Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap(Sperrkonto)- Yeni, Resimli

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
meandmrjones

Mesaj gönderen meandmrjones » Cum Eki 09, 2015 3:17 pm

merhaba, bloke hesap aktive edildiginde aylik blokeli tutari ayin kacinda cekebiliyoruz bilen var mi? 1\'inde mi 15\'inde mi vs.?

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Cum Eki 09, 2015 3:25 pm

Oyle bir zaman dilimi mi vardi? Anlamadim pek. Ben bugun gidip bankadan cektim mesela.

cagrigencol

Mesaj gönderen cagrigencol » Çrş Kas 18, 2015 9:52 am

Arkadaslar ilk yil parayi yatirdik 8040 euro olacak sekilde diyelim. Sonraki yillarda da ayni miktari yenilememiz gerekiyor mu yoksa ogrenci olarak calisirsam daha az yatirabilir veya hic yatirmadan kendi kendimin garantoru olabilir miyim

emreyurt

Mesaj gönderen emreyurt » Cum Şub 26, 2016 1:50 pm

Selamun Aleykum arkadaslar, Bloke hesapta universite ismi istiyor. ilk dil kursuna gidecegimiz icin dil kursunun adini ve bulundugu sehrimi yazacagiz.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 5:24 pm

[quote]emreyurt tarafindan yazilan metin:

Selamun Aleykum arkadaslar, Bloke hesapta universite ismi istiyor. ilk dil kursuna gidecegimiz icin dil kursunun adini ve bulundugu sehrimi yazacagiz.[/quote]

hangi banka bu normalde universite adi vs istemiyorlar ve bu bankayida ilgilendirmiyor.. deutsche bank formuna baktim oradada oyle bir bilgi istenilmiyor..

emreyurt

Mesaj gönderen emreyurt » Pzr Şub 28, 2016 9:25 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Selamun Aleykum arkadaslar, Bloke hesapta universite ismi istiyor. ilk dil kursuna gidecegimiz icin dil kursunun adini ve bulundugu sehrimi yazacagiz.[/quote]

hangi banka bu normalde universite adi vs istemiyorlar ve bu bankayida ilgilendirmiyor.. deutsche bank formuna baktim oradada oyle bir bilgi istenilmiyor..[/quote]

Deutsche Bank formun 6.maddesinde var.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 9:31 pm

hangi banka bu normalde universite adi vs istemiyorlar ve bu bankayida ilgilendirmiyor.. deutsche bank formuna baktim oradada oyle bir bilgi istenilmiyor..[/quote]

Deutsche Bank formun 6.maddesinde var.[/quote]
Onu sube secimi icin yapmislar Dil kursunun adini altada yerinin adini yaz essen dusseldorf gibi

emreyurt

Mesaj gönderen emreyurt » Pzt Şub 29, 2016 2:22 pm

Deutsche Bank formun 6.maddesinde var.[/quote]
Onu sube secimi icin yapmislar Dil kursunun adini altada yerinin adini yaz essen dusseldorf gibi[/quote]

Saol kardesim tesekkurler

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Sal Mar 01, 2016 8:50 pm

Merhaba arkadaslar,

Idata ile yaptigim gorusmede turkiye\'den bloke hesap acilabilirmis.

Daha onceden Turkiye\'de is bankasinda bloke hesap actiran oldu mu?
Islemler kac gun suruyor ?

simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 02, 2016 2:02 am

Is bankasinin Almanya\'da da subeleri var. Bu yuzden sorun olmuyor.
Ama tavsiyem Almanya\'da ki bir bankada hesap actirmaniz.
Is Bankasi\'nin her sehirde subesi veya atmsi yok. Bu yuzden cok sikinti yasayabilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Çrş Mar 02, 2016 5:30 pm

Staatsmann Cevap icin tesekkurler. Zaman sikintisi oldugu icin bu yontemi secebilirim.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Pzt Haz 13, 2016 11:58 pm

Merhaba arkadaslar benim soyle bir sorum olacakti : diyelim ki 8040 euroyu yatirip bloke hesabi actirdik ilk sene bitti her sene bu ucreti yenilemek zorundamiyim yoksa 1 defaya mahsus mu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 12:04 am

Gidecegin sehrin yabancilar dairesinin izledigi politikaya gore degisiyor.
Kimisi bir is yahut bankada 2000 Avro kusur paran varsa tekrar bloke istemiyor.
Kimisi 4000 civarinda tekrar bloke istiyor.
Bankada az bir para ve Is sozlesmenle gittiginde 400-450 Euro yine istenmiyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Sal Haz 14, 2016 12:47 am

Tesekkurler peki bunun kontrolu ne zaman yapiliyor vizenin suresine gore mi? Eger oyleyse vizenin suresi neye gore veriliyor ?

