Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

OSYM Notu ile ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Cum Haz 03, 2016 2:01 am

genel olarak notlardan bahsederken hep goreceli kavramlar kullanilmis, bu da kafami karistiriyor. nc\'siz alan bolumler icin, LYS puanim kac olmali tam sayi araligi verebilecek biri var mi? lise son sinif ogrencisiyim, cok uzun suredir MF-4 puan turunden yerlesip, okulumu dondurup bu ise koyulmayi planliyorum. bu arada anadolu lisesi diplomamdaki ortalamam iyi ama sinavdan pek umitli degilim acikcasi.

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Cmt Haz 04, 2016 1:47 am

yardim edebilecek yok mu? umitli degilimden kasit arastirmaktan calisamadim ama yine de 320 puanin altinda olmaz

Profane

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen Profane » Cmt Haz 04, 2016 6:01 am

NC\'siz dedigin zaten puana bakmiyor demek.Baraji gecip burada okumak istedigin bir okula Turkiye\'de yerlesip basvuru yapabilirsin.320 ustu puanla istedigin bircok okula yerlesirsin.

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Cmt Haz 04, 2016 8:37 am

tesekkur ederim, benim aklima takilan kisim dusuk puandan kasitlarinin ne olduguydu. bana gore 320 de cok dusuk mesela, ama baskasina gore zor olabilir.

Profane

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen Profane » Cmt Haz 04, 2016 4:16 pm

Bence Almanya\'da bir yere yerlesmek icin dusuk puan yok. Amac sadece okumak, bir okula girmek ise her puan yeterli diye dusunuyorum. Ote yandan belirli bir hedef varsa da kesin bir sey soylenemez. Cunku yabanci ogrenciler kendi icinde bir siralamaya tabi tutuluyor. Boyle durumda amac diger ogrencilerin icinden siyrilmani saglayacak bir puana sahip olmak.

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Cmt Haz 04, 2016 8:55 pm

stuttgart uni\'sini istiyorum ama bir turlu nc puanlarini bulamadim aylardir. bi link atiyor herkes orayi zaten ben de buluyorum arama yaptigimda ama ordaki tabloyu cozmeme yardim eden yok. tam bi rakam bulabilseydim kendimi ona gore ayarlardim icim daha rahat olurdu.

batuhanalkn

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen batuhanalkn » Cmt Haz 04, 2016 11:57 pm

bende seninle ayni durumdayim bende sturtgart uni istiyorum benim bildigim nc stuttgartta yok
Varsa benim icin kotu haber cunku siralama kotu gelicek ilk sinavda yasadigim saglik sorunlarindan dolayi

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Pzr Haz 05, 2016 2:09 am

ben de ona inanmak istiyorum, kesin bi sonuc olmadigi icin tedirginlik hakim. gecen mail attim non-eu ogrenciler icin bilgi istemiyle, donerlerse yazacagim buraya.

batuhanalkn

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzr Haz 05, 2016 2:46 am

varmis benim istedigim bolum icin suan onu ogrendim fakat sitede 35 uzerinden 11.3 istiyor
Bu neyin puanlamasi ? , Bize denilen 2.0 3.4 gibi puanlama goremedim
35 uzerinden degerlendirilmis hep

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Pzr Haz 05, 2016 6:03 am

benim buldugum yer ve atilan yer de orasi zaten. daha ayrintilisini da buldum pdf olarak, o da yardimci olmadi.

bu arada bahsi gecen istedigimiz bolumler ayni, su an fark ettim :D

Kullanıcı avatarı
dgumus

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen dgumus » Sal Haz 07, 2016 7:31 pm

linkte en sagdaki kisim alman ogrenciler ve eu-citizenleri icin olan nc imis. bu sayfada veya herhangi bir yerde bizim icin belirlenmis bir nc yok imis. israrim uzerine non eu-citizenleri icin her sene kontenjan ve puanlarin basvurulara gore degistigini, kesin bir sey soyleyemediklerinden ve sistemin nasil islediginden bahsetti.

ozet olarak sans isi. tevekkule benziyor, sen yapabildigini yap kalanini onlarin insafina birak :D

ve ayrica yazmayi unutmusum, eski senelerdeki alimlara dair de bir kayitlari yokmus.

batuhanalkn

OSYM Notu ile ilgili

Mesaj gönderen batuhanalkn » Çrş Haz 08, 2016 11:36 pm

[quote]dgumus tarafindan yazilan metin:

linkte en sagdaki kisim alman ogrenciler ve eu-citizenleri icin olan nc imis. bu sayfada veya herhangi bir yerde bizim icin belirlenmis bir nc yok imis. israrim uzerine non eu-citizenleri icin her sene kontenjan ve puanlarin basvurulara gore degistigini, kesin bir sey soyleyemediklerinden ve sistemin nasil islediginden bahsetti.

ozet olarak sans isi. tevekkule benziyor, sen yapabildigini yap kalanini onlarin insafina birak :D

ve ayrica yazmayi unutmusum, eski senelerdeki alimlara dair de bir kayitlari yokmus.[/quote]

Anladim , ozaman herkesin basvuruyu alip basari siralamasina gore dizip kontejyanlari dolana kadar sirayla aliyorlar anladigim kadariyla