dil kurslarinin anlasmali oldugu aileler var. Onlarin evinde belli miktar ucret odeyerek kalabiliyorsun. Hali hazirda her seyi oluyor, yani yatak vs alman da gerekmiyor. Ben ilk geldigimde 1 ay oyle bir kadinin yaninda kaldim. Oglu evden tasininca odasi bosa cikmis ve odasini dil kursu icin gelenlere kiraliyor. Karsiliginda 400-450 euro odemistim. O kadini da dil kursu bulmustu.[/quote]
Anladim tesekkurler.