Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU-Berlin Master Sartli Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcengizhanozmen

Mesaj gönderen mcengizhanozmen » Prş Haz 23, 2016 4:16 pm

Arkadaslar merhabalar,
TU-Berlin master programlari icin sartli kabul veriyor mu acaba? Bu konuda cesitli seyler yazanlar olmus, sartli kabul alanlar olmus, TU-Berlin sartli kabul vermiyor diyenler olmus.
Konunun aslini bilen yardimci olabilir mi acaba? Sartli kabul icin ne kadar Almanca bilgisi gerekli, Almanya\'da dil kursu mu aliniyor? Simdiden cok tesekkur ederim.

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Prş Haz 23, 2016 5:36 pm

Ilgili baslik altinda aradigin tum sorulara cevap bulabilirsin.
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=8

mcengizhanozmen

Mesaj gönderen mcengizhanozmen » Prş Haz 23, 2016 6:32 pm

Tesekkur ederim bilgi icin. Bu basligi incelemistim. Master basvurusunda studienkolleg diye bir sey yok bildigim kadariyla. Burada bachelor\'s ile ilgili bilgiler var sanirim. Zaten uni-assist\'te de bachelor\'s basvurusu yaparken studienkolleg ile ilgili secenekler yapilabiliyor sadece, master icin boyle bir secenek yok.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Haz 24, 2016 8:38 am

Studienkolleg in senle alakasi yok. Lise denkligi olmayanlarin almak zorunda oldugu bir egitim. Yukarda arkadasin verdigi linkte cok acik yaziyor hersey.

mcengizhanozmen

Mesaj gönderen mcengizhanozmen » Pzr Haz 26, 2016 2:01 pm

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

Studienkolleg in senle alakasi yok. Lise denkligi olmayanlarin almak zorunda oldugu bir egitim. Yukarda arkadasin verdigi linkte cok acik yaziyor hersey.[/quote]

Herhangi bir C1 Almanca sertifikasi ile basvurup on kabul aldiktan sonra orda DSH veya TestDaF\'a mi girmem gerekiyor yoksa kursa mi gitmem gerekiyor orada? Yoksa TestDaF veya DSH olmadan basvuramiyor muyum hic bunu soruyorum. Umarim acik olmusumdur bu sefer. :)