Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 24, 2009 1:46 am

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir once ki basliklar ;

Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Tem 25, 2009 12:32 pm

Arkadaslar merhaba
03.07.2009 da Istanbuldan vize icin basvurumu yapmistim ve nihayet bugun vizem geldi :)

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Tem 25, 2009 2:13 pm

hayirli olsun gulcan vizen ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 25, 2009 2:25 pm

Yeni basligin ilk iyi haberi =) Tebrikler hayirli olsun nereye geliyordun ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 25, 2009 2:28 pm

senin adina cok sevindim gulcan.. bayagi bir ugrastin ama sonunda basardin.. tebrikler.:)

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Tem 25, 2009 5:28 pm

hayirli olsun gulcan darisi bizim basimiza:)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Tem 25, 2009 6:43 pm

hayrli olsun gulcan,umarim hedefledigin yolda basarili olursun :)

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Tem 25, 2009 9:26 pm

Tesekkurederim arkadaslar :) bekleyen ,isteyen herkesin olur ins. bekleyen dervise donmustum artik ama olsun (: (K.U Eichstatt )

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Tem 25, 2009 9:28 pm

hayirli olsun , darisi basimiza :)

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Pzr Tem 26, 2009 4:00 pm

arkadaslar merhaba,

siteyi gecen aksam tesadufen buldum.super!!!
yaklasik 9 aydir almanya kolnde avrupa gonulluluk hizmeti yapiyorum.uni kolnde mastera basvurmustum, kabul yazimi aldim :)
gecen sefer viyem icin 7 hafta beklemistim, tekrar ayni seruven basliyor.
garantorum bir alman. fakat su anda schufa belgesini bekliyor. yani borclarina ne kadar sadik olduguna dair. en az iki hafta surecek gelmesi..forumdan anladigim kadariyla bu belge elimde olmali oylemi? benim dusundugum nasilsa belgeler almanyada kontrol ediliyor yabancilar subesinde, bu yuzden benim elimde belgeyle gitmeme gerek yok.. ama sanirim 1 ekime kadar yetistiremiycem her seyi...
yorumlarinizi bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 27, 2009 3:42 am

Merhaba Sesbes aramiza hosgeldin..
Vize basvurusunda Schufa vs. gostermiyorsun sadece garantor belgesini gostermen lazim..Schufa\'da batanlar olur genelde,iflas etmis kisiler.2 hafta surecegini zannetmem.
Eger belgen bu ay icinde cikarsa bence yetisirsin..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 27, 2009 12:20 pm

schufa da sadece batmis kisiler olmaz tekin.. 100 euro icin bile schufa ya girebilirsin..:)

sesbes

Mesaj gönderen sesbes » Prş Tem 30, 2009 10:16 pm

Merhaba hepinize,
vize basvurusunda schufa istemiyorlar zaten. bu garantorun imzalamak icin goturmesi gereken belgelerden biri ama bugun geldi. yani 1 hafta surdu :)
bu arada ben durumumu anlatan bir mail atmistim konsolosluga,
yabancilar polisinden bir belge istemisler. o belgeyi ve de vize icin istenen belgeleri eksiksiz goturursem vizemi BIRKACGUN icnde vereceklermis. wahnsinn,oder?

widmore

Mesaj gönderen widmore » Cmt Ağu 01, 2009 1:43 pm

29.07.2009 Carsamba gunu 10:15 randevum vardi Ank.da:
UPS\'ten zarf alimi, eksik fotokopilerin cekilmesi, dokumanlarin siralanmasi, sira numarasi alma, bekleme
4. booth\'ta 1. gorusme, herkese sorulan sorular, neredeyse tum cevaplari iceren iyi hazirlanmis bir iyi niyet mektubu Ingilizce ve Turkce...
Ic guzelligi disa vurmus vize memuresinin bilgisayari gocmustu; bir forma Almanca notlar aldi, cevaplarimi ozet olarak yazdi, gorusme sonunda imzalatti bana. Dokumanlarimi amirinin de inceleyecegini gerek gorurse onun da sorular yoneltecegini soyleyerek beklememi rica etti. Saat 12:00\'yi gecti, korkuyorum ogleden sonraya kalacagim diye, bekleme avlusu neredeyse bosaldi, ogle arasi verecekleri 13:00\'e 15-20dk. kala tekrar cagirdi. Bir problem olmadigini soyledi vize ucretini aldi. Basvuru dosyami Darmstadt yabancilar burosuna gonderecegini sonuclanmasinin 4-6 hafta surecegini belirtti, benim egitimin 4.5 hafta sonra baslayacagini, kabul mektubunun gecikmesi nedeniyle geciktigimi soyledim; yabancilar burosunun tel. numarasini verdi, onlarla gorusmemi soyledi. Ben bunu konsoloslugun gerekli onayi verdigine topu Almanya\'ya attigina yordum. Saat 13:00 gibi ciktim.

Notlar:
1. Elimde resmi onayli kabul mektubu yoktu, kabul mektubunun postaya verildigine dair e-posta ciktilari ve online basvuru sisteminin kabul edildigimi gosteren ciktisi vardi; gorusmeye gitmeyecektim, telefon ettim sabahtan kabul edeceklerini en kotu ihtimalle kabul mektubunu sonradan getirip basvuruyu tamamlayacagimi soylediler, oyle gittim. Hic sorun olmadi bu durum, basvurumun kabul edildigini soyledikten sonra ben sordum, kabul mektubu gelince onu da ileteyim mi size diye, olur dedi.
Gorusmeden eve dondugumde kabul mektubu posta kutumda idi; ogleden sonra 16:00 gibi telefon ettim, gorustugum vize memuresine bagladilar, fakslayabilir miyim dedim, ben senin evraklarini yolladim bile dedi; bi kopya buraya bi kopya da yabancilar ofisine faksla istersen dedi, faks numarasini aldim, tamam dedim.
Yabancilar ofisini aradim, Alamancam iyi degil Ing. konusabilirmiyiz dedim acan kisi baskasina devretti, durumu soyledim fax no istedim, verdiler; bir de kesin sonucu ne zaman ogrenebilirim diye sordum baska birine aktardilar. Vize durumumu ogrenmek istedigimi soyledim tekrar o da baska birine aktardi, milliyetci bir bayana. Bayan Almanca konusuyordu; tum Ingilizce\'ye gecebilir miyiz ricalarima ragmen. Almancayi tane tane konusmaya baslayinca anlamaya basladim bir miktar; Ing. konusmayacagini soyledi, bu sekilde anlasmayi denememi istedi, zira biliyor ve anliyordu Ingilizce\'yi; ben cogunlukla Ing. konustum, o Almanca\'dan vazgecmedi. Basvuru yeri, Name, Vorname ve Geburtsdatum sordu, soyledim; 3-4 Wochen sonra sonucun belli olur dedi tsk.ettim kapattim.
2. Kalacagim kesin adres bilgisi yoktu elimde, yurtta mi kalacaksin dedi vize memuresi; yurt odasi yada WG odasi bir yer ayarlayacak okul ama hala ayarlamadilar, bu konuda cok yavaslar diye onlari sucladim, sorun etmedi. Bloke hesabin etkisi oldugunu dusundum bu konuda.
3. Istenen belgeler arasinda olmamasina ragmen OSS sonucunu sordu, hazirlikli gitmistim belgeyi verdim; tercumesi yoktu, problem olmadi.
4. Kabul aldigim Master programinin Ing. kisa tanitiminin ciktisin almistim websitesinden; programin baslangicta Alm. bilgisi gerektirmedigi falan yaziyordu, fayadali oldu. Konusmaya zorlarlar diye cekindigimden Alm. bilgimin temel duzeyde oldugunu soyledim, orta olmasina ragmen; biraz pisman oldum sonra; yalniz okulda ~200 saat Alm. ders aldigima dair belge vardi elimde, onu verdim.
5. Sabika kaydi, bana ait ikametgah belgesi ile tercumesi ve nufus kayit orneginin tercumesi tedbiren hazirladigim dokumanlar olarak kaldi; basvuru sirasinda gerekmedi.

Tecrubeli arkadaslara bir sorum olacak; bloke hesabim ve iyi bir okuldan kabul belgem var; bu asamadan sonra, yabancilar burosunda problem cikmasi ihtimali tahminen yuzde kactir?
Pazartesi gunu istifa vermeyi dusunuyorum, mevcut isimden 28 Agustos\'ta ayrilmak uzere ve ucak biletini ayarlamyaya calisiyorum 1 Eylul\'e, pasaportun yetismemesinden kaygilansamda.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Ağu 01, 2009 5:20 pm

widmore oncelikle hayirli olsun kardesim, 15 gun once bende 1 numarali giseden basvuru yaptim bekliyorum, tahminime gore gorusmen iyi gecmis eksik de yok gibi ins alirsin vizeni

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzt Ağu 03, 2009 8:48 pm

18 gun oldu bir haber yok allah sabir versin vize bekleyenlere:(

widmore

Mesaj gönderen widmore » Çrş Ağu 05, 2009 8:24 pm

Iyi niyet ve sabir dileklerin icin tesekkur ederim Hedoss.
Benim de 8 gun oldu bugun, gemileri yaktim simdiden: istifami verdim, ev sahibine cikacagimi bildirdim, 1 Eylul\'e ucak bileti bile rezerve ettim, nitekim 2. Eylul\'de yogunlastirilmis Alm. kursu icin yerlestirme sinavi var.
Hedoss kardes, senin takvimin bu kadar sikisik degil herhalde, yabancilar burosunu ariyor musun? bir an once kesin sonucu ogrenmek icin...

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Çrş Ağu 05, 2009 10:06 pm

arkadaslar valla kolay gelsin en kisa zamanda istediginiz cvplar gelir umarim :) dualarimiz sizinle ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 05, 2009 10:18 pm

widmore olumlu gecmis gorusmen,seflerinin de sana ekstradan soru sormamasi buna kanit..Bence alacaksin vizeyi ve Bloke Hesap elbette etkili oluyor.Tarih soylemek zor ancak dedikleri 4-6 haftalik sureyi senin gorusmen asmaz..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Çrş Ağu 05, 2009 11:29 pm

[quote]widmore tarafindan yazilan metin:
Iyi niyet ve sabir dileklerin icin tesekkur ederim Hedoss.
Benim de 8 gun oldu bugun, gemileri yaktim simdiden: istifami verdim, ev sahibine cikacagimi bildirdim, 1 Eylul\'e ucak bileti bile rezerve ettim, nitekim 2. Eylul\'de yogunlastirilmis Alm. kursu icin yerlestirme sinavi var.
Hedoss kardes, senin takvimin bu kadar sikisik degil herhalde, yabancilar burosunu ariyor musun? bir an once kesin sonucu ogrenmek icin...[/quote] benimde 18 gun oldu basvurali gisedeki kadin bana 2 hafta ara sor yabancilar subesini demisti ancak bizimkiler gidip sormuslar bilgi veremeyiz zaten sizi gerektiren bir durum olsa mektupla haber veririz demisler banada kaidn 4-6 hafta arasinda belli olur demisti o yuzden arayamiyrmda ankarayi bekliyorum bakalim benimde 1 eylulde dil kursum basliyoruamrim yetisir kardesim hayirlisiyla ciksinda bekleriz muhim diil

Kilitli