Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ne yapabilirim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Zohnie2

Ne yapabilirim?

Mesaj gönderen Zohnie2 » Pzt Tem 04, 2016 12:52 pm

Merhabalar, aklima takilan bir kac soru var ve sizinle paylasmak istedim. Oncelikle ekim ayinda Almanya da dil egitimime basladim. 5. ayimdan sonra kendi dil kursuma ara verim baska kursta 1 aylik TestDaf kursuna gittim ve 20 nisanda testdafa girdim. Bunu yapmamin sebebi kendimi denemek vede fazla guvenmem oldu ve benim icin sadece zaman para manevi kayip oldu. Simdi bu ay boyunca C1/2 kursuna gidecegim. Ve 19 undaki Testdafa kayit oldum. Merak ettgim konu eger gecemez isem sonraki surecte neler yapilabilir. Bildigim kadariyla her universitede yaz doneminde kayit yok. Benim informatik bolumu icin basvuru yaptigim universitelerin listesi soyle:1. RWTH Aachen
2. KIT
3.TU Dresden
4. Universitaet Mannheim
5. TU Munchen
6. TU Darmstadt
7. TU Berlin
8. Universitaet Stuttgart
9. TU Chemnitz
10. Universitaet Paderborn
11. TU Dortmund
12. Bergische Universitaet Wuppertal
13. Universitaet Bremen
14. TU Kaiserslautern
15. Dusseldorf Heinrich-Heine Universitaet
Yeterli dil belgem olmadigi icin ek sure isteyip oyle teslim edecegim.
Benim merak ettigim konu ise eger gecemez isem ne olacak?

pardon

Ne yapabilirim?

Mesaj gönderen pardon » Pzt Tem 04, 2016 1:05 pm

Gecemez isen baslayamazsin buyuk ihtimal. Yada atiyorum TDN 4 gerekirken sen 3x4 ve 1x3 alirsan sana 1 donemlik izin verirler. 1 donem okuma hakkin olur ama o donem sonunda da TDN 4 belgesini getirmen gerekir. En kotu ihtimalde yaz donemi basvurman gerekir tekrardan.

Zohnie2

Ne yapabilirim?

Mesaj gönderen Zohnie2 » Pzt Tem 04, 2016 1:16 pm

Aynen biliyorum baslayamayacagimi. Ancak ne gibi alternatifler uretilebilir, yani basvurularim yanar mi? Yoksa Universite bunyesinde dil egitimine devam edebilir miyim, her universitede yok bildigim kadariyla yaz donemi basvurusu, yada ben mi yanlis biliyorum?

pardon

Ne yapabilirim?

Mesaj gönderen pardon » Pzt Tem 04, 2016 1:39 pm

Tek tek bakman gerekiyor hangi universitede var diye. Alternatifleri de universiteler ile konusursan daha iyi olur. Her universite kendisi karar veriyor sonucta. Birinin verdigi alternatifi digeri vermez. En cok istedigin 2-3 universiteyle irtibata gec. Dersen ben hepsiyle de gecerim zamanim bol, hepsiyle gecip onlara cozum yolu sorabilirsin.

MERAM

Ne yapabilirim?

Mesaj gönderen MERAM » Sal Tem 05, 2016 9:05 pm

selamlar kardesim
ben basvurdugun universitelerden birinde (Uni Wuppertal) Elektrotechnik okuyorum.Zamaninda tesdaf ve dsh yi da denedim , dsh yi alarak okula basladim .Okullara basvuru yapip belgem daha cikmadi ama kazandim diyerek basvurabilirsin bazilarini durumu kabul ediyor bazilari daha kati ama bu sana cok sure kazandirmaz .Kazanamadigin durumda alternatiflerin cikacaktir almanya da tesdaf 3 le alan bolumler var genelde iyi bolumler degil ama acikta kalmak istemiyorsan bir secenek hem kendi bolumunle olan ortak dersleri aradan cikartabilirsin varsa ayni zamanda dil sinavlarina devam edersin bolumde Vorlesunglara katilip almanca pratik yapabilirsin . Bence tekarardan dil kursuna gitmekten cok daha iyi bir metod cunku Dil kurslari gibi 500 -700 Euro gibi rakamlar vermiyorsun sadece Semesterticket parasiyla 250 -300 Euro arasi ogrenci olarak baslayabilirsin baska bir bolumde