Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master hakkindaki dusunceleriniz

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
njco2

Mesaj gönderen njco2 » Pzr Haz 12, 2016 3:53 pm

Merhaba arkadaslar ,
ben Kenan , Samsun istatistik mezunuyum. 2 yildir almanyadayim temmuzda dsh sinavina giricem sinavi gecersem tekrar Bachelor mi yoksa master mi hala karar vermis degilim. Master konusunda kendime guvenemiyorum. Yaparsam tekrar istatistik masteri yaparim Bamberg yada munihte . Bachelor i Wirtschaftsinformatik uzerine yapmak istiyorum. Sifirdan ogrenerek daha kolay olur diye tahmin ediyorum . Diplomamdaki bir kac derside anerkannt yaptirabilirim diye bilgi edindim. sure nerdeyse master suresi kadar olacak. Bu konuda dusunceleriniz nelerdir? Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. :|

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 13, 2016 10:32 pm

Asil soru Mastera basvurdugunda Turkiye de aldigin lisans derslerin kabul edilecek mi ?
Bir cok durumda Mastera basvuranlardan, Almanya\'da eksik / sayilmayan derslerin tamamlamasini istiyorlar.
Once bunun acikliga cikmasi lazim.

Derslerini saydirip lisans yapman eger 1-2 yil surecekse ve Zamani iyi hesaplarsan oldukca mantikli.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 13, 2016 11:35 pm

Merhaba, 2 yildir burda olduguna gore sanirim oturum ile ilgili bir problemin yok. Bunu askerlik icin soruyorum. Ikinci lisans da askerligini tecil ettiremiyorsun.

Bence almanya da lisans okumak Master yapmakdan daha zor, daha yogun.
Burda ki en onemli unsur, Istatistigi sevip sevmemen.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 14, 2016 1:00 am

Ilerde hangi alanda calismak istedigini belirtirsen ona gore fikir yurutmek daha mantikli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com