Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya gitmeden once dil

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bskan

Mesaj gönderen bskan » Çrş Haz 15, 2016 2:17 pm

Iyi gunler nereye acacagimi bilmiyordum buraya actim. Ben lysye girecegim onumuzdeki haftalarda(gecen sene mezun oldum liseden). Sartli kabul icin unilere basvurmadan once Turkiye\'de en azindan a1 veya a2 belgelemek vize basvurusuna oyle gitmek istiyorum.

Ankara\'da goethede ogrenebildigim kadariyla yazin ders yapmayacak eylulde yogun kursu var. Istanbul\'da haziranda baslayacak yogun kurs var hatta agustos ayi icin de yogun kurs var. Simdi ben Istanbul\'da yakinimin evinde konaklayarak kursa gitsem daha sonra Ankara\'ya gelip eylul ayinda da gitsem daha mi iyi olur? Yoksa Ankara\'da temmuz ve agustosta eger ders varsa tomere gidip daha sonra eylulde goetheye gitsem daha iyi mi olur? Yani tomere ya da goetheye gitmemin vize gorusmesinde birbirine gore farki olur mu?

Edit: Bir de vize basvursunda kursa katilim belgesi mi onemli yoksa goetheden alacagimiz a1 sinav sonuclari mi?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Haz 15, 2016 2:45 pm

Bir dil belgesi ile gitmek mutlak sansini artirir.Tomeri bilmiyorum fakat Goethe belgesi direk taniniyor.Yani bu bahsettigin kurslarin hepsinde seviye atlayacaksan ve en son Ankara\'da Goethe\'den bir sertifika alacaksan baya yol katetmis olacaksin.Fakat hepsinde ayni kuru yani ilk kuru tekrar edeceksen ve alacagin sertifika ayni kura ait olacaksa bence Goethe\'yi bekle cunku ilk kurlar gercekten kolay.Cok kere tekrar etmeye gerek yok bence.Ayrica en sonunda alacagin A1 sertifikasi gecerli.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Çrş Haz 15, 2016 3:00 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Bir dil belgesi ile gitmek mutlak sansini artirir.Tomeri bilmiyorum fakat Goethe belgesi direk taniniyor.Yani bu bahsettigin kurslarin hepsinde seviye atlayacaksan ve en son Ankara\'da Goethe\'den bir sertifika alacaksan baya yol katetmis olacaksin.Fakat hepsinde ayni kuru yani ilk kuru tekrar edeceksen ve alacagin sertifika ayni kura ait olacaksa bence Goethe\'yi bekle cunku ilk kurlar gercekten kolay.Cok kere tekrar etmeye gerek yok bence.Ayrica en sonunda alacagin A1 sertifikasi gecerli.[/quote]

Evet orayi eksik belirtim mesela tomerde a1 goethede a2den devam etmek ya da seviyem hangisine uygun olursa. Ya bir an once Almanca kursuna baslamak istiyorum gerekirse tomerden sonra goetheye devam ederim. Diyelim ki goethede kurs almadim sadece tomerde a1 aldim ve goethe sinavina girdim ve sertifika aldim. Bu durumda tomere katilimi dikkate aliyorlar mi acaba vize gorusmesinde?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Haz 15, 2016 3:11 pm

Tomer\'de A1 kuru almanca dersleri aldin.Ama A1 sinavina Goethe\'de girdin.Boyle farzedersek A1 sertifikan Goethe\'den olmus olacak.Senin A1 sinavini gectigini gosteren sertifikayi vermen lazim.Yani bu durumda Goethe\'den alacagin sertifikayi.Ama bence Tomer kurumunda A1 ogren ve ardindan Goethe\'ye gideceksen orada da A2 seviyesini ogren ve bunu belgele.En onemlisi 2 kur 4-6 ay arasi zaman kazandirir.Bu kurlar Almanya\'da asagi yukari, yasam masraflari haric 1000€ gibi bir miktar tutuyor.Eminim Turkiye\'de daha rahat ve ucuza malolacaktir.

Sahsi tavsiyem A1 ve A2 \'yi Turkiye\'de ogrenmek.Cunku gercekten kolay.Fakat hakkini vererek yani kelimenin tam anlamiyla ogrenerek.Sadece odevleri yapman bile yeterli gelir.Bence B1 sonrasi isler biraz degisiyor.Daha dikkatli olmak lazim.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Çrş Haz 15, 2016 3:18 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Tomer\'de A1 kuru almanca dersleri aldin.Ama A1 sinavina Goethe\'de girdin.Boyle farzedersek A1 sertifikan Goethe\'den olmus olacak.Senin A1 sinavini gectigini gosteren sertifikayi vermen lazim.Yani bu durumda Goethe\'den alacagin sertifikayi.Ama bence Tomer kurumunda A1 ogren ve ardindan Goethe\'ye gideceksen orada da A2 seviyesini ogren ve bunu belgele.En onemlisi 2 kur 4-6 ay arasi zaman kazandirir.Bu kurlar Almanya\'da asagi yukari, yasam masraflari haric 1000€ gibi bir miktar tutuyor.Eminim Turkiye\'de daha rahat ve ucuza malolacaktir.

Sahsi tavsiyem A1 ve A2 \'yi Turkiye\'de ogrenmek.Cunku gercekten kolay.Fakat hakkini vererek yani kelimenin tam anlamiyla ogrenerek.Sadece odevleri yapman bile yeterli gelir.Bence B1 sonrasi isler biraz degisiyor.Daha dikkatli olmak lazim.[/quote]

Tabii maliyette onemli. Baska bir soru sorayim universitelere kabulde Su kadar saat Almanca gordugunu kanitlaman gerekiyor diye okudum yanlis da olabilir. Eger boyleyse ben Turkiye\'de tomere falan gittigim saatler de sayilacak mi? Orayi tam anlayamadim. Bir de diyelim ki ben goethe a1 sertifikasi aldim. Almanya\'ya dil kursuna basvurunca direkt a2den devam edebiliyor muyum? Yoksa oradada sinava falan girmek zorunlu mu?

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Çrş Haz 15, 2016 10:09 pm

bende ayni durumdayim
Istanbuldayim 20 sinde goethenin hafta ici kurslarina kaydolucam
Merak ettigim bir husus var;
Simdi benim gitmek istedigim okul a2 on sart kosuyor kayit icin
Benim agustosa kadar zamanim var bunun icin kursu a2 den baslamam lazim
Sanirim kurs baslamadan once seviye belirleme sinavi yapiyorlar bu sinav sonucunda belirli bir kurdan baslaniyor sanirin
Benim mutlaka a2 den baslamam gerekiyor.Almancam cok az da olsa sayilar,gunler,cok basit cumleler(hobilerin neler , nasilsin , nerede , istiyorum vb...)
Bu seviye ile a2 den baslayabilirmiyim ?
Bu sinavlar nasil oluyor ?
Goethe nin sitesinde test ve sozlu bi sinav vardi , bi bakiyim dedim ama hicbirsey anlamadim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 15, 2016 11:31 pm

Eger ornek sinava bakip bir sey anlamadiysaniz, seviyeniz A1 o Zaman.

Yapman gereken baska bir ozel ucuz kursa gidip A1 bitirmen yahut kendi basina evde hazirlanip seviye tespit sinavina oyle girmen.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari