Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Noter, asli gibidir?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Theozka

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen Theozka » Pzr Tem 03, 2016 5:45 pm

Merhaba arkadaslar, 3 universiteye basvurmak icin( clausthal , braunschweig, paderborn ) lise diplomami yeminli tercumana tercume ettirdim ve noterden tastik ettirdim ancak 3 nusha gerektigi icin asli gibidir yaptirtmak zorunda kaldim. Ve ingilizce transkriptimde sadece mudur ve mudur yrd. imzasi var.Yani noterden tastik yok. Sizce bunlar sorun cikartir mi? Kesin bilginiz varsa yazarsaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Profane

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 04, 2016 3:40 am

Bunlari uni-assist uzerinden yapiyorsan sadece birer tane yeterli.Eger her bir okula kendin ileticeksen bu belgeleri noter onayli ama transkriptin kapali ve muhurlu bir zarfta verilmesi gerekiyor.Kendin zarfi acipta kopya alamassin.

Theozka

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen Theozka » Pzt Tem 04, 2016 8:30 am

Anladim, ancak transkripti ben okuldan aldim yani bir zarfta filan gelmedi direkt universiteye basvurdum. Okulumdaki (Takev(Turk Alman Kultur ve Egitim Vakfi) Almanya\'ya ogrenci gonderen hoca oyle bir seyden bahsetmedi ama suan tereddut ediyorum ya sorun cikarsa diye. Noterden de asli gibidir yaptirdim sadece, aslinda butun resmi kurumlarda gecerli ama Almanya sorun yaratir mi bilmem. Hem daha bu sene menzun oldum. Bu sene sinavlar gec aciklanacagi icin yolladim ben belgeleri icinede mektup yazdim sinavlar gec aciklanacak diye aciklandigi zaman size ileticem dedim. Sizce transkript ve diplomada sorun cikar mi

baneful

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen baneful » Pzt Tem 04, 2016 10:39 am

[quote]Theozka tarafindan yazilan metin:

Anladim, ancak transkripti ben okuldan aldim yani bir zarfta filan gelmedi direkt universiteye basvurdum. Okulumdaki (Takev(Turk Alman Kultur ve Egitim Vakfi) Almanya\'ya ogrenci gonderen hoca oyle bir seyden bahsetmedi ama suan tereddut ediyorum ya sorun cikarsa diye. Noterden de asli gibidir yaptirdim sadece, aslinda butun resmi kurumlarda gecerli ama Almanya sorun yaratir mi bilmem. Hem daha bu sene menzun oldum. Bu sene sinavlar gec aciklanacagi icin yolladim ben belgeleri icinede mektup yazdim sinavlar gec aciklanacak diye aciklandigi zaman size ileticem dedim. Sizce transkript ve diplomada sorun cikar mi[/quote]
Siz yinede hepsine yaptiriniz,biraz pahali olucak ama.Ben okula kayit yaptirirken istemislerdi ve bende belgelerin ssdece tercumeli olanlsri vardi kabul etmediler, tekrardan babam Turkiye den halledip kargolamisti

Theozka

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen Theozka » Pzt Tem 04, 2016 11:37 am

Ben zaten yolladim hocam sadece sorun cikar mi diye merak ediyorum, acaba asli gibidir yaptirdim diye sorun cikarirlar mi diye.

BsO29Ak

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen BsO29Ak » Pzt Tem 04, 2016 12:20 pm

Ben ayni senin gibi yaptirip kabul almistim asli gibidir kabul edilir. Transkriptin kapali zarfta olmasina da gerek yok merak etme.

Theozka

Noter, asli gibidir?

Mesaj gönderen Theozka » Pzt Tem 04, 2016 1:06 pm

[quote]BsO29Ak tarafindan yazilan metin:

Ben ayni senin gibi yaptirip kabul almistim asli gibidir kabul edilir. Transkriptin kapali zarfta olmasina da gerek yok merak etme.[/quote]

Cok tesekkur ederim icim rahatladi:)