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 15, 2016 11:10 am

Arkadaslar herkese merhaba. Ben bugun Deutsche Bank\'a bloke hesap basvurusunda bulunacagim ancak kafama takilan bazi seyler var. Ben su anda sadece uni-assist\'e basvuruda bulundum evraklarim onlarda olasi uni kaydi icin vize randevusu aldim ve bloke hesap gerekli.
1-Diyelim ki 1 hafta sonra hesabim acildi parayi yatirmak zorundamiyim yatirmazsam ne olur ?
2-Vize basvurusundan once parayi mutlaka yatirmalimiyim? Yoksa sadece bloke hesap yeterli mi?
3-Diyelim ki parayi yatirdik ancak vize basvurusu reddedildi parayi nasil geri alacagim?
4-Diyelim ki vizeyi aldim ancak Almanya\'da okula kayit olamadim o zaman ne olacak?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 15, 2016 12:34 pm

Vizeyi alamaz isen, gelen red mektubunu bankaya yollayip, parani geri istiyorsun. Olurda Almanya da iptal ettirmek istersen de Yabancilar polisinden ulkeyi terkedecegine dair bir belge ile bankaya gitmen yeterli olacaktir diye dusunuyorum.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 15, 2016 1:05 pm

Parayi iade etme durumunda kesinti oluyor mu acaba ? Oluyorsa ne kadar oluyor ?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Haz 15, 2016 3:01 pm

[quote]dgkntryk tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar herkese merhaba. Ben bugun Deutsche Bank\'a bloke hesap basvurusunda bulunacagim ancak kafama takilan bazi seyler var. Ben su anda sadece uni-assist\'e basvuruda bulundum evraklarim onlarda olasi uni kaydi icin vize randevusu aldim ve bloke hesap gerekli.
1-Diyelim ki 1 hafta sonra hesabim acildi parayi yatirmak zorundamiyim yatirmazsam ne olur ?
2-Vize basvurusundan once parayi mutlaka yatirmalimiyim? Yoksa sadece bloke hesap yeterli mi?
3-Diyelim ki parayi yatirdik ancak vize basvurusu reddedildi parayi nasil geri alacagim?
4-Diyelim ki vizeyi aldim ancak Almanya\'da okula kayit olamadim o zaman ne olacak?[/quote]

Sen bloke hesabi saniyorum yanlis anlamissin.Bloke hesap icinde yaklasik olarak 8100€ gibi bir rakamin bloke edildigi hesap.Bu miktar sadece ilk gidenler icin mecburi yoksa istersen 100€\'da bloke edebilirsin.Daha sonra Almanya\'da ki ilk senenden sonra bloke hesap istenirse 3-6-9 aylik yani nasil istersen para yatirabilirsin.Yani para koymadan zaten hesap acilmiyor.1. ve 2. sorularinin yaniti burada ve 3. soruyuda yanitlamislar zaten.Son soru Almanya\'da asagi yukari 26 ay gerekli mazeretleri sundugun surece kalma iznin var.Bu surede mutlaka bir yere kayit olursun.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 15, 2016 5:29 pm

Anladim tesekkurler. Bir sorum daha var Ben bugun Koln\'de Deutsche Bank\'a Sperrkonto Icin basvuruda bulundum onlarin yaninda belgeleri imzaladim pasaport fotokopimi cektiler ve belgeleri aldilar onlar gonderecklermis benim adima bunun Icin Anmeldung belgemi bile aldilar. Benim gondermem gerekiyormuydu ? Turkiye de konsoloslukta imzalayanlar sonra kendi mi gonderdi yoksa konsolosluk mu gonderdi ?

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Çrş Haz 22, 2016 2:03 pm

merhaba gencler, bloke hesaba parayi yatirdiktan sonra takribi kac gunde hesaba para gecmistir maili geldi?