Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeyi oturuma cevirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mmtali

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen mmtali » Prş Haz 09, 2016 7:09 pm

Merhaba Arkadaslar

Bende vizeyi oturuma cevirme olayini karsik buluyordum ama gecen halletim cok cok cok basit :

1. Oncelikle vizeniz 90 gunluk oldugu icin acele etmeyin son ay yapin bu size oturum icin zaman kazandirir. Yani 4 nisanda geldiysen vizen 4 temmuza kadar gecerli son hafta gitmen yeterli cunku gittigin tarihten itibaren 1 yillik oturum verilir.(ben oyle yaptim)

2. Evraklar

a. 1 adet Foto
b. Ikametgah(ameldung)
c. Saglik sigortasi
d. Uni ve/veya Dil kursu basladigina dair belge
e.Garantor belgesi veya Banka hesabi dokumu
f. Pasaport

Sira falan varsa gideceginiz gun erken saatte gidin yani acilmadan 1 saat once falan
sonra orda bir form dolduruyorsunuz basit bir form sonra sizden para aliyor (benden 100 Euro aldilar) Daha sonra oturum kartinizi ya onlar gonderiyor yada randevu emaili gonderip belirtilen tarihte gidip teslim aliyorsunuz.

Ingilizce biliyorsaniz zaten almanyada halledemiyeceginiz resmi is yok. Sadece bukadar.

NOT:ilk geldiginizde sadece okul kaydinizi yapin gerisinin acelesi yok yani rahat bir zamanda yapabilirsiniz.

Sevgiler

Amedli21

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş Haz 09, 2016 9:46 pm

Iyi aksamlar benim bir sorum olacakti benim almancam a1 seviyesinde ve ingilizcem o kadar iyi degil anlasamiyabilirim yani resmi islemlerim iletisimimi nasil yapacagim ? Tessekurler

mmtali

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen mmtali » Prş Haz 09, 2016 10:21 pm

Formu doldurmada sikinti yasayabilirsin o yuzden bilen biri ile gidersen iyi olur.

uck

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen uck » Sal Eki 25, 2016 11:10 am

Merhaba, Ben munihe bir hafta once geldim. 6 aylik vizem var. Anmeldung ve yabancilar subesine gidip geldigimi bildirmem icin belli bir zaman var mi ? Yabanci dil kursum 3 kasimda basliycak. Garantorum var.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 25, 2016 9:43 pm

sabit adresin varsa fazla vakit gecirmeden git. sabit adresin yoksa zaten sabit adres bul gel derler.

uck

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen uck » Çrş Eki 26, 2016 1:04 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sabit adresin varsa fazla vakit gecirmeden git. sabit adresin yoksa zaten sabit adres bul gel derler.[/quote]

Anmeldung icin garantorumun evini gostermem sart midir peki bu konu da bir bilginiz var mi?
Ben garantorumden farkli bir adreste oturmaya basladigim icin aklima takildi... Bu hafta icerisinde anmeldung yaptiricam insallah. Garantorun yaninda olmamam sorun olur mu ? KVR(Yabancilar subesi) tarafindan boyle bir soruyla karsilasir miyim?

technonur

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen technonur » Çrş Eki 26, 2016 2:10 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

sabit adresin varsa fazla vakit gecirmeden git. sabit adresin yoksa zaten sabit adres bul gel derler.[/quote]

Anmeldung icin garantorumun evini gostermem sart midir peki bu konu da bir bilginiz var mi?
Ben garantorumden farkli bir adreste oturmaya basladigim icin aklima takildi... Bu hafta icerisinde anmeldung yaptiricam insallah. Garantorun yaninda olmamam sorun olur mu ? KVR(Yabancilar subesi) tarafindan boyle bir soruyla karsilasir miyim?[/quote]

garantorun evinde oturmak gibi bir zorunlulugun oldugunuda nereden cikardin ? garantor isterse fizanda olsun bunun hic bir onemi yok tek onemli olan sey kira sozlesmesi yaptigin bir yerde oturman kiralik ev, yurt , wg vs.

uck

Vizeyi oturuma cevirme

Mesaj gönderen uck » Çrş Eki 26, 2016 11:38 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

Ben garantorumden farkli bir adreste oturmaya basladigim icin aklima takildi... Bu hafta icerisinde anmeldung yaptiricam insallah. Garantorun yaninda olmamam sorun olur mu ? KVR(Yabancilar subesi) tarafindan boyle bir soruyla karsilasir miyim?[/quote]

garantorun evinde oturmak gibi bir zorunlulugun oldugunuda nereden cikardin ? garantor isterse fizanda olsun bunun hic bir onemi yok tek onemli olan sey kira sozlesmesi yaptigin bir yerde oturman kiralik ev, yurt , wg vs.[/quote]

Olay aslinda soyle, garantorun evini merak ettigim icin sordum. Oyle bir zorunlulugun olmamasina sevindim. Munih\'te cok sukur yalniz kalmayacagim kadar tanidik es dost var, sagolsun es dostlardan bir tanesi de kendi evimde kalmam icin imkan sundu. Kira sozlesmesi v.s gibi bir durum olmayacak. Anmeldung icin KVR(Yabancilar Subesi)ne gidip kendi yaninda kalacagimi ibraz edicek heralde anmeldung formu falan doldurulacak. Ev Sahibinin imzasiyla verecegimiz kagit yeterli olur dimi, kira falan olayi yok cunku...