Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum basvurusundan sonra Ordnungsamttan gelen sinirdisi mektubu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cum Haz 24, 2016 7:58 pm

Merhaba Ordnungsamttan 3 ay sora gelen mektupda basvurumun uni kabulumun paderborndan olmasi ve benim Duisburgda dil kursuna gidiyor olmam sebebiyle kabul edilmedigini 4 sayfayla bildirmisler ! Paderborn uni ye kayit yaptirip yaptirmadigim sorulmus dogal olarak ben yaptirmadim...Ulkeyi terketmem ve bununla beraber gitmeden once birde islem ucreti yaklasik 150 euro istemisler :) .Boyle bi durumda ne yapmam gerekiyor? Tum evraklari sundum eksizsizce. Daha once burda sordugumda herhangi bir problemle karsilasmayacagim yonunde bilgi almistim. Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Haz 24, 2016 9:14 pm

Yok daha neler ya?? Ne kadardir Almanya dasin? Dsh gectinmi?

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cum Haz 24, 2016 9:22 pm

09.03.2016 da geldim. Dsh falan yok A1 aldim A2 kursunda devam ediyorum. Paderborna hic kayit olmadim sen devketi kandirdin paderborna gitmedin falan filan 4 sayfa yazi yazmislar 7 gun icinde ayrilin ulkeden sinirdisi edilirseniz 5 sene giremezsiniz tekrar yazmislar. Neden paderborna gitmedigime dair savunma istiyolar sanirim. Var midir bi fikriniz ne yapmaliyim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 24, 2016 10:50 pm

Sacmalamislar resmen. Yaziyi bana maille atarmisin lutfen(deutschstudent.almanya@gmail.com).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cmt Haz 25, 2016 12:40 am

Yolluyorum simdi maili tesekkurler

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Haz 25, 2016 9:06 am

Su almanyaya bazen anlamakta gercekten gucluk cekiyorum. Yasa disi yollardan gelen her turlu imkana sahip olup kesinlikle sinirdisi edilmezken herseyi yasal yollarla yapmak isteyenin onune tas koymaktan hic cekinmiyor. Konuya donelim sen suan Paderborn dami oturuyorsun oturum kaydin nerede ? O yaziyi yazan aptal adam 4sayfa kendini kasacagina bu kabul mektubunu okusaydi orada soyle diyor basvurunuz dil haric diger sartlari yerine getiriyor isterseniz uninin sundugu dil kursuna kayit olabilirsin vs diyor Paderborn dan bende kabul almistim ordan biliyorum. Senin yapman gereken kurs kayit belgelerini ve varsa kur tamamlama belgelerini gotur. Devleti kandirma vs gibi seylerde gercekten dediyseler eger sende onlari Iftira atmakla sucla ve cekinme.. olay mahkemeyerine dustugu an kedi gibi olacaklar cunku ellerinde hicbir kanit olmadan boka atiyorlar

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cmt Haz 25, 2016 11:30 am

Hayir ben Duisburg da oturuma basvurdum. Kabulum Paderbornda.ama ben paderborna hic gitmedim. Direk Duisburgda bi dil kursuna kaydoldum. Aynen oyle yasadisi gelenlerin.cebine parasini koyar sora kalkar beni tehdit ederler normal degil anlam veremiyorum :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 25, 2016 12:06 pm

Eger durum tamamiyla anlattigin gibiyse,yuh, halt etmisler. Turkiye\'deki teroristlere ve teror destekcilerine siginma hakkini peynir ekmek gibi dagitirlarken, egitim icin gelmis, dil kursuna baska bir sehirde giden vatandasa yapilani kabul etmek, anlamak mumkun degil.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cmt Haz 25, 2016 1:23 pm

Tamamen anlattigim gibi. Paderborndan kabul aldim gidip.kayit olmadim! Duisburgda dil kursuna gidiyorum. Hepsi bu. Suan yapabilcegim onerebilceginiz ne var ? Pazartesi gidip goruseyim diyorum gerekirse avukata vericem

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Haz 25, 2016 2:13 pm

dedigim belgeleri gotur teslim ve teslim ettigine dair belge iste sonradan bize gelmedi herhangi bir basvurusu yok vs diye camura yatmasinlar baktin isi yokusa suruyorlar avukat bakariz siteden bildik tanidik illa ki cikar biseyler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 25, 2016 3:15 pm

Gelen kabul kagidinda gelir gelmez kaydinizi yaptiriniz diye bir ibare var mi?
Yahut aldigin vizede " sadece Padeborn universitesine kayit yapildigi taktirde yahut Padeborn sehrinde oturum uzatilmasi lazimdir diye bir ibare var mi?

Bazen vize alindiginda, Almanya\'da gitmek kalmak istediginiz sehri beyan ettiginizde, ilk oturumunuzu sadece o sehirde uzatmaniz gerekebiliyor.

Vakit kaybetmeden gorus ve kendinden son derece emin bir sekilde konus ve hatta kizginligini dile getir.
Buraya siginmaya degil, egitim alip ulkene doneceginden vs bahset.

Universiteye kayit yaptirma zorunlulugunun olmadigini soyle ve aldigin vizenin Almanya geneli icin gecerli oldugunu, herhangi bir sehirle kisitlanmadigini belirt.
Duisburg\'da dil kursuna gitme sebebinin ise, bu siteden edindigin bilgiler ve arkadasliklar sonucu oldugunu soyleyebilirsin.
Yine ayni sekilde kalacak yer olarak Padeborn\'da bir yer bulmakta zorlandigini, bunun da Duisburg\'a tasinmana yol acan etkenler arasinda oldugunu soyleyebilirsin.

Ayni sekilde gelen mektuba avukatinda bir anlam veremedigini, bu yuzden ilk asamada senin gorusmeye geldigini, sorun cozulmez ise Turk Konsoloslugu\'nun ve konsoloslukta gorevli avukatlarin gerekli islemleri baslatacagini belirt.
Turk konsolosluklarinda vatandaslara ucretsiz bilgiler veren, danisabilecegiz avukatlar var.

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Cmt Haz 25, 2016 6:05 pm

Bana bi tarih araligi vermisler Bu tarihler arasinda kayit yaptirmazsaniz hakkinizi.kaybedersiniz diye. Adigim vizede calisma izninin verilmedigi yaziyor ve ABH: STV Paderborn yaziyor o kadar. Paderbornda yaptigim yurt.basvurusunun karsi taraf tarafindan kabul edildigi ve incelemefe oldugu konusunda imzali yazi almistim zamaninda ve hala cevap verilmedi basvuruma bunu kullanabilirim yer bulamadim diye. Tesekkur ederim. Gurkan Beyden yanit bekliyorum hepsinden yola cikarak bisiyler yapmaya calisacagim

Profane

Mesaj gönderen Profane » Cmt Haz 25, 2016 9:41 pm

Su oturum konusu tamamen omurden omur goturuyor.Uzerinde uzun yillar dusunulmus ve gelistirilmis ama insanin en basit duygularini hedef alan bir sistem diye dusunuyorum.Insana bu ulkede kalmayi bir odulmus ve hayati bir gereklilikmis gibi gosteriyorlar.Boyle dusunmeme ragmen genede oturum konusundaki sikintilar hala gerilim yaratiyor.Kufur etmek yazili olarak yasak suan burada kufur ettigimi belirtmek istiyorum.

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Haz 27, 2016 8:52 am

Direk avukata basvur. Boyle sacma bir sebep olmaz.

guneys

Mesaj gönderen guneys » Pzt Haz 27, 2016 5:26 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bazen vize alindiginda, Almanya\'da gitmek kalmak istediginiz sehri beyan ettiginizde, ilk oturumunuzu sadece o sehirde uzatmaniz gerekebiliyor.

[/quote]

Boyle bir durum oldugunda anmeldung ve oturum alma islemi sadece o sehirden mi yapilabiliyor?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 27, 2016 6:40 pm

Evet, gidilecek yabancilar dairesi vs ekleyebiliyorlar.
Daha sonra sehir degistirilebiliyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 28, 2016 12:57 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

[/quote]

Kesinlikle oyle bir mecburiyet yok. Arkadasa gelen maili ayrintili olarak inceledim. Tamamen keyfi verilmis bir sinirdisi olayi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 28, 2016 2:18 pm

Kanunen olmayabilir tabi, isin hukuki boyutunu bilmiyorum.
Ákla zarar bir karar oldugu tartisilmaz.

Boyle bir uyarida bulunmamin sebebi,
Ben vize aldigimda, "Anmerkungen" kismina ilk gidecegim yabancilar dairesi "ABH Essen" diye ozellikle yazilmisti.
Ayni sekilde boyle vize verilen uyelerin oldugunu ve bahsettigim uzere tavsiyede bulunuldugunu hatirliyorum.

Sayet ilk aldiginiz vizede, gidilecek Yabancilar Dairesi belirtilmis ise, boyle problemler, haksizliklar yahut hukuksuzluklarla ugrasmak istemeyenler tavsiyemi dikkate alabilir.
Avukatla ugrasmak isteyenler ise hodri meydan diyebilir. :))

guneys

Mesaj gönderen guneys » Çrş Haz 29, 2016 12:49 am

Baska kabul aldigin bir okul varsa kabul belgesini de dilekcenle vermen ise yarayacaktir, mail ciktilarin bile olabilir bence. Baska okullari da inceliyorum gibi. Konaklama ve kurs acisinsan Duisburg\'un daha uygun oldugunu belirt. Su an kayitli oldugun kurstan de bir belge edinebilirsin. Belki avukatlik bir duruma kalmadan halledebilirsin, umarim oyle olur.

GsAk

Mesaj gönderen GsAk » Prş Haz 30, 2016 9:18 pm

Merhaba, Pazartesi ben sansimi denemek icin gittim Paderborn\'a international office de kimseyi bulamayinca kabul aldigim bolumde gorusme sansim oldu gelen mektubu gosterdim ve bana bir yazi verdiler ve ayni zamanda Duisburg Unisiyle gorusme yaptilar. Verdikleri yazida Gittigim dil kursunu kabul ettiklerini ve DSH sinavinida Uni duisburgda girebilcegim ve onlar tarafindan kabul edilecegi yaziyor. Duisburg unisine ayni zamanda sartli kabul alabilmem icin gorusme yaptilar ve basvurumu bu sabah teslim ettim. Dun Auslaenderbehorde ile gorusme yaptim suanda herseyin yolunda oldugunu soylediler ancak Duisburg unisinden kabul belgesi almam gerektigini soylediler. Dil kursundan sekreter de bugun bi gorusme gerceklestirdi durumumu anlattilar vs. Hala neden bu kadar ugrastiriyolar anlam verebilmis degilim. Avukata da danistim boyle bi yazi aldim bu yazi olduktan sonra sana dokunamazlar dedi. Haftaya tekrar bir gorusmeye gidicem pazartesi oturumumu uzaticaklar fakat uzun sureli olacagini dusunmuyorum